Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Z trzeźwym umysłem sprzątamy świat
Redaktor: Administrator   
20.09.2011.

     16 września 2011 r. uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej aktywnie i dość licznie włączyli się do – osiemnastej już edycji – akcji Sprzątanie Świata – Polska, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Lasy to życie – chrońmy je”. W ten właśnie sposób Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja Nasza Ziemia zaakcentowały swoje uczestnictwo w obchodach Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Stąd też bardziej niż kiedykolwiek zwracamy uwagę na ochronę obszarów leśnych oraz ich rolę w życiu ziemi i jej mieszkańców.

Zmieniony ( 20.09.2011. )
Czytaj całość
 
Indywidualne Biegi Przełajowe
Redaktor: Administrator   
19.09.2011.

       17 września 2011 r. w sobotę Gminnymi Indywidualnymi Biegami Przełajowymi otworzyliśmy sportowy rok szkolny 2011/12. Zawody odbyły się przy sprzyjającej aurze w Woli Rzeczyckiej. Rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy w biegach na dystansie od 500 do 1500 m. Nasza szkoła wzięła udział w trochę okrojonym składzie ale mimo tego dwóm zawodnikom szkoły podstawowej i wszystkim z gimnazjum udało się zająć miejsca na podium i zakwalifikować do szczebla powiatowego. Gratulujemy!

Czytaj całość
 
Sprawozdanie z kursu językowego w Irlandii
Redaktor: Administrator   
06.09.2011.

       W dniach 18.07.2011 – 29.07.2011r. brałam udział w szkoleniu językowym dla nauczycieli języka angielskiego w Irlandii. Szkolenie to finansowane było przez Unie Europejską w ramach programu COMENIUS: Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej – uczenie się przez całe życie. W styczniu 2011 roku złożyłam wszystkie wymagane dokumenty i wnioski do Narodowej Agencji – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i po rozpatrzeniu otrzymałam grant umożliwiający mi wyjazd na szkolenie pt. „Teacher Refresher Course for Primary and Secondary Level Teachers of English 2011”.

Czytaj całość
 
Inauguracja Roku szkoły z pasją
Redaktor: Administrator   
02.09.2011.

     1 września 2011 roku na skąpanym słońcem letniego poranka placu szkolnym z ust dyrektora naszej placówki, pana Jacka Bochniaka, padła niemal już sakramentalna formuła: „Rok szkolny 2011/2012 uważam za otwarty!” Zanim jednak to nastąpiło, miały miejsce poszczególne elementy ceremoniału szkolnego, do którego niezaprzeczalnie należy zbiorowy przemarsz społeczności szkolnej pod chlubnym przewodem sztandaru naszego patrona do pobliskiego kościoła na doroczną mszę św., jaką zwykł w intencji pomyślnego roku szkolnego odprawiać ksiądz proboszcz Tadeusz Mentel. Wdrażanie do takowego ceremoniału jest niczym innym jak wychowaniem w duchu patriotyzmu i religii, a jego przestrzeganie należy do podstawowych obowiązków członków naszej szkolnej społeczności, czyli uczniów, rodziców i nauczycieli.    

Czytaj całość
 
Wyprawka szkolna 2011
Redaktor: Administrator   
20.07.2011.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej informuje, że można składać wnioski w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna" o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum na rok szkolny 2011/2012.
Dofinansowanie zakupu podręczników udzielane jest uczniom:
-  pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 351 zł,
-  znajdującym się w szczególnie trudnych sytuacjach z powodu np: ubóstwa, przemocy w rodzinie, klęsk żywiołowych (pełny katalog przyczyn zawiera art. 7 ustawy o pomocy społecznej) nawet przy przekroczeniu powyższego progu dochodowego.

Zmieniony ( 15.11.2011. )
Czytaj całość
 
W poszukiwaniu wakacyjnych przygód
Redaktor: Administrator   
19.07.2011.

       Wakacje w pełni, właśnie minęło trzy tygodnie wakacyjnej laby.  Dla jednych mijają bardzo aktywnie, dla drugich trochę mniej. Dyrekcja Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej dołożyła starań, aby uatrakcyjnić letni wypoczynek swoim uczniom.  Dla wszystkich chętnych  zorganizowano całodniową wycieczkę autokarową do Radawy.
Tak więc pięknego i nadzwyczaj słonecznego poranka 14 lipca br. wycieczkę w poszukiwaniu przygód. Celem podróży był Park Linowy „ADRENALINA”w Radawie.

Zmieniony ( 20.07.2011. )
Czytaj całość
 
Pożegnania nadszedł czas ...
Redaktor: Administrator   
24.06.2011.

     We wtorek 21 czerwca bieżącego roku w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej miały miejsce uroczyste akademie pożegnalne uczniów: klasy trzeciej szkoły podstawowej – na zakończenie I etapu edukacji; uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej – jako absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej oraz najstarszych gimnazjalistów – jako absolwentów Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. Najmłodsi uczestnicy akademii nie żegnali się co prawda ze szkołą, ale z miłym etapem swego  życia, w którym aktywnie  uczestniczyła ich troskliwa  wychowawczyni,  pani Teresa Stanek.        

Zmieniony ( 24.06.2011. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Sandomierza
Redaktor: Administrator   
17.06.2011.

     Samdomierz to jedno z najstarszych miast Polski. Zostało uznane za najpiekniejsze,  wybrane przez Gianniego Biondillo i Paolo Paci do albumu "Najpiękniejsze zakątki świata" i znalazło się w gronie 80 najpiękniejszych małych miasteczek na świecie.
14 czerwca 2011r. uczniowie z klasy I, II i III szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli Elżbiety Szwedo i Teresy Stanek oraz rodziców  mogli wspólnie  zwiedzać to zabytkowe miasto
położone nad brzegiem Wisły.

Czytaj całość
 
Podsumowanie sprawdzianu szóstoklasistów
Redaktor: Administrator   
15.06.2011.

      Do sprawdzianu szóstoklasisty w naszej szkole  przystąpiło 20 uczniów. Sprawdzian miał charakter interdyscyplinarny. Sprawdzał przede wszystkim umiejętności zapisane w standardach wymagań egzaminacyjnych tj. z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Test zawierał 26 zadań (20 zamkniętych i 6 otwartych), za które uczeń mógł otrzymać 40 punktów.

Zmieniony ( 15.06.2011. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Rzeszowa
Redaktor: Administrator   
15.06.2011.

         9 czerwca 2011r, tuż po rodzinnym świętowaniu w szkole, 35 uczniów z klas 0-II wraz z rodzicami i opiekunami  uczestniczyło w wycieczce autokarowej do Rzeszowa. Najwięcej radosnych wrażeń dostarczyły  naszym uczniom chwile spędzone na grach i przeróżnych zabawach w największym na Podkarpaciu Centrum Zabaw "Fantazja". Zjazdy na różnych konstrukcjach, labirynty rur, różne żjeżdżalnie, sala luster, piłkowe baseny, dmuchane ślizgawki i przeróżne dziecięce pojazdy doprowdzały o zawrót głowy.Pochłonięci atmosferą zabaw i rozrywek, nie zauważyliśmy jak szybko minął przeznaczony na to czas. Ze smutkiem, ale i nadzieją że jeszcze tu wrócimy opuszczaliśy mury"Fantazji"

Zmieniony ( 15.06.2011. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»