Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Z wizytą w mini zoo
Redaktor: Administrator   
17.09.2018.
 Korzystając z uroków  trwającego jeszcze  lata, i wyjątkowo słonecznej  jak na wrzesień pogody, przedszkolaki  i pierwszoklasiści wraz z opiekunami  postanowili wybrać  się na wycieczkę. Celem  wyprawy miała być wizyta w minizoo, które znajduje się  na terenie  prywatnej posiadłości  położonej w miejscowości Kochany. Jak postanowili, tak też uczynili i w czwartek, 13 września 2018r., z dobrymi humorami ruszyli w podróż, przemierzając busem leśne dróżki. Przed wyjazdem wychowawczynie przypomniały dzieciom  zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki.  Z myślą o bezpieczeństwie  wręczyły im odblaski ”Niestraszki” ufundowane przez PZU.
Zmieniony ( 17.09.2018. )
Czytaj całość
 
Historia prawdziwa bohaterów Dywizjonu 303
Redaktor: Administrator   
14.09.2018.
 Znajomość historii własnego kraju to patriotyczny obowiązek każdego, świadomego własnej tożsamości narodowej człowieka. Dzięki nowoczesnym środkom masowego przekazu, pogłębianie wiedzy historycznej wcale nie musi być nudne ani męczące. Przekonała się o tym młodzież szkolna z klas VII- VIII szkoły podstawowej i III oddziału gimnazjalnego, która 10 września 2018r. w licznej, 51-osobowej, grupie wzięła udział w wyjeździe do Kina „Wrzos” w Stalowej Woli na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Udana ekranizacja książki Arkadego Fiedlera, przybliżyła uczniom sylwetki współczesnych rycerzy – polskich pilotów zasłużonych podczas II wojny światowej w kampanii powietrznej, zwanej Bitwą o Anglię.
Zmieniony ( 14.09.2018. )
Czytaj całość
 
Witaj nowy roku szkolny!
Redaktor: Administrator   
14.09.2018.
 „Do widzenia lesie zielony,
 do widzenia rzeko pluszcząca.
Witaj szkoło! - gwarna, ucząca …


Czas jest nieubłagany i konsekwentny, więc coś się kończy i coś zaczyna. Zatem stało się … - jak zwykle za szybko skończyły się wakacje. Jeszcze nie zdążyliśmy dobrze zapomnieć o zakończeniu roku, a już zaczynamy nowy; zapoznajemy się z nowymi zadaniami, planami pracy i ich priorytetami. I choć ciągle opowiadamy koleżeństwu o naszych wakacyjnych podróżach i przygodach, to już wertujemy pachnące nowością podręczniki, dobieramy do nich okładki, bo przecież: „Jaki podręcznik, taki jego właściciel”.
Zmieniony ( 14.09.2018. )
Czytaj całość
 
Rajdy rowerowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Redaktor: Administrator   
12.09.2018.
 8 września 2018r. w sobotę odbył się pierwszy z cyklu zaplanowanych rajdów rowerowych po Lasach Janowskich. Rajdy będą odbywały się śladami pamięci ofiar II wojny światowej. Pierwszym celem była miejscowość Kruszyna, w której żołnierze niemieccy 29 września 1942 roku dokonali pacyfikacji, przeprowadzając egzekucję 9 mężczyzn. Uczniowie zapalili znicz i poznali historię tego miejsca.
Zmieniony ( 12.09.2018. )
Czytaj całość
 
Pożegnanie „klasy z klasą”
Redaktor: Administrator   
27.06.2018.
 Czas pożegnań i podziękowań wcale nie musi być przykry i smutny, zwłaszcza jeśli dotyczy zespołu klasowego, który przynosił szkole – dzięki swoim zdolnościom, szerokim zainteresowaniom i licznym talentom – chlubę, dumę, zadowolenie … Za sprawą klasy trzeciej gimnazjum mieliśmy wiele powodów do szczytnych uniesień, bo też ci młodzi ludzie dzielili się z nami swoimi pasjami, które nasza szkoła pomagała im pielęgnować i rozwijać. Śpiew, taniec, sztuki plastyczne, gra, osiągnięcia sportowe i sceniczne przyprawiały nas o miły zawrót głowy, ale przede wszystkim rzetelna nauka. Wysokie noty nauczania i zachowania potwierdzili w klasyfikacji końcowej świadectwami ukończenia szkoły z wyróżnieniem, a przedtem jeszcze świetnie zdanym egzaminem gimnazjalnym, tzw. małą maturą.
Zmieniony ( 28.06.2018. )
Czytaj całość
 
Czas rozpocząć wakacje! Uroczyste zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych
Redaktor: Administrator   
22.06.2018.
 Jedno z najważniejszych wydarzeń szkolnych już za nami. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej uroczyście pożegnano rok szkolny 2017/2018. To ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają drugiej. Fakt ten sprzyja podsumowaniom, wspomnieniom, refleksjom. W przededniu zakończenia rocznych zajęć edukacyjnych absolwenci gimnazjum uroczyście żegnali się z naszą szkołą, dedykując swój występ pod hasłem „Love story”, być okazać wdzięczność nauczycielom i panu dyrektorowi za całokształt ich oddziaływań dydaktycznych i wychowawczych.
Zmieniony ( 26.06.2018. )
Czytaj całość
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 Uzyskane wyniki we wszystkich częściach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są  zróżnicowane, ale w większości bardzo dobre – satysfakcjonujące szkołę. Analizując poszczególne części egzaminu gimnazjalnego należy stwierdzić, że we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego uczniowie osiągnęli wyniki (średnie) wyższe niż w gminie, a jedynie w części matematyczno-przyrodniczej z przedmiotów przyrodniczych nieco niższy niż w powiecie i w województwie. Najlepiej na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym nasi uczniowie wypadli z matematyki.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
Czytaj całość
 
Ortograficzne podium w duecie
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 W piątek 15 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom  XV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficzno – Frazeologicznego adresowanego do uczniów gimnazjum z powiatu stalowowolskiego. Nasze gimnazjalistki: Julia Podolska (kl. III) i Agnieszka Pamuła (kl. II) zdobyły ex aequo 2 miejsce. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe (m.in. medale, leksykony, słowniki), a opiekunom – pisemne podziękowania.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
Czytaj całość
 
Zabawy z Ekologią
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku, na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Publicznego Przedszkola w Lipie, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w VIII Powiatowych Zabawach z Ekologią. Zabawy odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Najpierw dzieci przeszły przez ścieżkę ekologiczną. Później naszą grupą zaopiekowały się dziewczyny z klasy technik obsługi turystycznej. Było malowanie twarzy, gra w twistera oraz różne zabawy przy muzyce. Po zabawie na dzieci czekał poczęstunek i upominki w postaci balonowych stworków.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
Realizacja projektu "Aktywna przerwa"
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W miesiącach wiosennych w naszej szkole uczniowie w składzie: Julia Mazur, Wiktoria Mańkowska, Kinga Jakubik, Dominik Dudziński, Damian Kaczor, Adrian Wermiński i Michał Wojtala realizowali projekt „Aktywna przerwa”. Zajęcia realizowane były na przerwach międzylekcyjnych w sali gimnastycznej z podziałem na klasy i miały na celu zrelaksowanie i odprężenie uczniów oraz ożywienie układu wegetatywnego.Uczniowie wraz z opiekunami – Aleksandrą Pomykała i Agnieszką Miętus – za pomocą ankiet określili oczekiwania uczniów co do rodzaju aktywności sportowej i opracowali harmonogram działań.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»