Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Piknik w Madejówce
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.

 W środowe popołudnie, 13 czerwca 2018 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego (wraz z rodzicami i rodzeństwem) wybrały się na piknik rodzinny do Gospodarstwa Agroturystycznego "Madejówka" w Obojnej. Nikt z nas jeszcze tam nie był, więc do końca nie byliśmy pewni czego się spodziewać. Wszelkie nasze obawy już w bramie rozwiała przesympatyczna włacicielka gospodarstwa, która powitała nas niezwykle ciepło i serdecznie. Dzieciaki od razu ruszyły na plac zabaw (przecież trzeba było natychmiast wypróbować wszystkie huśtawki i zjeżdżalnie). Następnie pani Madej zabrała nas na wycieczkę po niewielkim, ale bardzo ciekawym zwierzyńcu.

Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nie pal przy mnie proszę!”
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.

 W piątek - 8 czerwca  br. podczas obchodów Dnia Baśni w naszej szkole zostały wręczone dyplomy i nagrody  uczniom, którzy wygrali w konkursie plastycznym  zorganizowanym w ramach   programu  edukacji antytytoniowej pod hasłem „Nie pal, przy mnie proszę” . O wynikach konkursu zadecydowali sami uczniowie, bowiem  to oni oceniali  prace plastyczne swoich kolegów z poszczególnych klas.

Zmieniony ( 13.06.2018. )
Czytaj całość
 
Święto radości - piknikowa niedziela w Rzeczycy Długiej
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.
 Ideę pikników rodzinnych doskonale wyraża myśl Antoina de Saint - Exupéry`ego: „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi”. Tej radości nie zabrakło uczestnikom Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej. W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, można było wesoło i rodzinnie spędzić popołudnie, korzystając z wielu atrakcji przygotowanych przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Były zjeżdżalnie, napoje i słodycze, domowe wypieki, malowanie twarzy przez członków Szkolnej Grupy Wolontariackiej, występy dzieci  i młodzieży, konkursy sportowe i plastyczne, a wszystko to przy dźwiękach skocznej muzyki, którą zapewnił rodzic naszych uczniów.
Zmieniony ( 12.06.2018. )
Czytaj całość
 
Podsumowanie Grand Prix w biegach przełajowych
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.
 Po podsumowaniu wyników z dwóch (jesienna i wiosenna) edycji Grand Prix w biegach przełajowych o Puchar Starosty Stalowowolskiego, nasi uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek, Wiktor Partyka, Wiktoria Kosierb, Maria Gorczyca, Adrian Wermiński, Damian Kaczor, Dominika Szymańska, Marcin Wojtala, Artur Ozga, Sebastian Ozga. Gratulujemy tak znaczączego sukcesu!
Zmieniony ( 12.06.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Baśni w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
11.06.2018.
 8 czerwca 2018r. w naszej szkole był kolorowym i wesołym dniem dla dzieci z klas 0 – III, ponieważ wszyscy przenieśliśmy się do „Krainy Baśni”. Uczniowie poprzebierani w stroje postaci z różnych bajek prezentowali swoje umiejętności wykonując przedstawienia, rozwiązując zagadki o bajkach oraz śpiewając piosenki. Klasa „0” przygotowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Uczniowie z klasy drugiej zaprezentowali bajkę pt. „Jarzębinka”. Pierwszoklasiści i trzecioklasiści przygotowali bajeczne zagadki i sprawdzali znajomość bajek i baśni wśród swoich koleżanek i kolegów.
Zmieniony ( 11.06.2018. )
Czytaj całość
 
Matematyczne starcie tytanów na szczeblu powiatu
Redaktor: Administrator   
08.06.2018.
 29 maja 2018 r. odbył się finał Powiatowego Konkursu „Młody Matematyk” w Stalowej Woli. Organizatorem konkursu, już od 16 lat, jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli, ale po raz czwarty odbył się on w gościnnych murach stalowowolskiego oddziału Politechniki Rzeszowskiej. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, o czym świadczy liczba jego uczestników. Tego roku w międzyszkolnym etapie wzięło udział 98 uczniów z 14 gimnazjów powiatu Stalowa Wola, przy czym z naszej szkoły,  po przejściu etapu szkolnego, z zadaniami przygotowanymi przez organizatora zmierzyli się: Dominik Dudziński, Wiktoria Kosierb, Klaudia Mańkowska oraz Agnieszka Pamuła.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
Owocowy Dzień – Truskawka w roli głównej
Redaktor: Administrator   
08.06.2018.
 Początek lata oznacza sezon na  truskawki. Choć do początku  kalendarzowego lata zostało jeszcze kilka dni, to aura pogodowa wskazuje temperatury wyższe, dlatego sezon truskawkowy w pełni.  Jesteśmy szkołą  promującą zdrowie.  Uczestniczymy  w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz w „Programie dla szkół” i  naszym cele jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa, nie mogło więc  zabraknąć takiego dnia w kalendarzu szkolnym. Dlatego 7 czerwca br. wychowawczynie klas 0 - III   zorganizowały swoim wychowankom Dzień Truskawki.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
W krainie dinozaurów
Redaktor: Administrator   
07.06.2018.
 We wtorek 5 czerwca 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II wzięli udział w wycieczce do Bałtowa. Pogoda była idealna na taką wyprawę. Wszystkie zaplanowane atrakcje udało się zrealizować. Na początek dzieci odwiedziły czarownicę mieszkającą w Sabatówce, a następnie, z wnętrza specjalnego autobusu, podziwiały mieszkające w Bałtowie egzotyczne zwierzęta. W parku miniatur wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć miniatury (skala 1:25) najbardziej charakterystycznych dla Polski zabytków.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
"Nie pal przy mnie, proszę" - program edukacji antytytoniowej
Redaktor: Administrator   
05.06.2018.
 Uczniowie klas I-III w roku szkolnym 2017/18 uczestniczą w realizacji programu „Nie pal przy mnie, proszę”. Program stanowi ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Rzeszowie we współpracy z resortem edukacji. Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Uczniowie w ramach realizacji programu uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Co to jest zdrowie i od czego zależy”.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
„Zielona szkoła 2018” na szlaku Orlich Gniazd
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 28 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej, odbyło się  ogólne spotkanie  podsumowujące  tegoroczny wyjazd uczniów na zieloną szkołę.  Podczas tego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, certyfikaty i płyty z nagranymi  zdjęciami, a zaproszeni goście  podziękowania od uczestników wyjazdu. „Zielona szkoła” to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego po raz kolejny umożliwiliśmy  uczniom naszej szkoły udział w wypoczynku zorganizowanym pod hasłem „Doświadczyć  samemu, by zrozumieć lepiej”.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»