Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.12.2018.
„Zielona szkoła 2018” na szlaku Orlich Gniazd
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 28 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej, odbyło się  ogólne spotkanie  podsumowujące  tegoroczny wyjazd uczniów na zieloną szkołę.  Podczas tego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, certyfikaty i płyty z nagranymi  zdjęciami, a zaproszeni goście  podziękowania od uczestników wyjazdu. „Zielona szkoła” to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego po raz kolejny umożliwiliśmy  uczniom naszej szkoły udział w wypoczynku zorganizowanym pod hasłem „Doświadczyć  samemu, by zrozumieć lepiej”.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
O twierdzy, arboretum i baśniowym grodzie …
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 Na pewno nie będzie przesady w stwierdzeniu, że maj wprost buchnął soczystą wiosną i możemy korzystać z dobrodziejstwa pogody w sposób najbardziej efektywny, czyli wycieczkowy. A jeśli jeszcze wycieczka ma na celu zintegrowanie uczniów klas gimnazjalnych i umilenie im wspólnie spędzonych chwil w „wygaszanym gimnazjum”, to tym bardziej jest zasadna, zwłaszcza o tak pięknej porze roku. Mając na względzie wszystkie „za” i żadnego „przeciw” – w poniedziałek 21 maja – zorganizowaliśmy całodniową wycieczkę krajoznawczą dla młodzieży gimnazjalnej na trasie: Bolestraszyce – Przemyśl – Kuńkowce.
Zmieniony ( 30.05.2018. )
Czytaj całość
 
Powiatowy Trójbój Lekkoatletyczny
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 8 maja 2018r. w poniedziałek uczniowie klasy III i IV szkoły podstawowej debiutowali w zawodach sportowych. Zawodnicy w składzie: Laura Butryn, Julia Miętus, Nicole Markut, Emilia Mączka, Helena Pomykała, Łukasz Podolski, Ignacy Dul, Jakub Dymarz, Jakub Kuciapa i Piotr Lachowski wzięli udział w Powiatowym Trójboju Lekkoatletycznym w Stalowej Woli. Nasi sportowcy mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 60 m.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
Wycieczka klasy piątej do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 W dniu 25 maja 2018 roku  klasa piąta,  niemal w całym składzie, na czele z wychowawcą klasy wyruszyła w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych - Parku Jurajskiego  w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”, otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami.  Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, w pobliżu którego odnaleziono autentyczne ślady tropów  dinozaurów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas naturalnej wielkości dinozaury,  rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
Z honorami i pod auspicjami wieszcza narodowego
Redaktor: Administrator   
28.05.2018.
 Cykliczne spotkania pod rzeczyckim pomnikiem Adama Mickiewicza, rzeźbą autorstwa nieżyjącego już artysty Józefa Kuczmana, weszły na stałe do kanonu ważnych wydarzeń o charakterze społeczno – lokalnym, o które – w oprawie poetycko – melicznej dba młodzież naszej szkoły. Początkowo spotkania odbywały się pod hasłem Mickiewiczowskich Zaduszek, z racji przypadającej w listopadzie rocznicy śmierci romantycznego, duchowego przywódcy narodu, by wkrótce, gdy kapryśna aura  nadto znękała „fanów wieszcza” , przybrać charakter radosnego obcowania z poetą pod hasłem Mickiewiczowskich Majówek.
Zmieniony ( 28.05.2018. )
Czytaj całość
 
Skąd wziął się pomysł na „Zemstę” i kto najwyżej skacze, czyli klasa siódma na wycieczce
Redaktor: Administrator   
25.05.2018.
 Słoneczna majowa pogoda zachęca do podejmowania różnych form aktywności fizycznej. Nic dziwnego, że w naszej szkole tak wiele klas zdecydowało się na wycieczki pozwalające poznać atrakcje turystyczne bliższych i dalszych zakątków naszego kraju. Klasa siódma w tym roku postanowiła odwiedzić Rzeszów i Pogórze Strzyżowsko–Dynowskie.  22 maja 2018r. 17-osobowa grupa roześmianych nastolatków rozpoczęła klasowy wyjazd od sprawdzenia swojej wytrzymałości i zręczności w „najbardziej wystrzałowym miejscu w Rzeszowie”, czyli w Parku Trampolin „Fly Park”.
Zmieniony ( 25.05.2018. )
Czytaj całość
 
Mamy powody do dumy … ! - wyniki matematycznej sztafety
Redaktor: Administrator   
22.05.2018.
 W czwartek 17 maja poznaliśmy laureatów 18. edycji konkursu Matematyczna Sztafeta Klas Piątych.  Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców  i wyróżnionych dzieci odbyło się w Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło ponad 80 piątoklasistów z całego powiatu stalowowolskiego. Wyłonieni w etapie szkolnym uczniowie: Amelia Pomykała, Marcin Wilkus i Oskar Pawłowski reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie -  gminnym - przeprowadzonym 6 kwietnia 2018 roku.
Zmieniony ( 22.05.2018. )
Czytaj całość
 
Uczeń naszej szkoły wśród najlepszych w województwie
Redaktor: Administrator   
22.05.2018.
 Marcin Wilkus  uczeń   klasy V  naszej szkoły zajął czwarte  miejsce w wojewódzkim finale  XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom".  Wojewódzkie zmagania  miały miejsce  18 maja 2018r. w malowniczo położonym  Strzyżowie . Do rywalizacji przystąpiło 66 uczestników z każdej z trzech grup wiekowych, by sprawdzić swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego pożarnictwa.  Pierwszy etap turnieju czyli test pisemny  wyłonił pięciu uczestników ścisłego finału.  Marcin   jako pierwszy wszedł do finałowej piątki zdobywając  największą ilość punktów  ze wszystkich uczestników. 
Zmieniony ( 22.05.2018. )
Czytaj całość
 
II edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego
Redaktor: Administrator   
22.05.2018.
 17 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli odbył się II Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas trzecich pod hasłem „Młodzi przyrodnicy”.  Celem tego konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Julia Miętus, Dominik Kosierb i Łukasz Podolski. Nasze dzieci wypadły bardzo dobrze, jednak od zwycięstwa dzieliło ich jedynie 8 punktów.
Zmieniony ( 24.05.2018. )
Czytaj całość
 
"Kiedy myślę, Ojczyzna …” - młodzi recytatorzy w patriotycznym repertuarze wierszy o Ojczyźnie
Redaktor: Administrator   
17.05.2018.
 Włączając się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, liczna, bo 18-osobowa  grupa uczniów z klas V- VII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „Kiedy myślę, Ojczyzna…” 1918- 2018. 15 maja 2018 roku na scenie sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach wybrzmiały piękne wiersze patriotyczne popularyzujące symbole narodowe i miłość do Ojczyzny.
Zmieniony ( 17.05.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»