Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
26.05.2018.
Konkurs matematyczny
Redaktor: Administrator   
22.03.2010.

       Po zmaganiach  z ortografią na szczeblu powiatowym, w którym najlepsza z naszej szkoły i gminy okazała się Joanna Kata z klasy II (III miejsce na szczeblu powiatu) przyszedł czas na matematykę.
      W piątkowe popołudnie 19 marca 2010 roku tradycyjnie odwiedzili nas najlepsi matematycy z klas II i III z całej gmniy wraz z wychowawcami. W konkursie tym razem wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Po komisyjnym otwarciu testów okazało się, że zadania były wyjątkowo trudne i prawie w całości były to zadania tekstowe złożone. Przez całą godzinę 16 uczniów z klas II i 15 uczniów z klas III pod baczną obserwacją komisji konkursowej w ciszy i skupieniu rozwiązywało zadania wymagające logicznego myślenia.

Czytaj całość
 
Ortografia dla najmłodszych
Redaktor: Administrator   
08.03.2010.

Konkurs ortograficzny - mamy laureatów!!
Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole w miesiącu marcu odbywają się gminne konkursy dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Zadania konkursowe jak zwykle opracowuje komisja nauczycieli ze szkoły nr 12 w Stalowej Woli,która jest organizatorem tych konkursów.
W związku z tym w piątkowe popołudnie 5 marca 2010r. swoją obecnością zaszczycili nas drugoklasiści i trzecioklasiści ze szkół z Woli Rzeczyckiej, Radomyśla nad Sanem i Antoniowa wraz ze swoimi opiekunami. Kolejny rok w tychże konkursach, pomimo przekazanych informacji i regulaminu nie biorą udziału uczniowie ze szkoły w Chwałowicach. Tak więc 5 marca tylko 11 uczniów z klas II i 14 z klas III zmagało się z ortografią. Doskonale wiemy,że nauka ortografii bywa zwykle żmudna i uczniowie za nią nie przepadają.

Czytaj całość
 
Ferie zimowe 2010
Redaktor: Administrator   
03.03.2010.


16 lutego 2010 roku W ramach zajęć "Ferie zimowe " 45 uczniów PSP w Rzeczycy Długiej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę  do kina "Ballada" w Stalowej Woli na film fantastyczny pt."Planeta 51". Po projekcji filmu zaplanowano wizytę w Komendzie  Powiatowej Policji w Stalowej Woli w celu zapoznania z  pracą policji  i akcją " Bezpieczne ferie - 2010" Należy nadmienić,że nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod tym samym tytułem,zorganizowanym właśnie przez stalowowolską policję. Na miejscu powitał nas aspirant sztabowy pan Andrzej Walczyna, który już na samym początku dostarczył dzieciom wiele wrażeń, ponieważ zaproponował pokaz tresury psa policyjnego. Dzieci osobiście przyglądały się  umiejętnościom psa służbowego zwanego "Brutusem",którego szkolił sierżant sztabowy pan Robert Kotwica.

Czytaj całość
 
Zabawa karnawałowa
Redaktor: Administrator   
01.03.2010.

Bal Karnawałowo- Walentynkowy 2010 w ZS w Rzeczycy Długiej

13 lutego 2010 r. uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej tanecznym krokiem wkroczyli  w dwutygodniowy okres wypoczynku zimowego. Długo oczekiwana nagroda za półroczny okres wytężonej pracy – bal karnawałowy, stała się faktem! W tym roku wyglądał on jednak nieco inaczej niż zazwyczaj. Z inicjatywy Rady Rodziców, organizatorów i sponsorów balu, jego termin wyznaczony został na dzień poprzedzający wielkie święto zakochanych,tzw. walentynki. Wystrój budynku szkolnego nie pozostawiał ani cienia wątpliwości, że to antyczny bóg miłości- Amor objął patronat nad karnawałowymi szaleństwami!

Czytaj całość
 
Zima trzyma, czas na kulig
Redaktor: Administrator   
04.02.2010.

Zima trzyma, czas na kulig!
Zima ma swych zwolenników i przeciwników. Jak ze wszystkim wokół nas.Na zimę jedni czekają z utęsknieniem - bo to cudowna,zimowa aura,bo to bajkowe widoki oszronionych drzew, zaśnieżonych pól i lasów. To zdrowe, mroźne powietrze i swawole na śniegowym puchu. Drudzy pomstują ze względu na jej uciężliwości, bo zimno dokuczliwe, bo to drogi zasypane, opóźnienia w komunikacji no i opał coraz droższy. Jednak wszystkich na pewno łączy  i świetnie zespala w jedną drużynę dobrze zorganizowana zimowa impreza - a taką niewątpliwie jest kulig. Pomysł zorganizowania takiego kuligu w klasie III podsunięto podczas biesiadowania z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Wszyscy zarówno uczniowie,rodzice jak i niektórzy dziadkowie byli zachwyceni tym pomysłem, bo warunki ku temu świetnie sprzyjają.  Ale co trzeba uczynić by taki kulig zorganizować?

Zmieniony ( 04.02.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka
Redaktor: Administrator   
26.01.2010.

"Zawsze niech będzie Babcia i Dziadek”- takie hasło towarzyszyło spotkaniu wnucząt z Babciami i Dziadkami 21 stycznia 2010 roku w naszej szkole.
Swoje umiejętności jako pierwsi zaprezentowali uczniowie klasy zerowej przygotowani przez panią Beatę Czajkowską. Najmłodsi artyści z wdziękiem    w swoich wierszach i piosenkach wyrazili miłość do swoich dziadków.
Następnie uczniowie klas I- III pod kierunkiem wychowawczyń : Elżbiety Szwedo, Teresy Stanek i Teresy Zawadzkiej recytowali wiersze, składali życzenia i śpiewali piosenki , które wzruszały i wzbudzały radość wśród zebranych.

Zmieniony ( 02.02.2010. )
Czytaj całość
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Redaktor: Administrator   
12.01.2010.

Wolontariuszki są wśród nas

   Od kilkunastu lat w styczniu  Polska rozbrzmiewa dźwiękami imprezy rozrywkowo- medialnej w ramach charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 10.01.2010r. odbył się już XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie finału organizowanych było wiele form zbiórki funduszy,  z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez szerokie rzesze wolontariuszy. Zebrane w tym roku środki pieniężne po raz drugi przeznaczone zostaną na potrzeby onkologii dziecięcej.

Zmieniony ( 02.02.2010. )
Czytaj całość
 
Zaprośmy Anioły do szkoły
Redaktor: Administrator   
28.12.2009.

Konkurs rozstrzygnięty!!!!
 " Zaprośmy Anioły do szkoły" Pod takim tytułem  odbył się tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej. Zadaniem uczniów było wykonanie Anioła techniką dowolną i wymyśloną przez indywidualnego ucznia. Dnia 18 grudnia 2009roku konkurs został rozstrzygnięty. Podczas oceny Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość samodzielność i wykorzystanie różnych często zaskakujących materiałów. Wybór nie był łatwy, ponieważ naszą szkołę odwiedziło,aż 94 Anioły,a każdy kolejny coraz większy i ładniejszy. Trudno było zdecydować jednoznacznie, dlatego przyznano po 2 pierwsze miejsca, po 2 drugie miejsca i po 3 trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach  wiekowych.

Zmieniony ( 04.01.2010. )
Czytaj całość
 
Turniej Tenisa Stołowego
Redaktor: Administrator   
04.12.2009.

       W dniu 3 grudnia 2009 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Udział w nim wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z klas IV - VI. Turniej wzbudził wiele emocji nie tylko wśród zawoidników, ale przede wszystkim u zgromadzonych kibiców.
I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyły: Justyna Pędrak i Angelika Pacholec z klasy piątej. Ten team w sobotę 5 grudnia weźmie udział w Gminnym Turnieju tenisa Stołowego w Radomyślu. II miejsce  zajęły: Sylwia Paleń i Agnieszka Sioda z klasy szóstej.

Czytaj całość
 
W Bombkolandii
Redaktor: Administrator   
02.12.2009.

       Już grudzień - czas oczekiwania na święta!
Bardzo ciekawie rozpoczął się grudzień niektórym uczniom PSP w Rzeczycy Długiej. Wczesnym rankiem, niezwykle ciepłym jak na 1 grudnia 2009r. uczniowie klas I -VI pod opieką wychowawców wybrali się na spotkanie ze świąteczna przygodą. Celem wycieczki była  Wytwórnia ozdób choinkowych"Biliński"w Nowej Dębie. W tym  interesującym i wyjątkowym miejscu można było przyjrzeć się proceowi wytwarzania świątecznych  cudeniek. Uczniowie mieli możliwość uważnego obserwowania jak podgrzewa i wydmuchuje się choinkowe bombki lub nadaje się im inne wymyślne kształty. Następnie uczniowie widzieli jak srebrzy się wnętrza bombek, nadaje im oczekiwany kolor i zdobi je wymyślnymi wzorami.

Zmieniony ( 02.12.2009. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 nast.  » koniec »»