Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
23.04.2018.
Baw się i bądź bezpieczny
Redaktor: Administrator   
15.06.2010.

Uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF - "Baw się i bądź bezpieczny!"

  W Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej, Publiczna Szkoła Podstawowa realizuje projekt edukacyjny międzynarodowej organizacji UNICEF pt."Baw się i bądź bezpieczny", którego celem jest przekazanie uczniom wiedzy o tym jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych i jak poradzić sobie w różnych sytuacjach, gdy już dojdzie do nieszczęścia czy wypadku.  Projekt ten jest skierowany do uczniów szkół podstawowych,bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami róznego rodzaju wypadku.To właśnie z powodu wypadków kazdego roku w POlsce ginie najwięcej dzieci.Patronem projektu jest WHO - Światowa Organizacja Zdrowia,zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj całość
 
Zielona szkoła
Redaktor: Administrator   
08.06.2010.

Sprawozdanie z pobytu na „zielonej szkole” -  Krynica Zdrój  2010
„ Powiedz mi – zapomnę.
  Pokaż mi -  a  zapamiętam.
  Pozwól mi działać – to zrozumiem”
                                                                                           
                               Konfucjusz

   
Zielona szkoła  - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym  po raz pierwszy  zorganizowaliśmy dla uczniów PSP w Rzeczycy Długiej tygodniowy pobyt w  Krynicy Górskiej  pod hasłem „Doświadczyć samemu, by zrozumieć lepiej”.
 Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

Zmieniony ( 09.06.2010. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Administrator   
01.06.2010.

           22 maja 2010 r. w sobotę odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej w Radomyślu. Z powodu sytuacji powodziowej w rozgrywkach wzięły udział tylko dwie drużyny: PG Rzeczyca Długa i PG Radomyśl. Mecz rozegrano w pełnym słońcu 2x40 min. Spotkanie z dużą ilością goli zakończyło się wynikiem 6:5 lecz niestety z korzyścią dla drużyny z PG Radomyśl. A oto fotorelacja:

Zmieniony ( 01.06.2010. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Zakopanego
Redaktor: Administrator   
18.05.2010.

Tu oczy obróciwszy ku złotemu słońcu i  ku białym obłokom na błękitnym niebie, można świata zapomnieć i zapomnieć siebie – utopić duszę całą w wód i lasów szumie, i w tej upadającej bezkresnej zadumie; chcieć śnić do życia końca i po życia końcu… (K. Przerwa – Tetmajer)
 

Nawiązując do naszej ostatniej wycieczki w góry nie sposób oprzeć się poetyckim refleksjom, do których skłaniają przeżycia jakże odmienne od zgiełkliwego życia szkoły! Długo więc wspominać będziemy ów spokój; niesamowity, błogi spokój ciszy majestatu Tatr i trud wędrówki po górach i dolinach; to znów ciszę i radość wejścia na szczyt, by podziwiać nieopisane piękno widoków. To fakt – w górach można się zakochać nieprzytomnie i zapomnieć o wszystkim prócz pragnienia kojącego do nich powrotu…

Zmieniony ( 18.05.2010. )
Czytaj całość
 
Trójbój LA
Redaktor: Administrator   
17.05.2010.

        15 maja 2010 r. w sobotę odbyła się druga cześć zmagań lekkoatletycznych uczniów szkół podstawowych – Gminny Trójbój LA. Rywalizowali ze sobą bardzo młodzi zawodnicy – uczniowie klas trzecich i czwartych. Zawodnicy jak przed tygodniem zmierzyli się w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 60 m. Wszyscy zawodnicy za wysiłek zostali nagrodzeni sokami i batonami a najlepsi dyplomami. Drużyny   z pierwszego miejsca już 20 maja zmierzą się z zawodnikami na szczeblu powiatowym.

Zmieniony ( 17.05.2010. )
Czytaj całość
 
Czwórbój LA
Redaktor: Administrator   
11.05.2010.

      8 maja 2010 r. w sobotę na terenie naszej szkoły odbył się Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny szkół podstawowych. Mimo zapowiadającego się deszczu do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły naszej gminy. Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 60 m. Zabrakło ostatniej konkurencji- długiego biegu. Powodem były niesprzyjające warunki na trasie. W miarę upływu czasu pogoda zaczęła dopisywać a zawody zakończyły się już w pełnym słońcu, bez kontuzji i ze wspaniałymi wynikami.

Czytaj całość
 
Najlepsi z najlepszych
Redaktor: Administrator   
07.05.2010.

"Najlepsi z najlepszych" pod takim hasłem odbyło się uroczyste podsumowanie wyników tegorocznych konkursów powiatowych z ortografii i matematyki dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.Na uroczystość rozdania nagród i dyplomów,która miała miejsce 6 maja 2010 roku w Publicznej Szkole POdstawowej nr 12 w Stalowej Woli zostali zaproszeni uczniowie - laureaci wraz z rodzicami,wychowawcami i dyrekcją. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły pan Marek Kopera,który podsumował i podziękował za całość pracy wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pogratulował rodzicom tak wspaniałych i mądrych pociech.  Jak wspomiał pan Kopera w tegorocznych konkursach wzięło udział 200 uczniów z całego powiatu, jednak nieliczni uzyskali wymaganą ilość punktów i jednocześnie zostali laureatami.

Czytaj całość
 
Matematyczna sztafeta klas piątych
Redaktor: Administrator   
27.04.2010.

    
        Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w konkursie matematycznym pt. ,,Matematyczna sztafeta klas piątych’’, organizowanym przez PSP nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli. Jego celem było m.in. rozwijanie uzdolnień uczniów oraz wyszukiwanie talentów matematycznych.
Konkurs składał się z trzech etapów. Etap szkolny, w którym wzięło udział siedmiu uczestników wyłonił trzech najlepszych uczniów tj. Karolinę Piotrowską, Piotra Kosierba i Klaudię Niedopad. Reprezentowali oni szkołę w drugim etapie gminnym przeprowadzonym w dniu 12 marca 2010 roku w PSP im. Jana Wiktora w Radomyślu n/S. Uczennica naszej szkoły, Karolina Piotrowska uzyskała najlepszy wynik w gminie uzyskując 21/24pkt i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.

Zmieniony ( 27.04.2010. )
Czytaj całość
 
Dzień Ziemi
Redaktor: Administrator   
26.04.2010.

"Przyzna każdy, komu nie brak wyobraźni - Czas najwyższy, by się z Ziemią zaprzyjażnić, by otoczyć wreszcie starą, dobrą Ziemię naszą troską i miłością jak ramieniem"(...).                                                                                           

Małgorzata Strzałkowska

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi, obchodzony jest corocznie wiosną. Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbywały się w 1990 roku. Święto ma na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej, uświadamianie dzieciom, młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o naturalne środowisko. Corocznie w naszej szkole z tej okazji są organizowane:przedstawienia i konkursy. J tak było w tym roku. 22 kwietnia 2010 roku klasa II Szkoły Podstawowej pod okiem wychowawczyni przygotowała i zaprezentowała się przed społecznością szkolną w przedstawieniu dotyczącym ochronie środowiska, którego celem było promowanie postaw ekologicznych.

Zmieniony ( 27.04.2010. )
Czytaj całość
 
Czas narodowej pamięci ...
Redaktor: Administrator   
19.04.2010.


  W miniony czwartek, 15 kwietnia 2010 r., uczniowie naszej szkoły uroczystą akademią uczcili pamięć dwóch rocznic historycznych (5. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II i 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej) oraz tragicznych wydarzeń bieżących, czyli katastrofę samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Piąta rocznica śmierci Karola Wojtyły jest obchodzona pod hasłem: „Jestem z Wami – przesłania do Polaków” i zainaugurowała duchowe przygotowanie Polaków do wyniesienia Papieża na ołtarze. W tygodniu trwającej żałoby narodowej młodzież szkolna przygotowała bardzo poruszający scenariusz, w którym przypomniała przesłanie miłości, jakie słał światu nasz nieodżałowany Wielki Rodak, wypełniając obowiązki Biskupa Wiecznego Miasta – Rzymu.

Zmieniony ( 19.04.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»