Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
16.10.2018.
W Bombkolandii
Redaktor: Administrator   
02.12.2009.

       Już grudzień - czas oczekiwania na święta!
Bardzo ciekawie rozpoczął się grudzień niektórym uczniom PSP w Rzeczycy Długiej. Wczesnym rankiem, niezwykle ciepłym jak na 1 grudnia 2009r. uczniowie klas I -VI pod opieką wychowawców wybrali się na spotkanie ze świąteczna przygodą. Celem wycieczki była  Wytwórnia ozdób choinkowych"Biliński"w Nowej Dębie. W tym  interesującym i wyjątkowym miejscu można było przyjrzeć się proceowi wytwarzania świątecznych  cudeniek. Uczniowie mieli możliwość uważnego obserwowania jak podgrzewa i wydmuchuje się choinkowe bombki lub nadaje się im inne wymyślne kształty. Następnie uczniowie widzieli jak srebrzy się wnętrza bombek, nadaje im oczekiwany kolor i zdobi je wymyślnymi wzorami.

Zmieniony ( 02.12.2009. )
Czytaj całość
 
Konkurs, który owocuje nagrodami
Redaktor: Administrator   
01.12.2009.

"Konkurs, który owocuje nagrodami"
    Jak na szkołę z tradycją przystało - szkołę, której w program wychowania na stałe wpisana została promocja zdrowia, ucznowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach i działaniach promujących zdrowie. Z dużym zaangażowaniem i różnymi pomysłami przystąpili do ogólnopolskiego konkursu pt. "Moja przygoda z warzywami,owocami i sokami".
W czwartek 26 listopada 2009r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu tego konkursu, który głównie był kierowany do uczniów szkoły podstawowej.
Konkurs  stanowi część społeczno – edukacyjną programu unijnego  „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, prowadzonego przez Krajową Unię Producentów Soków  KUPS   współfinansowanego przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Polski.

Zmieniony ( 01.12.2009. )
Czytaj całość
 
Promujemy zdrową żywność
Redaktor: Administrator   
19.11.2009.

         To, że warzywa i owoce są zdrowe, wie każdy z nas. Nie każdy jednak spożywa je tak często, jakby mógł, a już na pewno nie tak często jak powinien. Nadal nie jesteśmy w stanie przełamać nawyków żywieniowych, które niestety nie są najlepsze. Jemy niezdrowo i tłusto, co niekorzystnie odbija się na naszym samopoczuciu i stanie zdrowia. Badania przeprowadzone przez specjalistów z zakresu żywienia wykazały, że realny stan spożycia warzyw i owoców na jednego Polaka to 1,5 porcji dziennie, przy czym porcja to średniej wielkości owoc lub warzywo (jabłko, marchewka) lub kilka mniejszych sztuk (truskawki, czereśnie, winogrona). To także 1 miseczka sałatki lub 1 szklanka soku. 

Zmieniony ( 20.11.2009. )
Czytaj całość
 
Owoc czy warzywo?
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Warzywa , owoce i witaminki...

       Dnia 16 listopada 2009 r. w naszej szkole odbył sie konkurs recytatorski pt."Owoc czy warzywo? - zgadnij sam."
Konkurs kierowany był do młodszej sołeczności szkolnej i miał na celu uświadomić uczniom jak ważną rolę w zdrowym odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.Tematyka konkursu nie była przypadkowa, gdyż jesteśmy szkołą promującą zdrowie i ten temat jest nam szczególnie bliski, czego dowodem był tak liczny udział ochotników w powyższym konkursie. Niektórzy uczestnicy nie tylko zaprezentowali  wiersze różnych autorów,ale próbowali również swoich autorskich możliwości i tworzyli swoje własne wiersze. Zmagania 48 uczestników konkursu oceniała komisja w skład której weszli:nauczyciel polonista - mgr Renata Puzio, nauczyciel plastyki -mgrUrszula Urbańska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Elżbieta Mańkowska, koordynator programu "Szkoła promująca zdrowie" - mgr Jolanta Lubera.

Czytaj całość
 
Ballada o wolności
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Ballada o wolności…, czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem państwowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Fakt ten stał się dla Polaków niepowtarzalną szansą, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.

Czytaj całość
 
Sztandar szkoły w uroczystościach pozaszkolnych
Redaktor: Administrator   
12.11.2009.

      Udział sztandaru w uroczystościach szkolnych i jego celebracja jest ważnym rozdziałem szkolnego procesu wychowawczego. Stanowi integralną część z przyjętą tradycją szkolną oraz harmonogramem uroczystości i imprez szkolnych. Do najważniejszych uroczystości  z udziałem sztandaru należą: ślubowanie klas pierwszych, uroczystości rocznicowe, ceremoniał przyrzeczenia klas kończących szkołę. Uczestnictwo w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole, dlatego w jego składzie znajdują się uczniowie godni tego zaszczytu. 

Zmieniony ( 12.11.2009. )
Czytaj całość
 
Kierunek Lubelszczyzna
Redaktor: Administrator   
03.11.2009.

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej Lublin-Kozłówka 2009

       Dnia 30 października 2009 roku z inicjatywy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej mogli podziwiać zabytki Lubelszczyzny, uczestnicząc w wycieczce szkolnej do Lublina i Kozłówki. Październikowa aura nie rozpieszczała wycieczkowiczów, jednak żądza przygód i wrodzona ciekawość nie pozwoliła młodym podróżnikom nawet na chwilę stracić dobrego humoru.

Zmieniony ( 03.11.2009. )
Czytaj całość
 
Halloween
Redaktor: Administrator   
29.10.2009.

Halloween, Hallowe'en

      Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do świata zmarłych, obchodzony w wielu krajach kultury chrześcijańskiej nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
Nazwa halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows Eve – wigilia Wszystkich Świętych.
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.
Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku.

Zmieniony ( 29.10.2009. )
Czytaj całość
 
Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej
Redaktor: Administrator   
23.10.2009.

       Dzień 22 października 2009r. był dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej dniem bardzo szczególnym. Tego dnia stali się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto wprowadzaniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu szkoły. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Stępak i Dominika Bednarz powitały przybyłych gości oraz najmłodszych uczestników.Klasa druga przygotowała swoim kolegom miłą niespodziankę.
 Na scenę wyszły dzieci klasy II przebrane za smerfy, które wesołą piosenką i wierszami zachęciły pierwszaków do nauki w szkole. Na ręce wychowawczyni klasy pierwszej, uczniowie klasy drugiej przekazali dla każdego ucznia miły upominek.

Zmieniony ( 23.10.2009. )
Czytaj całość
 
Pasowanie gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
23.10.2009.

Przyjęci w poczet gimnazjalistów
   22 października w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość otrzęsin i pasowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym klasa I liczy sobie 24 uczniów, a obowiązki wychowawcze pełni w niej nauczycielka języka polskiego, Małgorzata Lasota. Życzeniem najmłodszych gimnazjalistów – do którego przychylił się pan dyrektor Jacek Bochniak – było złożenie przysięgi na sztandar szkoły podstawowej, której patronuje Tadeusz Kościuszko. Tym gestem gimnazjaliści dali wyraz swojemu pragnieniu, aby w najbliższej przyszłości najsławniejszy polski Naczelnik stał się także i ich prawnie usankcjonowanym patronem, z którego osobą od dawna się utożsamiają.

Zmieniony ( 23.10.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 nast.  » koniec »»