Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Konkursowy marzec
Redaktor: Administrator   
29.03.2011.

       Dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej marzec był miesiącem pełnym wrażeń. Podobnie jak w latach ubiegłych w naszej szkole odbyły się dwa konkursy gminne, w których brali udział uczniowie z Woli Rzeczyckiej, Radomyśla i Antoniowa. W konkursie ortograficznym, który odbył się 4 marca br.  brało udział 8 uczniów z klas drugich i 10 uczniów z klas trzecich. Zadaniem ich było uzupełnić wyrazy zawierające trudność ortograficzną brakującymi literami.

Czytaj całość
 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Redaktor: Administrator   
21.03.2011.

     W dniu 16 marca br.  w Zespole Szkół  w Radomyślu nad Sanem  rozpoczęli swe zmagania uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych biorący udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody rozegrano na szczeblu gminnym. W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Radomyśl nad Sanem.

Czytaj całość
 
Klasowy warzywnik
Redaktor: Administrator   
17.03.2011.

          Powoli odchodzi od nas zima i wielkimi krokami zbliża się wiosna. Czas więc uzupełnić witaminowe braki w organiźmie. Dlatego właśnie uczniowie klasy I postanowili założyć w klasie mini warzywnik. Od rana pod okiem wychowaczyni siali rzeżuchę w skorupkach jajek (jeśli wszystko się uda powstaną z tego piękne rzeżuchowe czuprynki) oraz sadzili cebulkę i pietruszkę do słoików wypełnionych wodą. Za jakiś czas, gdy nowalijki urosną wykorzystamy je przy robieniu wiosennych kanapek. Te drobne czynności ogrodnicze były okazją do rozmowy na temat witamin zawartych w warzywach i owocach.

Zmieniony ( 18.04.2011. )
Czytaj całość
 
Wiwat Kobiety!
Redaktor: Administrator   
09.03.2011.

Wiwat Kobiety!

Pod takim hasłem w naszej szkole przebiegały tegoroczne obchody Dnia Kobiet! Samorządy Uczniowskie stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały oryginalny program słowno- muzyczno-taneczny ze specjalną dedykacją dla wszystkich pań i dziewczynek. Męska część społeczności uczniowskiej, słowami sławnych poetów, sławiła płeć piękną,zaś w anegdotach i scenkach podjęła trud wyjaśnienia różnic między kobietą  a mężczyzną. Oczywiście na wesoło! Na koniec najprzystojniejsi z przystojnych wystąpili w tanecznym show, bijąc ukłony w stronę tych, bez których świat byłby niczym ogród bez kwiatów.

Zmieniony ( 09.03.2011. )
Czytaj całość
 
Walentynki dla Babci i Dziadka
Redaktor: Administrator   
16.02.2011.

"Z babcią, dziadkiem miło płynie czas. Babcia, dziadek uczą i kochają nas. I przytulą, pocałują, pieszczot nigdy nie żałują"
Te słowa płynęły z ust najmłodszych dzieci, które cieszyły sie widząc najbliższe osoby na swojej uroczystości.
W tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadał na czas ferii zimowych. Z pewnością w domowym zaciszu i rodzinnej atmosferze każdy wnuczek... i ten mały i ten starszy pamiętali i życzenia indywidualnie swoim babciom i dziadkom składali. Jednak uczniowie klas 0-III naszej szkoły swoją miłość i ogromną wdzięczność babciom i dziadkom postanowili wyrazić przed większą publicznością  organizując "Walentynki dla Babci i Dziadka"

Zmieniony ( 16.02.2011. )
Czytaj całość
 
W karnawale same bale ...
Redaktor: Administrator   
04.02.2011.

       Bardzo wesoło zakończyliśmy pierwszy semestr nauki w tym roku szkolnym. W sobotę 15 stycznia 2011 roku obyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Impreza ta ma już długoletnia tradycję i jest zawsze bardzo wyczekiwana przez uczniów. I tym razem frekwencja dopisała. Dzieci bawiły się znakomicie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawa odbywała się w karnawale, więc niemal wszyscy uczestnicy postarali się przyjść w przebraniu. Trzeba przyznać, że różnorodność strojów zaskoczyła nawet organizatorów, czyli Radę Rodziców.

Czytaj całość
 
Finał przeglądu kolęd
Redaktor: Administrator   
15.01.2011.

RZECZYCCY KOLĘDNICY…
       W naszej szkole co roku przypominamy tradycję kolędowania w przeglądach i konkursach. Poprzez wspólne kolędowanie przypominamy sobie unikatowy nastrój świąt, który wzrusza i rozrzewnia, kryjąc w sobie niezwykły urok. I w tym roku szkolnym nie zrobiliśmy wyjątku. Dnia 22 grudnia 2010r. odbył się Konkurs Kolęd  i Pastorałek „Kolędy czas…”, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zaprezentowali oni aż 20 kolęd i pastorałek w występach solowych i zespołowych.

Zmieniony ( 15.01.2011. )
Czytaj całość
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Redaktor: Administrator   
10.01.2011.

      Od 1993 roku w styczniu  Polska rozbrzmiewa dźwiękami imprezy rozrywkowo- medialnej w ramach charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 09.01.2011r. odbył się już XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego organizowanych było wiele form zbiórki funduszy.  Najważniejszą z nich jest publiczna kwesta na ulicach miast, wsi prowadzona przez szerokie rzesze wolontariuszy. Zebrane w tym roku środki pieniężne przeznaczone zostaną na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, przede wszystkim na   sprzęt do diagnozowania i leczenia tych chorób.

Czytaj całość
 
Konkurs na najpiękniejszą szopkę rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
23.12.2010.

       W klimacie Świąt Bożego Narodzenia upływał ostatni tydzień nauki w naszej szkole.
W dniu 22 grudnia 2010 r.  rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Uczniowie wykonali przepiękne prace, które jednocześnie stanowiły element świątecznego  wystroju naszej szkoły . Idea konkursu  nawiązywała do polskiej tradycji  wykonywania szopek obrzędowych, z którymi kolędowano od domu do domu.  Organizatorzy konkursu chcieli rozbudzić w dzieciach zainteresowanie treściami biblijnymi i zainspirować do twórczej pracy. Efektem tych działań  są przepiękne szopki  zaskakujące sposobem  wykonania i łączenia materiałów.

Czytaj całość
 
Kolędy czas...
Redaktor: Administrator   
22.12.2010.

Kolędy czas…
czyli o Bożym Narodzeniu i świątecznych tradycjach

       Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń  najczulszych i najmilszych.(…)” Wszyscy potrzebujemy świat i czekamy na nie z utęsknieniem. W naszej kulturze chrześcijańskiej święto ma szczególny wymiar- łączy się z wyobrażeniami o życiu człowieka na ziemi i po śmierci. Jest okazją do refleksji nad światem niematerialnym, a także okazją do integracji w rodzinie i społeczności.

Zmieniony ( 23.12.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»