Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
30.05.2017.
Śladami dinozaurów - wycieczka do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
17.06.2016.
 W dniu 14 czerwca 2016 roku  klasa szósta – niemal w całym składzie – na czele z wychowawcą klasy wyruszyła w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych - Parku Jurajskiego  w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”, otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami.  Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, w którego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów  dinozaurów. Ogromne wrażenie robiły na nas naturalnej wielkości dinozaury,  rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej.
Zmieniony ( 17.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka dla fanów Sienkiewicza
Redaktor: Administrator   
16.06.2016.
 Znalezienie entuzjastów Sienkiewiczowskiej literatury wśród współczesnego pokolenia dzieci i młodzieży, niestety, nie jest rzeczą łatwą, ale jednak możliwą. Oto wtrwającym roku, dedykowanym „mistrzowi pokrzepiania polskich serc”, wszyscy uczestnicy dwóch gminnych konkursów obejmujących życie i twórczość Henryka Sienkiewicza (literackiegoi plastycznego), w których zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej - zostali nagrodzeni wycieczką do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.
Zmieniony ( 16.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Kolbuszowej
Redaktor: Administrator   
14.06.2016.
 10 czerwca 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni oraz rodziców i  starszego rodzeństwa wspólnie zwiedzali Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej na Podkarpaciu, prezentujący wsie lasowiacką i rzeszowską z przełomu XIX i XX wieku. Pan przewodnik oprowadzał nas po Parku i ciekawie opowiadał.  Wśród łąk, lasów i stawów są  rozmieszczone obiekty  drewniane.
Zmieniony ( 14.06.2016. )
Czytaj całość
 
Warsztaty fotograficzne w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
10.06.2016.
 9 czerwca 2016 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum uczestniczyli w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Piotra Kiełbasę, zawodowego fotografa z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Na zajęciach uczniowie poznali krótką historię sztuki, fotografii, myśli estetycznej oraz budowę aparatu i podstawowe techniki fotograficzne. Nie jest łatwo zatrzymać moment w obiektywie aparatu, o czym przekonali się gimnazjaliści podczas sesji zdjęciowej w przygotowanym na tę okazję studiu fotograficznym.
Zmieniony ( 10.06.2016. )
Czytaj całość
 
Nasze sukcesy na gruncie profilaktycznym
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.
 Teatr czy wystąpienie sceniczne, będące z pewnością niestandardową i  nietypową formą aktywności, to ciekawy pomysł na rozpowszechnianie treści profilaktycznych adresowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i widzów dorosłych, który już po raz drugi (począwszy od ubiegłego roku) Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem wciela w życie pod hasłem: Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych.
Zmieniony ( 08.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycinanki łowickie
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.
 „Wycinanki łowickie” to temat projektu edukacyjnego  z plastyki realizowanego w klasie I gimnazjum, którego zadaniem było przybliżenie młodzieży twórczości ludowej regionu łowickiego. Folklor łowicki wyróżnia się wśród innych obszarów etnicznych bogatą i wciąż podtrzymywaną tradycją obrzędów ludowych, zaś wyroby rękodzieła artystycznego wykonywane przez twórców ludowych rozpoznawane są na całym świecie, dzięki niepowtarzalnej kolorystyce i stylistyce wykonania.
Zmieniony ( 08.06.2016. )
Czytaj całość
 
Z rodziną na szkolnym boisku
Redaktor: Administrator   
07.06.2016.
 Bezchmurne niebo, ciepłe promienie wiosennego słońca i może tylko delikatnie dokuczliwy wiatr…, który w niczym nie popsuł idealnego dnia na niedzielny Piknik Rodzinny - to pogodowy przepis na udaną zabawę integracyjną zorganizowaną 5 czerwca 2016 r. głównie na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej. Pomysł na organizację imprezy scalającej obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca podczas wspólnego Dnia Rodziny w formie pikniku rodzinnego zrodził się wśród członków Rady Rodziców i od razu zyskał zwolenników społeczności szkolnej, która z werwą przystąpiła do jego realizacji.
Zmieniony ( 08.06.2016. )
Czytaj całość
 
Światowe Dni Młodzieży tuż, tuż...
Redaktor: Administrator   
07.06.2016.
 Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które odbędą w dniach 26 - 31 lipca w Krakowie. Nasza młodzież gimnazjalna przygotowała z tej okazji akademię informacyjno - promującą to wydarzenie. Publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej miała okazję zapoznać się nie tylko z historią  międzynarodowych Dni Młodych , których pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem był Jan Paweł II, ale także prześledzić szczegółowy program tegorocznego spotkania z papieżem Franciszkiem.
Zmieniony ( 07.06.2016. )
Czytaj całość
 
Gimnazjalna wycieczka z okazji Dnia Dziecka
Redaktor: Administrator   
03.06.2016.
 Dorośli zawsze starają się, by Dzień Dziecka był wyjątkowy i to nie tylko na gruncie rodzinnym, ale także w szkole. Wobec tego w tym roku społeczność gimnazjalna wolała postawić na jednodniową wycieczkę rekreacyjno – edukacyjną niż na zwyczajowe gadżety czy słodkie upominki. Zaplanowaliśmy krótką wyprawę do Rzeszowa, by spełnić – często skrywane głęboko – dziecięce marzenia o świecie bajki czy baśni i dać się oczarować fantastyce baśniowej na szerokim ekranie.
Zmieniony ( 03.06.2016. )
Czytaj całość
 
Znowu najlepsi w gminie!
Redaktor: Administrator   
25.05.2016.
 Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty ma szczególne znaczenie. To ostatni przeprowadzany w takiej formie egzamin wiedzy i umiejętności dla uczniów kończących szkołę podstawową. Tym bardziej cieszą nas jego wyniki, które po raz kolejny uplasowały naszą szkołę w czołówce placówek edukacyjnych na terenie naszej gminy. Sprawdzian składał się z dwóch części: część I: język polski i matematyka oraz część II: język angielski. W obu nasi uczniowie uzyskali najwyższe wyniki w gminie oraz wyższe lub porównywalne z  średnimi wynikami uzyskanymi w powiecie i w województwie.
Zmieniony ( 25.05.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»