Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
25.05.2019.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci
Redaktor: Administrator   
07.03.2019.
 W dniu 5 marca 2019 r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście: pan Jan Pyrkosz – Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, pan Józef Hajdo - Kierownik Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem oraz pracownik Urzędu Gminy - pani Joanna Dudzińska.  Podczas wizyty maluchy zostały obdarowane ,,spacerowym, odblaskowym wężem”, kamizelkami, opaskami odblaskowymi oraz pięknymi kolorowankami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa drogowego. Po uroczystym wręczeniu ,,węża” przedszkolaki odbyły swój pierwszy spacer po sali przedszkolnej w towarzystwie  gości. Po krótkim ,,spacerze” maluchy zabrały się do oglądania kolorowanek.
Zmieniony ( 07.03.2019. )
Czytaj całość
 
Bezkonkurencyjni w gminie - Mistrzowie Ortografii 2019!
Redaktor: Administrator   
06.03.2019.
 Mamy powody do dumy i radości! Aż trzy spośród czterech naszych uczennic, biorących udział w V Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii 2019”, uzyskały wspaniałe wyniki i zdobyły puchary! Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem odbył się 1 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej. O miano Mistrza Ortografii rywalizowali najlepsi uczniowie w gminie, którzy w dwóch kategoriach wiekowych zmierzyli się z dyktandem o tematyce związanej z tańcem. Bezkonkurencyjne okazały się dwie nasze uczennice, tj. Amelia Pomykała (kl. VI) i Julia Kuciapa (kl. VII), które zdobyły I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2019” w swoich kategoriach wiekowych.
Zmieniony ( 06.03.2019. )
Czytaj całość
 
Kolejne miesiące za nami ... - podsumowanie pracy przedszkola
Redaktor: Administrator   
05.03.2019.
 Kolejne miesiące, które spędziliśmy wspólnie w naszym przedszkolu upłynęły nam na doskonaleniu umiejętności na  płaszczyźnie słownej i ruchowej. Rozwijaliśmy  również zdolności plastyczne i muzyczne maluchów. Poruszaliśmy tematykę zimy, mówiliśmy o jej krajobrazie i o tym czym się charakteryzuje ta pora roku. Hucznie obchodziliśmy też ,,Dzień Babci i Dziadka”, bawiliśmy się na zabawie karnawałowej oraz rozmawialiśmy o baśniach, bajkach i legendach. Ten czas upłynął nam bardzo szybko, a już niebawem zaczniemy przygotowania do tematyki wiosennej.
       tekst: B. Giec Kocielska
Zmieniony ( 05.03.2019. )
Czytaj całość
 
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców
Redaktor: Administrator   
04.03.2019.
 2 marca 2019 r. w sobotę w PSP w Chwałowicach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców (roczniki 2003-2005). W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z Gminy Radomyśl nad Sanem. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Kaczor, Marcin Młynarczyk,    Patryk Smolarek, Przemysław Lachowski, Karol Wydra i Michał Stelmach. Nasza drużyna  ulegając w finale gospodarzom zajęła II miejsce. Gratulujemy!
Zmieniony ( 04.03.2019. )
Czytaj całość
 
Bądź pozdrowiony gościu nasz! - wizyta ks. biskupa w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
01.03.2019.
 W dniu 1 marca 2019 r. w ramach wizytacji kanonicznej w parafii w Rzeczycy Długiej  do naszej szkoły przybył Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Wszyscy uczniowie przywitali dostojnego gościa radosną pieśnią „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. W imieniu całej społeczności szkolnej honorowego gościa powitali pan dyrektor Jacek Bochniak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Pamuła i Marcin Młynarczyk. Ksiądz biskup podziękował za miłe przyjęcie i udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.
Zmieniony ( 01.03.2019. )
Czytaj całość
 
Tradycja tłustego czwartku
Redaktor: Administrator   
28.02.2019.
 Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek! ...a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła!
28 lutego 2019 r. w naszej szkole nie zapomniano o tradycji tłustego czwartku. Wszyscy wiedzą, że w tym dniu  nie powinno liczyć się kalorii. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły  powodzenie mają zagwarantowane! Zatroszczył sie o to Samorząd  Uczniowski, który w tym dniu  przygotował słodką niespodziankę w postaci pysznych pączków. Na widok tych smakołyków  na twarzach wszystkich obdarowanych pojawiał  sie uśmiech.
Zmieniony ( 28.02.2019. )
Czytaj całość
 
Warsztaty muzyczne dla najmłodszych
Redaktor: Administrator   
28.02.2019.
 26 lutego 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne z przedstawicielami Pracowni Artystycznej Jaszczur & Przyjaciele. Prócz przedszkolaków w spotkaniu wzięły udział dzieci z zerówki oraz klasy I. Goście w rytmie piosenek i przy dźwiękach muzyki wprowadzili dzieci w niezwykły świat instrumentów dętych. Uczestnicy warsztatów nie tylko mieli okazję zobaczyć różne instrumenty takie jak tubę czy puzon, ale poznały też ich budowę oraz sposób w jaki wydobywa się z nich dźwięk . Niektórzy mieli nawet okazję samodzielnie spróbować gry. Bardzo dziękujemy Pracowni Artystycznej Jaszczur & Przyjaciele za miłe spotkanie, które przyniosło dzieciom wiele radości i sprawiło, że na ich buziach pojawił się uśmiech.
Zmieniony ( 28.02.2019. )
Czytaj całość
 
Dzień kota w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
28.02.2019.
 Dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto – DZIEŃ KOTA. W grach i zabawach towarzyszyła nam pani Agnieszka Świątek z Publicznej Biblioteki w Rzeczycy Długiej. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie opaski. Maluchy wysłuchały opowiadań o  kotkach, a później dowiedziały się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami i zapoznały się z kocimi obyczajami.  Nie mogło też zabraknąć rozmów o tych sympatycznych zwierzakach występujących w bajkach i wierszach dla dzieci. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczną, a na koniec udały się na słodki poczęstunek.
Zmieniony ( 28.02.2019. )
Czytaj całość
 
Pół roku już za nami ... - podsumowanie pracy zerówki
Redaktor: Administrator   
28.02.2019.
 Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i  jak postępować, nauczyłem się  w przedszkolu…..”          Robert   Fulghum
Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w naszej szkole  – to wspaniała gromadka sześciolatków, wśród których jest także bardzo grzeczna pięciolatka. Prawie wszyscy są koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata. Dużo czasu spędzają na  wspólnej zabawie ale i na nauce. Chętnie  rozwijają swoje  umiejętności i zdolności.  Doskonale znają  nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania wobec kolegów, prawie wszyscy są  dla siebie mili, szanują  swoją pracę i pracę innych.
Zmieniony ( 28.02.2019. )
Czytaj całość
 
Najmłodsi świętowali walentynki
Redaktor: Administrator   
25.02.2019.
 Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych osób  „walentynkę” - wiersz albo wyznanie miłosne. Często też obdarzają się słodkimi prezentami. Dla najmłodszych najważniejsza jest miłość do rodziców, którą wyrażają  zazwyczaj przez codzienne gesty i własnoręcznie wykonane upominki. O tym dniu pamiętały  też dzieci z zerówki i oddziału przedszkolnego. Maluchy przybrały  odświętne stroje w odcieniach czerwieni  i tym samym zapoczątkowały dzień miłości i przyjaźni.
 
Zmieniony ( 25.02.2019. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»