Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.10.2018.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
27.02.2018.
 Do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie naszej szkoły przygotowywali się poprzez tworzenie prac literackich, plastycznych oraz prezentacji multimedialnych. 22 lutego br. podczas apelu podsumowującego konkurs oraz wyżej wymienioną akcję, sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą tworzenia lepszego Internetu. Wychowankowie mieli możliwość odpowiadania na pytania: Co to jest hejt? Czy Internet jest bezpieczny? Skąd wiadomo, że Kuba to Kuba? Czy możemy zawierać znajomości w wirtualnym świecie?
Zmieniony ( 27.02.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs Piosenki Zimowej -" W białej krainie"
Redaktor: Administrator   
27.02.2018.
 26 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole  Konkurs Zimowej Piosenki pod tytułem "W białej krainie". Adresowany był on do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Z każdej klasy mogło się zaprezentować trzech solistów oraz zespół. Wszyscy wykonywali utwory o tematyce zimowej. Komisja w składzie: pan Jacek Bochniak, pani Barbara Turek oraz pani Urszula Urbańska miała bardzo trudne zadanie do wykonania. Oceniali nie tylko dobór repertuaru czy jakość wykonania, ale też strój wykonawcy i jego zachowanie na scenie.
Zmieniony ( 27.02.2018. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Redaktor: Administrator   
26.02.2018.
 24 lutego 2018r. w PSP w Chwałowicach odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas siódmych ze szkół podstawowych z Rzeczycy Długiej, Radomyśla n/S, Antoniowa i Chwałowic. Drużyna dziewcząt    w składzie: Agnieszka Pamuła, Wiktoria Kosierb, Roksana Cebula, Weronika Sikora, Weronika Ozga, Izabela Gorczyca, Dominika Szymańska, Daria Weremko - zajęła II miejsce.
Zmieniony ( 26.02.2018. )
Czytaj całość
 
„Bądź z serca pozdrowiona, Ojczysta święta mowo!”- obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Redaktor: Administrator   
22.02.2018.
 21 lutego obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchody Dnia zostały ustanowione w 1999 roku z inicjatywy UNESCO, by chronić i promować różnorodność językową świata. Z tej to okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły, tj. Julia Kuciapa i Amelia Pomykała, zaś pani Renata Puzio pełniła funkcję członka komisji w części konkursowej dla mieszkańców gminy.
Zmieniony ( 22.02.2018. )
Czytaj całość
 
Dziękujemy sercem za serce ...
Redaktor: Administrator   
19.02.2018.
 Każdy, kto regularnie odwiedza naszą stronę internetową, zauważył zapewne, że w styczniu zabrakło artykułu opisującego obchody Dnia Babci i Dziadka. Tak się niestety złożyło, iż duża absencja chorobowa naszych uczniów trochę namieszała w naszym kalendarzu szkolnym. Zmuszeni byliśmy przełożyć świętowanie i właśnie w piątek 16 lutego 2018 roku odbyła się uroczysta akademia, na którą dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków.
Zmieniony ( 19.02.2018. )
Czytaj całość
 
Inspirowane serduszkiem, czyli zabawa karnawałowo – walentynkowa
Redaktor: Administrator   
14.02.2018.
 O tym, że „szlachetne zdrowie” jest cenną wartością przekonali się zwłaszcza ci, których zimowa niemoc dotknęła jeszcze przed feriami, a było ich wielu. Właśnie absencja chorobowa uczniów spowodowała, że tzw. zabawa choinkowa nie mogła się odbyć w planowanym terminie, ale za to jej przełożenie skutkowało nowym charakterem, gdyż taneczne pląsy wieczorową porą – we wtorek 13 lutego – odbywały się w romantycznym nastroju zbliżającego się Dnia Zakochanych. Muzyka i pełzające po ścianach światłocienie wypełniały szkolną świetlicę już od godziny 15.30 - kiedy zabawę rozpoczynała grupa uczniów z młodszej kategorii wiekowej - do 20.30, gdy kończyła ją grupa straszaków na czele z gimnazjalistami.
Zmieniony ( 14.02.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs o Powstaniu Styczniowym
Redaktor: Administrator   
13.02.2018.
 W dniu 26 stycznia 2018r. uczniowie Zuzanna Dul, Marcin Młynarczyk i Kacper Moskal reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”. Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawowa w Woli Rzeczyckiej pod patronatem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem. Celem konkursu było uczczenie 155. rocznicy wybuchu powstania oraz jego bohaterów oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży w przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zmieniony ( 13.02.2018. )
Czytaj całość
 
Cyberprzemoc - zagrożenie XXI wieku
Redaktor: Administrator   
19.01.2018.
 W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli dotyczące cyberprzemocy. Prelekcja została wygłoszona w ramach Programu prewencyjnego „Cyberbezpieczni”, który jest realizowany od maja zeszłego roku na terenie całego województwa podkarpackiego. Celem programu jest dostarczenie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem, do których dochodzi w przestrzeni wirtualnej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII oraz klasy II i III gimnazjum.
Zmieniony ( 19.01.2018. )
Czytaj całość
 
Wyjazd na spektal taneczny
Redaktor: Administrator   
19.01.2018.
 W miniony poniedziałek, tj. 15 stycznia 2018r. uczniowie klasy III i IV korzystając z zaproszenia Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli wybrali się na spektakl taneczny pt. „Magia Świąt”. Na scenie zaprezentował się Młodzieżowy Zespół tańca Współczesnego Pasja oraz Dziecięcy Zespół Tańca Smyk. Tancerze przenieśli małych widzów w kolorowy i magiczny świat Świąt.
Zmieniony ( 19.01.2018. )
Czytaj całość
 
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Redaktor: Administrator   
18.01.2018.
 We wtorek 16 stycznia 2018r. do naszej szkoły zawitał dzielnicowy z Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem, sierżant sztabowy Tomasz Woźniak. Przyszedł, aby przeprowadzić pogadankę z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczniami klasy I szkoły podstawowej. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały pana policjanta, chętnie też zadawały pytania.  Pan policjant mówił przede wszystkim o bezpieczeństwie dzieci. Przypomniał zasady poruszania się po drogach, zasady przewożenia dzieci w samochodach.
Zmieniony ( 18.01.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»