Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
16.12.2018.
Laureaci konkursów
Redaktor: Administrator   
30.04.2009.

       29 kwietnia 2009r o godz. 12.00 w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli w budynku PSP nr 12, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród książkowych dla laureatów Powiatowych Konkursów Ortograficznych i Matematycznych klas II i III szkół podstawowych. Laureatami w/w konkursów są uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce oraz uczniowie wyróżnieni. Na uroczystość rozdania nagród i dyplomów byli zaproszeni uczniowie- laureaci wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją.

Zmieniony ( 01.05.2009. )
Czytaj całość
 
Podsumowanie konkursów
Redaktor: Administrator   
20.04.2009.

15 kwietnia 2009r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie z udziałem laureatów tegorocznych konkursów szkół podstawowych i gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się również uczeń naszej szkoły podstawowej - Jakub Golik.

Zmieniony ( 20.04.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs wiedzy o patronie
Redaktor: Administrator   
08.04.2009.

O Kościuszko, piękny wzorze,
Jako Ojczyznę miłować!
W każdej życia swego porze,
Pragniemy cię naśladować...
(fragm. piosenki Jana Czeczota)


         7 kwietnia 2009 r. w naszej szkole odbył się II etap międzyszkolnego konkursu wiedzy o przyszłym patronie szkoły, Tadeuszu Kościuszce, pod hasłem Jeden z dziesięciu, jako iż o laur pierwszeństwa rywalizowało ze sobą dziesięcioro najlepszych znawców biografii Kościuszki ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Zmieniony ( 10.04.2009. )
Czytaj całość
 
4.rocznica śmierci Papieża
Redaktor: Administrator   
08.04.2009.

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.
(Jan Paweł II, fragm. Pieśni o Bogu ukrytym)

Motto obchodów czwartej rocznicy śmierci Papieża Polaka brzmi:
Miłość wam wszystko wyjaśni, i jest parafrazą wiersza Karola Wojtyły, Miłość mi wszystko wyjaśniła.

Zmieniony ( 08.04.2009. )
Czytaj całość
 
Sześciolatki do szkoły
Redaktor: Administrator   
06.04.2009.

     Sejm przyjął (20 marca 2009r.) ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw.  Zapisane w znowelizowanej ustawie przepisy zapewniają lepszy dostęp do edukacji dzieci  najmłodszych  - poprzez obniżenie wieku rozpoczynania obowiązkowej edukacji przedszkolnej do lat pięciu oraz rozpoczynania obowiązku szkolnego do lat sześciu.

Zmieniony ( 06.04.2009. )
Czytaj całość
 
Turniej BRD
Redaktor: Administrator   
25.03.2009.

          Choć z racji wieku nie mogą przystąpić jeszcze do egzaminu na prawo jazdy, to po tych zawodach mają wiedzę nie mniejszą niż kandydaci na kierowców.
          W dniu 23 marca 2009 r.  w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej rozpoczęli swe zmagania uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych biorący udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody rozegrano na szczeblu gminnym. W turnieju udział wzięło pięć drużyn ze szkół podstawowych i cztery  ze szkół gimnazjalnych. Pod czujnym okiem przedstawiciela  Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, reprezentacje szkół walczyły o awans do eliminacji powiatowych.

Zmieniony ( 25.03.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs matematyczny
Redaktor: Administrator   
24.03.2009.

Matematyka bez tajemnic
        W piątek 20 marca 2009 roku odbył się, jak co roku, w naszej szkole konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów z terenu całej gminy. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem przez godzinę dodawały, odejmowały, mnożyły i dzieliły. A wszystko to po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik i wziąć udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Zadania nie były łatwe, o czym najbardziej przekonali się trzecioklasiści.

Zmieniony ( 25.03.2009. )
Czytaj całość
 
Ortografia dla najmłodszych
Redaktor: Administrator   
11.03.2009.

      W piątkowe popołudnie 6 marca 2009 roku przyjechały do naszej szkoły dzieci z trzech szkół z naszej gminy. Powód tych odwiedzin nie był przypadkowy, a i goście też byli wyjątkowi. Przyjechali bowiem do nas "mistrzowie ortografii" z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Jak co roku odwiedzili nas, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zadania konkursowe zostały opracowane przez nauczycieli ze szkoły nr 12 w Stalowej Woli. Uczniowie zajęli miejsca w ławkach i przystąpili do pisania. Zadania nie były łatwe, co potwierdziły potem panie, które poprawiały testy.

Zmieniony ( 11.03.2009. )
Czytaj całość
 
Drugie śniadanie
Redaktor: Administrator   
10.03.2009.

              Akcja  Drugie śniadanie  w ZS w Rzeczycy Długiej.
       W ramach zadań Szkoły Promującej Zdrowie  w naszej placówce została przeprowadzona akcja prozdrowotna Drugie śniadanie.
Jako, że drugie śniadanie regeneruje siły i uzupełnia zapas płynów, więc musi być lekkostrawne i wygodne do zjedzenia. Najprostszym rozwiązaniem jest kanapka, czyli pieczywo z dodatkami. Takie klasyczne drugie śniadanie doskonale sprawdza się w szkole. Celem akcji, która trwała cały tydzień: od 2 marca do 6 marca 2009 r., było zatem przygotowanie uczniów do samodzielnego wykonania bogatego w składniki odżywcze i pełnego cennej energii posiłku, będącego ważną przekąską przed obiadem. 

Zmieniony ( 16.03.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Kobiet
Redaktor: Administrator   
10.03.2009.

Ach te kobiety! -obchody Dnia Kobiet w ZS w Rzeczycy Długiej

        Z jednodniowym opóźnieniem w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej  odśpiewano radosne „Sto lat!” dla wszystkich pań i dziewczynek. Z okazji Dnia Kobiet samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum postanowiły w humorystyczny sposób przypomnieć historię walki kobiet o równouprawnienie. Na scenie zobaczyliśmy śliczną Dobrawę, którą upolował sobie na żonę Ścibor,  prapraprzodek współczesnego „macho”. Niestety, prawa prehistorycznej kobiety były bardzo ograniczone i po krótkim buncie musiała przystać na rolę żony i matki siedmiu synów!

Zmieniony ( 10.03.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»