Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.10.2018.
Sukcesy naszych uczniów w OTWP
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 27 marca 2018r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem    przeprowadzono XLI eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, mającego  na celu popularyzowanie  wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad  postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnikami tego konkursu byli reprezentanci  wszystkich szkół  z terenu naszej gminy, w każdej z dwóch  grup wiekowych.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs na najpięknięszą palmę rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Nie sposób wyobrazić sobie Niedzieli Palmowej bez pięknych i barwnych palm wielkanocnych. W naszej szkole można je było podziwiać na wystawie  za sprawą konkursu plastycznego  pt. „Najpiękniejsza palma wielkanocna". Konkurs ten cieszył się   dużym zainteresowaniem  uczniów, a jego celem było propagowanie  tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zwłaszcza zanikającego powoli zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Zgromadzone prace konkursowe stworzyły piękną i niezwykle barwną wielkanocną wystawę. Warto dodać iż do konkursu zgłoszono aż  68 palm wielkanocnych.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Easter Egg Hunt - polowanie na wielkanocne jaja
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Jedną z przyjemniejszych tradycji  związanych z Wielkanocą  jest Easter Egg Hunt,  czyli polowanie na wielkanocne jaja. Jest to zwyczaj bardzo popularny na świecie, szczególnie w krajach anglojęzycznych, nie mniej jednak  staje się modny również w Polsce. W naszej szkole już od  kilku lat ta zabawa wzbogaca  tradycje obchodów  Wielkanocy. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III wręcz nie mogą się doczekać dnia, kiedy będą  wspólnie bawić się w ogrodzie i szukać ukrytych w trawie jajeczek.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wyjazd do kina czy na film? - o wychowawczej roli filmu
Redaktor: Administrator   
27.03.2018.
 Nie ulega wątpliwości, że współcześnie  komunikacja audiowizualna stała się podstawowym typem komunikowania się zarówno na gruncie prywatnym, jak i w procesie edukacyjnym. Wiek XXI jest wiekiem obrazu. Trudno wyobrazić sobie życie bez filmu, który stał się jednym z najważniejszych składników naszego życia- bawi, uczy, umożliwia lepsze zrozumienie rzeczywistości i samego siebie.  Stąd też edukacja filmowa zajmuje ważne miejsce w szkole, która powinna przygotowywać swoich wychowanków do świadomego uczestnictwa w kulturze.  Mając na uwadze realizację powyższych celów wychowawczych klasa VII szkoły podstawowej i II gimnazjum 22 marca 2018r. wzięły udział w wyjeździe do kina „Helios” w Stalowej Woli na film pt. „Cudowny chłopak” .
Zmieniony ( 27.03.2018. )
Czytaj całość
 
Minipiłka siatkowa dziewcząt i chłopców - gminnne zawody
Redaktor: Administrator   
26.03.2018.
 24 marca 2018 r. w sobotę  w PSP w Chwałowicach odbyły się gminne zawody w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące cztery szkoły z terenu Gminy Radomyśl nad Sanem. Drużyna chłopców  reprezentowana przez: M. Młynarczyka, J. Wydrę, P. Smolarka, Przemysława i Piotra Lachowskich, K. Wydrę, i W. Partykę  swoje sportowe zmagania rozpoczęła od meczu z gospodarzami, wygrywając 2:0, a następnie potykała się  z drużyną z Radomyśla, którą pokonała, osiągając taki sam wynik.
Zmieniony ( 26.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wyniki ogólnopolskich olimpiad z języka angielskiego i edukacji wczesnoszkolnej
Redaktor: Administrator   
23.03.2018.
 21 marca  - podczas  obchodów Pierwszego  Dnia Wiosny w naszej szkole,  zostały rozdane dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w zimowej sesji ogólnopolskich olimpiad „Olimpusek”  i  „Olimpusek” z języka angielskiego. Nasi uczniowie  po raz kolejny zaprezentowali wspaniały poziom wiedzy.  Olimpuska z  języka angielskiego pisało  10  uczniów: 3 z klasy II i 7 z klasy III szkoły podstawowej. Łącznie w całej Polsce w 2018r. w konkursie klas  II wzięło udział 1946  uczniów.
Zmieniony ( 23.03.2018. )
Czytaj całość
 
Szkolny show na powitanie wiosny
Redaktor: Administrator   
22.03.2018.
 Wiosnę nazywamy najpiękniejszą porą roku, która budzi do życia ociężałą po zimowym letargu przyrodę. W niecierpliwym oczekiwaniu na wiosenne przebudzenie i energetyczny zastrzyk witalności społeczność szkolna zgotowała, ociągającej się z przyjściem porze roku, owacyjne powitanie. Corocznie nasze Dni Wiosny mają niezwykle widowiskowy charakter, ale środowe artystyczno - rozrywkowe obchody tzw. Dnia Wagarowicza miały charakter wręcz rewiowy. Był to spektakularny maraton tańca, piosenki i humoru, którego bohaterami stali się bez wyjątku wszyscy uczniowie.
Zmieniony ( 22.03.2018. )
Czytaj całość
 
Gminny etap konkursu ortograficznego i matematycznego dla klas III
Redaktor: Administrator   
21.03.2018.
 W dniach 19 i 20 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się gminne konkursy: ortograficzny i matematyczny dla uczniów klas III, organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową  nr 12 w Stalowej Woli. W tym roku miała miejsce XXI edycja konkursów, a ich celem jest doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalenie zasad ortografii oraz doskonalenie umiejętności liczenia i rozwiązywania zadań. Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursach uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół: w Woli Rzeczyckiej, Radomyślu oraz  Antoniowie.
Zmieniony ( 21.03.2018. )
Czytaj całość
 
Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka - udział w przedstawieniu teatralnym
Redaktor: Administrator   
21.03.2018.
 We wtorek, 20.03.2018r., uczniowie klas I –III  oraz dzieci oddziału przedszkolnego  naszej szkoły, wraz z opiekunami  wybrali się do Stalowej Woli na  spektakl teatralny pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Nową  wersję  znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim zaprezentowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Barwne kostiumy i wspaniała gra aktorska,  podobały się  nie tylko  małym widzom, ale i opiekunom.
Zmieniony ( 21.03.2018. )
Czytaj całość
 
Nauka poprzez eksperymenty, doświadczenia i obserwacje
Redaktor: Administrator   
20.03.2018.
 Ostatni tydzień upłynął w klasie III  pod znakiem doświadczeń i eksperymentów. Uczniowie  mieli możliwość  samodzielnego przekonania się, że powietrze  ma swój ciężar,  porusza różne przedmioty i  zajmuje też miejsce, choć jest niewidoczne. Próbowali  samodzielnie odpowiedzieć na pytania: Co dzieje się z powietrzem gorącym, a co z zimnym? Jakie powietrze jest latem a jakie zimą? Czy tak samo się zachowuje? Uważnie obserwowali to  co działo się  z balonem.   Wyciągali wnioski, że balon wypełnia się powietrzem, ponieważ nagrzane powietrze zwiększa swoją objętość i unosi się do góry.
Zmieniony ( 20.03.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»