Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Mikołajkowe Teatrzyki 2018
Redaktor: Administrator   
07.12.2018.
 W środę, 5 grudnia 2018r. w Chwałowicach odbył się już VI  Gminny Przegląd Mikołajkowych  Teatrzyków. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego.  Zebranych  gości i uczestników, jak co roku, bardzo serdecznie powitała pani Teresa Lachowska  - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach. Każda grupa z naszej szkoły, pod opieką  swojej wychowawczyni, zaprezentowała przedstawienie połączone z piosenką, a zerówka także z układem tanecznym. Dzieci z zerówki  wcieliły się w role kaczuszek i zaprezentowały „Kaczkę dziwaczkę”, a pierwszoklasiści pięknie przedstawili  „Kłótnię czterech pór roku”.
Zmieniony ( 07.12.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Mikołajkowej Czapki
Redaktor: Administrator   
07.12.2018.
 6 grudnia 2018 roku został ogłoszony w naszej szkole Dniem Mikołajowej Czapki. Nie wiemy skąd, ale o tym dniu dowiedział się sam Święty Mikołaj i odwiedził najmłodszych uczniów naszej szkoły. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Jedne dzieci bez tremy odpowiadały na pytania niezwykłego gościa, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, inne aż zaniemówiły z wrażenia. W naszej szkole uczą się wyłącznie grzeczne dzieci, więc każde dostało prezent od Św. Mikołaja. Dostojny gość obiecał, że w przyszłym roku znów zawita w progi naszej szkoły.
       tekst: B. Czajkowska
Zmieniony ( 07.12.2018. )
Czytaj całość
 
Mikołajki w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
06.12.2018.
 6 grudnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.  Święty  Mikołaj został gorąco przywitany przez dzieci piosenką. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez  Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Zmieniony ( 06.12.2018. )
Czytaj całość
 
Zastanów się, czy warto...
Redaktor: Administrator   
06.12.2018.
 4 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z młodszym aspirantem Tomaszem Woźniakiem z Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V – VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie oddziału gimnazjalnego, a dotyczyło ono szkodliwego wpływu palenia e-papierosów oraz innych używek.
E-papierosy stały się ostatnio bardzo popularne, a niewiele osób ma świadomość, że są one równie szkodliwe jak papierosy w formie tradycyjnej. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży szkodliwych skutków jakie niesie za sobą palenie, zarówno czynne jak i bierne.
Zmieniony ( 06.12.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
30.11.2018.
 Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Nasze przedszkole Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziło w piątek 23 listopada. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ze swoim misiem. Na samym początku dzieci zebrały się w kole, by przywitać, a także przedstawić swojego misia. Podczas powitania misiów w naszym przedszkolu dzieci opisywały swoje misie, określały jego kolor, wielkość, liczyły ile jest misiów w przedszkolu, a także układały misie od największego do najmniejszego.
Zmieniony ( 30.11.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "5 porcji zdrowia"
Redaktor: Administrator   
29.11.2018.
 14 listopada 2018r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs plastyczny „5 porcji zdrowia” – podstawę stanowiły owoce i warzywa. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klasy I, II i III.  Wpłynęło 19 pomysłowych prac, wykonanych dowolną techniką.
Komisja konkursowa wyłoniła najładniejsze prace. Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Oliwia Krawiec, klasa I
II miejsce – Jakub Janeczko, klasa II
III miejsce – Julia Michalak, klasa III.
Zmieniony ( 29.11.2018. )
Czytaj całość
 
Święto przedszkolaków
Redaktor: Administrator   
29.11.2018.
 Dzień 28 listopada 2018r. pozostanie długo w pamięci dzieci z Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice, dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem pan Jan Pyrkosz, Przewodniczący Rady Gminy pan Edward Wermiński, Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Justyna Szwedo, Inspektor ds. Oświaty pani Joanna Dudzińska, Prezes Fundacji Ludzie Umiejętności Kultura pan Dariusz Bukowski. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i  krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak wiele już potrafią.
Zmieniony ( 30.11.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Pluszowego Misia
Redaktor: Administrator   
27.11.2018.
 25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodziliśmy go 26 listopada 2018r. Uczestnikami były dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Głównym celem tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się Pluszowy Miś - przyjaciel  zawsze wierny i oddany.
Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Maskotki były różne od bardzo małych do bardzo dużych.
Zmieniony ( 27.11.2018. )
Czytaj całość
 
Miej życzliwość w swej naturze … - Szkolny Plebiscyt Życzliwości
Redaktor: Administrator   
22.11.2018.
 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Został on ustanowiony w 1973 roku, a jego pomysłodawcami byli dwaj amerykańscy nastolatkowie. Impulsem, który skłonił ich do utworzenia tego święta, był konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli oni przypomnieć światu, jak ważna jest życzliwość, która stanowi podstawę naszego społeczeństwa – pomaga nam w budowaniu dobrych relacji międzyludzkich, w rozwiązywaniu konfliktów i odgrywa wielką rolę w naszej codzienności. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, choć wydają się niepozorne, wprowadzają nas w dobry nastrój i sprawiają, że świat staje się piękniejszy.
Zmieniony ( 22.11.2018. )
Czytaj całość
 
Projekt monety okolicznościowej
Redaktor: Administrator   
22.11.2018.
 8 listopada 2018r.  w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Projekt monety okolicznościowej z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – VI, członkowie SKO. Wpłynęło 19 pomysłowych i ciekawych prac, wykonanych dowolną techniką. Komisja konkursowa w składzie: pani Urszula Urbańska, pani Barbara Turek oraz pani Jolanta Lubera przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Emilia Kusińska, kl. II
II miejsce – Oliwia Krawiec, kl. I
III miejsce – Antoni Dul, kl. VI
Zmieniony ( 22.11.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»