Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.01.2018.
Nowe komputery dla szkoły
Redaktor: Administrator   
04.09.2008.

Nowe komputery dla szkoły

Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej otrzymało nową pracownię komputerową w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" współfinasowanego ze srodków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Wartość  pracowni (sprzęt komputerowy i oprogramowanie) przekracza 40 tys. złotych. Jest to już druga pracownia,którą otrzymała nasza szkoła. Rok wsześniej, czyli w 2007r.w ramach tego samego projektu przyznana została pracownia dla szkoły podstawowej.
 Nowy sprzęt komputerowy jest wykorzystywany nie tylko na zajęciach informatyki, ale również na lekcjach z innych ptrzedmiotów. Dzięki programom edukacyjnym i dostępowi do Internetu zajęcia z wielu przedmiotów stają się bardziej interesujące. Taki sposób prowadzenia zajęć wpływa pozytywnie na  na kształtowanie  u młodych ludzi pozytywnych nawyków w aspekcie poszukiwania i docierania do właściwych źródeł informacji. 

Zmieniony ( 04.11.2009. )
Czytaj całość
 
Wystawa
Redaktor: Administrator   
17.06.2008.

BUTELKOWY ZAWRÓT GŁOWY

W Zespole Szkół  w Rzeczycy Długiej nie brakuje uczniów zdolnych, utalentowanych w zakresie przedmiotów artystycznych. Przykładem tego była zorganizowana  w naszej szkole  wystawa  szklanych butelek  ozdobionych dekoracyjną techniką decoupage.

Zmieniony ( 17.06.2008. )
Czytaj całość
 
Dzień Rodziny
Redaktor: Administrator   
06.06.2008.
DZIEŃ RODZINY
   W upalne wtorkowe popołudnie 3.06.2008 r. do naszej szkoły zaczęli przybywać licznie zaproszeni goście. Byli to rodzice uczniów klas 0-III. Przyszli, aby obejrzeć przygotowaną specjalnie na ich cześć uroczystość pod hasłem „MAMO, TATO KOCHAMY WAS”.
   
Zmieniony ( 07.06.2008. )
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka
Redaktor: Administrator   
02.06.2008.

Niech żyje Święto Dzieci- Dzień Dziecka w naszej szkole!

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Tradycyjnie w ZS w Rzeczycy Długiej Dzień Dziecka połączony został z obchodami Dnia Sportu. O godz. 11.00 uroczystość na placu szkolnym otworzył dyrektor szkoły, życząc wszystkim dzieciom samych radosnych i pogodnych dni oraz sukcesów w nauce. Następnie zaprezentowały się szkolne grupy taneczne, które przedstawiły interesujące układy.   

Zmieniony ( 02.06.2008. )
Czytaj całość
 
Reportaż z Warszawy
Redaktor: Administrator   
10.05.2008.

„Bliskie spotkanie z Warszawą, czyli  kilka refleksji podróżników z prowincji...”

     Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się   z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.  (Ryszard Kapuściński)

Zmieniony ( 10.05.2008. )
Czytaj całość
 
Dzień Ziemi
Redaktor: Administrator   
02.05.2008.
       25 kwietnia 2008 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia niezwykłej inscenizacji. Oto postacie rodem z mickiewiczowskiej epopei, m.in. Sędzia (Arkadiusz Lubera), Tadeusz (Michał Mistrzyk), Telimena (Joanna Pomykała), Zosia (Sylwia Stelmach), Robak (Tomasz Witkiewicz), Hrabia (Dawid Stelmach) prowadziły dysputy o tym, jak ochronić Ziemię przed zniszczeniem.
Zmieniony ( 02.05.2008. )
Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny 2008
Redaktor: Administrator   
27.04.2008.
Kto czyta, nie błądzi...,czyli kilka refleksji na temat egzaminu
W dniach: 22 i 23 kwietnia 2008r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum – w liczbie 32 gimnazjalistów – przystąpili do małej matury, czyli egzaminu kończącego naukę na trzecim etapie kształcenia. 
        
                                                                                                          
Zmieniony ( 28.04.2008. )
Czytaj całość
 
Szkoła Promująca Zdrowie
Redaktor: Administrator   
13.04.2008.

9 kwietnia 2008r. odbyła się VI Rejonowa Konferencja Naukowa z promocji zdrowia na temat: "Aktywność ruchowa w szkole promującej zdrowie" zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu wespół z Wydziałem Zamiejscowym nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli, podczas której Zespół Szkół w Rzeczycy Długiej otrzymał CERTYFIKAT i zaszczytny tytuł "Szkoły Promującej Zdrowie Zdrowie". Nasza szkoła  jest obecnie jedyną w Gminie Radomyśl nad Sanem placówką, która weszła w skład Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Zmieniony ( 20.04.2008. )
Czytaj całość
 
Święci nigdy nie przemijają
Redaktor: Administrator   
08.04.2008.
Święci nigdy nie przemijają – pod takim hasłem w naszej szkole przebiegała niezwykle podniosła akademia ku czci naszego nieodżałowanego Ojca Świętego, Jana Pawła II, w trzecią rocznicę śmierci Słowiańskiego Papieża – Pielgrzyma...     Kiedy trzy lata temu odszedł Jan Paweł II, cały swiat, a szczególnie Polska, stanęła w obliczu rozpaczy, boleści i smutku. Potem pozostał tylko żal i wiecznie trwająca pamięć o wielkim człowieku, Polaku, który został Papieżem.
Zmieniony ( 08.04.2008. )
Czytaj całość
 
Konkurs ortograficzny
Redaktor: Administrator   
07.04.2008.
4 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. W konkursie wzięli udział uczniowie czterech szkół  naszej gimny: Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Radomyślu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 07.04.2008. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 nast.  » koniec »»