Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
16.07.2018.
Witaj Nowy Roku Szkolny!
Redaktor: Administrator   
09.09.2010.

   Pierwszy września, czyli powakacyjne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011, tym razem przypadło na środę - bardzo pracowity i deszczowy dzień tygodnia. Toteż w strugach deszczu, ale ciągle nie bez wakacyjnej swady, uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej rozpoczęli  uroczystości inauguracyne od uczestnictwa we mszy św., którą w intencji zgromadzonych odprawił w kościele prafialnym ks. proboszcz Tadeusz Mentel. Następnie zgromadzeni - z towarzyszącym im pocztem sztandarowym z wizerunkiem naszego patrona Tadeusza Kościuszki - przeszli do budynku szkoły, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości, tj. część oficjalna, w której po odśpiewaniu hymnu szkoły, wystąpił z powitaniem i omówieniem planu pracy szkoły wraz z nowościami edukacyjnycmi pan dyrektor, Jacek Bochniak.

Czytaj całość
 
Pożegnania nadszedł czas
Redaktor: Administrator   
29.06.2010.

      Polonezem rozpoczęto uroczystość pożegnania uczniów klasy III gimnazjum w dniu 24 czerwca 2010 r.
Gimnazjaliści ze smutkiem i wzruszeniem żegnali szkołę, w której spędzili dziesięć lat, pełne  pracy, ale też radości i satysfakcji. Podkreślili, że przed nimi nowa szkoła, nowe zadania, cały świat. Złożyli podziękowania nauczycielom i rodzicom za pomoc, wychowanie i cenne wskazówki. Młodszym kolegom poradzili, by korzystali z każdej chwili. Na koniec uczniowie pożegnali poszczególnych nauczycieli wręczając im kwiaty. Uczniowie opuszczający mury naszej szkoły otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum.

Zmieniony ( 24.10.2010. )
Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny 2010
Redaktor: Administrator   
23.06.2010.

Egzamin gimnazjalny 2010 w naszej szkole

Egzamin gimnazjalny w klasach trzecich odbył się w dniach: 27 kwietnia 2010  –  z części humanistycznej; 28 kwietnia 2010 – z części matematyczno-przyrodniczej i 29 kwietnia 2010 – z języka obcego nowożytnego (tj. języka angielskiego).
Zasady i tryb przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30kwietnia 2007 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych oraz w Procedurach organizowania i przeprowadzania sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego w 2009 roku – stanowiących także o tym, iż po złożeniu egzaminu gimnazjaliści mogą kontynuować edukację w liceum ogólnokształcącym lub profilowanym, technikum  bądź zasadniczej szkole zawodowej.

Zmieniony ( 24.06.2010. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Zamościa
Redaktor: Administrator   
22.06.2010.

      Dnia 15 czerwca 2010r. uczniowie z " zerówki", klasy pierwszej i drugiej wraz z rodzicami brali udział w wycieczce do Zamościa i Zwierzyńca. Na rynku Starego Miasta przywitała nas pani przewodnik, która opowiedziała nam historię Zamościa i pokazała ciekawe zabytkowe budowle. W samo południe wysłuchaliśmy hejnału granego przez trębacza, ubranego w staropolski strój szlachecki. Następnie udaliśmy się na trasę turystyczną Bastionu VII - Nadszaniec.

Zmieniony ( 22.06.2010. )
Czytaj całość
 
Sprawdzian klasy szóstej
Redaktor: Administrator   
17.06.2010.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2010

Sprawdzian szóstoklasisty jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce (w tym liczenie). Nie można go nie zdać, jest on jednak obowiązkowy i jest warunkiem ukończenia szkoły. Uczeń, który do niego nie przystąpi będzie musiał powtarzać szóstą klasę.
Sprawdzian dla klasy VI zorganizowany na bazie materiałów z OKE w Krakowie przeprowadzono w naszej szkole w dniu 08.04.2010r. Do sprawdzianu przystąpiło 17 uczniów. Na rozwiązanie wszystkich zadań przewidziano 60 minut. Jednemu z uczniów na podstawie opinii z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej wydłużono czas pracy o 30 minut.

Zmieniony ( 21.06.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Rodziny
Redaktor: Administrator   
17.06.2010.

14 czerwca 2010r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji "DNIA RODZINY", pod hasłem "MAMO,TATO KOCHAMY WAS". Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw miłości, wdzięczności i opiekuńczości.
Poprzez tego typu przedstawienia uczeń:
- rozumie konieczność robienia dobrych uczynków,
- uczy się okazywania szacunku, miłości do siebie i innych,
- rozumie konieczność wyrażania uczuć.
Na wstępie uroczystości pan dyrektor Jacek Bochniak przywitał wszystkich rodziców i złożył serdeczne życzenia. Następnie dzieci w pięknie udekorowanej sali przedstawiły program artystyczny.

Zmieniony ( 17.06.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Sportu Szkolnego
Redaktor: Administrator   
15.06.2010.

Tradycyjnie, jak co roku na początku czerwca, w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego -impreza, na której uczniowie mogą wykazać się sprawnością fizyczną w konkurencjach lekkoatletycznych, rekreacyjnych i grach sportowych. Jest to impreza bardzo oczekiwana przez uczniów, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji i radosnych przeżyć. Głównym celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrożenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz przednia zabawa. W czasie rozgrywania poszczególnych konkurencji dużo emocji wzbudziła rywalizacja dziewcząt z klas IV - VI. Walczyły one indywidualnie o pierwszeństwo w następujących zawodach: Slalom z kubkiem wody, bieg 4x10, zbijanie kręgli - to niektóre z nich, w których musiały się wykazać zręcznością i sprytem. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie: M. Pawłowska i A. Taczańska.

Czytaj całość
 
Baw się i bądź bezpieczny
Redaktor: Administrator   
15.06.2010.

Uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF - "Baw się i bądź bezpieczny!"

  W Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej, Publiczna Szkoła Podstawowa realizuje projekt edukacyjny międzynarodowej organizacji UNICEF pt."Baw się i bądź bezpieczny", którego celem jest przekazanie uczniom wiedzy o tym jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych i jak poradzić sobie w różnych sytuacjach, gdy już dojdzie do nieszczęścia czy wypadku.  Projekt ten jest skierowany do uczniów szkół podstawowych,bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami róznego rodzaju wypadku.To właśnie z powodu wypadków kazdego roku w POlsce ginie najwięcej dzieci.Patronem projektu jest WHO - Światowa Organizacja Zdrowia,zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj całość
 
Zielona szkoła
Redaktor: Administrator   
08.06.2010.

Sprawozdanie z pobytu na „zielonej szkole” -  Krynica Zdrój  2010
„ Powiedz mi – zapomnę.
  Pokaż mi -  a  zapamiętam.
  Pozwól mi działać – to zrozumiem”
                                                                                           
                               Konfucjusz

   
Zielona szkoła  - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym  po raz pierwszy  zorganizowaliśmy dla uczniów PSP w Rzeczycy Długiej tygodniowy pobyt w  Krynicy Górskiej  pod hasłem „Doświadczyć samemu, by zrozumieć lepiej”.
 Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

Zmieniony ( 09.06.2010. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
01.06.2010.

           22 maja 2010 r. w sobotę odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej w Radomyślu. Z powodu sytuacji powodziowej w rozgrywkach wzięły udział tylko dwie drużyny: PG Rzeczyca Długa i PG Radomyśl. Mecz rozegrano w pełnym słońcu 2x40 min. Spotkanie z dużą ilością goli zakończyło się wynikiem 6:5 lecz niestety z korzyścią dla drużyny z PG Radomyśl. A oto fotorelacja:

Zmieniony ( 01.06.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 nast.  » koniec »»