Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
25.05.2019.
Szkolni globtroterzy w akcji - wycieczka do Wieliczki, Krakowa, Oświęcimia i Zatoru
Redaktor: Administrator   
23.05.2019.
 Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że wycieczki objazdowe niewiele mają wspólnego  z odpoczynkiem- mało snu, dużo chodzenia, napięty plan, który trzeba zrealizować. Polski maruda mógłby ponarzekać na wszystko. Jaki jest więc sens tego typu wyjazdów? Dlaczego tzw. „objazdówki” cieszą się tak dużą popularnością? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali nasi uczniowie z klas VI- VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, którzy w dniach 13 -14 maja 2019 roku wzięli udział w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Wieliczki, Krakowa, Oświęcimia i Zatoru.

Zmieniony ( 23.05.2019. )
Czytaj całość
 
Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej
Redaktor: Administrator   
23.05.2019.
 W dniu 22 maja 2019 r. w Chwałowicach odbył się V Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy IV. Laura Butryn zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Lost Frequencies”, Oliwia Juda „Touch the Sky” i Julia Miętus „Best of Both Worlds”. Wszystkie uczestniczki pięknie wykonały swoje utwory, za co otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy.
             tekst: A.Taczańska
Zmieniony ( 23.05.2019. )
Czytaj całość
 
Uczeń naszej szkoły mistrzem eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Redaktor: Administrator   
21.05.2019.
 Marcin Wilkus uczeń  klasy VI naszej szkoły wygrał finał wojewódzki   Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który rozegrany został  17 maja 2019 r. w Roźwienicy (powiat jarosławski). Organizatorem tego  wydarzenia była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej i Zarząd Wojewódzki  ZOSP RP w Rzeszowie.  Jest to turniej, który odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku i służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek pożaru,  wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej,  historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.
Zmieniony ( 22.05.2019. )
Czytaj całość
 
Recytowali Herberta z wielkim powodzeniem ...
Redaktor: Administrator   
20.05.2019.
 Czesław Miłosz, laureat Literackiej Nagrody Nobla, pisał: Każdy kraj ma w ciągu całej swojej historii zaledwie kilku takich poetów, których słowa stają się własnością języka przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Tak stało się z poezją Herberta jeszcze za jego życia.   29 października 2018 r. minęła 94 rocznica urodzin Zbigniewa Herberta. Fakt ten Sejm RP uczcił ogłoszeniem roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta, jednego z najświetniejszych poetów polskich drugiej połowy XX wieku. W całym kraju odbywały się zatem z tej okazji wydarzenia kulturalne poświęcone poecie – niezwykłemu intelektualiście i filozofowi. Do obchodów Roku Herberta włączyło się także Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach – Biblioteka Publiczna, organizując 14 maja 2019r. (w Tygodniu Bibliotek) konkurs recytatorski poezji Zbigniewa Herberta, w którym wzięło udział 55 uczniów z terenu gminy.
Zmieniony ( 20.05.2019. )
Czytaj całość
 
Sukces małych tancerzy
Redaktor: Administrator   
10.05.2019.
 W czwartek 9 maja 2019 roku w GCK w Chwałowicach odbył się V Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Wesołe Szczygiełki” 2019. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy taneczne, które na co dzień tworzą zespół AKIR. Prowadzone przez panią Urszulę Wieczorek dzieci wystąpiły w  dwóch układach tanecznych. Przegląd miał charakter konkursu. Na scenie GCK w Chwałowicach prezentowały się dzieci z naszego powiatu, a nawet z sąsiednich województw. Jury konkursowe obejrzało 28 występów. Nasza grupa starsza, czyli uczniowie z klasy, I, II i III, zdobyła wyróżnienie za „Smerfny świat”. Natomiast grupa młodsza, którą tworzą dzieci z oddziału przedszkolnego, wytańczyła sobie II miejsce.
Zmieniony ( 10.05.2019. )
Czytaj całość
 
"Hazard? Nie dziękuję"– ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna
Redaktor: Administrator   
10.05.2019.
 9 maja 2019r. uczniowie klasy VI – VIII oraz III gimnazjum wzięli udział w prelekcji przeprowadzonej przez panią Bożenę Jarosz i panią Magdalenę Marek z Krajowej Administracji Skarbowej. Tematyka spotkania dotyczyła m.in. hazardu, uzależnienia od niego oraz innych niebezpieczeństw czyhających na młodego człowieka za ekranem komputera. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli prawdziwe historie „swoich rówieśników”, dla których hazard stał się zgubnym źródłem pozyskania dodatkowych funduszy. Nadto dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych uczestnictwa w grach hazardowych. Prelegentki przestrzegły przed podatnością, w szczególności osób niepełnoletnich, na negatywne wzorce zachowań płynące z Internetu, w tym gier on-line.
Zmieniony ( 10.05.2019. )
Czytaj całość
 
Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy trochę lata – kolejny miesiąc w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
10.05.2019.
 Kwiecień był miesiącem bardzo pracowitym dla naszych pociech i owocnym w nową wiedzę i umiejętności. Przedszkolaki analizowały cztery bloki tematyczne, które dotyczyły: wiosennych powrotów ptaków, Wielkanocy, wiosny na wsi oraz dbania o przyrodę. W tym czasie  poznały m.in. tajemnicę jajka, różne gatunki ptaków, zapoznały się też z obrzędami i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi – uczestniczyły w przygotowaniu koszyczka wielkanocnego oraz poznały mieszkańców wiejskiego podwórka oraz ich dzieci. Ostatni tydzień kwietnia był zdominowany przez tematykę z zakresu ochrony środowiska, a przedszkolaki wcieliły się w role małych ekologów.
Zmieniony ( 10.05.2019. )
Czytaj całość
 
Obchody roczniczy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Redaktor: Administrator   
08.05.2019.
 W dniu 30 maja bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystej akademii przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Młodzież  przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy  - słowem, gestem i piosenką - cenną lekcję historii. 228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli.
Zmieniony ( 08.05.2019. )
Czytaj całość
 
Olimpus – ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego
Redaktor: Administrator   
06.05.2019.
 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego „Olimpus”, która się odbyła 9 stycznia 2019 r. Olimpiada ta  przeznaczona była dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Test składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Olimpiada z języka angielskiego sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa oraz gramatyki. W dniu 30 kwietnia bieżącego roku otrzymaliśmy wyniki olimpiady.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali świetne lokaty. W tym roku dwoje  uczniów uzyskało tytuł laureata. Szymon Butryn z klasy IV zdobył 58 punktów na 60 możliwych do zdobycia, co uplasowało go na 3. miejscu w kraju. Jednocześnie Szymon otrzymał dyplom laureata i nagrodę książkową.
Zmieniony ( 07.05.2019. )
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny - Zawsze razem
Redaktor: Administrator   
06.05.2019.
 29 kwietnia 2019r. w naszej szkole rozstrzygnięto pierwszy etap konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach programu edukacyjnego „Zawsze razem”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klasy I, II i III. Głównym celem konkursu jest promowanie i kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i zachowań wobec słabych i chorych.  Komisja konkursowa wyłoniła najładniejsze prace, które wysłano na drugi etap konkursu wojewódzkiego do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rzeszowie. Komisja brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, jasność przekazu i estetykę wykonania.
Zmieniony ( 06.05.2019. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»