Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.12.2018.
Realizacja projektu "Aktywna przerwa"
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W miesiącach wiosennych w naszej szkole uczniowie w składzie: Julia Mazur, Wiktoria Mańkowska, Kinga Jakubik, Dominik Dudziński, Damian Kaczor, Adrian Wermiński i Michał Wojtala realizowali projekt „Aktywna przerwa”. Zajęcia realizowane były na przerwach międzylekcyjnych w sali gimnastycznej z podziałem na klasy i miały na celu zrelaksowanie i odprężenie uczniów oraz ożywienie układu wegetatywnego.Uczniowie wraz z opiekunami – Aleksandrą Pomykała i Agnieszką Miętus – za pomocą ankiet określili oczekiwania uczniów co do rodzaju aktywności sportowej i opracowali harmonogram działań.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
Grilowanie klasy pierwszej
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.
 15 czerwca 2018 r. klasa pierwsza, razem z wychowawczynią, wybrała się do „Stacji grillowej – Rzeczyca Długa”. Rodzice uczniów zadbali o wszystko co jest potrzebne do wspólnego grillowania. Sprowadzili specjalną lokomotywę, przystosowaną do pieczenia kiełbasek oraz zakupili potrzebne produkty. Dzieci bawiły się wesoło na miejscowym placu zabaw, a potem wspólnie w dużej altance spożywali upieczone kiełbaski oraz słodkie przekąski. Wszyscy zadowoleni ze wspólnej zabawy pod opieką rodziców wrócili do domu, zapewniając, że w przyszłym roku szkolnym znowu odwiedzą to miejsce.
Zmieniony ( 18.06.2018. )
Czytaj całość
 
Klasa druga na wycieczce rowerowej
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.
 Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest chęć zwiedzania świata. Potrzebę tę można rozwijać od najmłodszych lat, organizując szkolne wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy. Wycieczka rowerowa zaspakaja potrzebę wysiłku fizycznego, oddychania na świeżym powietrzu i ruchu. Stwarza możliwość kontaktu z przyrodą, słońcem. Poprzez ruch przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, oraz wpływa na rozwój wyobraźni, spostrzegawczości, myślenia, oraz służy do utrwalenia wiedzy i rozwijania umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Doskonali wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego.
Zmieniony ( 18.06.2018. )
Czytaj całość
 
O tym, jak uczymy zasad udzielania pierwszej pomocy - realizacja programu Ratujemy i uczymy ratować
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Program „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest adresowany do wszystkich nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Swym zakresem obejmuje tematy:
• bezpieczeństwo;    
• sprawdzenie przytomności;    
• wzywanie pomocy;
• sprawdzenie oddechu;
• ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;
• oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;
• łańcuch przeżycia.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
Wolontariat na mecie roku szkolnego
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Pomimo zbliżających się wakacji i oczekiwanego przez wszystkie dzieci odpoczynku nasi wolontariusze nadal pracują,  kończąc ten rok szkolny dwoma udanymi akcjami. Z myślą: „Najsmaczniejsze jest jabłko, gdy dzielone jest z kimś na pół” nasi wolontariusze 5 czerwca 2018 r. bezpłatnie dostarczyli jabłka wybranym przez siebie osobom starszym oraz samotnym. Uśmiech na twarzach obdarowanych sprawił wielką radość wolontariuszom. Natomiast 10 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się na ternie naszej szkoły, wolontariusze wykazali się dużą kreatywnością malując dzieciom twarze.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
„Zdrowo jem , więcej wiem”- podsumowanie ogólnopolskiego projektu
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Dobiegła  końca  VIII edycja projektu   „Zdrowo jem, więcej wiem”, w której  udział brali uczniowie klasy II i III naszej szkoły. W maju bieżącego roku zakończyliśmy trzeci -  wiosenny etap tego projektu. Warto wspomnieć, że w etapie zimowym jako zespół „Jabłuszka Pychotki” zdobyliśmy 354 punkty, które dały nam 64. miejsce w rankingu ogólnopolskim, na 788 zarejestrowanych zespołów, a w edycji wiosennej nasz zespół uplasował się na pozycji 71. Organizator konkursu dokonał również podsumowania całorocznej klasyfikacji. Nasza szkoła w klasyfikacji Grand Prix tego konkursu zajęła bardzo wysokie - 44. miejsce w rankingu krajowym.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
Piknik w Madejówce
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.

 W środowe popołudnie, 13 czerwca 2018 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego (wraz z rodzicami i rodzeństwem) wybrały się na piknik rodzinny do Gospodarstwa Agroturystycznego "Madejówka" w Obojnej. Nikt z nas jeszcze tam nie był, więc do końca nie byliśmy pewni czego się spodziewać. Wszelkie nasze obawy już w bramie rozwiała przesympatyczna włacicielka gospodarstwa, która powitała nas niezwykle ciepło i serdecznie. Dzieciaki od razu ruszyły na plac zabaw (przecież trzeba było natychmiast wypróbować wszystkie huśtawki i zjeżdżalnie). Następnie pani Madej zabrała nas na wycieczkę po niewielkim, ale bardzo ciekawym zwierzyńcu.

Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nie pal przy mnie proszę!”
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.

 W piątek - 8 czerwca  br. podczas obchodów Dnia Baśni w naszej szkole zostały wręczone dyplomy i nagrody  uczniom, którzy wygrali w konkursie plastycznym  zorganizowanym w ramach   programu  edukacji antytytoniowej pod hasłem „Nie pal, przy mnie proszę” . O wynikach konkursu zadecydowali sami uczniowie, bowiem  to oni oceniali  prace plastyczne swoich kolegów z poszczególnych klas.

Zmieniony ( 13.06.2018. )
Czytaj całość
 
Święto radości - piknikowa niedziela w Rzeczycy Długiej
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.
 Ideę pikników rodzinnych doskonale wyraża myśl Antoina de Saint - Exupéry`ego: „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi”. Tej radości nie zabrakło uczestnikom Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej. W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, można było wesoło i rodzinnie spędzić popołudnie, korzystając z wielu atrakcji przygotowanych przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Były zjeżdżalnie, napoje i słodycze, domowe wypieki, malowanie twarzy przez członków Szkolnej Grupy Wolontariackiej, występy dzieci  i młodzieży, konkursy sportowe i plastyczne, a wszystko to przy dźwiękach skocznej muzyki, którą zapewnił rodzic naszych uczniów.
Zmieniony ( 12.06.2018. )
Czytaj całość
 
Podsumowanie Grand Prix w biegach przełajowych
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.
 Po podsumowaniu wyników z dwóch (jesienna i wiosenna) edycji Grand Prix w biegach przełajowych o Puchar Starosty Stalowowolskiego, nasi uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek, Wiktor Partyka, Wiktoria Kosierb, Maria Gorczyca, Adrian Wermiński, Damian Kaczor, Dominika Szymańska, Marcin Wojtala, Artur Ozga, Sebastian Ozga. Gratulujemy tak znaczączego sukcesu!
Zmieniony ( 12.06.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»