Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
17.07.2018.
Halloween w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
02.11.2010.

W dniu 27 października br. odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszą dynię Halloween. Konkurs został zorganizowany w związku ze zbliżającym się świętem Halloween, 31 października. To straszne święto obchodzono już 2000 lat temu, zapoczątkował je Celtycki lud i miało ono na celu odpędzenie demonów i upiorów. Od tamtej pory zmieniło ono jednak swoje oblicze. W dzisiejszych czasach kojarzy się ono głównie z dobrą zabawą. Tej nocy przebrane dzieci chodzą grupami od domu do domu, pukają do drzwi i domagają się słodyczy. Jeśli ich nie otrzymają, straszą gospodarzy.

Czytaj całość
 
Owoce i warzywa w szkole
Redaktor: Administrator   
28.10.2010.

Od nowego roku szkolnego 2010/2011 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej otrzymują  w szkole bezpłatnie owoce lub warzywa.  Jest to możliwe dzięki realizacji unijnego programu "Owoce w szkole". W naszej szkole, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu pana dyrektora, który w pierwszym terminie zgłosił  nasz  udział, tym programem są objęte dzieci w wieku 6-9 lat. Będą one otrzymywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu sezonowe owoce lub warzywa typu jabłka, gruszki, papryka, marchewka itp.

Zmieniony ( 30.10.2010. )
Czytaj całość
 
Uczymy się być zdrowymi
Redaktor: Administrator   
28.10.2010.

Już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Jest ona adresowana do uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Prowadzona jest  ona przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soku (KUPS), a finansowana ze środków Unii Europejskiej, budżetu krajowego oraz członków organizacji KUPS. Program ten ma być zachętą do zmiany diety na zdrowszą i tym samym lepszą. Dietetycy i eksperci żywieniowi uważają, że każdy z nas powinien spożywać 5 owocowo-warzywnych porcji dziennie. Tymczasem nasza dieta cały czas nie jest wystarczajaco bogata w witaminy pochądzące właśnie z owoców. Ponadto wiedza Polaków na temat zdrowego odżywiania się jest nadal niewystarczająca.

Zmieniony ( 01.11.2010. )
Czytaj całość
 
Co wiemy o dopalaczach?
Redaktor: Administrator   
28.10.2010.

Co młodzież szkolna powinna wiedzieć o dopalaczach?
Substancje zwane powszechnie dopalaczami lub też – dla uśpienia czujności dorosłych – środkami kolekcjonerskimi; będące w rzeczywistości specyfikami psychoaktywnymi i odurzającymi, wywołują nie tylko  bóle głowy czy brzucha, wymioty, wysoką temperaturę, nadpobudliwość, apatyczność czy utratę przytomności, ale mogą również spowodować śmierć. Tego właśnie dowiedzieli się uczniowie najstarszej klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści ZS w Rzeczycy Długiej podczas spotkania z przedstawicielami stalowowolskiej policji, które miało miejsce w naszej szkole 22 października 2010 r.

Zmieniony ( 28.10.2010. )
Czytaj całość
 
Otrzęsiny gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
27.10.2010.

Otrzęsiny – super sprawa,
Salwy śmiechu i zabawa!

Przyjęcie pierwszaków do braci gimnazjalnej, czyli tzw. „chrzest” klas pierwszych, to w naszej szkole nie lada wydarzenie, przygotowywane zazwyczaj dla młodszych kolegów przez uczniów klasy drugiej. Myślą przewodnią tegorocznych otrzęsin gimnazjalnych, które odbyły się 21 października bieżącego roku, było hasło: Mam koci talent, w myśl którego wychowankowie pani Urszuli Urbańskiej, tj. pierwszaki – kociaki uczestniczyły, z  całkowitym zresztą powodzeniem w następujących konkurencjach:

- koci makijaż,
- kocie ruchy,
- kocia melodia,
- kocia mądrala,
- portret pamięciowy,
- picie mleczka ze spodeczka.

 

Zmieniony ( 30.10.2010. )
Czytaj całość
 
Ślubowanie i pasowanie na ucznia
Redaktor: Administrator   
27.10.2010.

"Już nikt przedszkolak o nas nie powie, bo my jestesmy dzielni uczniowie"
 W ten sposób mogą od dzisiejszego dnia mówić o sobie uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły. 21 października 2010 roku odbyło się bowiem uroczyste pasowanie na ucznia. Wydarzenie to miało szczególną oprawę, ponieważ z zaproszenia uczniów skorzystali: Wójt Gminy  Radomyśl n/Sanem pan Jan Pyrkosz oraz Sekretarz Gminy pani Małgorzata Nowak. Pierwszy raz też w uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół. Gości było więc sporo, ale to nie przeszkodziło w niczym małym bohaterom.

Zmieniony ( 27.10.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Patrona
Redaktor: Administrator   
27.10.2010.

         Uroczystość Dnia Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki 13 października 2010 r. – zgodnie z tradycją naszej szkoły; w przededniach  rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i Święta Edukacji Narodowej – już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej obchodzili uroczyście Dzień Patrona. Wśród zaproszonych na akademię gości obecni byli: sołtysowie lokalnej społeczności, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice uczniów, a także niezawodni przyjaciele naszej szkoły, tj. emerytowani nauczyciele i pracownicy.  Akademia z tak ważnej okazji miała niezwykle podniosły charakter, toteż uczniowie wystąpili w pełnej gali, a ich pietyzmu dopełniał pięknie prezentujący się chór szkolny oraz patriotyczne dekoracje, dla których tłem stała się tematyczna prezentacja multimedialna.

Zmieniony ( 27.10.2010. )
Czytaj całość
 
Indywidualne Biegi Przełajowe - etap powiatowy
Redaktor: Administrator   
25.10.2010.

    8 października 2010 r. w piątek nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym etapie Indywidualnych Biegów Przełajowych. W etapie powiatowym wzięli udział: Artur Ziarno – 500 m, Angelika Pacholec – 1000 m, Przemysław Stelmach – 1200 m oraz Dawid Stelmach – 1500 m. Mimo słonecznej pogody bieg okazał się bardzo trudny dla wszystkich zawodników z powodu zimnego porannego powietrza. W każdym biegu brało udział kilkudziesięciu zawodników. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca, ale tylko Dawidowi udało się dotrzymać tempa klubowiczom i zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego z miejsca IV. Finał wojewódzki odbędzie się 16 października w Przemyślu. A oto miejsca pozostałych  naszych uczniów: Artur ziarno – V miejsce, Angelika Pacholec – XII miejsce, Przemysław Stelmach – V miejsce.

Zmieniony ( 25.10.2010. )
 
Szkolny Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
06.10.2010.

     Uczniowie Gimnazjum mieli okazję porównać swoje umiejętności techniczne i  umiejętność współpracy w Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 4 października br. na terenie boiska szkolnego. Zawodnikom kibicowali nie tylko pozostali uczniowie naszej szkoły ale także absolwenci. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym” 2 x 15 min. Mecze odbyły się bez kontuzji z dużą ilością bramek.

Zmieniony ( 06.10.2010. )
Czytaj całość
 
Gminne Biegi Przełajowe
Redaktor: Administrator   
04.10.2010.

     2 października 2010 r. w sobotę w Antoniowie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Drużyna chłopców składająca się z 10 zawodników przekazując sobie kolejno pałeczkę sztafetową miała do pokonania 10 km. Udział wzięły wszystkie gimnazja (4) z gminy Radomyśl n/Sanem. Na początku konkurencji prowadziło Gimnazjum Chwałowice, lecz z czasem nasi zawodnicy zmniejszali dystans do lidera, aby w końcu na ostatniej zmianie przejąć prowadzenie i wygrać ten biegowy pojedynek.

Zmieniony ( 04.10.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»