Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Ferie zimowe 2010
Redaktor: Administrator   
03.03.2010.


16 lutego 2010 roku W ramach zajęć "Ferie zimowe " 45 uczniów PSP w Rzeczycy Długiej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę  do kina "Ballada" w Stalowej Woli na film fantastyczny pt."Planeta 51". Po projekcji filmu zaplanowano wizytę w Komendzie  Powiatowej Policji w Stalowej Woli w celu zapoznania z  pracą policji  i akcją " Bezpieczne ferie - 2010" Należy nadmienić,że nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod tym samym tytułem,zorganizowanym właśnie przez stalowowolską policję. Na miejscu powitał nas aspirant sztabowy pan Andrzej Walczyna, który już na samym początku dostarczył dzieciom wiele wrażeń, ponieważ zaproponował pokaz tresury psa policyjnego. Dzieci osobiście przyglądały się  umiejętnościom psa służbowego zwanego "Brutusem",którego szkolił sierżant sztabowy pan Robert Kotwica.

Czytaj całość
 
Zabawa karnawałowa
Redaktor: Administrator   
01.03.2010.

Bal Karnawałowo- Walentynkowy 2010 w ZS w Rzeczycy Długiej

13 lutego 2010 r. uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej tanecznym krokiem wkroczyli  w dwutygodniowy okres wypoczynku zimowego. Długo oczekiwana nagroda za półroczny okres wytężonej pracy – bal karnawałowy, stała się faktem! W tym roku wyglądał on jednak nieco inaczej niż zazwyczaj. Z inicjatywy Rady Rodziców, organizatorów i sponsorów balu, jego termin wyznaczony został na dzień poprzedzający wielkie święto zakochanych,tzw. walentynki. Wystrój budynku szkolnego nie pozostawiał ani cienia wątpliwości, że to antyczny bóg miłości- Amor objął patronat nad karnawałowymi szaleństwami!

Czytaj całość
 
Zima trzyma, czas na kulig
Redaktor: Administrator   
04.02.2010.

Zima trzyma, czas na kulig!
Zima ma swych zwolenników i przeciwników. Jak ze wszystkim wokół nas.Na zimę jedni czekają z utęsknieniem - bo to cudowna,zimowa aura,bo to bajkowe widoki oszronionych drzew, zaśnieżonych pól i lasów. To zdrowe, mroźne powietrze i swawole na śniegowym puchu. Drudzy pomstują ze względu na jej uciężliwości, bo zimno dokuczliwe, bo to drogi zasypane, opóźnienia w komunikacji no i opał coraz droższy. Jednak wszystkich na pewno łączy  i świetnie zespala w jedną drużynę dobrze zorganizowana zimowa impreza - a taką niewątpliwie jest kulig. Pomysł zorganizowania takiego kuligu w klasie III podsunięto podczas biesiadowania z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Wszyscy zarówno uczniowie,rodzice jak i niektórzy dziadkowie byli zachwyceni tym pomysłem, bo warunki ku temu świetnie sprzyjają.  Ale co trzeba uczynić by taki kulig zorganizować?

Zmieniony ( 04.02.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka
Redaktor: Administrator   
26.01.2010.

"Zawsze niech będzie Babcia i Dziadek”- takie hasło towarzyszyło spotkaniu wnucząt z Babciami i Dziadkami 21 stycznia 2010 roku w naszej szkole.
Swoje umiejętności jako pierwsi zaprezentowali uczniowie klasy zerowej przygotowani przez panią Beatę Czajkowską. Najmłodsi artyści z wdziękiem    w swoich wierszach i piosenkach wyrazili miłość do swoich dziadków.
Następnie uczniowie klas I- III pod kierunkiem wychowawczyń : Elżbiety Szwedo, Teresy Stanek i Teresy Zawadzkiej recytowali wiersze, składali życzenia i śpiewali piosenki , które wzruszały i wzbudzały radość wśród zebranych.

Zmieniony ( 02.02.2010. )
Czytaj całość
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Redaktor: Administrator   
12.01.2010.

Wolontariuszki są wśród nas

   Od kilkunastu lat w styczniu  Polska rozbrzmiewa dźwiękami imprezy rozrywkowo- medialnej w ramach charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 10.01.2010r. odbył się już XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie finału organizowanych było wiele form zbiórki funduszy,  z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez szerokie rzesze wolontariuszy. Zebrane w tym roku środki pieniężne po raz drugi przeznaczone zostaną na potrzeby onkologii dziecięcej.

Zmieniony ( 02.02.2010. )
Czytaj całość
 
Zaprośmy Anioły do szkoły
Redaktor: Administrator   
28.12.2009.

Konkurs rozstrzygnięty!!!!
 " Zaprośmy Anioły do szkoły" Pod takim tytułem  odbył się tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej. Zadaniem uczniów było wykonanie Anioła techniką dowolną i wymyśloną przez indywidualnego ucznia. Dnia 18 grudnia 2009roku konkurs został rozstrzygnięty. Podczas oceny Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość samodzielność i wykorzystanie różnych często zaskakujących materiałów. Wybór nie był łatwy, ponieważ naszą szkołę odwiedziło,aż 94 Anioły,a każdy kolejny coraz większy i ładniejszy. Trudno było zdecydować jednoznacznie, dlatego przyznano po 2 pierwsze miejsca, po 2 drugie miejsca i po 3 trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach  wiekowych.

Zmieniony ( 04.01.2010. )
Czytaj całość
 
Turniej Tenisa Stołowego
Redaktor: Administrator   
04.12.2009.

       W dniu 3 grudnia 2009 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Udział w nim wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z klas IV - VI. Turniej wzbudził wiele emocji nie tylko wśród zawoidników, ale przede wszystkim u zgromadzonych kibiców.
I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyły: Justyna Pędrak i Angelika Pacholec z klasy piątej. Ten team w sobotę 5 grudnia weźmie udział w Gminnym Turnieju tenisa Stołowego w Radomyślu. II miejsce  zajęły: Sylwia Paleń i Agnieszka Sioda z klasy szóstej.

Czytaj całość
 
W Bombkolandii
Redaktor: Administrator   
02.12.2009.

       Już grudzień - czas oczekiwania na święta!
Bardzo ciekawie rozpoczął się grudzień niektórym uczniom PSP w Rzeczycy Długiej. Wczesnym rankiem, niezwykle ciepłym jak na 1 grudnia 2009r. uczniowie klas I -VI pod opieką wychowawców wybrali się na spotkanie ze świąteczna przygodą. Celem wycieczki była  Wytwórnia ozdób choinkowych"Biliński"w Nowej Dębie. W tym  interesującym i wyjątkowym miejscu można było przyjrzeć się proceowi wytwarzania świątecznych  cudeniek. Uczniowie mieli możliwość uważnego obserwowania jak podgrzewa i wydmuchuje się choinkowe bombki lub nadaje się im inne wymyślne kształty. Następnie uczniowie widzieli jak srebrzy się wnętrza bombek, nadaje im oczekiwany kolor i zdobi je wymyślnymi wzorami.

Zmieniony ( 02.12.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs, który owocuje nagrodami
Redaktor: Administrator   
01.12.2009.

"Konkurs, który owocuje nagrodami"
    Jak na szkołę z tradycją przystało - szkołę, której w program wychowania na stałe wpisana została promocja zdrowia, ucznowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach i działaniach promujących zdrowie. Z dużym zaangażowaniem i różnymi pomysłami przystąpili do ogólnopolskiego konkursu pt. "Moja przygoda z warzywami,owocami i sokami".
W czwartek 26 listopada 2009r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu tego konkursu, który głównie był kierowany do uczniów szkoły podstawowej.
Konkurs  stanowi część społeczno – edukacyjną programu unijnego  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, prowadzonego przez Krajową Unię Producentów Soków  KUPS   współfinansowanego przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Polski.

Zmieniony ( 01.12.2009. )
Czytaj całość
 
Promujemy zdrową żywność
Redaktor: Administrator   
19.11.2009.

         To, że warzywa i owoce są zdrowe, wie każdy z nas. Nie każdy jednak spożywa je tak często, jakby mógł, a już na pewno nie tak często jak powinien. Nadal nie jesteśmy w stanie przełamać nawyków żywieniowych, które niestety nie są najlepsze. Jemy niezdrowo i tłusto, co niekorzystnie odbija się na naszym samopoczuciu i stanie zdrowia. Badania przeprowadzone przez specjalistów z zakresu żywienia wykazały, że realny stan spożycia warzyw i owoców na jednego Polaka to 1,5 porcji dziennie, przy czym porcja to średniej wielkości owoc lub warzywo (jabłko, marchewka) lub kilka mniejszych sztuk (truskawki, czereśnie, winogrona). To także 1 miseczka sałatki lub 1 szklanka soku. 

Zmieniony ( 20.11.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»