Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Wiosenny przegląd kabaretów
Redaktor: Administrator   
07.04.2010.

      O dobrodziejstwach śmiechu można by wiele pisać. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jest namiastką ćwiczeń, dotlenia organizm, przyspiesza przemianę materii, a przede wszystkim poprawia nastrój i podobnie jak muzyka, łagodzi obyczaje! Mając na uwadze powyższe zalety zdrowego śmiechu, Samorządy Uczniowskie SP i PG jako przedstawiciele uczniów szkoły, przynależącej do sieci szkół promujących zdrowie, postanowiły wznowić zapoczątkowaną przed laty tradycję Szkolnych Przeglądów Kabaretów, organizowanych z okazji Dnia Wiosny.
W tym roku, 26 marca nasza szkoła rozbrzmiewała radosnym śmiechem, który był odpowiedzią na oryginalne interpretacje popularnych skeczy, jak i też scenki humorystyczne autorstwa naszych uczniów!

Czytaj całość
 
W wielkanocnym nastroju
Redaktor: Administrator   
31.03.2010.

Piękna jest radość w święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość  i szczęście
otoczy dzisiaj nas wszystkich.

Te piękne słowa zapewne przyświecały wszystkim uczniom naszej szkoły  biorącym udział w  tegorocznym konkursie plastycznym na „ Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”, którego celem  było rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz przekazywanie zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła ilość zgromadzonych prac. Uczestniczyły w nim przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkie prace wykonane przez dzieci i młodzież  wzbudziły  podziw komisji. Prace były tak różnorodne i ciekawe ,  że trudno było wybrać te najpiękniejsze i najciekawsze.  

Zmieniony ( 31.03.2010. )
Czytaj całość
 
Podsumowanie konkursu "Bezpieczne ferie"
Redaktor: Administrator   
29.03.2010.

26 marca 2010r. o godz.12.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli odbyło się podsumowanie konkursu "Bezpieczne ferie 2010"i wręczenie nagród laureatom. Z naszej szkoły na 25 prac, które osobiście dostarczyliśmy podczas feriowej wizyty w komendzie,aż trzy osoby zostały wyróżnione i są to: Kamil Gorczyca z kl.III, Aleksandra Kusińska z kl.V i Magdalena Pawłow z I gimnazjum.

Czytaj całość
 
Turniejowe potyczki
Redaktor: Administrator   
29.03.2010.

Policjanci stalowowolskiej  drogówki wysoko ocenili przygotowanie uczestników kolejnej edycji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który się odbył  17 marca 2010 r. W tym roku gospodarzem eliminacji gminnych  był Zespół Szkół w Chwałowicach, a nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli .
Startujący w turnieju uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Radomyśl  nad Sanem zaprezentowali bardzo dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego  i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj całość
 
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Redaktor: Administrator   
24.03.2010.

     Uczniowie naszej szkoły  od wielu lat kontynuują tradycję startów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem  „Młodzież zapobiega pożarom”, którego celem  jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej .W eliminacjach gminnych OTWP, które odbyły się 22 marca 2010 r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem wzięło udział  14 uczniów z pięciu szkół podstawowych oraz 12 gimnazjalistów z czterech gimnazjów znajdujących się w naszej gminie.

Czytaj całość
 
Konkurs matematyczny
Redaktor: Administrator   
22.03.2010.

       Po zmaganiach  z ortografią na szczeblu powiatowym, w którym najlepsza z naszej szkoły i gminy okazała się Joanna Kata z klasy II (III miejsce na szczeblu powiatu) przyszedł czas na matematykę.
      W piątkowe popołudnie 19 marca 2010 roku tradycyjnie odwiedzili nas najlepsi matematycy z klas II i III z całej gmniy wraz z wychowawcami. W konkursie tym razem wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Po komisyjnym otwarciu testów okazało się, że zadania były wyjątkowo trudne i prawie w całości były to zadania tekstowe złożone. Przez całą godzinę 16 uczniów z klas II i 15 uczniów z klas III pod baczną obserwacją komisji konkursowej w ciszy i skupieniu rozwiązywało zadania wymagające logicznego myślenia.

Czytaj całość
 
Ortografia dla najmłodszych
Redaktor: Administrator   
08.03.2010.

Konkurs ortograficzny - mamy laureatów!!
Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole w miesiącu marcu odbywają się gminne konkursy dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Zadania konkursowe jak zwykle opracowuje komisja nauczycieli ze szkoły nr 12 w Stalowej Woli,która jest organizatorem tych konkursów.
W związku z tym w piątkowe popołudnie 5 marca 2010r. swoją obecnością zaszczycili nas drugoklasiści i trzecioklasiści ze szkół z Woli Rzeczyckiej, Radomyśla nad Sanem i Antoniowa wraz ze swoimi opiekunami. Kolejny rok w tychże konkursach, pomimo przekazanych informacji i regulaminu nie biorą udziału uczniowie ze szkoły w Chwałowicach. Tak więc 5 marca tylko 11 uczniów z klas II i 14 z klas III zmagało się z ortografią. Doskonale wiemy,że nauka ortografii bywa zwykle żmudna i uczniowie za nią nie przepadają.

Czytaj całość
 
Ferie zimowe 2010
Redaktor: Administrator   
03.03.2010.


16 lutego 2010 roku W ramach zajęć "Ferie zimowe " 45 uczniów PSP w Rzeczycy Długiej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę  do kina "Ballada" w Stalowej Woli na film fantastyczny pt."Planeta 51". Po projekcji filmu zaplanowano wizytę w Komendzie  Powiatowej Policji w Stalowej Woli w celu zapoznania z  pracą policji  i akcją " Bezpieczne ferie - 2010" Należy nadmienić,że nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod tym samym tytułem,zorganizowanym właśnie przez stalowowolską policję. Na miejscu powitał nas aspirant sztabowy pan Andrzej Walczyna, który już na samym początku dostarczył dzieciom wiele wrażeń, ponieważ zaproponował pokaz tresury psa policyjnego. Dzieci osobiście przyglądały się  umiejętnościom psa służbowego zwanego "Brutusem",którego szkolił sierżant sztabowy pan Robert Kotwica.

Czytaj całość
 
Zabawa karnawałowa
Redaktor: Administrator   
01.03.2010.

Bal Karnawałowo- Walentynkowy 2010 w ZS w Rzeczycy Długiej

13 lutego 2010 r. uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej tanecznym krokiem wkroczyli  w dwutygodniowy okres wypoczynku zimowego. Długo oczekiwana nagroda za półroczny okres wytężonej pracy – bal karnawałowy, stała się faktem! W tym roku wyglądał on jednak nieco inaczej niż zazwyczaj. Z inicjatywy Rady Rodziców, organizatorów i sponsorów balu, jego termin wyznaczony został na dzień poprzedzający wielkie święto zakochanych,tzw. walentynki. Wystrój budynku szkolnego nie pozostawiał ani cienia wątpliwości, że to antyczny bóg miłości- Amor objął patronat nad karnawałowymi szaleństwami!

Czytaj całość
 
Zima trzyma, czas na kulig
Redaktor: Administrator   
04.02.2010.

Zima trzyma, czas na kulig!
Zima ma swych zwolenników i przeciwników. Jak ze wszystkim wokół nas.Na zimę jedni czekają z utęsknieniem - bo to cudowna,zimowa aura,bo to bajkowe widoki oszronionych drzew, zaśnieżonych pól i lasów. To zdrowe, mroźne powietrze i swawole na śniegowym puchu. Drudzy pomstują ze względu na jej uciężliwości, bo zimno dokuczliwe, bo to drogi zasypane, opóźnienia w komunikacji no i opał coraz droższy. Jednak wszystkich na pewno łączy  i świetnie zespala w jedną drużynę dobrze zorganizowana zimowa impreza - a taką niewątpliwie jest kulig. Pomysł zorganizowania takiego kuligu w klasie III podsunięto podczas biesiadowania z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Wszyscy zarówno uczniowie,rodzice jak i niektórzy dziadkowie byli zachwyceni tym pomysłem, bo warunki ku temu świetnie sprzyjają.  Ale co trzeba uczynić by taki kulig zorganizować?

Zmieniony ( 04.02.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»