Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2018.
Olimpusek rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
04.05.2017.
 W dniu 28.04.2017r. zostały rozdane dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w zimowej sesji ogólnopolskiego konkursu Olimpusek z języka angielskiego. Bardzo długo czekaliśmy na ogłoszenie wyników, ale było warto. Nasi uczniowie zaprezentowali wspaniały poziom wiedzy. W konkursie wzięło udział 8 uczniów: 5 z klasy II i 3 z klasy III szkoły podstawowej. Łącznie w całej Polsce w konkursie w klasie II wzięło udział 5359 uczniów.
Zmieniony ( 04.05.2017. )
Czytaj całość
 
Kolejny sukces naszych uczniów
Redaktor: Administrator   
28.04.2017.
 Dnia 27 kwietnia 2017r. w Gminnym Centrum Ekologicznym w Radomyślu n/S odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pt: " Z ekologią na Ty ". Głównym celem tego wydarzenia było zmotywowanie młodzieży gimnazjalnej do zdobywania wiedzy z zakresu ekologii oraz stosowanie jej zasad w życiu codziennym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy pierwszej gimnazjum w składzie:Weronika Cebula, Wiktoria Kosierb oraz Klaudia Mańkowska zdobywając pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Zmieniony ( 28.04.2017. )
Czytaj całość
 
Wyniki konkursu pt. Szanujemy Matkę Ziemię
Redaktor: Administrator   
28.04.2017.
 Uczniowie klasy II szkoły podstawowej, wzięli udział w  gminnym konkursie plastycznym pod hasłem „Szanujmy Matkę Ziemię”,  zorganizowanym  w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.  27 kwietnia 2017r. w Gminnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomyślu nad Sanem  zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczono  nagrody. W kategorii wiekowej klas II- III   uczeń naszej szkoły - Krzysztof Kuziora zajął  drugie miejsce i otrzymał nagrodę  w postaci bonu o  wartości 70zł.
Zmieniony ( 28.04.2017. )
Czytaj całość
 
Na fali sukcesów w Roku Rzeki Wisły
Redaktor: Administrator   
28.04.2017.
 W 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle budowali tożsamość naszego państwa i ogłosił rok 2017 - Rokiem Rzeki Wisły. Inauguracja obchodów ku czci wymienionych odbyła się w powiecie stalowowolskim 26 kwietnia 2017r., czyli w środę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego - „Rok Rzeki Wisły”, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem w Chwałowicach, czyli w swojej siedzibie.
Zmieniony ( 28.04.2017. )
Czytaj całość
 
Wielkanocne misterium
Redaktor: Administrator   
12.04.2017.
 Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze, do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa, i nad triumfem zmartwychwstania. Aby przybliżyć tajemnice Triduum Paschalnego, w dniu 12 kwietnia 2017r., uczniowie z kl. V szkoły podstawowej i z kl. I gimnazjum przygotowali program słowno-muzyczny pt. „Misterium Męki Jezusa z Nazaretu”.
Zmieniony ( 12.04.2017. )
Czytaj całość
 
Konkurs "Jajko niespodzianka" - rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
12.04.2017.
 Jajko niespodzianka  to temat konkursu wielkanocnego, który został ogłoszony w naszej szkole na kilka dni przed  świętami Wielkiej Nocy. Tytuł brzmiał zagadkowo, ale jak się okazało nie dla uczniów naszej szkoły. Nasi wychowankowie okazali  się bardzo kreatywni  i pomysłowi . Barwne i ciekawe prace pięknie prezentowały się w holu naszej szkoły.  Do konkursu zostały zgłoszone 42 prace,  a wybór którego miała dokonać komisja  był niezwykle trudny.
Zmieniony ( 12.04.2017. )
Czytaj całość
 
Polowanie na jajka
Redaktor: Administrator   
12.04.2017.
 Korzystając z pięknej wiosennej aury, uczniowie klasy I i III wzięli udział  w wielkanocnej zabawie Egghunt. Zabawa ta polega na odnalezieniu jajek wielkanocnych ukrytych wcześniej przez króliczka wielkanocnego. Jajka mogą być różne,  mogą to być:  pomalowane pisanki, plastikowe jajka jak również różnego rodzaju czekoladowe jajeczka. My wybraliśmy tę najsłodszą wersję. Mniej szczęścia co do pogody mieli uczniowie klasy II i oddziału przedszkolnego,  nie było już tak słonecznie, ale to w żadnym stopniu nie przeszkodziło w poszukiwaniach, jak również w innych zabawach z wykorzystaniem wielkanocnych jajek.
Zmieniony ( 12.04.2017. )
Czytaj całość
 
Zakręcony Dzień Marchewki
Redaktor: Administrator   
10.04.2017.
 W piątek, 7 kwietnia 2017r., w naszej szkole już od rana  było gwarno i radośnie. Prawie wszystkie dzieci z klas młodszych i oddziału przedszkolnego przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Dzień Marchewki”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego odżywiania się. Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, dlatego już od najmłodszych lat chcemy wdrażać nasze dzieci do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy  warzyw, stąd taki pomysł. W tym dniu, królowała oczywiście marchewka.
Zmieniony ( 10.04.2017. )
Czytaj całość
 
Sukcesy młodych adeptów wiedzy pożarniczej
Redaktor: Administrator   
05.04.2017.
 29 marca 2017r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem  zostały  przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Ten coroczny turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Nasze gimnazjum w tym turnieju reprezentowali: Joanna Kata i Bartłomiej  Miętus, a szkołę podstawową:  Marcin Warzycki, Marcin Wilkus i Patryk Smolarek.
Zmieniony ( 05.04.2017. )
Czytaj całość
 
Klasowe ogródki ziołowe
Redaktor: Administrator   
04.04.2017.
 Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej biorą udział w siódmej edycji projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”, który realizowany jest  przez fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt  ten uświadamia  dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa ,uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywienia, skłania do zmiany stylu życia.  Realizacja projektu podzielona jest na poszczególne etapy. W etapie wiosennym  zadaniem  uczniów było założenie klasowego ogródka ziołowego, dlatego w klasach 0 – III został ogłoszony konkurs na najładniejszy  „Klasowy ogródek ziołowy”.
Zmieniony ( 04.04.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»