Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich
W piękny, jesienny czwartek (Dzień Zaduszny), 2 listopada 2023 roku, uczniowie klasy II i III wybrali się na cmentarz w Rzeczycy Długiej. Przed wyjściem przypomnieliśmy zasady poruszania się po drodze oraz zasady obowiązujące na cmentarzu. Pogoda tego dnia dopisała nam szczególnie. Było ciepło i bardzo jesiennie. W drodze podziwialiśmy kolorowe drzewa i cieszyliśmy się jesiennym słońcem. Po przyjściu na cmentarz najpierw zapaliliśmy znicz pod krzyżem. Potem wszyscy odwiedziliśmy kolejno groby zmarłych nauczycieli z naszej szkoły. Na każdym z grobów zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się.

Następnie każdy z uczniów miał chwilę, aby odwiedzić grób bliskiej mu osoby lub potowarzyszyć koleżance czy koledze. Trzeba przyznać, iż nasi wychowankowie zachowywali się wręcz wzorowo. Po cmentarzu poruszali się spokojnie i grzecznie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na chwilę pod pomnikiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości. A potem z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wróciliśmy do szkoły.

         tekst: B. Czajkowska