Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2018.
Poznajemy Magiczne Ogrody w Janowcu i zwiedzamy Kazimierz Dolny
Redaktor: Administrator   
12.06.2017.
 W piątek, 9 czerwca 2017 r. „zerówka” i klasa pierwsza pod opieką swoich nauczycieli i rodziców wyruszyła na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca. W Kazimierzu przeszliśmy promenadą nad Wisłą, gdzie mogliśmy zobaczyć pływające statki. Potem zwiedziliśmy rynek, na którym oglądaliśmy zabytkowe kamienice i kupiliśmy sobie pamiątki. Następnie ruszyliśmy w kierunku Janowca, gdzie wśród łąk, lasów i lessowych wąwozów znajduje się niezwykłe miejsce – Magiczne Ogrody.
Zmieniony ( 12.06.2017. )
Czytaj całość
 
Wiosenne Muzy z Mickiewiczem
Redaktor: Administrator   
11.06.2017.
 Tegoroczne, siódme już, poetyckie spotkanie przy pomniku Adama Mickiewicza w Rzeczycy Okrągłej odbyło się 9 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 i przebiegało pod hasłem „Wiosenne Muzy z Mickiewiczem”. Ponawiane od 2010 r. spotkania członków Stowarzyszenia Literackiego WITRYNA w Stalowej Woli z młodzieżą szkolną i lokalną społecznością „pod Mickiewiczem” zawsze są niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.                
Zmieniony ( 11.06.2017. )
Czytaj całość
 
Brawo Rzeczyca!
Redaktor: Administrator   
09.06.2017.
 Trzecia edycja konkursowego Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych w Radomyślu nad Sanem odbyła się 6 czerwca 2017 r. na sali widowiskowej budynku urzędu gminy. W przeglądzie uczestniczyły sześcioosobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Szczytna idea propagowania haseł programów profilaktycznych i wychowawczych sprawia, że wszystkie szkoły chętnie angażują się w przedstawienia teatralne, gdyż samo uczestnictwo w nich jest dla uczniów nagrodą - zyskują bowiem świadomość istnienia zagrożeń i możliwości ich unikania lub zwalczania.
Zmieniony ( 09.06.2017. )
Czytaj całość
 
Zajęcia szkoleniowe na temat bezpieczeństwa w sali „Ognik” w Nisku
Redaktor: Administrator   
07.06.2017.
 Jak zachować się w obliczu pożaru? Jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla? Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku? Te, oraz inne, ciekawe informacje związane z bezpieczeństwem zostały przekazane uczniom klas V i VI podczas zajęć szkoleniowych w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku. Odbyły się one 5 czerwca 2017r. w Sali Edukacyjnej „Ognik” zlokalizowanej w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.
Zmieniony ( 07.06.2017. )
Czytaj całość
 
"Płynie Wisła płynie, po polskiej krainie”- udział drugoklasistów w gminnym konkursie plastycznym.
Redaktor: Administrator   
07.06.2017.
 Jeszcze w maju 2017r. Gminne Centrum Kulturyw Chwałowicach oraz Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem ogłosiły konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, dotyczący królowej polskich rzek.Wybór  tematu o takim samym tytule jak  piosenka nie był przypadkowy, gdyż rok 2017, jest ogłoszony Rokiem Wisły. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną – płaską lub przestrzenną, wymyśloną przez siebie, dowolną techniką. Udział w konkursie był dobrowolny. Dla drugoklasistów ten temat był wyjątkowo bliski, inspirowany nie tylko omawianym tematem; „Piękna nasza  Polska cała” ale również  życiem w tym pięknym kraju, w kraju nad Wisłą.
Zmieniony ( 07.06.2017. )
Czytaj całość
 
Powiatowy konkurs Postacie z Bajek
Redaktor: Administrator   
06.06.2017.
 W sobotę, 3 czerwca 2017r. w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, odbył się III Powiatowy Konkurs „Postacie z Bajek”.  Naszą szkołę reprezentowało sześcioro dzieci: dwoje z oddziału przedszkolnego oraz czworo z klasy II. Amelia Jaworska- śpiewem pięknie przedstawiła postać Kaczki Dziwaczki, natomiast jej kolega Bartosz Krawiec- wspaniale zaprezentował się w roli Misia Uszatka.
Zmieniony ( 06.06.2017. )
Czytaj całość
 
Od wojny do pokoju ...- projekt edukacyjny naszych gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
02.06.2017.

 Prawdziwa tragedia zbliża ludzi, tak jak wspólna walka na wojnie, kiedy każdy jest ze śmiercią za pan brat, a później, kiedy się  raduje z celebrowania pokoju.
                                 (Parafraza myśli W. Whartona)

W środę, 31 maja 2017r., gimnazjaliści z klasy drugiej i trzeciej zaprezentowali społeczności  szkolnej efekty wspólnej pracy nad projektem edukacyjnym pod hasłem „Od wojny do pokoju – studium zachowań ludzkich”.

Zmieniony ( 02.06.2017. )
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka z bajkową piosenką
Redaktor: Administrator   
02.06.2017.
 Janusz Korczak napisał piękne słowa: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Tego dziecięcego uśmiechu nie mogło zabraknąć szczególnie w czwartek 1 czerwca 2017 roku. Międzynarodowy Dzień Dziecka nie mógł wyglądać jak zwykłe dni. Tego dnia zaroiło się na korytarzach naszej szkoły od postaci bajkowych. Wszystko to za sprawą Szkolnego Konkursu Wokalnego „Bajkowa piosenka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – III, a ocenie miał podlegać zarówno dobór utworu, jak i wygląd małego artysty, dlatego właśnie spotkać można było i smerfy, Gargamela, Elzę i wiele innych postaci bajkowych.
Zmieniony ( 02.06.2017. )
Czytaj całość
 
Medale szkolnych lekkoatletek
Redaktor: Administrator   
31.05.2017.
 W miniony weekend, 27 maja 2017 r., w Stalowej Woli odbyły się Regionalne Zawody Nestle Cup 2017. W ramach tych zawodów dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjaliści w całej Polsce biorą udział w czwórboju lekkoatletycznym. Stalowa Wola gościła kilkaset zawodników z województwa podkarpackiego. Wśród tak licznej grupy znalazły się Julia Kuciapa z klasy 5 Szkoły Podstawowej oraz Weronika Sikora z klasy 2 Gimnazjum w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 31.05.2017. )
Czytaj całość
 
Odkrywamy, zdobywamy i poznajemy - wycieczka do Wadowic i Energylandii w Zatorze
Redaktor: Administrator   
30.05.2017.
 W dniu 26.05.2017r. ponadczterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Renaty Puzio, Agnieszki Podolskiej – Szoi, Agnieszki Miętus i Teresy Zawadzkiej wybrała się na pionierską wycieczkę do Wadowic i  Energylandii w Zatorze.  Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, by zgodnie z zaplanowanym programem odkryć ciekawe miejsca, zdobyć nowe umiejętności i poznać granice swojej wytrzymałości.
Zmieniony ( 01.06.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»