Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
22.09.2017.
Olimpusek 2017
Redaktor: Administrator   
11.01.2017.
 W dniu 10.01.2017r. po raz pierwszy w naszej szkole została zorganizowana ogólnopolska olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego. Konkurs ten pozwoli uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Test zawierał 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Pytania były o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie klas I -III szkoły podstawowej  mogli spróbować swoich sił.
Zmieniony ( 11.01.2017. )
Czytaj całość
 
Hej, kolęda, kolęda!!!
Redaktor: Administrator   
09.01.2017.
 Święto Trzech Króli to wyjątkowy dzień dla naszej społeczności szkolnej, a także lokalnej.Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, do naszej szkoły zawitali kolędnicy z życzeniami i z jasełkami. Przed licznie zgromadzoną na sali gimnastycznej publicznością, uczniowie z kl. I, II, III szkoły podstawowej zaprezentowali przedstawienie z Herodem i jego świtą, pasterzami, aniołkami, mędrcami ze wschodu.
Zmieniony ( 09.01.2017. )
Czytaj całość
 
Podsumowanie projektu
Redaktor: Administrator   
04.01.2017.
 20 grudnia 2016 roku  w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem uroczyście  podsumowano dwa projekty ekologiczne: „Zielone światło dla młodych” - realizowany w naszej szkole oraz  "Miej zielone pojęcie" - projekt realizowany w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem. Wśród zaproszonych gości byli myśliwi z Koła Łowieckiego „Głuszec” i  Nadwiślańskiego Koła Łowieckiego, dyrektor Banku Spółdzielczego w Radomyślu, dyrektorzy szkół z Rzeczycy Długiej i Radomyśla. Uroczystość tę zapoczątkował występ przedszkolaków z Radomyśla, którzy przedstawili  inscenizację pt. „Wiewiórka Łupiskórka”.
Zmieniony ( 04.01.2017. )
Czytaj całość
 
Kolorowo, życzliwie i radośnie… ,czyli jak tworzymy nastrój bożonarodzeniowy w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
22.12.2016.
 Najmilsze święta w roku przed nami. Ten bogaty w przepiękne tradycje okres to dla nas, chrześcijan, przede wszystkim radosny czas refleksji nad tajemnicą Bożego przyjścia na świat i Jego miejscem w życiu każdego człowieka. Rodzinne spotkania, okraszone smakowitymi potrawami, świąteczny wygląd domów pomaga odczuć wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia. Choć w wirze przygotowań nietrudno o sprzeczki i nieporozumienia, to przy wigilijnym stole milkną wszystkie spory a przy łamaniu opłatka z ust płyną tylko najlepsze życzenia.
Zmieniony ( 22.12.2016. )
Czytaj całość
 
Młodzieżowi liderzy uczyli rówieśników
Redaktor: Administrator   
21.12.2016.
 19 grudnia 2016r. w naszej szkole zakończył się program Chrońmy Młodość. Głównym celem programu było  rozwijanie u uczniów umiejętności społecznych sprzyjających radzeniu sobie w życiu bez stosowana środków odurzających, promocja zdrowego stylu życia, aktywizacja liderów młodzieżowych, uwrażliwienie ich na potrzeby rówieśników oraz tworzenie grup wolontariuszy młodzieżowych zaangażowanych w przeciwdziałanie i zapobieganie cyberprzemocy.
Zmieniony ( 21.12.2016. )
Czytaj całość
 
Magiczny pokaz
Redaktor: Administrator   
19.12.2016.
 W czwartek  15 grudnia 2016r. już kolejny raz odwiedził naszą szkołę iluzjonista. Występ był bardzo ciekawy i zaskakujący. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się pokazywanym sztuczkom, a niektórzy  wzięli też udział w pokazie. I nawet u tych, którzy byli tak blisko, na twarzach pojawiało się co chwila zdumienie.
Zmieniony ( 19.12.2016. )
Czytaj całość
 
Wystawa prac recyklingowych
Redaktor: Administrator   
14.12.2016.
 W dniach 13-16 grudnia w holu naszej szkoły można podziwiać efekty prac uczniowskich powstałych podczas warsztatów recyklingowych prowadzonych przez panią Katarzynę Sabat.  Trudno uwierzyć, że kolorowe szkatułki, błyszczące choinki, stylowe ekologiczne torby, a także ozdobne puzderka powstały z materiałów i przedmiotów uznanych za odpady. Dzięki kreatywności, bujnej wyobraźni i pomysłowości mogły być one wykorzystane do ponownego użytku.
Zmieniony ( 14.12.2016. )
Czytaj całość
 
Najwyższe podium dla naszych siatkarzy
Redaktor: Administrator   
13.12.2016.
 W  czwartek  8 grudnia  odbył  się  Mikołajkowy Turniej  Piłki  Siatkowej.  Celem  turnieju  było  wyłonienie  najlepszej  drużyny siatkarskiej w  gminie Radomyśl nad Sanem. Turniej sponsorowany był z funduszy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorem  rozgrywek   była  Publiczna Szkoła  Podstawowa   im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej.  Do  rozgrywek  zgłosiły  się  zespoły dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych naszej gminy.
Zmieniony ( 13.12.2016. )
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie
Redaktor: Administrator   
12.12.2016.
 W ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, 9 grudnia 2016r. pierwszoklasiści naszej szkoły rozwiązywali Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. Test zawierał 15 pytań w formie pisemnej, jak i obrazkowej. Do każdego pytania podane były trzy odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa.  Po objaśnieniu pytań przez wychowawczynię uczniowie mogli wybrać właściwą  odpowiedź.
Zmieniony ( 12.12.2016. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowe Teatrzyki
Redaktor: Administrator   
08.12.2016.
 Od kilku lat Gminne Centrum Kultury organizuje Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych. W tym roku przegląd odbywał się po raz czwarty. Nasza szkoła uczestniczy w nim od samego początku. Nie mogło nas zabraknąć i w tym roku. W środę 7 grudnia 2016r. do Chwałowic pojechały więc klasy I, II i III ze szkoły podstawowej. Klasa pierwsza zaprezentowała składankę wierszy Juliana Tuwima pt. „Tuwimowo”. Klasa druga wystąpiła z inscenizacją wierszy Jana Brzechwy.
Zmieniony ( 13.12.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»