Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
50 lat działalności naszej szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Jeśli miałbym wymienić jedną aktywność, do której człowiek nadaje się najlepiej, tak jak albatros do latania czy gepard do biegania, to jest właśnie uczenie się”.
                                                          Manfred Spitzer

Nowy rok szkolny 2022/2023, który rozpoczął się tradycyjnie 1 września,  powitało w murach naszej szkoły, stwarzającej niewątpliwie odpowiednie warunki do efektywnej nauki, 125 roześmianych uczniów. Społeczność szkolna w uroczystym pochodzie poprowadzonym przez poczet sztandarowy udała się najpierw na mszę świętą, a następnie delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Niepodległości w Rzeczycy Długiej dla uczczenia ofiar II wojny światowej.

Podczas inauguracyjnego apelu pan dyrektor Jacek Bochniak serdecznie przywitał wszystkich zebranych i zapoznał z najważniejszymi informacjami związanymi z organizacją pracy w nowym roku szkolnym. Zmiany w przepisach prawa oświatowego umożliwiły szkole dokonanie wielu pożądanych rozwiązań. Uczniowie od tego roku będą mogli korzystać z pomocy psychologa, pedagoga specjalnego oraz logopedy, co niewątpliwie pozwoli na utrzymanie ich dobrostanu i zminimalizuje ryzyko występowania zachowań niepożądanych. Szeregi kadry, która na co dzień projektuje przestrzeń do uczenia się dzieci i młodzieży, zasilili nowi nauczyciele i specjaliści, m.in. katecheta i psycholog. Z żalem pożegnaliśmy natomiast wspaniałych pedagogów: p. Jolantę Luberę i ks. T. Mentla, którzy przechodzą na zasłużony odpoczynek. Jesteśmy im wdzięczni za wieloletnią pracę nad kształtowaniem cennych postaw i wartości w młodych umysłach. Po uroczystym apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, a następnie pospiesznie udali się do domów, by nacieszyć się ostatnim beztroskim, letnim popołudniem. Jaki będzie ten rok, zależy przede wszystkim od naszego nastawienia. Zgodnie z radą pana dyrektora odważmy się marzyć, by następnie przekuwać marzenia na konkretne działanie w drodze samopoznania i rozwoju. Wszyscy, tj. uczniowie, nauczyciele i rodzice, jesteśmy współtwórcami sukcesu edukacyjnego i wychowawczego.

          tekst: R. Puzio