Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
20.01.2019.
Nasze sukcesy w biegach przełajowych
Redaktor: Administrator   
23.04.2018.
 17 kwietnia 2018r. w Stalowej Woli odbyły się zawody sportowe Grand Prix w Biegach Przełajowych. Sprzyjająca aura zgromadziła na stadionie bardzo liczną grupę zawodników.  Naszą szkolę reprezentowali: Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek, Wiktor Partyka, Wiktoria Kosierb, Maria Gorczyca, Adrian Wermiński, Damian Kaczor, Dominika Szymańska, Marcin Wojtala, Artur Ozga, Sebastian Ozga.
Zmieniony ( 23.04.2018. )
Czytaj całość
 
Powiatowy turniej BRD
Redaktor: Administrator   
17.04.2018.
 16 kwietnia 2018r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  zorganizowane przez  miejscowy Automobilklub. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje ze szkół z powiatu stalowowolskiego. Kolejny raz gminę Radomyśl nad Sanem    reprezentowały zwycięskie drużyny  z naszej szkoły w składzie : Patrycja Pamuła, Amelia Pomykała, Daniel Mękal, Oskar Pawłowski ( szkoła podstawowa) oraz Weronika Cebula, Weronika Sikora oraz  Mateusz Młynarczyk ( gimnazjum).
Zmieniony ( 18.04.2018. )
Czytaj całość
 
Pierwsze kroki Szkolnej Grupy Wolontariatu
Redaktor: Administrator   
17.04.2018.
 12 kwietnia 2018r. Szkolna Grupa Wolontariatu, licząca 25 osób, wzięła udział w  szkoleniu, które dostarczyło wiedzy z zakresu organizacji, aspektów formalno – prawnych, obowiązków oraz cech osobowych wolontariuszy. Aktywne metody pracy wykorzystane przez prowadzącą szkolenie – panią Edytę Nowaczewską z Klubu Wolontariusza przy MOPS w Stalowej Woli, przyczyniły się do nawiązania wśród wolontariuszy przyjacielsko – koleżeńskich relacji.
Zmieniony ( 17.04.2018. )
Czytaj całość
 
Wystawa prac konkursowych w ramach realizowanego programu "Zawsze razem"
Redaktor: Administrator   
16.04.2018.
 W dniach 10-13 kwietnia 2018 roku w holu szkoły można było oglądać wystawę prac konkursowych, wykonanych przez uczniów klas I-III w ramach programu edukacyjnego „Zawsze razem”. Program został wdrożony do szkół podstawowych we współpracy z  Wojewódzką Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Rzeszowie. Głównym celem konkursu jest promowanie i kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i zachowań wobec słabszych i chorych. W naszej szkole prace  na konkurs wykonali niemalże wszyscy uczniowie klas młodszych.
Zmieniony ( 16.04.2018. )
Czytaj całość
 
Nasi uczniowie najlepsi w gminie w turnieju BRD
Redaktor: Administrator   
09.04.2018.
 Jak co roku wiosną  wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce rozpoczyna się rywalizacja w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Tegoroczne eliminacje gminne tego turnieju dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Radomyśl nad Sanem  odbyły się 6 kwietnia  2018r.  w Publicznej Szkole Podstawowej  im. gen. K. Sosnkowskiego  w Antoniowie. W zawodach wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i trzyosobowe drużyny reprezentujące oddziały gimnazjalne  naszej gminy.
Zmieniony ( 09.04.2018. )
Czytaj całość
 
„Zawsze Razem" - realizacja projektu edukacyjnego
Redaktor: Administrator   
06.04.2018.
 W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła po raz kolejny realizuje  program edukacyjny „Zawsze Razem”, który skierowany  jest głównie do uczniów klas I – III. Celem programu jest kształtowanie u dzieci właściwych postaw i zachowań wobec słabszych rówieśników, unikanie zachowań ryzykownych oraz podejmowanie zdrowych wyborów życiowych. Program  jest  realizowany poprzez różnorodne formy: pogadanki, inscenizacje, gry i wspólne  zabawy. Podczas zajęć integracyjnych, 5 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I –III  poznali  Dominika - głównego bohatera książki "Zawsze Razem”.
Zmieniony ( 06.04.2018. )
Czytaj całość
 
Wielkanoc tuż, tuż ...
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Są takie dni w tygodniu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc. 28 marca w środę Wielkiego Tygodnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia wprowadzająca w obchody Triduum Paschalnego. Montaż słowno-muzyczny pt. „ Miłość – Krzyż – Zbawienie’’ , przygotowany przez młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum nawiązywał do tajemnicy i historii krzyża świętego oraz  jego relikwii.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wystawa pisanek wielkanocnych
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Od 28 marca br. w holu naszej szkoły możemy oglądać wystawę pisanek wielkanocnych, wykonanych techniką serwetkową, zwaną również decoupage. Wystawę przygotowali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Pisanki prezentują się znakomicie. Ich wykonanie sprawiało młodym artystom ogromną  przyjemność i przyniosło dużą satysfakcję po zakończeniu pracy.  Technika decoupage daje duże pole do popisu naszej kreatywności oraz umiejętności tworzenia kompozycji. Wymaga jednak cierpliwości i dokładności. Polega ona na przyklejaniu wzorów wyciętych z serwetek na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Słodki upominek dla podopiecznych Domu Dziecka w Stalowej Woli
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo, co na tym,
aby dawać w odpowiedniej chwili
”      (J.de La Bruyere).
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Szkolna Grupa Wolontariatu w dniach 26 i 27 marca 2018r. zorganizowała na terenie szkoły zbiórkę słodyczy dla dzieci przebywających w „Ochronce” im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli. W tym szczególnym czasie uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli odczuć radość i moc płynącą z dzielenia się z innymi, hojnie wspierając wolontariuszy w ich szlachetnej akcji.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Sukcesy naszych uczniów w OTWP
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 27 marca 2018r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem    przeprowadzono XLI eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, mającego  na celu popularyzowanie  wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad  postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnikami tego konkursu byli reprezentanci  wszystkich szkół  z terenu naszej gminy, w każdej z dwóch  grup wiekowych.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»