Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej
Redaktor: Administrator   
23.10.2009.

       Dzień 22 października 2009r. był dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej dniem bardzo szczególnym. Tego dnia stali się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto wprowadzaniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu szkoły. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Stępak i Dominika Bednarz powitały przybyłych gości oraz najmłodszych uczestników.Klasa druga przygotowała swoim kolegom miłą niespodziankę.
 Na scenę wyszły dzieci klasy II przebrane za smerfy, które wesołą piosenką i wierszami zachęciły pierwszaków do nauki w szkole. Na ręce wychowawczyni klasy pierwszej, uczniowie klasy drugiej przekazali dla każdego ucznia miły upominek.

Zmieniony ( 23.10.2009. )
Czytaj całość
 
Pasowanie gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
23.10.2009.

Przyjęci w poczet gimnazjalistów
   22 października w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość otrzęsin i pasowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym klasa I liczy sobie 24 uczniów, a obowiązki wychowawcze pełni w niej nauczycielka języka polskiego, Małgorzata Lasota. Życzeniem najmłodszych gimnazjalistów – do którego przychylił się pan dyrektor Jacek Bochniak – było złożenie przysięgi na sztandar szkoły podstawowej, której patronuje Tadeusz Kościuszko. Tym gestem gimnazjaliści dali wyraz swojemu pragnieniu, aby w najbliższej przyszłości najsławniejszy polski Naczelnik stał się także i ich prawnie usankcjonowanym patronem, z którego osobą od dawna się utożsamiają.

Zmieniony ( 23.10.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Patrona Szkoły
Redaktor: Administrator   
19.10.2009.

Dzień Patrona Szkoły
        15 października to szczególna data dla Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej, a zwłaszcza dla Publicznej Szkoły Podstawowej, która zaszczytne imię Tadeusza Kościuszki przyjęła 21 maja bieżącego roku kalendarzowego i, w związku z tym, po raz pierwszy w swojej historii obchodziła Dzień Patrona. Data uroczystości nie jest przypadkowa, gdyż wiąże się z rocznicą śmierci Naczelnika, a ponadto doskonale koresponduje z Dniem Komisji Edukacji Narodowej, stanowiąc swoistą lekcję patriotyzmu w kontekście duchowego przewodnictwa najlepszego jej nauczyciela. Święto szkoły podstawowej jest także świętem dla uczniów gimnazjum, dlatego solidarnie dołączyli się do wspólnych przygotowań i przeżyć, które wejdą na stałe do ceremoniału oraz kanonu stałych wydarzeń szkolnych.

Zmieniony ( 19.10.2009. )
Czytaj całość
 
Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
09.10.2009.
        8 października 2009 r. (tj. czwartek) odbył się Wewnątrzszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców pomiędzy klasami gimnazjalnymi. Udział wzięły wszystkie trzy klasy gimnazjalne. Mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym” 2 x 20 min, sędziował absolwent naszej szkoły i zawodnik LZS Rzeczyca Długa - Krzysztof Podolski. Pogoda sprzyjała do końca i nie odnotowano żadnych kontuzji  i poważniejszych przewinień.
Czytaj całość
 
Grand Prix Biegów Przełajowych
Redaktor: Administrator   
02.10.2009.
           Na sportowo rozpoczęło miesiąc październik dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Dużym sukcesem okazał się ich start  w Grand Prix Biegów Przełajowych w Stalowej Woli dnia 01.10.2009 r. Wszyscy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach, a czworo zdobyło miejsca na podium. Szkoda, że brakło naszego mistrza biegów przełajowych Marcina Butryna, bo zapewne byłoby jeszcze jedno podium.
Zmieniony ( 02.10.2009. )
Czytaj całość
 
Wybory Samorządu Szkolnego
Redaktor: Administrator   
01.10.2009.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2009

      Dnia 25 września 2009 r. w ZS w Rzeczycy Długiej odbyły się wybory nowych władz uczniowskich, poprzedzone tygodniowym okresem kampanii wyborczych. W wyznaczonym terminie nazwiska kandydatów i kandydatek wytypowanych przez poszczególne klasy zostały zgłoszone opiekunom SU. W szkole podstawowej do rywalizacji przystąpili: Jakub Golik kl. IV, Dawid Kołodziej kl. IV, Dominika Bednarz kl. V, Agnieszka Stępak kl. V, Aleksandra Buława kl. VI, Krystian Sikora kl. VI. Kandydatami na przewodniczącego SU gimnazjum byli: Jankowska Małgorzata kl. I, Katarzyna Nowak kl. I, Aleksandra Sikora kl. II, Artur Ujda kl. II, Ewelina Ludian kl. III.

Czytaj całość
 
Indywidualne Biegi Przełajowe
Redaktor: Administrator   
21.09.2009.
W sobotę 19 września w Rzeczycy Długiej odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści zmierzyli się z odległościami od 500 m do 1500 m. Pogoda dopisała i zawody przebiegły sprawnie i bez kontuzji w pięknej aurze odchodzącego lata. Zawodnicy z miejsc I-III sprawdzą się po raz kolejny na danych dystansach już z zawodnikami z całego powiatu 12 października 2009 r. w Stalowej Woli.
Zmieniony ( 22.09.2009. )
Czytaj całość
 
Inauguracja roku szkolnego 2009/10
Redaktor: Administrator   
03.09.2009.

Witaj Nowy Roku Szkolny!
 Czas jest nieubłagany, a wszystko co dobre niestety szybko się kończy, dlatego 1 września 2009 r. - podczas uroczystości inauguracyjnej - dotychczsowi, jak i przyszli uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej przybyli licznie na plac szkolny, by sztandarowym korowodem w barwach ojczyźnianych przemaszerować dumnie "pod wodzą nowego patrona" do pobliskiego kościoła na mszę intencyjną.
 Po powrocie - uczniowie, rodzice i nauczyciele - korzystając z uroków ciągle wakacyjnej aury, zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, by z przemówienia pana dyrektora i odczytanego listu Ministra Edukacji Narodowej dowiedzieć się, że rok 2009/2010 będzie obfitował w doniosłe zmiany.

Zmieniony ( 04.09.2009. )
Czytaj całość
 
Wycieczka: Chęciny - Jaskinia Raj - Kielce
Redaktor: Administrator   
05.08.2009.

    Wycieczka w ramach Wakacyjnej Akcji Letniej "Wesołe wakacje" dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej na trasie: Chęciny – Jaskinia „Raj” – Kielce odbyła się 28 lipca 2009r. Całkowicie bezpłatny wyjazd był również formą zrekopensowania wysiłku włożonego przez uczniów naszej szkoły w przygotrowanie uroczystości nadania imienia szkole podstawowej. Wycieczkowicze mogli podziwiać malownicze ruiny zamku chęcińskiego, bajkową scenerię wapiennej jaskini krasowej i na zakończenie pospacerować uroczymi uliczkami Kielc.

Zmieniony ( 05.08.2009. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
03.07.2009.

16 czerwca 2009r. dzieci oddziału przedszkolnego  oraz uczniowie klasy I szkoły podstawowej odwiedzili Bałtowski Park Jurajski.

Zmieniony ( 05.08.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»