Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Szkolny przegląd kolęd "Śpiewajmy i grajmy Mu ..."
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Dnia 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole, jak co roku odbył się koncert kolęd i pastorałek podtrzymujący jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, co naród polski. Ich szeroki kanon sięga od najdawniejszych- staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Ich ciche melodie przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świateczną rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może przybrać różne formy i chociaż w dzisiejszych czasach  wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera nie zapominamy o  wysyłaniu tradycyjnych  kartek pocztowych.  Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają w naszych domach. Własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.  I właśnie takie piękne kartki wykonali nasi uczniowie na konkurs plastyczny  „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.  Komisja Konkursowa z pośród 76 prac  musiała wybrać te „najpiękniejsze”.
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Przedświąteczne odwiedziny i życzenia dla samotnych ...
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, bliskości, radości i nadziei, czas budowania tego co najważniejsze. W te dni nikt nie powinien być sam, dlatego też nasi uczniowie wyszli z inicjatywą odwiedzenia osób starszych i samotnych. W czwartek 20 grudnia 2018 r. przedstawiciele Szkolnej Grupy Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego udali się z wizytą, by wręczyć mieszkańcom Rzeczycy Długiej stroiki przygotowane na zajęciach artystycznych. Życzenia oraz drobne upominki wprowadziły odwiedzane osoby w świąteczny nastrój. Wzruszenie, które malowało się na twarzy obdarowanych i miłe słowa były najlepszym podziękowaniem jakie mogli otrzymać nasi uczniowie.
    tekst: B.Turek
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Udział w spektaklu tanecznym „Z pamiętnika św. Mikołaja”
Redaktor: Administrator   
19.12.2018.
 W poniedziałek, 17 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I, korzystając z zaproszenia Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, wzięli udział w spektaklu tanecznym pt. „Z pamiętnika św. Mikołaja”. Tancerze młodzieżowego zespołu „Pasja” oraz dziecięcego zespołu „Smyk” pod okiem pani Urszuli Wieczorek  przenieśli małych widzów w kolorowy i magiczny świat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach zaprojektowane i uszyte na potrzeby spektaklu barwne stroje, a także rekwizyty. Szczególny zachwyt wywołali  tancerze na rolkach, którzy wykonali swój układ w pięknej zimowej scenerii.
Zmieniony ( 19.12.2018. )
Czytaj całość
 
Marzycielska Poczta
Redaktor: Administrator   
19.12.2018.
 Marzycielska Poczta to akcja dobroczynna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Honorowy Patronat nad Marzycielską Pocztą w szkołach objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie klasy II, IV szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, po zapoznaniu się z profilami dzieci, postanowili napisać serdeczne słowa wraz z życzeniami do Wiktorii, Mateusza, Martynki i ofiarować gipsowe aniołki. Udział w tego typu inicjatywach uczy niesienia pomocy,  empatii, wrażliwości, doświadczania przyjemności płynącej z obdarowywania.
Zmieniony ( 19.12.2018. )
Czytaj całość
 
Wycieczka przedmiotowa na spektakl pt. Balladyna
Redaktor: Administrator   
18.12.2018.
13 grudnia 2018 roku uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałej uczcie artystycznej za sprawą spektaklu „Balladyna” w wykonaniu artystów współpracujących z Krakowską Agencją Artystyczną. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli i było dla uczniów doskonałą okazją do zapoznania się lub utrwalenia swoich wiadomości na temat dramatu Juliusza Słowackiego, wchodzącego w skład kanonu lektur obowiązkowych. Przekonująca gra aktorska, wzmocniona sugestywną muzyką w wykonaniu Renaty Przemyk, perfekcyjna charakteryzacja oraz odpowiednio dobrane kostiumy to niewątpliwe zalety tego widowiska.
Zmieniony ( 18.12.2018. )
Czytaj całość
 
Świąteczna tradycja ubierania choinki
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Okres świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka - choinki. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tej pięknej tradycji. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania drzewka. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka przyniesione z domu. Choinka wygląda prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.   
Zmieniony ( 18.12.2018. )
Czytaj całość
 
O ważnych obowiązkach w mikołajkowym klimacie
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 W ramach realizacji tegorocznego Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, ukierunkowanego na świadome planowanie przyszłej kariery edukacyjno-zawodowej, nasi uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z obowiązkami miejskich radnych z pobliskiej Stalowej Woli. W te dość trudne zagadnienia; obowiązki i prace wprowadził uczniów z klas IV – VI PSP w Rzeczycy Długiej przewodniczący Rady Miasta Stalowej Woli, pan Stanisław Sobieraj. Pan przewodniczący – wyznaczony do spotkał się ze społecznością uczniowską naszej szkoły przez prezydenta miasta, pana Lucjusza Nadbereżnego – w piątek, 7 grudnia 2018 r. w miłym mikołajkowym klimacie obszernie objaśniał dzieciom i młodzieży, jak pracuje Rada Miasta – jakie podejmuje decyzje, dzięki którym miasto jest na dobrej drodze tworzenia przyszłych miejsc kształcenia edukacyjnego i zawodowego, satysfakcjonujących młodych i wymagających Polaków.
Zmieniony ( 17.12.2018. )
Czytaj całość
 
O andrzejkach przez pryzmat edukacyjnych wyborów
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Tegoroczne Andrzejkowe Drzwi Otwarte w stalowowolskim ekonomiku, czyli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli, stały się miłym pretekstem – tym razem w hogwartowskim  klimacie – do odwiedzin szkoły przez gimnazjalistów i ósmoklasistów, przed którymi wkrótce stanie ważna decyzja o wyborze nowej drogi edukacyjno-zawodowej. Toteż (30 listopada) nasi najstarsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w świetnej – corocznej zresztą o tej andrzejkowej porze – imprezie promującej ekonomik oraz zaplanowanych  z tej okazji licznych atrakcjach.                
Zmieniony ( 17.12.2018. )
Czytaj całość
 
Adwentowa refleksja o hucznych zabawach i upływie czasu
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Słusznie twierdził niejaki Heraklit z Efezu – „panta rei” (wszystko płynie), można tylko dodać, że zwłaszcza nieubłaganie i ze zdwojoną prędkością płynie czas ... I tak dopiero obchodziliśmy wigilię świętego Andrzeja (29 listopada), która była okazją do hucznych zabaw tuż przed rozpoczęciem adwentowego wyciszenia, by za chwilę obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Ale wróćmy wspomnieniem do magicznych andrzejek; ulotnej chwili zabawy, której nigdy nie zapomina zorganizować uczniom sprawnie działająca w naszej szkole Rada Rodziców, a którą w tym roku wzbogacił o fantazyjne  wróżymy i konkursy Samorząd Uczniowski.
Zmieniony ( 17.12.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»