Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.06.2018.
Galeria pięknych choinek
Redaktor: Administrator   
21.12.2017.
 Świąteczne konkursy plastyczne  w naszej szkole to już tradycja. Tegoroczny konkurs "Na najpiękniejszą  choinkę "  cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Jak pokazuje  wystawa, którą można podziwiać  od wtorku 19 grudnia 2017 r.  inwencji twórczej  i kreatywności  uczestnikom konkursu nie brakowało.  Pełne wyobraźni prace wykonane z przeróżnych materiałów zachwycały swoją pomysłowością.  Wśród siedemdziesięciu siedmiu  zgłoszonych do konkursu choinek  znajdziemy takie, które wykonane  są z papieru, gazet,  mchu, szyszek, piórek, płatków kosmetycznych, waty, różnego rodzaju tkanin, wstążek, tasiemek,  a nawet  z łyżeczek.
Zmieniony ( 21.12.2017. )
Czytaj całość
 
Patyczkowe aniołki
Redaktor: Administrator   
19.12.2017.
 W poniedziałek 18 grudnia 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej wzięli udział w przedświątecznych warsztatach plastycznych „Patyczkowe aniołki”, zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Dzięki uprzejmości pracownic muzeum, dzieci najpierw obejrzały niezwykle ciekawą wystawę zatytułowaną „Machiny Leonarda da Vinci”. Na ekspozycji znajduje się wiele maszyn zbudowanych według szkiców i planów Leonarda oraz reprodukcje jego najsłynniejszych obrazów.
Zmieniony ( 19.12.2017. )
Czytaj całość
 
Wystawa prac scrapbookingowych
Redaktor: Administrator   
14.12.2017.
 W dniu 13 grudnia 2017 r.  w holu naszej szkoły można było podziwiać wystawę świątecznych kartek  bożonarodzeniowych. To znak, że święta Bożego Narodzenia  zbliżają się wielkimi krokami... Ręcznie robione kartki świąteczne to świetny pomysł na bożonarodzeniowe życzenia i doskonała okazja do  rozwijania kreatywności, wyobraźni twórczej i poznawania nowych technik plastycznych. Prezentowane na wystawie  kartki  to  efekt pracy uczennic z klasy III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego " Warsztaty rękodzieła -Scrapbooking".
Zmieniony ( 14.12.2017. )
Czytaj całość
 
Blaski i cienie bycia liderem
Redaktor: Administrator   
11.12.2017.
 Po trzydniowych warsztatach profilaktycznych realizowanych w Przybysławicach w ramach zadań projektu pt. CHROŃMY MŁODOŚĆ w SIECI – program na rzecz bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu przez młodzież realizowanego przez Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA,  w których uczestniczyłyśmy - tj. Weronika Partyka i Weronika Karnat jako przedstawicielki społeczności gimnazjalnej naszej szkoły – zyskałyśmy miano liderek młodzieżowych gotowych do propagowania idei walki z wszelkimi przejawami aspołecznych zachowań.
Zmieniony ( 11.12.2017. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowe teatrzyki w Chwałowicach
Redaktor: Administrator   
08.12.2017.
 W czwartek 7 grudnia 2017r. w Chwałowicach odbył się V Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie, czyli klasa 0, I, II i III. Każda grupa zaprezentowała przedstawienie połączone z piosenką, jak również układy taneczne. Uczniowie klasy 0 wystawili „Kopciuszka”, pierwszoklasiści pokazali bajkę „Jaś i Małgosia”. Klasa II wystąpiła z piosenką „Kochany panie Mikołaju” oraz z układem tanecznym do tej piosenki. Klasa III zaprezentowała przedstawienie zatytułowane „Rzeczyckie Smerfy z wizytą w Chwałowicach”, podczas którego dzieci recytowały ciekawe teksty, śpiewały i tańczyły.
Zmieniony ( 08.12.2017. )
Czytaj całość
 
Każdy może być Świętym Mikołajem – o idei obdarowywania
Redaktor: Administrator   
08.12.2017.
 6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja, biskupa Miry włączonego w poczet świętych Kościoła greko- i rzymskokatolickiego, najsłynniejszego dobroczyńcy oraz darczyńcy. Popularnie i komercyjnie dzień ten zwiemy mikołajkami, ale nie o nazwę tu chodzi, lecz piękną idee rozpowszechniania dobra poprzez obdarowywanie się prezentami nie tyle kosztownymi, co  płynącymi z dobroci ludzkich serc. W naszej szkole – tradycyjnie, bo od kilku już lat – w osobę Świętego i jego zacnych pomocników wcielają się żołnierze 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku, szlachetnie i zawsze chętnie współpracujący z Radą Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 08.12.2017. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowy szał loterii fantowej
Redaktor: Administrator   
07.12.2017.
 „Mikołaje są wśród nas” – pod takim hasłem przebiegała  loteria fantowa, zorganizowana  w dniach 5 – 6  grudnia 2017r. w naszej szkole.  Organizacja takiej loterii - to ogrom pracy, ale efekty przerosły nasze oczekiwania. Loteria cieszyła się wielkim zainteresowaniem i przyniosła wiele  radości  oraz  niespodzianek   naszym  uczniom. Jednak  nie byłoby loterii, gdyby  uczniowie i ich rodzice nie ofiarowali fantów w postaci rozmaitych zabawek, figurek, gier czy przyborów, za co serdecznie dziękujemy. W ten wyjątkowy czas, Mikołajem mógł zostać  każdy, kto  w jakimkolwiek  stopniu przyczynił się do wsparcia loterii fantowej.
Zmieniony ( 07.12.2017. )
Czytaj całość
 
Czytanie- wspaniałą gimnastyką umysłu
Redaktor: Administrator   
05.12.2017.
 Tegorocznemu Gminnemu Maratonowi Czytelniczemu patronują słowa Richarda Steele`a: „Czytanie jest tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała”.  Do udziału w tej swoistej gimnastyce umysłu organizatorzy imprezy, czyli Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem, zaprosili także naszych uczniów z klasy IV i V szkoły podstawowej. Zgodnie z regulaminem nauczyciele poloniści dokonali wyboru lektur, które w całości zostały odczytane w ciągu jednego dnia przez uczniów w zespołach klasowych. 
Zmieniony ( 05.12.2017. )
Czytaj całość
 
Kto czyta, żyje wielokrotnie ...
Redaktor: Administrator   
04.12.2017.
 Tytuł niniejszego artykułu jest upowszechnionym fragmentemmyśli słynnego poety polskiej awangardy okresu dwudziestolecia międzywojennego, Józefa Czechowicza, który powiedział: Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. Zaś aforyzm impresjonisty, Jana Kasprowicza, głoszący: Ten najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do książek nie ostudzi – stał się hasłem szkolnego konkursu czytelniczego o miano Mistrza Pięknego Czytania, o które rywalizowali uczniowie naszej szkoły w środę, 29 listopada 2017 r.
Zmieniony ( 04.12.2017. )
Czytaj całość
 
Andrzejkowe pląsy wieczorową porą
Redaktor: Administrator   
04.12.2017.
 Tradycyjnie, w wigilię św. Andrzeja, szykujemy się do wróżb, zabaw, przepowiedni i tańców. Toteż w środowe popołudnie i wieczór, 29 listopada bieżącego roku, nasza szkoła rozbrzmiewała skocznymi rytmami andrzejkowej zabawy, w której uczestniczyli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, zawsze skorzy do wytchnienia w wesołym towarzystwie strojnych rówieśników i miłych nauczycieli. Corocznie Rada Rodziców dba, by andrzejki zapisały się w kalendarzu szkolnych imprez radosnymi zgłoskami pysznej zabawy podkreślonej słodkim akcentem skwapliwie zajadanych przez uczniów łakoci.
Zmieniony ( 04.12.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»