Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
25.05.2019.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Redaktor: Administrator   
12.01.2010.

Wolontariuszki są wśród nas

   Od kilkunastu lat w styczniu  Polska rozbrzmiewa dźwiękami imprezy rozrywkowo- medialnej w ramach charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 10.01.2010r. odbył się już XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie finału organizowanych było wiele form zbiórki funduszy,  z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez szerokie rzesze wolontariuszy. Zebrane w tym roku środki pieniężne po raz drugi przeznaczone zostaną na potrzeby onkologii dziecięcej.

Zmieniony ( 02.02.2010. )
Czytaj całość
 
Zaprośmy Anioły do szkoły
Redaktor: Administrator   
28.12.2009.

Konkurs rozstrzygnięty!!!!
 " Zaprośmy Anioły do szkoły" Pod takim tytułem  odbył się tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej. Zadaniem uczniów było wykonanie Anioła techniką dowolną i wymyśloną przez indywidualnego ucznia. Dnia 18 grudnia 2009roku konkurs został rozstrzygnięty. Podczas oceny Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość samodzielność i wykorzystanie różnych często zaskakujących materiałów. Wybór nie był łatwy, ponieważ naszą szkołę odwiedziło,aż 94 Anioły,a każdy kolejny coraz większy i ładniejszy. Trudno było zdecydować jednoznacznie, dlatego przyznano po 2 pierwsze miejsca, po 2 drugie miejsca i po 3 trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach  wiekowych.

Zmieniony ( 04.01.2010. )
Czytaj całość
 
Turniej Tenisa Stołowego
Redaktor: Administrator   
04.12.2009.

       W dniu 3 grudnia 2009 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Udział w nim wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z klas IV - VI. Turniej wzbudził wiele emocji nie tylko wśród zawoidników, ale przede wszystkim u zgromadzonych kibiców.
I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyły: Justyna Pędrak i Angelika Pacholec z klasy piątej. Ten team w sobotę 5 grudnia weźmie udział w Gminnym Turnieju tenisa Stołowego w Radomyślu. II miejsce  zajęły: Sylwia Paleń i Agnieszka Sioda z klasy szóstej.

Czytaj całość
 
W Bombkolandii
Redaktor: Administrator   
02.12.2009.

       Już grudzień - czas oczekiwania na święta!
Bardzo ciekawie rozpoczął się grudzień niektórym uczniom PSP w Rzeczycy Długiej. Wczesnym rankiem, niezwykle ciepłym jak na 1 grudnia 2009r. uczniowie klas I -VI pod opieką wychowawców wybrali się na spotkanie ze świąteczna przygodą. Celem wycieczki była  Wytwórnia ozdób choinkowych"Biliński"w Nowej Dębie. W tym  interesującym i wyjątkowym miejscu można było przyjrzeć się proceowi wytwarzania świątecznych  cudeniek. Uczniowie mieli możliwość uważnego obserwowania jak podgrzewa i wydmuchuje się choinkowe bombki lub nadaje się im inne wymyślne kształty. Następnie uczniowie widzieli jak srebrzy się wnętrza bombek, nadaje im oczekiwany kolor i zdobi je wymyślnymi wzorami.

Zmieniony ( 02.12.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs, który owocuje nagrodami
Redaktor: Administrator   
01.12.2009.

"Konkurs, który owocuje nagrodami"
    Jak na szkołę z tradycją przystało - szkołę, której w program wychowania na stałe wpisana została promocja zdrowia, ucznowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach i działaniach promujących zdrowie. Z dużym zaangażowaniem i różnymi pomysłami przystąpili do ogólnopolskiego konkursu pt. "Moja przygoda z warzywami,owocami i sokami".
W czwartek 26 listopada 2009r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu tego konkursu, który głównie był kierowany do uczniów szkoły podstawowej.
Konkurs  stanowi część społeczno – edukacyjną programu unijnego  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, prowadzonego przez Krajową Unię Producentów Soków  KUPS   współfinansowanego przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Polski.

Zmieniony ( 01.12.2009. )
Czytaj całość
 
Promujemy zdrową żywność
Redaktor: Administrator   
19.11.2009.

         To, że warzywa i owoce są zdrowe, wie każdy z nas. Nie każdy jednak spożywa je tak często, jakby mógł, a już na pewno nie tak często jak powinien. Nadal nie jesteśmy w stanie przełamać nawyków żywieniowych, które niestety nie są najlepsze. Jemy niezdrowo i tłusto, co niekorzystnie odbija się na naszym samopoczuciu i stanie zdrowia. Badania przeprowadzone przez specjalistów z zakresu żywienia wykazały, że realny stan spożycia warzyw i owoców na jednego Polaka to 1,5 porcji dziennie, przy czym porcja to średniej wielkości owoc lub warzywo (jabłko, marchewka) lub kilka mniejszych sztuk (truskawki, czereśnie, winogrona). To także 1 miseczka sałatki lub 1 szklanka soku. 

Zmieniony ( 20.11.2009. )
Czytaj całość
 
Owoc czy warzywo?
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Warzywa , owoce i witaminki...

       Dnia 16 listopada 2009 r. w naszej szkole odbył sie konkurs recytatorski pt."Owoc czy warzywo? - zgadnij sam."
Konkurs kierowany był do młodszej sołeczności szkolnej i miał na celu uświadomić uczniom jak ważną rolę w zdrowym odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.Tematyka konkursu nie była przypadkowa, gdyż jesteśmy szkołą promującą zdrowie i ten temat jest nam szczególnie bliski, czego dowodem był tak liczny udział ochotników w powyższym konkursie. Niektórzy uczestnicy nie tylko zaprezentowali  wiersze różnych autorów,ale próbowali również swoich autorskich możliwości i tworzyli swoje własne wiersze. Zmagania 48 uczestników konkursu oceniała komisja w skład której weszli:nauczyciel polonista - mgr Renata Puzio, nauczyciel plastyki -mgrUrszula Urbańska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Elżbieta Mańkowska, koordynator programu "Szkoła promująca zdrowie" - mgr Jolanta Lubera.

Czytaj całość
 
Ballada o wolności
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Ballada o wolności…, czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem państwowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Fakt ten stał się dla Polaków niepowtarzalną szansą, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.

Czytaj całość
 
Sztandar szkoły w uroczystościach pozaszkolnych
Redaktor: Administrator   
12.11.2009.

      Udział sztandaru w uroczystościach szkolnych i jego celebracja jest ważnym rozdziałem szkolnego procesu wychowawczego. Stanowi integralną część z przyjętą tradycją szkolną oraz harmonogramem uroczystości i imprez szkolnych. Do najważniejszych uroczystości  z udziałem sztandaru należą: ślubowanie klas pierwszych, uroczystości rocznicowe, ceremoniał przyrzeczenia klas kończących szkołę. Uczestnictwo w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole, dlatego w jego składzie znajdują się uczniowie godni tego zaszczytu. 

Zmieniony ( 12.11.2009. )
Czytaj całość
 
Kierunek Lubelszczyzna
Redaktor: Administrator   
03.11.2009.

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej Lublin-Kozłówka 2009

       Dnia 30 października 2009 roku z inicjatywy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej mogli podziwiać zabytki Lubelszczyzny, uczestnicząc w wycieczce szkolnej do Lublina i Kozłówki. Październikowa aura nie rozpieszczała wycieczkowiczów, jednak żądza przygód i wrodzona ciekawość nie pozwoliła młodym podróżnikom nawet na chwilę stracić dobrego humoru.

Zmieniony ( 03.11.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»