Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Wojewódzki etap turnieju BRD
Redaktor: Administrator   
24.05.2011.

           Zwycięska drużyna z naszej szkoły w składzie : Aleksandra Sikora, Dawid Stelmach oraz Łukasz Golik reprezentowała powiat stalowowolski  w wojewódzkim etapie  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  szkół gimnazjalnych, który odbył się 18 maja 2011r. na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Część praktyczna turnieju odbyła się na Miasteczku Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy przy tamtejszej szkole.

Zmieniony ( 24.05.2011. )
Czytaj całość
 
Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
23.05.2011.

      21 maja 2011 r. w sobotę drużyna chłopców reprezentująca nasze gimnazjum wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Chwałowicach. Niestety niektórzy uczniowie zrezygnowali z udziału w zawodach i drużyna musiała walczyć w niepełnym składzie co było ogromnym wysiłkiem przy tak upalnej aurze. Wszyscy jednak wytrwali i dali z siebie wszystko do końca rozgrywek.

Czytaj całość
 
Trójbój LA
Redaktor: Administrator   
16.05.2011.

     14 maja 2011 r. w sobotę, w słoneczne przedpołudnie w naszej szkole odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny. Brali w nim udział uczniowie klas trzecich i czwartych szkół podstawowych. Na zawody przybyły drużyny dziewcząt z Rzeczycy Długiej, Radomyśla i Antoniowa oraz drużyny chłopców ze wszystkich gminnych szkół podstawowych.
Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak skok w dal, rzut piłeczką palantową  i bieg na 60 m. Rywalizacja była pełna emocji. Dopiero po podsumowaniu wszystkich wyników wyłonili się w końcu zwycięzcy.

Zmieniony ( 16.05.2011. )
Czytaj całość
 
Szukałem Was...
Redaktor: Administrator   
09.05.2011.

      Uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej wraz z nauczycielami postanowili uczcić beatyfikację naszego czcigodnego Ojca Świętego, Jana Pawła II, wieczornicą papieską, która odbyła się w miniony piątek, tj. 6 maja 2011 roku – po mszy św. i nabożeństwie majowym – w Wiejskim Domu Kultury w Rzeczycy Długiej. Mimo roboczego dnia i związanych z nim obowiązków okoliczni mieszkańcy nie zawiedli oczekiwań młodzieży szkolnej i na czele z księdzem proboszczem Tadeuszem Mentlem i sołtysem wsi Rzeczyca Długa panią Zofią Stec, w miarę licznie zgromadzili się na sali widowiskowej, by wysłuchać pięknych oraz niezwykle wzruszających pieśni, recytacji, a także zobaczyć kilka fragmentarycznych - zabarwionych humorem - scenek z życia błogosławionego Papieża Polaka.

Czytaj całość
 
Dzień Ziemi
Redaktor: Administrator   
04.05.2011.

      Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia i jest świętowany w Polsce od 20 lat. Celem tego święta jest promocja ekologii w społeczeństwie i wskazywanie pożądanych postaw ekologicznych.
Każdego roku tematyka obchodów Dnia Ziemi przebiega pod innym hasłem, poświęcona jest innemu problemowi. W tym roku tematem przewodnim jest las, a hasło brzmi: LAS CAŁKIEM BLISKO NAS.

Czytaj całość
 
Pisankowe warsztaty w Izbie Regionalnej
Redaktor: Administrator   
20.04.2011.

     Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję przeżyć swoistą podróż w przeszłość. W poniedziałek 11 kwietnia 2011 roku, wypełniony do ostatniego miejsca autobus zawiózł dzieci i wychowawczynie do Izby Regionalnej  w Antoniowie. Zaraz po przyjeżdzie powitała nas, ubrana w strój ludowy, pani Teresa Lachowska. Mieliśmy tego dnia sporo szczęścia, bowiem w Izbie zebrało się sporo innych pań, mieszkanek Antoniowa. Myślimy, że to z okazji naszego przyjazdu, bo z pewnością fakt, iż tego dnia przyjechała stalowowolska Telawizja Stella nie miał z tym nic wspólnego.

Zmieniony ( 20.04.2011. )
Czytaj całość
 
Wiosna na talerzu
Redaktor: Administrator   
19.04.2011.

       Rozpoczęła się wiosna, samo nadejście tej pory roku bardzo cieszy. W sklepach i na  straganach pojawiły się młode owoce i warzywa, których smakiem możemy się rozkoszować. Obfitują one w bezcenne dla zdrowia składniki mineralne i witaminy. Dlatego też w naszej szkole w ramach działań szkoły promującej zdrowie zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem „Wiosna na talerzu”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie przygotowywali w klasach wspaniałe potrawy z owoców i warzyw, które później zaprezentowali  na wcześniej przygotowanych stołach. Przystrojone potrawy wyglądały imponująco.

Zmieniony ( 19.04.2011. )
Czytaj całość
 
Trzydniowe zmagania z małą maturą
Redaktor: Administrator   
15.04.2011.

        Od wtorku do czwartku, czyli w dniach 12 – 14 kwietnia 2011 trwały w naszej szkole, tak zresztą jak we wszystkich polskich gimnazjach, egzaminy końcowe klas trzecich. W tym roku pisało je 21 naszych gimnazjalistów; wszystkie części egzaminu rozpoczynały się  o godz. 9.00.  Dwie pierwsze, tj. w części humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej trwały po dwie godziny, zaś część językowa 90 minut; jednak dla dwojga uczniów naszego gimnazjum czas i warunki pracy zostały dostosowane do ich potrzeb – zgodnie z opinią poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Czytaj całość
 
Stypendiada Wczesnoszkolna
Redaktor: Administrator   
12.04.2011.

      W grudniu 2010r. uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej brali udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Stypendiada Wczesnoszkolna" organizowanwgo przez Firmę Edukacyjną "Orzeł". Konkurs składał się z trzech kategorii:
 1.Konkurs matematyczny "Plus-Minus"
 2.Konkurs czytelniczy "I Ty bądż czytelny"
 3.Konkurs Ortograficzny "Ortograf"
Uczniowie z klasy II brali udział w konkursie matematycznym. Natomiast uczniowie z klasy III rywalizowali między sobą w trzech kategoriach konkursowych.

Czytaj całość
 
Stypendiada Polonistyczna
Redaktor: Administrator   
11.04.2011.

W dniach 10-11 grudnia 2010 r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zorganizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Stypendiada Polonistyczna”. Składał się on z dwóch kategorii. W konkursie czytelniczym pod hasłem: „I Ty bądź czytelny” wzięło udział 12 uczniów klas IV-VI, a w ortograficznym – 6 uczniów  z klasy IV i VI.
Wyniki zostały ogłoszone pod koniec marca, zaś 4 kwietnia 2011r. na uroczystym apelu odbyło się wręczenie dyplomów i nagród.

Zmieniony ( 12.04.2011. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»