Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” – 2019
Redaktor: Administrator   
09.01.2019.
 7 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”. Konkurs ten polegał na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdzian obejmował 21  zróżnicowanych zadań o różnej skali trudności. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie z klasy III i troje z klasy II.  Na wyniki musimy poczekać do 28 lutego 2019r. Życzymy wszystkim uczestnikom wysokich wyników.
                   tekst: Teresa Stanek
Zmieniony ( 09.01.2019. )
Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowy spektakl z rodzinnym przesłaniem
Redaktor: Administrator   
07.01.2019.
 „Śpiewajmy i grajmy Mu ...” - pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole tegoroczne jasełka, które zgodnie z tradycją wystawiono 6 stycznia, w znamiennym dniu Objawienia Pańskiego, zwanego świętem Trzech Króli. Wszystkich licznie zgromadzonych widzów powitał gospodarz uroczystości, dyrektor szkoły, pan Jacek Bochniak, wyszczególniając gości honorowych, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: zastępca wójta, pani Izabela Szałaj; przewodniczący Rady Gminy, pan Edward Wermiński; sekretarz Gminy Radomyśl nad Sanem, pani Ewa Marynowska; inspektor ds. oświaty, pani Joanna Dudzińska; członek Rady Gminy, pan Rafał Czajkowski; sołtysi Rzeczycy Długiej i Musikowa, pani Zofia Stec oraz pan Eugeniusz Żak.
Zmieniony ( 07.01.2019. )
Czytaj całość
 
Warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
07.01.2019.
 21 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla przedszkolaków i ich rodziców. Ich celem było wykonanie ozdób świątecznych tj. bombek na choinkę oraz łańcuchów, natomiast zwieńczeniem warsztatów było zdobienie pierniczków. Rodzice i ich pociechy z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Podczas warsztatów wszystkim towarzyszyła miła atmosfera, a grające w tle kolędy wprowadziły zebranych w świąteczny klimat. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.
Zmieniony ( 07.01.2019. )
Czytaj całość
 
Szkolny przegląd kolęd "Śpiewajmy i grajmy Mu ..."
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Dnia 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole, jak co roku odbył się koncert kolęd i pastorałek podtrzymujący jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, co naród polski. Ich szeroki kanon sięga od najdawniejszych- staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Ich ciche melodie przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świateczną rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może przybrać różne formy i chociaż w dzisiejszych czasach  wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera nie zapominamy o  wysyłaniu tradycyjnych  kartek pocztowych.  Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają w naszych domach. Własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.  I właśnie takie piękne kartki wykonali nasi uczniowie na konkurs plastyczny  „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.  Komisja Konkursowa z pośród 76 prac  musiała wybrać te „najpiękniejsze”.
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Przedświąteczne odwiedziny i życzenia dla samotnych ...
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, bliskości, radości i nadziei, czas budowania tego co najważniejsze. W te dni nikt nie powinien być sam, dlatego też nasi uczniowie wyszli z inicjatywą odwiedzenia osób starszych i samotnych. W czwartek 20 grudnia 2018 r. przedstawiciele Szkolnej Grupy Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego udali się z wizytą, by wręczyć mieszkańcom Rzeczycy Długiej stroiki przygotowane na zajęciach artystycznych. Życzenia oraz drobne upominki wprowadziły odwiedzane osoby w świąteczny nastrój. Wzruszenie, które malowało się na twarzy obdarowanych i miłe słowa były najlepszym podziękowaniem jakie mogli otrzymać nasi uczniowie.
    tekst: B.Turek
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Udział w spektaklu tanecznym „Z pamiętnika św. Mikołaja”
Redaktor: Administrator   
19.12.2018.
 W poniedziałek, 17 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I, korzystając z zaproszenia Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, wzięli udział w spektaklu tanecznym pt. „Z pamiętnika św. Mikołaja”. Tancerze młodzieżowego zespołu „Pasja” oraz dziecięcego zespołu „Smyk” pod okiem pani Urszuli Wieczorek  przenieśli małych widzów w kolorowy i magiczny świat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach zaprojektowane i uszyte na potrzeby spektaklu barwne stroje, a także rekwizyty. Szczególny zachwyt wywołali  tancerze na rolkach, którzy wykonali swój układ w pięknej zimowej scenerii.
Zmieniony ( 19.12.2018. )
Czytaj całość
 
Marzycielska Poczta
Redaktor: Administrator   
19.12.2018.
 Marzycielska Poczta to akcja dobroczynna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Honorowy Patronat nad Marzycielską Pocztą w szkołach objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie klasy II, IV szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, po zapoznaniu się z profilami dzieci, postanowili napisać serdeczne słowa wraz z życzeniami do Wiktorii, Mateusza, Martynki i ofiarować gipsowe aniołki. Udział w tego typu inicjatywach uczy niesienia pomocy,  empatii, wrażliwości, doświadczania przyjemności płynącej z obdarowywania.
Zmieniony ( 19.12.2018. )
Czytaj całość
 
Wycieczka przedmiotowa na spektakl pt. Balladyna
Redaktor: Administrator   
18.12.2018.
13 grudnia 2018 roku uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałej uczcie artystycznej za sprawą spektaklu „Balladyna” w wykonaniu artystów współpracujących z Krakowską Agencją Artystyczną. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli i było dla uczniów doskonałą okazją do zapoznania się lub utrwalenia swoich wiadomości na temat dramatu Juliusza Słowackiego, wchodzącego w skład kanonu lektur obowiązkowych. Przekonująca gra aktorska, wzmocniona sugestywną muzyką w wykonaniu Renaty Przemyk, perfekcyjna charakteryzacja oraz odpowiednio dobrane kostiumy to niewątpliwe zalety tego widowiska.
Zmieniony ( 18.12.2018. )
Czytaj całość
 
Świąteczna tradycja ubierania choinki
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Okres świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka - choinki. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tej pięknej tradycji. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania drzewka. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka przyniesione z domu. Choinka wygląda prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.   
Zmieniony ( 18.12.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»