Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

„Ilustracje do utworów Adama Mickiewicza”- pod takim hasłem zorganizowany został w naszej szkole wyjątkowy konkurs plastyczny, który połączył sztukę i literaturę. Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do  poznania twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów - Adama Mickiewicza oraz wyrażenia swojej interpretacji poprzez ilustrację wykonaną dowolną techniką. W konkursie wzięło udział 42 uczniów z klas IV-VII, ich prace odznaczały się różnorodnością stylów i pomysłów.  Uczniowie starali się oddać atmosferę i treść utworów wykorzystując poznane środki plastyczne. Widoczna była nie tylko artystyczna wyobraźnia, ale także głębokie zrozumienie treści literackich dzieł Adama Mickiewicza.

Przez cały miesiąc mogliśmy podziwiać piękną wystawę prac konkursowych w holu naszej szkoły. Komisja konkursowa wyłoniła autorów najciekawszych prac i przyznała:
I miejsce: Amelia Zięba z klasy VI
II miejsce: Antoni Krzeszewski z klasy IV
III miejsce: Julia Michalak z klasy VII
Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Markut z klasy IV
Gabriela Dziedzic z klasy V
Julia Butryn z klasy VI
Oskar Pawłowski z klasy VI
Nicol Kraus z klasy VII
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym uczniom, życząc im dalszych sukcesów i pasji w dążeniu do artystycznych marzeń. Niech ten konkursowy sukces będzie dla nich motywacją do dalszych poszukiwań artystycznych i odkrywania piękna w literaturze.

             tekst: U. Urbańska