Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.06.2018.
Owoc czy warzywo?
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Warzywa , owoce i witaminki...

       Dnia 16 listopada 2009 r. w naszej szkole odbył sie konkurs recytatorski pt."Owoc czy warzywo? - zgadnij sam."
Konkurs kierowany był do młodszej sołeczności szkolnej i miał na celu uświadomić uczniom jak ważną rolę w zdrowym odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.Tematyka konkursu nie była przypadkowa, gdyż jesteśmy szkołą promującą zdrowie i ten temat jest nam szczególnie bliski, czego dowodem był tak liczny udział ochotników w powyższym konkursie. Niektórzy uczestnicy nie tylko zaprezentowali  wiersze różnych autorów,ale próbowali również swoich autorskich możliwości i tworzyli swoje własne wiersze. Zmagania 48 uczestników konkursu oceniała komisja w skład której weszli:nauczyciel polonista - mgr Renata Puzio, nauczyciel plastyki -mgrUrszula Urbańska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Elżbieta Mańkowska, koordynator programu "Szkoła promująca zdrowie" - mgr Jolanta Lubera.

Czytaj całość
 
Ballada o wolności
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Ballada o wolności…, czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem państwowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Fakt ten stał się dla Polaków niepowtarzalną szansą, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.

Czytaj całość
 
Sztandar szkoły w uroczystościach pozaszkolnych
Redaktor: Administrator   
12.11.2009.

      Udział sztandaru w uroczystościach szkolnych i jego celebracja jest ważnym rozdziałem szkolnego procesu wychowawczego. Stanowi integralną część z przyjętą tradycją szkolną oraz harmonogramem uroczystości i imprez szkolnych. Do najważniejszych uroczystości  z udziałem sztandaru należą: ślubowanie klas pierwszych, uroczystości rocznicowe, ceremoniał przyrzeczenia klas kończących szkołę. Uczestnictwo w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole, dlatego w jego składzie znajdują się uczniowie godni tego zaszczytu. 

Zmieniony ( 12.11.2009. )
Czytaj całość
 
Kierunek Lubelszczyzna
Redaktor: Administrator   
03.11.2009.

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej Lublin-Kozłówka 2009

       Dnia 30 października 2009 roku z inicjatywy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej mogli podziwiać zabytki Lubelszczyzny, uczestnicząc w wycieczce szkolnej do Lublina i Kozłówki. Październikowa aura nie rozpieszczała wycieczkowiczów, jednak żądza przygód i wrodzona ciekawość nie pozwoliła młodym podróżnikom nawet na chwilę stracić dobrego humoru.

Zmieniony ( 03.11.2009. )
Czytaj całość
 
Halloween
Redaktor: Administrator   
29.10.2009.

Halloween, Hallowe'en

      Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do świata zmarłych, obchodzony w wielu krajach kultury chrześcijańskiej nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
Nazwa halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows Eve – wigilia Wszystkich Świętych.
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.
Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku.

Zmieniony ( 29.10.2009. )
Czytaj całość
 
Pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej
Redaktor: Administrator   
23.10.2009.

       Dzień 22 października 2009r. był dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej dniem bardzo szczególnym. Tego dnia stali się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto wprowadzaniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu szkoły. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Stępak i Dominika Bednarz powitały przybyłych gości oraz najmłodszych uczestników.Klasa druga przygotowała swoim kolegom miłą niespodziankę.
 Na scenę wyszły dzieci klasy II przebrane za smerfy, które wesołą piosenką i wierszami zachęciły pierwszaków do nauki w szkole. Na ręce wychowawczyni klasy pierwszej, uczniowie klasy drugiej przekazali dla każdego ucznia miły upominek.

Zmieniony ( 23.10.2009. )
Czytaj całość
 
Pasowanie gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
23.10.2009.

Przyjęci w poczet gimnazjalistów
   22 października w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość otrzęsin i pasowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym klasa I liczy sobie 24 uczniów, a obowiązki wychowawcze pełni w niej nauczycielka języka polskiego, Małgorzata Lasota. Życzeniem najmłodszych gimnazjalistów – do którego przychylił się pan dyrektor Jacek Bochniak – było złożenie przysięgi na sztandar szkoły podstawowej, której patronuje Tadeusz Kościuszko. Tym gestem gimnazjaliści dali wyraz swojemu pragnieniu, aby w najbliższej przyszłości najsławniejszy polski Naczelnik stał się także i ich prawnie usankcjonowanym patronem, z którego osobą od dawna się utożsamiają.

Zmieniony ( 23.10.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Patrona Szkoły
Redaktor: Administrator   
19.10.2009.

Dzień Patrona Szkoły
        15 października to szczególna data dla Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej, a zwłaszcza dla Publicznej Szkoły Podstawowej, która zaszczytne imię Tadeusza Kościuszki przyjęła 21 maja bieżącego roku kalendarzowego i, w związku z tym, po raz pierwszy w swojej historii obchodziła Dzień Patrona. Data uroczystości nie jest przypadkowa, gdyż wiąże się z rocznicą śmierci Naczelnika, a ponadto doskonale koresponduje z Dniem Komisji Edukacji Narodowej, stanowiąc swoistą lekcję patriotyzmu w kontekście duchowego przewodnictwa najlepszego jej nauczyciela. Święto szkoły podstawowej jest także świętem dla uczniów gimnazjum, dlatego solidarnie dołączyli się do wspólnych przygotowań i przeżyć, które wejdą na stałe do ceremoniału oraz kanonu stałych wydarzeń szkolnych.

Zmieniony ( 19.10.2009. )
Czytaj całość
 
Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
09.10.2009.
        8 października 2009 r. (tj. czwartek) odbył się Wewnątrzszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców pomiędzy klasami gimnazjalnymi. Udział wzięły wszystkie trzy klasy gimnazjalne. Mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym” 2 x 20 min, sędziował absolwent naszej szkoły i zawodnik LZS Rzeczyca Długa - Krzysztof Podolski. Pogoda sprzyjała do końca i nie odnotowano żadnych kontuzji  i poważniejszych przewinień.
Czytaj całość
 
Grand Prix Biegów Przełajowych
Redaktor: Administrator   
02.10.2009.
           Na sportowo rozpoczęło miesiąc październik dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Dużym sukcesem okazał się ich start  w Grand Prix Biegów Przełajowych w Stalowej Woli dnia 01.10.2009 r. Wszyscy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach, a czworo zdobyło miejsca na podium. Szkoda, że brakło naszego mistrza biegów przełajowych Marcina Butryna, bo zapewne byłoby jeszcze jedno podium.
Zmieniony ( 02.10.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 nast.  » koniec »»