Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
24.07.2017.
Rekreacja na pływalni
Redaktor: Administrator   
25.10.2016.
 22 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na pływalnię do Stalowej Woli. Każdy taki wyjazd sprawia dzieciom i młodzieży wiele radości, ale przynosi przede wszystkim dużo korzyści płynących z aktywnego spędzania wolnego czasu; ogólnego rozwoju ciała, kształtowania umiejętności podporządkowania się zasadom i regułom. Uczniowie chętnie korzystali z jakuzi, zjeżdżalni i kąpieli w basenie.
Zmieniony ( 25.10.2016. )
Czytaj całość
 
Pasowanie pierwszoklasistów
Redaktor: Administrator   
24.10.2016.
 20 października 2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego,  dyrektor szkoły pan Jacek Bochniak  powitał gorąco wszystkich zebranych na uroczystości: wójta gminy, pana Jana Pyrkosza, inspektora ds. oświaty, panią Joannę Dudzińską, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów.
Zmieniony ( 24.10.2016. )
Czytaj całość
 
Banknoty z wizerunkiem patrona naszej szkoły
Redaktor: Administrator   
18.10.2016.
 12 października  2016 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Banknot z wizerunkiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – VI, członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności. Wpłynęło 10 prac wykonanych dowolną techniką. Były one bardzo pomysłowe i ciekawe. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Szymon Kołodziej, kl. II
II miejsce – Julia Miętus, kl. II
III miejsce – David Markut, kl. I
wyróżnienie  – Łukasz Podolski, kl. II
Zmieniony ( 18.10.2016. )
Czytaj całość
 
W przededniu edukacyjnych świąt – Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 Corocznie 14 października obchodzimy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także Dzień Patrona, Tadeusza Kościuszki. Z uwagi na pierwsze ze świąt dzień ten jest wolny od zajęć dydaktycznych dla nauczycieli, dzieci i młodzieży pod warunkiem, że ci ostatni nie korzystają wówczas z zajęć szkolnych o charakterze wychowawczym. Toteż uroczysta akademia z obu wymienionych okazji odbyła się w naszej szkole w czwartek 13 października 2016 r. i upłynęła pod wdzięcznym hasłem podziękowań za piękną postawę Patrona, za trud i radość zatrudnionych w szkolewszystkich jej pracowników. 
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
Sześćdziesiąt lat temu … - społeczność rzeczycka w hołdzie wieszczowi
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 W minioną środę, 12 października 2016r., pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Rzeczycy Okrągłej zgromadzili się przedstawiciele stalowowolskiego Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” na czele z panią prezes Agnieszką Bulicz, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z panią dyrektor Teresą Lachowską, delegacja Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej z panem dyrektorem Jackiem Bochniakiem, sołtysowie  Rzeczycy Długiej i Rzeczycy Okrągłej, pani Zofia Stec i pan Grzegorz Krawiec, a także najmłodsza córka rzeźbiarza Józefa Kuczmana, pani Helena Staniek, by uczcić fakt sześćdziesięciolecia oddana pomnika ku czci Adama Mickiewicza tutejszej społeczności.      
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
Nasz udział w obchodach 74. rocznicy pacyfikacji Goliszowca
Redaktor: Administrator   
05.10.2016.
 2 października 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach rocznicowych upamiętniających ofiary pacyfikacji Goliszowca przez Niemców. Mszę Świętą w intencji zamordowanych, na której licznie stawili się okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście, poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie odnowionej mogiły zbiorowej. Obchody uświetniły wojskowe grupy rekonstrukcyjne, harcerze, poczty sztandarowe strażaków, kół łowieckich oraz szkół.
Zmieniony ( 05.10.2016. )
Czytaj całość
 
Wrześniowe zmagania lekkoatletyczne gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 Wrzesień był miesiącem licznych startów szkolnych lekkoatletów. Reprezentacja naszego gimnazjum dwukrotnie zaznaczyła swoją obecność w czasie zawodów powiatowych w Stalowej Woli, wielokrotnie stając na podium. Reprezentację szkoły tworzyli: Maria Gorczyca (kl. 1 gimnazjum), Dominika Szymańska, Weronika Sikora, Artur Ozga, Marcin Wojtala (wszyscy kl. 2 gimnazjum),Katarzyna Pacholec, Bartłomiej Miętus, Kamil Stelmach, Oskar Nieradka, Patryk Wojtala i Mateusz Kołodziej (wszyscy z kl. 3 gimnazjum). 
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Sukcesy lekkoatletyczne
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 W czwartek 21 września w Stalowej Woli odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie naszej  szkoły.
Julia Kuciapa z kl. V wywalczyła I miejsce – w biegach na 60 m, a Krystian Gorczyca II miejsce – w rzucie piłeczką palantową.
Istotny dla naszej szkoły jest fakt, że jak do tej pory, Julka okazuje się najszybszą sprinterką w Polsce w swojej kategorii wiekowej (60 m – 8,97`).
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Zielony wolontariat, czyli jaki?- szkolenie dla wolontariuszy w Janowie Lubelskim
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 W ramach realizowanego projektu pt.”Zielone światło dla młodych” w dniach 26-27 września 2016r. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w wjazdowym szkoleniu w zakresie zielonego wolontariatu, które dobyło się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Janowskie. Po rozlokowaniu się w Kwaterze Myśliwskiej Cegielnia uczniowie wzięli udział w dwugodzinnym szkoleniu, podczas którego dowiedzieli się, co oznacza bycie wolontariuszem oraz jak współpracować z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, grup nieformalnych.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Nowe władze samorządów uczniowskich
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 Bardzo ważne dla społeczności szkolnej zadanie – wybór nowych władz samorządu uczniowskiego - wykonane. We wtorek, 20 września 2016r. poprzez rozsądnie oddany głos wyłoniono nowy zarząd  samorządów uczniowskich. Do miana przewodniczącego w szkole podstawowej kandydowali następujący uczniowie: Zuzanna Dul, Jakub Wydra, Sara Saja, Jakub Wydra, Daniel Mekal, Marcin Wilkus .  W gimnazjum do rywalizacji stanęli: Julia Warzycka, Bartłomiej Miętus, Daria Weremko, Dominika Szymańska, Agnieszka Pamuła, Weronika Cebul.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»