Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
16.07.2018.
Konkurs matematyczny
Redaktor: Administrator   
24.03.2009.

Matematyka bez tajemnic
        W piątek 20 marca 2009 roku odbył się, jak co roku, w naszej szkole konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów z terenu całej gminy. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem przez godzinę dodawały, odejmowały, mnożyły i dzieliły. A wszystko to po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik i wziąć udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Zadania nie były łatwe, o czym najbardziej przekonali się trzecioklasiści.

Zmieniony ( 25.03.2009. )
Czytaj całość
 
Ortografia dla najmłodszych
Redaktor: Administrator   
11.03.2009.

      W piątkowe popołudnie 6 marca 2009 roku przyjechały do naszej szkoły dzieci z trzech szkół z naszej gminy. Powód tych odwiedzin nie był przypadkowy, a i goście też byli wyjątkowi. Przyjechali bowiem do nas "mistrzowie ortografii" z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Jak co roku odwiedzili nas, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zadania konkursowe zostały opracowane przez nauczycieli ze szkoły nr 12 w Stalowej Woli. Uczniowie zajęli miejsca w ławkach i przystąpili do pisania. Zadania nie były łatwe, co potwierdziły potem panie, które poprawiały testy.

Zmieniony ( 11.03.2009. )
Czytaj całość
 
Drugie śniadanie
Redaktor: Administrator   
10.03.2009.

              Akcja  Drugie śniadanie  w ZS w Rzeczycy Długiej.
       W ramach zadań Szkoły Promującej Zdrowie  w naszej placówce została przeprowadzona akcja prozdrowotna Drugie śniadanie.
Jako, że drugie śniadanie regeneruje siły i uzupełnia zapas płynów, więc musi być lekkostrawne i wygodne do zjedzenia. Najprostszym rozwiązaniem jest kanapka, czyli pieczywo z dodatkami. Takie klasyczne drugie śniadanie doskonale sprawdza się w szkole. Celem akcji, która trwała cały tydzień: od 2 marca do 6 marca 2009 r., było zatem przygotowanie uczniów do samodzielnego wykonania bogatego w składniki odżywcze i pełnego cennej energii posiłku, będącego ważną przekąską przed obiadem. 

Zmieniony ( 16.03.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Kobiet
Redaktor: Administrator   
10.03.2009.

Ach te kobiety! -obchody Dnia Kobiet w ZS w Rzeczycy Długiej

        Z jednodniowym opóźnieniem w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej  odśpiewano radosne „Sto lat!” dla wszystkich pań i dziewczynek. Z okazji Dnia Kobiet samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum postanowiły w humorystyczny sposób przypomnieć historię walki kobiet o równouprawnienie. Na scenie zobaczyliśmy śliczną Dobrawę, którą upolował sobie na żonę Ścibor,  prapraprzodek współczesnego „macho”. Niestety, prawa prehistorycznej kobiety były bardzo ograniczone i po krótkim buncie musiała przystać na rolę żony i matki siedmiu synów!

Zmieniony ( 10.03.2009. )
Czytaj całość
 
Zabawa choinkowa
Redaktor: Administrator   
31.01.2009.

"Niech żyje bal..."

        Popołudnie i wieczór ostatniego dnia stycznia 2009 roku upłynęły uczniom Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej pod znakiem magicznej mocy karnawałowego szaleństwa. Już przed godziną czternastą w murach szkoły zaczęły pojawiać się iście bajkowe postacie. Oto tanecznym korokiem  napływały wróżki, elfy, księżniczki, którym towarzyszyli książęta, tudzież superbohaterowie najnowszych komiksów. Nasi najmłodsi uczniowie świetnie bawili się wraz ze swoimi wychowawczyniami i wspierającym ich, licznie przybyłym gronem rodziców.

Zmieniony ( 10.02.2009. )
Czytaj całość
 
Alfik Matematyczny 2008
Redaktor: Administrator   
29.01.2009.

          26 listopada 2008 roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ZS w Rzeczycy Długiej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2008.
W tegorocznej, piętnastej już edycji konkursu uczestniczyło 56 819 uczniów z 1531 szkół.
Naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów. Nad sprawnym przebiegiem czuwała komisja rekrutująca się z nauczycieli naszej szkoły.

Zmieniony ( 29.01.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka
Redaktor: Administrator   
23.01.2009.

"Dla Babci i Dziadka"
        Zima, 21 stycznia 2009r. - a za oknem chmury i deszcz! Ale w naszej szkole od rana już panowała niezwykle radosna atmosfera. Wszystko to za sprawą uczniów z klas 0-III, którzy tego wałaśnie dnia zaprosili do szkoły swoje Babcie i swoich Dziadków. Ich święto już na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych imprez. Uczniowie już od kilku dni cierpliwie ćwiczyli wiersze i piosenki, a nad całością przygotowań czuwały wychowawczynie: Elżbieta Szwedo, Beata Czajkowska, Teresa Zawadzka i Teresa Stanek.

Zmieniony ( 26.01.2009. )
Czytaj całość
 
Maraton czytelniczy 2008
Redaktor: Administrator   
23.12.2008.

       Książka dla dzieci to pierwsze spotkanie z literaturą - nieograniczonym bogactwem,  z którego czerpiemy przez całe życie. Czytanie ćwiczy uwagę, pamięć oraz rozwija myślenie. Świat rzeczywistości literackiej aktywizuje psychikę dziecka, skłania je do samodzielnego, autentycznego przeżywania. To otwiera drogę do rozwoju umysłowego, pomaga wyrażać własne myśli, uczucia czy doznania. Głośne czytanie sprawia ponadto, że w mózgu dziecka powstają miliony połączeń neuronowych stymulujących jego pracę i wpływających korzystnie na rozwój inteligencji.

Zmieniony ( 07.01.2009. )
Czytaj całość
 
W świątecznym nastroju
Redaktor: Administrator   
23.12.2008.

       Świeta Bożego Narodzenia to dla Polaków najważniesze i jednocześnie najbogatsze w tradycje ludowe świeta. Obrzędowość Bożego Narodzenia kształtowała się stopniowo w ciągu kolejnych stuleci przeplatając prastare zwyczaje i wierzenia ze zwyczajami nowszymi, przyniesionymi po chrystianizacji przez Kościół, a także tymi, które powstały w wiekach późniejszych w wyniku wzajemnego przenikania się obowiązującego obrządku kościelnego i elementów tradycji ludowej. Również i w naszej szkole corocznie kultywowane są tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Zmieniony ( 26.12.2008. )
Czytaj całość
 
Świątecznej choinki czar ...
Redaktor: Administrator   
23.12.2008.

Świątecznej choinki czar…

   Nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie jest ona w tradycyjnej formie żywego drzewka obwieszonego  bombkami i światełkami. Tak właśnie wyglądały  choinki w wykonaniu  uczniów naszej szkoły w konkursie na „ Najpiękniejsze i najbardziej oryginalne bożonarodzeniowe drzewko”.

Zmieniony ( 23.12.2008. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 nast.  » koniec »»