Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Zdrowe warzywa
Redaktor: Administrator   
29.09.2010.

       Czas jesieni to czas zbioru warzyw i owoców. Na temat konieczności ich spożywania ze względu na wartości odżywcze bardzo często rozmawiamy na zajęciach. 23 września w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej przynieśli na zajęcia składniki na sałatkę warzywną oraz wszystkie potrzebne rzeczy umożliwiające jej wykonanie.Wychowawczyni zwróciła szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny podczas pracy oraz przypomniała o sprzątaniu i estetycznym podaniu gotowej potrawy. Dzieci przystąpiły do wykonywania sałatki z wielkim zapałem, a następnie do jej degustacji, podczas której wszystkim dopisywał wielki apetyt.

Zmieniony ( 28.10.2010. )
Czytaj całość
 
Wybory Samorządu Uczniowskiego
Redaktor: Administrator   
28.09.2010.

Żywa lekcja samorządności-
wybory do Samorządu Uczniowskiego 2010

        Koniec września to w naszej szkole okres przeprowadzania wyborów do władz samorządu uczniowskiego. Opiekunki samorządów uczniowskich, p. Mariola Pawłowska i p. Renata Puzio, starały się je tak przygotować, aby były szkolnym świętem demokracji, angażującym całą społeczność szkolną.
Dnia 24 września 2010 roku, po tygodniowym okresie trwania kampanii wyborczych, 60 uczniów szkoły podstawowej i 55 uczniów gimnazjum oddało swoje głosy na wytypowanych przez siebie kandydatów.

Czytaj całość
 
Zawody LA
Redaktor: Administrator   
23.09.2010.

          22 września 2010 r. w Stalowej Woli odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły w następujacych dyscyplinach sportowych:

Czytaj całość
 
Sprzątanie Świata 2010
Redaktor: Administrator   
21.09.2010.

         POMÓŻMY ZIEMI!
Hasło to jest nadrzędnym celem przyświecającym organizowanej co roku międzynarodowej akcji "Sprzątanie świata". Pomysł na sprzątanie Ziemi narodził się w Australii w 1989 roku, gdy ponad 40 tyś. ludzi w jednym dniu zbierało śmieci na terenie portu. W Polsce akcja ta obchodzona jest cyklicznie we wrześniu od 1994 roku. Biorą w niej udział przede wszystkim uczniowie szkół, ale także członkowie organizacji ekologicznych i ochotnicy.
Nasza szkoła,  położona w sąsiedztwie rezerwatu przyrody "Lasy Janowskie", kształcenie postaw ekologicznych uczyniła jednym z priorytetów pracy edukacyjno-wychowawczej. Uroczyście obchodzony Dzień Ziemi, konkursy i przedstawienia o tematyce ekologicznej, działalność Ligii Ochrony Przyrody to tylko niektóre przykłady podejmowanej przez nas "walki" o dobro naszej planety.

Zmieniony ( 21.09.2010. )
Czytaj całość
 
Witaj Nowy Roku Szkolny!
Redaktor: Administrator   
09.09.2010.

   Pierwszy września, czyli powakacyjne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011, tym razem przypadło na środę - bardzo pracowity i deszczowy dzień tygodnia. Toteż w strugach deszczu, ale ciągle nie bez wakacyjnej swady, uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej rozpoczęli  uroczystości inauguracyne od uczestnictwa we mszy św., którą w intencji zgromadzonych odprawił w kościele prafialnym ks. proboszcz Tadeusz Mentel. Następnie zgromadzeni - z towarzyszącym im pocztem sztandarowym z wizerunkiem naszego patrona Tadeusza Kościuszki - przeszli do budynku szkoły, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości, tj. część oficjalna, w której po odśpiewaniu hymnu szkoły, wystąpił z powitaniem i omówieniem planu pracy szkoły wraz z nowościami edukacyjnycmi pan dyrektor, Jacek Bochniak.

Czytaj całość
 
Pożegnania nadszedł czas
Redaktor: Administrator   
29.06.2010.

      Polonezem rozpoczęto uroczystość pożegnania uczniów klasy III gimnazjum w dniu 24 czerwca 2010 r.
Gimnazjaliści ze smutkiem i wzruszeniem żegnali szkołę, w której spędzili dziesięć lat, pełne  pracy, ale też radości i satysfakcji. Podkreślili, że przed nimi nowa szkoła, nowe zadania, cały świat. Złożyli podziękowania nauczycielom i rodzicom za pomoc, wychowanie i cenne wskazówki. Młodszym kolegom poradzili, by korzystali z każdej chwili. Na koniec uczniowie pożegnali poszczególnych nauczycieli wręczając im kwiaty. Uczniowie opuszczający mury naszej szkoły otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum.

Zmieniony ( 24.10.2010. )
Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny 2010
Redaktor: Administrator   
23.06.2010.

Egzamin gimnazjalny 2010 w naszej szkole

Egzamin gimnazjalny w klasach trzecich odbył się w dniach: 27 kwietnia 2010  –  z części humanistycznej; 28 kwietnia 2010 – z części matematyczno-przyrodniczej i 29 kwietnia 2010 – z języka obcego nowożytnego (tj. języka angielskiego).
Zasady i tryb przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30kwietnia 2007 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych oraz w Procedurach organizowania i przeprowadzania sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego w 2009 roku – stanowiących także o tym, iż po złożeniu egzaminu gimnazjaliści mogą kontynuować edukację w liceum ogólnokształcącym lub profilowanym, technikum  bądź zasadniczej szkole zawodowej.

Zmieniony ( 24.06.2010. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Zamościa
Redaktor: Administrator   
22.06.2010.

      Dnia 15 czerwca 2010r. uczniowie z " zerówki", klasy pierwszej i drugiej wraz z rodzicami brali udział w wycieczce do Zamościa i Zwierzyńca. Na rynku Starego Miasta przywitała nas pani przewodnik, która opowiedziała nam historię Zamościa i pokazała ciekawe zabytkowe budowle. W samo południe wysłuchaliśmy hejnału granego przez trębacza, ubranego w staropolski strój szlachecki. Następnie udaliśmy się na trasę turystyczną Bastionu VII - Nadszaniec.

Zmieniony ( 22.06.2010. )
Czytaj całość
 
Sprawdzian klasy szóstej
Redaktor: Administrator   
17.06.2010.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2010

Sprawdzian szóstoklasisty jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce (w tym liczenie). Nie można go nie zdać, jest on jednak obowiązkowy i jest warunkiem ukończenia szkoły. Uczeń, który do niego nie przystąpi będzie musiał powtarzać szóstą klasę.
Sprawdzian dla klasy VI zorganizowany na bazie materiałów z OKE w Krakowie przeprowadzono w naszej szkole w dniu 08.04.2010r. Do sprawdzianu przystąpiło 17 uczniów. Na rozwiązanie wszystkich zadań przewidziano 60 minut. Jednemu z uczniów na podstawie opinii z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej wydłużono czas pracy o 30 minut.

Zmieniony ( 21.06.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Rodziny
Redaktor: Administrator   
17.06.2010.

14 czerwca 2010r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji "DNIA RODZINY", pod hasłem "MAMO,TATO KOCHAMY WAS". Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw miłości, wdzięczności i opiekuńczości.
Poprzez tego typu przedstawienia uczeń:
- rozumie konieczność robienia dobrych uczynków,
- uczy się okazywania szacunku, miłości do siebie i innych,
- rozumie konieczność wyrażania uczuć.
Na wstępie uroczystości pan dyrektor Jacek Bochniak przywitał wszystkich rodziców i złożył serdeczne życzenia. Następnie dzieci w pięknie udekorowanej sali przedstawiły program artystyczny.

Zmieniony ( 17.06.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»