Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Z tej też okazji,  jak co roku,  przygotowaliśmy  dla naszych uczniów świąteczny konkurs  na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”. Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia  to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie.  Zależy nam by nasi uczniowie kultywowali i podtrzymywali tę piękną tradycję. Konkurs  jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem.  Uczniowie przesyłali zdjęcia swoich prac  wykonanych z różnych materiałów i bardzo różnymi technikami.  Wszystkie stroiki były piękne, zarówno te  tradycyjne,  wykonane z naturalnych elementów oraz  te bardziej oryginalne, w nowoczesnym stylu.

Wybór był trudny, lecz komisja musiała wybrać najlepsze prace stawiając na samodzielność wykonania, estetykę i pomysłowość.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria  I  (klasy I-III)

I miejsce-  Julia Buława z kl. III,
II miejsce-  Kamila Kusińska z kl. II,
III miejsce-  Natalia Frąg z kl. I.

Wyróżnienia  otrzymali:
Zuzanna Butryn, Gracjan Chołody i Wiktor Andres.

Kategoria II  (klasy IV-VIII)

I miejsce- Jakub Janeczko z kl. IV,
II miejsce- Nadia Chołody z kl. VI,
III miejsce- Julia Miętus z kl. VI.

Wyróżnienia  otrzymali:
Martyna Zięba,  Helena Pomykała,  Paweł Maziarz, David Markut, Mikołaj Wierny i Marcin Wilkus.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy po powrocie do szkoły.
Zapraszamy  do obejrzenia  wirtualnej  galerii prac konkursowych.

                            tekst: U. Urbańska