Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
25.05.2019.
Nagroda za zwycięstwo- ósmoklasiści odkrywają uroki Kazimierza Dolnego!
Redaktor: Administrator   
23.10.2018.
 22 października 2018 r. nasi uczniowie odebrali wspaniałą nagrodę za zajęcie I miejsca w Gminnym Przeglądzie Programów Profilaktycznych. Motywem przewodnim tego konkursu, który odbył się 27 września 2018r. w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem, była wolność. W ten sposób organizatorzy tematycznie nawiązali do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  O „Iluzjach wolności” opowiedziała w programie słowno- muzycznym 6- osobowa grupa naszych ósmoklasistów, a ich występ został uznany za najlepszy w kategorii szkół podstawowych. Częścią nagrody była wycieczka do Kazimierza Dolnego sponsorowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem, na którą udali się wraz   z uczniami z Antoniowa, zwycięzcami w kategorii oddziałów gimnazjalnych.
Zmieniony ( 23.10.2018. )
Czytaj całość
 
Kto to taki? To Pierwszaki! – ślubowanie i pasowanie na ucznia
Redaktor: Administrator   
18.10.2018.
 W środę 17 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy I. W tym roku to wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ odbywało się w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny, jaki zaprezentowali kandydaci na uczniów, nawiązywał tematycznie do tego narodowego święta. Dzieci zaczęły swój występ od poloneza, a ich stroje nawiązywały do naszych barw ojczystych. Pierwszoklasiści zaprezentowali się znakomicie. Perfekcyjnie recytowali i pięknie śpiewali. Nic więc dziwnego, że pan dyrektor Jacek Bochniak zgodził się pasować ich na uczniów naszej szkoły.
Zmieniony ( 18.10.2018. )
Czytaj całość
 
Wolność kocham i rozumiem … - Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
18.10.2018.
 Społeczność szkolna zebrana na sali gimnastycznej naszej szkoły w piątek 12 października podczas obchodów podwójnej uroczystości – Dnia Patrona i Święta Komisji Edukacji Narodowej, mogła podziwiać piękną scenerię dekoracji i multimedialnej prezentacji, wsłuchując się w porywającą do czynu bądź balladową muzykę, patriotyczną poezję przenoszącą odbiorców do epoki oświecenia, która „dała Polsce syna wolności” – Tadeusza Andrzeja Bonawenturę Kościuszkę! Przywołując na scenę teatru historii sylwetkę naszego patrona, młodzież gimnazjalna realizowała projekt edukacyjny pod hasłem: „Wolność kocham i rozumiem … - Tadeusz Kościuszko symbolem wolności”.
Zmieniony ( 18.10.2018. )
Czytaj całość
 
Złota, polska jesień – wycieczka do lasu
Redaktor: Administrator   
09.10.2018.
 W piątek, 5 października 2018 r., dzieci z oddziału przedszkolnego i  pierwszej klasy wybrały się na wycieczkę po okolicy i do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było obserwowanie  zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci spacerowały i obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic i wygląda wyjątkowo pięknie, gdy dookoła roztacza się złota, polska jesień.  Przedszkolaki i pierwszoklasiści doskonale wiedzą, że należy chronić przyrodę, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. Dzieci słuchały leśnych odgłosów i poznawały różnorodność szaty roślinnej. Zaopatrzone w torby i koszyki zbierały do nich jesienne „skarby”, były to: grzyby, kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kasztany, suche igły drzew iglastych i inne okazy.
Zmieniony ( 09.10.2018. )
Czytaj całość
 
Akcja segregacja
Redaktor: Administrator   
09.10.2018.
 W dniu 5 października 2018 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomyślu nad Sanem miało miejsce podsumowanie konkursu, który był efektem udziału w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”, pod hasłem przewodnim „ Akcja segregacja”. Zadaniem uczestników, którzy zgłosili się do udziału, było nakręcenie kilkuminutowego filmu  z przebiegu tegorocznej akcji. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się do działań  ekologicznych porządkując pobliskie tereny wokół szkoły. Wszystko zostało uwiecznione na filmie i przekazane do   oceny jurorów konkursu. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej mieli zaszczyt odebrać nagrodę rzeczową – plansze edukacyjne  o tematyce ekologicznej. Gratulujemy sukcesów.
       tekst: A. Miętus
Zmieniony ( 09.10.2018. )
Czytaj całość
 
Cyrkowe popisy
Redaktor: Administrator   
05.10.2018.
 Środa 3 października 2018 roku zaczęła się w naszej szkole na wesoło. Wszystko za sprawą grupy cyrkowej „Szok”, która pokazała swój nowy program. Były więc popisy akrobatyczne, występ klauna oraz pokaz iluzji. Najwięcej jednak frajdy i śmiechu wzbudził u uczniów ogromny miś i nieco przerośnięty Spiderman. Nasi uczniowie dowiedli, iż nie boją się nawet węża i dotykanie go, a nawet trzymanie na rękach czy ramionach nie jest im straszne. Po takiej dawce humoru i dobrej zabawy reszta zajęć upłynęła tego dnia wyjątkowo szybko i przyjemnie.
Zmieniony ( 05.10.2018. )
Czytaj całość
 
Spotkanie z autorem – Jolantą Reisch - Klose
Redaktor: Administrator   
28.09.2018.
 W środę 26 września 2018 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Jolantą Reisch – Klose. Spotkanie zostało zorganizowane w Wiejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeczycy Długiej. Pani Jolanta Reisch – Klose jest autorką książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarką, tłumaczką z języka angielskiego, założycielką i wykładowczynią Alternatywnej Szkoły Dziennikarstwa i Literatury. Spotkała się z dziećmi, aby opowiedzieć  im o swojej twórczości. Przez niemal godzinę w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadała o tym, jak powstają jej książki oraz skąd bierze pomysły na ich napisanie. Pani Reisch – Klose szczególną uwagę zwróciła na funkcje, jakie w życiu czytelnika pełnia książki. One przede wszystkim uczą, rozwijają wyobraźnię oraz pomagają.
Zmieniony ( 28.09.2018. )
Czytaj całość
 
Bóg, Honor, Ojczyzna… - nasz udział w uroczystości poświęcenia i odsłonięcia pomnika
Redaktor: Administrator   
28.09.2018.
 W dniu 23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości poświecenia  i odsłonięcia pomnika w Rzeczycy Długiej z okazji  100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji  Ojczyzny, w której udział wzięły władze naszej gminy. Po zakończonej mszy wszyscy uczestnicy w uroczystym pochodzie, poprzedzonym przez poczty sztandarowe, udali się pod pomnik. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wójt gminy, pan Jan Pyrkosz w asyście  przewodniczącego gminy pana Edwarda Wermińskiego oraz pana Antoniego Błądka dokonali odsłonięcia pomnika następnie ks. dr Tadeusz Mentel dokonał poświecenia monumentu.

Zmieniony ( 28.09.2018. )
Czytaj całość
 
Kto tu rządzi? – szkolne wybory samorządowe
Redaktor: Administrator   
27.09.2018.
 Zarząd samorządu to najbardziej popularna obecnie forma pracy władz samorządu uczniowskiego. Działaniami samorządu kieruje przewodniczący lub przewodnicząca, zaś pozostałe osoby dzielą się między sobą funkcjami wiceprzewodniczącego, skarbnika oraz członków. Nad pracami samorządu czuwa nauczyciel – opiekun wyłoniony spośród kandydatów, podobnie jak zarząd,w wyborach bezpośrednich. Wtorek, 25 września, upłynął w naszej szkole pod znakiem wyborczej gorączki, gdyż zaszczytne funkcje władz szkolnych chciało pełnić aż dwunastu uczniów – kandydatów do zarządu i dziesięciu nauczycieli – kandydatów na stanowisko opiekuna zarządu.
Zmieniony ( 28.09.2018. )
Czytaj całość
 
WF z mistrzynią
Redaktor: Administrator   
27.09.2018.
 Kim jest Anita Włodarczyk, wie każdy Polak bez względu na wiek i preferencje sportowe. Ta wspaniała lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem daje nam bowiem nieustanne powody do dumy. Prócz talentu i wytrwałości w dążeniu do mistrzowskiej doskonałości pani Anita ma również charyzmatyczną osobowość, której uległa w ostatnich dniach, a dokładnie w miniony czwartek - 20 września, trzystuosobowa grupa uczniów z naszej gminy; w tym 62 z naszej szkoły.
Zmieniony ( 27.09.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»