Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.06.2018.
Wycieczka do Przemyśla
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

Najmłodsi na wycieczce
       Rankiem 5 czerwca 2009 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Wyjazdowi temu towarzyszyły różne emocje. Byty bowiem obawy, że nie będzie nic atrakcyjnego dla tak małych dzieci w Bolestraszycach, Przemyślu i Krasiczynie. Jednak te obawy okazały sie płonne. Dzieci bawiły się znakomicie. Prawdziwy zachwyt wzbudziły w nich rośliny i zwierzęta, które zobaczyli w arboretum w Bolestraszycach. Aparaty szybko zapełniały się zdjęciami traw, krzewów, kwiatów i pięknych ryb. Co chwilę rozlegały się okrzyki zachwytu, gdy udało się zobaczyć coś nowego i nieznanego.

Zmieniony ( 05.08.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Rodziny
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

      W dość chłodne, jak na tę porę roku, popołudnie 3 czerwca 2009 roku najmłodsi uczniowie zaprosili do szkoły swoich rodziców. Termin tego zaproszenia nie był przypadkowy. Kilka dni wcześniej obchodzony był Dzień Matki, a pod koniec czerwca wypada Dzień Ojca. Już od kilku lat łączymy razem te oba święta i obchodzimy uroczyście Dzień Rodziny. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się do tej uroczystości, a w przygotowaniach pomagały im wychowawczynie: Elżbieta Szwedo, Teresa Stanek, Teresa Zawadzka i Beata Czajkowska.

Zmieniony ( 31.07.2009. )
Czytaj całość
 
Nadanie imienia szkole podstawowej
Redaktor: Administrator   
27.05.2009.

Wiedza nam siłą i tarczą,
Radością życia młodego. 
Patron naszym będzie wsparciem;
Za wzór mamy czyny jego!
(fr. Hymnu PSP w Rzeczycy Długiej)


       Życie człowieka jest składową wielu blasków i cieni, ale też bywają w nim takie chwile, które można by śmiało nazwać śnieniem, gdyż kładą się jasnym światłem na całą jego przeszłość i przyszłość, zapisując się na stałe w jego świadomości. Zapewne takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej było nadanie  szkole  podstawowej  imienia bohatera narodowego, Tadeusza Kościuszki.

Zmieniony ( 31.07.2009. )
Czytaj całość
 
Laureaci konkursów
Redaktor: Administrator   
30.04.2009.

       29 kwietnia 2009r o godz. 12.00 w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli w budynku PSP nr 12, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród książkowych dla laureatów Powiatowych Konkursów Ortograficznych i Matematycznych klas II i III szkół podstawowych. Laureatami w/w konkursów są uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce oraz uczniowie wyróżnieni. Na uroczystość rozdania nagród i dyplomów byli zaproszeni uczniowie- laureaci wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją.

Zmieniony ( 01.05.2009. )
Czytaj całość
 
Podsumowanie konkursów
Redaktor: Administrator   
20.04.2009.

15 kwietnia 2009r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie z udziałem laureatów tegorocznych konkursów szkół podstawowych i gimnazjalnych, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się również uczeń naszej szkoły podstawowej - Jakub Golik.

Zmieniony ( 20.04.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs wiedzy o patronie
Redaktor: Administrator   
08.04.2009.

O Kościuszko, piękny wzorze,
Jako Ojczyznę miłować!
W każdej życia swego porze,
Pragniemy cię naśladować...
(fragm. piosenki Jana Czeczota)


         7 kwietnia 2009 r. w naszej szkole odbył się II etap międzyszkolnego konkursu wiedzy o przyszłym patronie szkoły, Tadeuszu Kościuszce, pod hasłem Jeden z dziesięciu, jako iż o laur pierwszeństwa rywalizowało ze sobą dziesięcioro najlepszych znawców biografii Kościuszki ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Zmieniony ( 10.04.2009. )
Czytaj całość
 
4.rocznica śmierci Papieża
Redaktor: Administrator   
08.04.2009.

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.
(Jan Paweł II, fragm. Pieśni o Bogu ukrytym)

Motto obchodów czwartej rocznicy śmierci Papieża Polaka brzmi:
Miłość wam wszystko wyjaśni, i jest parafrazą wiersza Karola Wojtyły, Miłość mi wszystko wyjaśniła.

Zmieniony ( 08.04.2009. )
Czytaj całość
 
Sześciolatki do szkoły
Redaktor: Administrator   
06.04.2009.

     Sejm przyjął (20 marca 2009r.) ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw.  Zapisane w znowelizowanej ustawie przepisy zapewniają lepszy dostęp do edukacji dzieci  najmłodszych  - poprzez obniżenie wieku rozpoczynania obowiązkowej edukacji przedszkolnej do lat pięciu oraz rozpoczynania obowiązku szkolnego do lat sześciu.

Zmieniony ( 06.04.2009. )
Czytaj całość
 
Turniej BRD
Redaktor: Administrator   
25.03.2009.

          Choć z racji wieku nie mogą przystąpić jeszcze do egzaminu na prawo jazdy, to po tych zawodach mają wiedzę nie mniejszą niż kandydaci na kierowców.
          W dniu 23 marca 2009 r.  w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej rozpoczęli swe zmagania uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych biorący udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody rozegrano na szczeblu gminnym. W turnieju udział wzięło pięć drużyn ze szkół podstawowych i cztery  ze szkół gimnazjalnych. Pod czujnym okiem przedstawiciela  Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, reprezentacje szkół walczyły o awans do eliminacji powiatowych.

Zmieniony ( 25.03.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs matematyczny
Redaktor: Administrator   
24.03.2009.

Matematyka bez tajemnic
        W piątek 20 marca 2009 roku odbył się, jak co roku, w naszej szkole konkurs matematyczny dla najmłodszych uczniów z terenu całej gminy. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy z klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem przez godzinę dodawały, odejmowały, mnożyły i dzieliły. A wszystko to po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik i wziąć udział w konkursie na szczeblu powiatowym. Zadania nie były łatwe, o czym najbardziej przekonali się trzecioklasiści.

Zmieniony ( 25.03.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 nast.  » koniec »»