Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
30.05.2017.
Sześćdziesiąt lat temu … - społeczność rzeczycka w hołdzie wieszczowi
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 W minioną środę, 12 października 2016r., pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Rzeczycy Okrągłej zgromadzili się przedstawiciele stalowowolskiego Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” na czele z panią prezes Agnieszką Bulicz, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z panią dyrektor Teresą Lachowską, delegacja Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej z panem dyrektorem Jackiem Bochniakiem, sołtysowie  Rzeczycy Długiej i Rzeczycy Okrągłej, pani Zofia Stec i pan Grzegorz Krawiec, a także najmłodsza córka rzeźbiarza Józefa Kuczmana, pani Helena Staniek, by uczcić fakt sześćdziesięciolecia oddana pomnika ku czci Adama Mickiewicza tutejszej społeczności.      
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
Nasz udział w obchodach 74. rocznicy pacyfikacji Goliszowca
Redaktor: Administrator   
05.10.2016.
 2 października 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach rocznicowych upamiętniających ofiary pacyfikacji Goliszowca przez Niemców. Mszę Świętą w intencji zamordowanych, na której licznie stawili się okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście, poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie odnowionej mogiły zbiorowej. Obchody uświetniły wojskowe grupy rekonstrukcyjne, harcerze, poczty sztandarowe strażaków, kół łowieckich oraz szkół.
Zmieniony ( 05.10.2016. )
Czytaj całość
 
Wrześniowe zmagania lekkoatletyczne gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 Wrzesień był miesiącem licznych startów szkolnych lekkoatletów. Reprezentacja naszego gimnazjum dwukrotnie zaznaczyła swoją obecność w czasie zawodów powiatowych w Stalowej Woli, wielokrotnie stając na podium. Reprezentację szkoły tworzyli: Maria Gorczyca (kl. 1 gimnazjum), Dominika Szymańska, Weronika Sikora, Artur Ozga, Marcin Wojtala (wszyscy kl. 2 gimnazjum),Katarzyna Pacholec, Bartłomiej Miętus, Kamil Stelmach, Oskar Nieradka, Patryk Wojtala i Mateusz Kołodziej (wszyscy z kl. 3 gimnazjum). 
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Sukcesy lekkoatletyczne
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 W czwartek 21 września w Stalowej Woli odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie naszej  szkoły.
Julia Kuciapa z kl. V wywalczyła I miejsce – w biegach na 60 m, a Krystian Gorczyca II miejsce – w rzucie piłeczką palantową.
Istotny dla naszej szkoły jest fakt, że jak do tej pory, Julka okazuje się najszybszą sprinterką w Polsce w swojej kategorii wiekowej (60 m – 8,97`).
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Zielony wolontariat, czyli jaki?- szkolenie dla wolontariuszy w Janowie Lubelskim
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 W ramach realizowanego projektu pt.”Zielone światło dla młodych” w dniach 26-27 września 2016r. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w wjazdowym szkoleniu w zakresie zielonego wolontariatu, które dobyło się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Janowskie. Po rozlokowaniu się w Kwaterze Myśliwskiej Cegielnia uczniowie wzięli udział w dwugodzinnym szkoleniu, podczas którego dowiedzieli się, co oznacza bycie wolontariuszem oraz jak współpracować z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, grup nieformalnych.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Nowe władze samorządów uczniowskich
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 Bardzo ważne dla społeczności szkolnej zadanie – wybór nowych władz samorządu uczniowskiego - wykonane. We wtorek, 20 września 2016r. poprzez rozsądnie oddany głos wyłoniono nowy zarząd  samorządów uczniowskich. Do miana przewodniczącego w szkole podstawowej kandydowali następujący uczniowie: Zuzanna Dul, Jakub Wydra, Sara Saja, Jakub Wydra, Daniel Mekal, Marcin Wilkus .  W gimnazjum do rywalizacji stanęli: Julia Warzycka, Bartłomiej Miętus, Daria Weremko, Dominika Szymańska, Agnieszka Pamuła, Weronika Cebul.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Piknik klasowy na zakończenie lata
Redaktor: Administrator   
21.09.2016.
 Korzystając  z pięknej, wręcz upalnej jak na wrzesień pogody, rodzice uczniów klasy II szkoły podstawowej postanowili  zorganizować swoim pociechom piknik na  zakończenie lata. Za zgodą oczywiście  pana dyrektora,  16 września  2016r. zamiast do szkolnych ławek wsiedliśmy na rowery i udaliśmy się do Kępy Rzeczyckiej na  wrześniowe grillowanie .  Na miejscu czekały na nas różne  niespodzianki  przygotowane  przez   trójkę klasową.
Zmieniony ( 21.09.2016. )
Czytaj całość
 
Uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej beneficjentami projektu „Zielone światło dla młodych”
Redaktor: Administrator   
15.09.2016.
 Koło Łowieckie „Głuszec” z siedzibą w Tarnobrzegu zostało laureatem konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, otrzymując wsparcie finansowe na wdrożenie autorskiego projektu pod nazwą „Zielone światło dla młodych” – społecznie i ze zrównoważonym rozwojem. Projekt zakłada realizację przedsięwzięć od sierpnia do grudnia 2016 r. Obecnie trwa nabór uczestników do tego publicznego zadania, którego bezpośrednimi beneficjentami jest społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 15.09.2016. )
Czytaj całość
 
Piknik z Noblistą, czyli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 Powieść, a dokładnie romans historyczny „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, stała się lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława Stanisława Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Wspólne czytanie zostało wyznaczone na 3 września 2016 roku, tj. minioną sobotę. Dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej miłe chwile inspirujących refleksji, niosące radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą przybrały formę piknikowego czytania w sobotnie popołudnie na łonie przyrody rozkosznie skąpanej w ciepłych promieniach słońca.
Zmieniony ( 05.09.2016. )
Czytaj całość
 
Choć klasy wciąż pełne słońca, wakacje dobiegły końca …
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 „Wiedza nam siłą i tarczą”, czyli hymnem szkoły rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej, któremu patronuje bohater narodowy Tadeusz Kościuszko. Taką patetyczną nutą, po powrocie z pobliskiego kościoła, gdzie odbyła się msza św., rozbrzmiewały mury naszej szkoły podczas corocznej powakacyjnej uroczystości prowadzonej przez pana dyrektora, Jacka Bochniaka. W swoim inauguracyjnym przemówieniu pan dyrektor zwrócił się do całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza do 172 uczniów, spośród których szczególnie przywitał pierwszoklasistów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, poświęcając im część swojego wystąpienia.
Zmieniony ( 05.09.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»