Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
25.05.2019.
Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
19.10.2007.
          
              Nie wszystek umrze, kto trwa w sercach wdzięcznych mu ludzi ...
             W sobotę 13 października 2007r. o godz. 11.00 odbyła się  w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej honorującej osobę długoletniego kierownika (1949 – 1979r.) i inicjatora budowy naszej szkoły, pana Stanisława Aleksandra Katrusiaka. Człowieka owianego niemal legendą, który nie tylko szybko zasymilował się z lokalną ludnością, ale na trzydzieści lat wypowiedział bezpardonową walkę wstecznictwu i analfabetyzmowi, a także zdołał zarazić bakcylem społecznictwa wielu tutejszych mieszkańców.
         
Zmieniony ( 26.10.2007. )
Czytaj całość
 
Dzień Chłopaka
Redaktor: Administrator   
09.10.2007.

28 września 2007 r. z okazji Dnia Chłopaka żeńska część Samorządu Uczniowskiego zorganizowała wybory na najpiękniejszego z najpiękniejszych, czyli wybory Mistera Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej. Wśród kandydatów pojawili się: Przemysław Stelmach, Michał Saja. Dawid Stelmach, Łukasz Cebula, Tomasz Witkiewicz, Bartłomiej Markut, Damian Pacholec.

 

Zmieniony ( 09.10.2007. )
Czytaj całość
 
Komers
Redaktor: Administrator   
05.07.2007.
Gorączka czwartkowej nocy

I znów w murach rzeczyckiego gimnazjum zabrzmiał polonez...

          Zabawa komersowa, organizowana na zakończenie roku szkolnego najstarszych gimnazjalistów, wpisała się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w murach naszej szkoły. Tegoroczny komers odbył się 21 czerwca i z pewnością, tak jak te w latach poprzednich, był niezapomnianym i niezwykłym przeżyciem dla gimnazjalistów, którzy w ten rozrywkowy sposób chcą się pożegnać z pewnym etapem swojego, ciągle jeszcze dość błogiego, dzieciństwa.

Czytaj całość
 
W krainie dinozaurów
Redaktor: Administrator   
26.06.2007.

 

        Jak wyglądały te wymarłe już dawno zwierzęta, mieli okazję przekonać się najmłodsi uczniowie naszej szkoły podstawowej. W środę 6.06.2007 roku wyruszyli oni na autokarową wycieczkę do Bałtowa. W wycieczce wzięło udział 41 dzieci z klas 0 – IV. Zorganizowały ją panie Beata Czajkowska i Teresa Zawadzka.
Zmieniony ( 26.06.2007. )
Czytaj całość
 
Kraków - Oświecim (wycieczka)
Redaktor: Administrator   
22.06.2007.

Żywa lekcja historii

„Pewne wydarzenia mają miejsce, bo są możliwe.
Jeżeli są możliwe raz, mogą stać się wiele razy.
Jeżeli tak, to Holocaust nie jest precedensem - jest ostrzeżeniem dla przyszłości”.
                                                Yehuda Bauer

 

      14 czerwca 2007 roku została zorganizowana wycieczka do Krakowa i  Oświęcimia, w której wzięli udział uczniowie klas I - III naszego gimnazjum. Gimnazjaliści wraz ze swymi opiekunami w składzie: pan dyrektor Jacek Bochniak, pani Agnieszka Miętus, pani Jolanta Lubera, pani Małgorzata Lasota uczestniczyli w żywej lekcji o tolerancji i tragicznej historii masowej zagłady.
Zmieniony ( 26.06.2007. )
Czytaj całość
 
Dzień Matki i Ojca
Redaktor: Administrator   
22.06.2007.
    Święta i uroczystości oraz związane z nimi obchody są bardzo ważną sferą ludzkiego życia. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile westchnienia, wypoczynek, radość i zabawa, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość. Do takich momentów z pewnością należy obchodzony co roku w każdej szkole  Dzień Matki, a nieco później Dzień Ojca.
Wielu rodziców, żyjąc nerwowo, pośpiesznie, często zapomina, czym są uroczystości rodzinne w wychowaniu dzieci. Niektórzy uznają, że polegają one na organizowaniu wielkich i kosztownych przyjęć, a zapominają, że dzieciom potrzebny jest miły, zabawny nastrój, dużo swobody i okazji  do wspólnie spędzonego czasu z rodzicami . Uznaliśmy więc, że dobrze będzie, jeśli połączymy  te uroczystości w jedną z udziałem obojga rodziców i dzieci.
Zmieniony ( 28.06.2007. )
Czytaj całość
 
Sprawdzian w klasie szóstej
Redaktor: Administrator   
18.06.2007.

      Sprawdzian w klasie szóstej

    Tegoroczny sprawdzian dla klasy szóstej został przeprowadzony      12 kwietnia 2007 r. ,a  zatytułowany był  „W szkole”.  Wzięło w nim udział  23 uczniów. W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie mogli wykazać się pięcioma umiejętnościami, kształtowanymi w szkole podstawowej  w ramach różnych zajęć.
Są nimi: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji  i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Sprawdzianu tego nie można nie zdać. Pozwala on jednak uczniom sprawdzić swój poziom  wiedzy  i umiejętności u końca  pierwszego etapu edukacji.
 
Zmieniony ( 22.06.2007. )
Czytaj całość
 
Nasza szkoła
Redaktor: Administrator   
14.03.2007.

 Serdecznie witamy na stronie
Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej 

 

 

Adres:

Zespół Szkół w Rzeczycy Długiej
Rzeczyca Długa 176
tel./fax (015) 845-30-76
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 


SZANOWNI INTERNAUCI!

Na naszej stronie znajdziecie interesujące informacje o nas, czyli wszystko na temat pracy i historii placówki, naszych nauczycieli, pracowników obsługi, aktualnych wydarzeń, uroczystości szkolnych i wszelkich ciekawostek związanych ze społęcznością uczniowską i barwnym życiem szkoły.

Zapraszamy do częstych odwiedzin! 

Zmieniony ( 29.10.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka
Redaktor: Administrator   
22.01.2007.

Dzień Babci i Dziadka


         Tradycją stały się już coroczne spotkania z okazji Dnia Babci  i Dziadka, podczas których czas gościom umilają uczniowie  naszej szkoły.
To święto jest szczególnie bliskie uczniom klas młodszych. Co roku z wielkim zaangażowaniem przygotowują dla swoich bliskich wspaniałą uroczystość. Tego roku impreza miała szczególny rozmiar, ponieważ  uczniowie klas młodszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej mieli niewątpliwą przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków z naszej miejscowości na przygotowany z okazji ich święta program artystyczny.


Zmieniony ( 12.06.2007. )
Czytaj całość
 
Andrzejki
Redaktor: Administrator   
29.11.2006.
W andrzejkowy wieczór błogi
Wszystkie wróżyć chcą niebogi,
O miłości mówić wiele
I za ile lat wesele.
Nic od wieków w tym dziwnego,
Każda chce narzeczonego.
A chłopaki też wzdychają
I wybranki swej szukają.

 

Zmieniony ( 18.06.2007. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 nast.  » koniec »»