Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
23.09.2018.
Andrzejkowe pląsy wieczorową porą
Redaktor: Administrator   
04.12.2017.
 Tradycyjnie, w wigilię św. Andrzeja, szykujemy się do wróżb, zabaw, przepowiedni i tańców. Toteż w środowe popołudnie i wieczór, 29 listopada bieżącego roku, nasza szkoła rozbrzmiewała skocznymi rytmami andrzejkowej zabawy, w której uczestniczyli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, zawsze skorzy do wytchnienia w wesołym towarzystwie strojnych rówieśników i miłych nauczycieli. Corocznie Rada Rodziców dba, by andrzejki zapisały się w kalendarzu szkolnych imprez radosnymi zgłoskami pysznej zabawy podkreślonej słodkim akcentem skwapliwie zajadanych przez uczniów łakoci.
Zmieniony ( 04.12.2017. )
Czytaj całość
 
„Dbam o zdrowie – zdrowo się odżywiam i jestem aktywny” - zakończenie jesiennego etapu projektu
Redaktor: Administrator   
30.11.2017.
 Właśnie dobiegł końca pierwszy etap, ósmej edycji, ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jak już pisaliśmy wcześniej, projekt ten  jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”, prowadzonego przez Fundację BOŚ i składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej   z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji, aż 6 wymaganych zadań.
Zmieniony ( 30.11.2017. )
Czytaj całość
 
Dzień Pluszowego Misia
Redaktor: Administrator   
30.11.2017.
 W piątek 24 listopada 2017 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli na zajęcia swoje ulubione pluszaki. W ten sposób włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto to przypada na dzień 25 listopada. W tym roku była to sobota, więc świętowanie przełożyliśmy na piątek. Wiele się tego dnia działo podczas zajęć. Bohaterem był miś , więc dzieci czytały książeczki o misiach, słuchały piosenek, oglądały filmy o tych sympatycznych zwierzakach, a także wykonywały ciekawe prace plastyczne  przedstawiające misia.
Zmieniony ( 30.11.2017. )
Czytaj całość
 
Książka na każdą okazję
Redaktor: Administrator   
24.11.2017.
 W bieżącym roku szkolnym w dniach 20 - 21 listopada w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano kiermasz książki. W ten ciekawy sposób biblioteka szkolna wyszła z propozycją walki z jesienną nudą i umożliwiła naszej społeczności zakup książek po bardzo atrakcyjnych cenach. W ofercie przesłanej przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki Tuliszków znajdowały się egzemplarze w większości przeznaczone dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, ale także starsi uczniowie, czy nawet rodzice, z powodzeniem mogli wybrać coś dla siebie.
Zmieniony ( 24.11.2017. )
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
22.11.2017.
 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, szczególnie teraz, kiedy w społeczeństwie dzieje się tak wiele złego. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność  i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Dlatego we wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie  naszej szkoły dołączyli  do akcji „ Znajdź się wśród życzliwych” i  wybierali  w swoich klasach osoby, która ich zdaniem są najbardziej życzliwe.
Zmieniony ( 22.11.2017. )
Czytaj całość
 
„Przepis na zdrową przekąskę” – realizacja działań w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”
Redaktor: Administrator   
16.11.2017.
 W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej biorą udział w ósmej  edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który organizowany jest przez  Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce  o zdrowie młodego pokolenia. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Zmieniony ( 16.11.2017. )
Czytaj całość
 
Prawda czasu i ekranu, czyli interaktywna lekcja w kinie
Redaktor: Administrator   
15.11.2017.
 Ogólnopolski program edukacji filmowej wypromował projekt pod hasłem „Lekcja w kinie”, który jest odpowiedzią na zwiększającą się obecność problematyki i języka filmu w programach nauczania. W trakcie lekcji wykorzystywane są wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna, a uczniowie czynnie i chętnie uczestniczą w spotkaniu. 13 listopada uczniowie klas IV-VII naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji kinowej w stalowowolskiej „Balladzie”.
Zmieniony ( 15.11.2017. )
Czytaj całość
 
Mamy wolę i moc pomagania!
Redaktor: Administrator   
15.11.2017.
 W naszej szkole już od 2014 r. trwa akcja charytatywna na rzecz niepełnosprawnej Olivki. Corocznie temu przedsięwzięciu patronuje Samorząd Uczniowski PSP w Rzeczycy Długiej, zachęcając społeczność szkolną do gromadzenia setek kilogramów plastikowych nakrętek, dzięki którym dziewczynka będzie mogła otrzymać dotację na potrzebny jej sprzęt rehabilitacyjny. Chęci  niesienia pomocy i determinacji w zbiórce nie zabraknie również i w tym roku. Pierwsze ważenie nakrętek w nowym roku szkolnym odbyło się dnia 6 listopada i wskazało, że wszystkie klasy – łącznie z oddziałem przedszkolnym – przystąpiły do konkurencji o chlubne pierwszeństwo.
Zmieniony ( 15.11.2017. )
Czytaj całość
 
Sztandar szkoły w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości
Redaktor: Administrator   
14.11.2017.
 Sztandar szkoły z wizerunkiem wielkiego Polaka, Tadeusza Kościuszki, obliguje nas do szczególnej troski o kształtowanie w uczniach postaw patriotycznych, poszanowania symboli narodowych i tradycji Państwa Polskiego. Słowa naszego patrona: „Na głos ojczyzny, wszelkie zastanowienia, wszelkie względy niknąć powinny” towarzyszą nam w corocznych obchodach Święta Niepodległości. Wierny temu wyzwaniu poczet sztandarowy szkoły dumnie reprezentował społeczność szkolną w gminnych uroczystościach z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Zmieniony ( 14.11.2017. )
Czytaj całość
 
99. rocznica odzyskania niepodległości
Redaktor: Administrator   
13.11.2017.
 W dniu 9  listopada br. w naszej szkole odbyła  się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Brzozowe krzyże i symboliczne znicze przypomnieć miały bezimiennych bohaterów tamtych lat. Chwila zadumy, która towarzyszyła uczestnikom  akademii uświadomiła im zapewne  jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo - wolność.
Zmieniony ( 14.11.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»