Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Niepodległa, niepokorna…
Redaktor: Administrator   
13.11.2018.
 11 listopada – to data, która zajmuje szczególne miejsce w naszej świadomości. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Do tego święta przygotowywaliśmy się już niemal od roku, odsłaniając pomniki, tablice i popiersia. Uczestnicząc w wielu patriotycznych wydarzeniach z sercami przepełnionymi radością składamy Tobie hołd Ojczyzno w 100. rocznicę  odzyskania niepodległości. My jako społeczność szkolna również włączyliśmy się  w te radosne obchody. W trakcie uroczystej akademii odśpiewaliśmy wspólnie  4 zwrotki hymnu państwowego – nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji „ Rekord dla Niepodległej”.
Zmieniony ( 13.11.2018. )
Czytaj całość
 
Wyniki konkursu plastycznego
Redaktor: Administrator   
09.11.2018.
 W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole  rozstrzygnięto konkurs plastyczny  zorganizowany z okazji  100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs miał  na celu  kształtowanie  świadomości i postaw patriotycznych uczniów oraz pogłębienie wiedzy o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny.   Dla młodszych uczniów przebiegał pod hasłem  " Kto Ty jesteś? Polak mały" , zaś dla starszych : " 100-lecie Niepodległości w oczach dzieci i młodzieży". Jak pokazuje  wystawa, którą można było  podziwiać  od wtorku 30 października  2018 r. ,  inwencji twórczej  i kreatywności  uczestnikom  nie brakowało.
Zmieniony ( 09.11.2018. )
Czytaj całość
 
Kolejna edycja akcji "Śniadanie daje moc"
Redaktor: Administrator   
09.11.2018.
 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Od kilku lat nasza szkoła, jako szkoła promująca zdrowie, bierze udział w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada 2018 r. uczniowie klas 0 - III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowei „wesołe” kanapki, szaszłyki z owoców i warzyw, soki, jogurty, płatki śniadaniowe z mlekiem oraz inne niesamowicie zachęcające przekąski.
Zmieniony ( 09.11.2018. )
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego
Redaktor: Administrator   
05.11.2018.
Image
Zmieniony ( 05.11.2018. )
 
Nagroda za zwycięstwo- ósmoklasiści odkrywają uroki Kazimierza Dolnego!
Redaktor: Administrator   
23.10.2018.
 22 października 2018 r. nasi uczniowie odebrali wspaniałą nagrodę za zajęcie I miejsca w Gminnym Przeglądzie Programów Profilaktycznych. Motywem przewodnim tego konkursu, który odbył się 27 września 2018r. w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem, była wolność. W ten sposób organizatorzy tematycznie nawiązali do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  O „Iluzjach wolności” opowiedziała w programie słowno- muzycznym 6- osobowa grupa naszych ósmoklasistów, a ich występ został uznany za najlepszy w kategorii szkół podstawowych. Częścią nagrody była wycieczka do Kazimierza Dolnego sponsorowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem, na którą udali się wraz   z uczniami z Antoniowa, zwycięzcami w kategorii oddziałów gimnazjalnych.
Zmieniony ( 23.10.2018. )
Czytaj całość
 
Kto to taki? To Pierwszaki! – ślubowanie i pasowanie na ucznia
Redaktor: Administrator   
18.10.2018.
 W środę 17 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy I. W tym roku to wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ odbywało się w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny, jaki zaprezentowali kandydaci na uczniów, nawiązywał tematycznie do tego narodowego święta. Dzieci zaczęły swój występ od poloneza, a ich stroje nawiązywały do naszych barw ojczystych. Pierwszoklasiści zaprezentowali się znakomicie. Perfekcyjnie recytowali i pięknie śpiewali. Nic więc dziwnego, że pan dyrektor Jacek Bochniak zgodził się pasować ich na uczniów naszej szkoły.
Zmieniony ( 18.10.2018. )
Czytaj całość
 
Wolność kocham i rozumiem … - Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
18.10.2018.
 Społeczność szkolna zebrana na sali gimnastycznej naszej szkoły w piątek 12 października podczas obchodów podwójnej uroczystości – Dnia Patrona i Święta Komisji Edukacji Narodowej, mogła podziwiać piękną scenerię dekoracji i multimedialnej prezentacji, wsłuchując się w porywającą do czynu bądź balladową muzykę, patriotyczną poezję przenoszącą odbiorców do epoki oświecenia, która „dała Polsce syna wolności” – Tadeusza Andrzeja Bonawenturę Kościuszkę! Przywołując na scenę teatru historii sylwetkę naszego patrona, młodzież gimnazjalna realizowała projekt edukacyjny pod hasłem: „Wolność kocham i rozumiem … - Tadeusz Kościuszko symbolem wolności”.
Zmieniony ( 18.10.2018. )
Czytaj całość
 
Złota, polska jesień – wycieczka do lasu
Redaktor: Administrator   
09.10.2018.
 W piątek, 5 października 2018 r., dzieci z oddziału przedszkolnego i  pierwszej klasy wybrały się na wycieczkę po okolicy i do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było obserwowanie  zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci spacerowały i obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic i wygląda wyjątkowo pięknie, gdy dookoła roztacza się złota, polska jesień.  Przedszkolaki i pierwszoklasiści doskonale wiedzą, że należy chronić przyrodę, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. Dzieci słuchały leśnych odgłosów i poznawały różnorodność szaty roślinnej. Zaopatrzone w torby i koszyki zbierały do nich jesienne „skarby”, były to: grzyby, kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kasztany, suche igły drzew iglastych i inne okazy.
Zmieniony ( 09.10.2018. )
Czytaj całość
 
Akcja segregacja
Redaktor: Administrator   
09.10.2018.
 W dniu 5 października 2018 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomyślu nad Sanem miało miejsce podsumowanie konkursu, który był efektem udziału w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”, pod hasłem przewodnim „ Akcja segregacja”. Zadaniem uczestników, którzy zgłosili się do udziału, było nakręcenie kilkuminutowego filmu  z przebiegu tegorocznej akcji. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się do działań  ekologicznych porządkując pobliskie tereny wokół szkoły. Wszystko zostało uwiecznione na filmie i przekazane do   oceny jurorów konkursu. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej mieli zaszczyt odebrać nagrodę rzeczową – plansze edukacyjne  o tematyce ekologicznej. Gratulujemy sukcesów.
       tekst: A. Miętus
Zmieniony ( 09.10.2018. )
Czytaj całość
 
Cyrkowe popisy
Redaktor: Administrator   
05.10.2018.
 Środa 3 października 2018 roku zaczęła się w naszej szkole na wesoło. Wszystko za sprawą grupy cyrkowej „Szok”, która pokazała swój nowy program. Były więc popisy akrobatyczne, występ klauna oraz pokaz iluzji. Najwięcej jednak frajdy i śmiechu wzbudził u uczniów ogromny miś i nieco przerośnięty Spiderman. Nasi uczniowie dowiedli, iż nie boją się nawet węża i dotykanie go, a nawet trzymanie na rękach czy ramionach nie jest im straszne. Po takiej dawce humoru i dobrej zabawy reszta zajęć upłynęła tego dnia wyjątkowo szybko i przyjemnie.
Zmieniony ( 05.10.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»