Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
15.08.2018.
Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
09.10.2009.
        8 października 2009 r. (tj. czwartek) odbył się Wewnątrzszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców pomiędzy klasami gimnazjalnymi. Udział wzięły wszystkie trzy klasy gimnazjalne. Mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym” 2 x 20 min, sędziował absolwent naszej szkoły i zawodnik LZS Rzeczyca Długa - Krzysztof Podolski. Pogoda sprzyjała do końca i nie odnotowano żadnych kontuzji  i poważniejszych przewinień.
Czytaj całość
 
Grand Prix Biegów Przełajowych
Redaktor: Administrator   
02.10.2009.
           Na sportowo rozpoczęło miesiąc październik dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Dużym sukcesem okazał się ich start  w Grand Prix Biegów Przełajowych w Stalowej Woli dnia 01.10.2009 r. Wszyscy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach, a czworo zdobyło miejsca na podium. Szkoda, że brakło naszego mistrza biegów przełajowych Marcina Butryna, bo zapewne byłoby jeszcze jedno podium.
Zmieniony ( 02.10.2009. )
Czytaj całość
 
Wybory Samorządu Szkolnego
Redaktor: Administrator   
01.10.2009.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2009

      Dnia 25 września 2009 r. w ZS w Rzeczycy Długiej odbyły się wybory nowych władz uczniowskich, poprzedzone tygodniowym okresem kampanii wyborczych. W wyznaczonym terminie nazwiska kandydatów i kandydatek wytypowanych przez poszczególne klasy zostały zgłoszone opiekunom SU. W szkole podstawowej do rywalizacji przystąpili: Jakub Golik kl. IV, Dawid Kołodziej kl. IV, Dominika Bednarz kl. V, Agnieszka Stępak kl. V, Aleksandra Buława kl. VI, Krystian Sikora kl. VI. Kandydatami na przewodniczącego SU gimnazjum byli: Jankowska Małgorzata kl. I, Katarzyna Nowak kl. I, Aleksandra Sikora kl. II, Artur Ujda kl. II, Ewelina Ludian kl. III.

Czytaj całość
 
Indywidualne Biegi Przełajowe
Redaktor: Administrator   
21.09.2009.
W sobotę 19 września w Rzeczycy Długiej odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści zmierzyli się z odległościami od 500 m do 1500 m. Pogoda dopisała i zawody przebiegły sprawnie i bez kontuzji w pięknej aurze odchodzącego lata. Zawodnicy z miejsc I-III sprawdzą się po raz kolejny na danych dystansach już z zawodnikami z całego powiatu 12 października 2009 r. w Stalowej Woli.
Zmieniony ( 22.09.2009. )
Czytaj całość
 
Inauguracja roku szkolnego 2009/10
Redaktor: Administrator   
03.09.2009.

Witaj Nowy Roku Szkolny!
 Czas jest nieubłagany, a wszystko co dobre niestety szybko się kończy, dlatego 1 września 2009 r. - podczas uroczystości inauguracyjnej - dotychczsowi, jak i przyszli uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej przybyli licznie na plac szkolny, by sztandarowym korowodem w barwach ojczyźnianych przemaszerować dumnie "pod wodzą nowego patrona" do pobliskiego kościoła na mszę intencyjną.
 Po powrocie - uczniowie, rodzice i nauczyciele - korzystając z uroków ciągle wakacyjnej aury, zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, by z przemówienia pana dyrektora i odczytanego listu Ministra Edukacji Narodowej dowiedzieć się, że rok 2009/2010 będzie obfitował w doniosłe zmiany.

Zmieniony ( 04.09.2009. )
Czytaj całość
 
Wycieczka: Chęciny - Jaskinia Raj - Kielce
Redaktor: Administrator   
05.08.2009.

    Wycieczka w ramach Wakacyjnej Akcji Letniej "Wesołe wakacje" dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej na trasie: Chęciny – Jaskinia „Raj” – Kielce odbyła się 28 lipca 2009r. Całkowicie bezpłatny wyjazd był również formą zrekopensowania wysiłku włożonego przez uczniów naszej szkoły w przygotrowanie uroczystości nadania imienia szkole podstawowej. Wycieczkowicze mogli podziwiać malownicze ruiny zamku chęcińskiego, bajkową scenerię wapiennej jaskini krasowej i na zakończenie pospacerować uroczymi uliczkami Kielc.

Zmieniony ( 05.08.2009. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
03.07.2009.

16 czerwca 2009r. dzieci oddziału przedszkolnego  oraz uczniowie klasy I szkoły podstawowej odwiedzili Bałtowski Park Jurajski.

Zmieniony ( 05.08.2009. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Przemyśla
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

Najmłodsi na wycieczce
       Rankiem 5 czerwca 2009 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Wyjazdowi temu towarzyszyły różne emocje. Byty bowiem obawy, że nie będzie nic atrakcyjnego dla tak małych dzieci w Bolestraszycach, Przemyślu i Krasiczynie. Jednak te obawy okazały sie płonne. Dzieci bawiły się znakomicie. Prawdziwy zachwyt wzbudziły w nich rośliny i zwierzęta, które zobaczyli w arboretum w Bolestraszycach. Aparaty szybko zapełniały się zdjęciami traw, krzewów, kwiatów i pięknych ryb. Co chwilę rozlegały się okrzyki zachwytu, gdy udało się zobaczyć coś nowego i nieznanego.

Zmieniony ( 05.08.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Rodziny
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

      W dość chłodne, jak na tę porę roku, popołudnie 3 czerwca 2009 roku najmłodsi uczniowie zaprosili do szkoły swoich rodziców. Termin tego zaproszenia nie był przypadkowy. Kilka dni wcześniej obchodzony był Dzień Matki, a pod koniec czerwca wypada Dzień Ojca. Już od kilku lat łączymy razem te oba święta i obchodzimy uroczyście Dzień Rodziny. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się do tej uroczystości, a w przygotowaniach pomagały im wychowawczynie: Elżbieta Szwedo, Teresa Stanek, Teresa Zawadzka i Beata Czajkowska.

Zmieniony ( 31.07.2009. )
Czytaj całość
 
Nadanie imienia szkole podstawowej
Redaktor: Administrator   
27.05.2009.

Wiedza nam siłą i tarczą,
Radością życia młodego. 
Patron naszym będzie wsparciem;
Za wzór mamy czyny jego!
(fr. Hymnu PSP w Rzeczycy Długiej)


       Życie człowieka jest składową wielu blasków i cieni, ale też bywają w nim takie chwile, które można by śmiało nazwać śnieniem, gdyż kładą się jasnym światłem na całą jego przeszłość i przyszłość, zapisując się na stałe w jego świadomości. Zapewne takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej było nadanie  szkole  podstawowej  imienia bohatera narodowego, Tadeusza Kościuszki.

Zmieniony ( 31.07.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 nast.  » koniec »»