Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
20.01.2019.
Konkurs plastyczny o patronie naszej szkoły
Redaktor: Administrator   
09.11.2017.
 Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole  były doskonałą okazją do rozstrzygnięcia  konkursu plastycznego pt. " Tadeusz Kościuszko - Nasz Patron - Nasz Wzór". Konkurs ten zorganizowany został  z okazji 200 rocznicy śmierci patrona naszej szkoły. Chcieliśmy w ten sposób  upamiętnić ofiarność, patriotyzm i determinację Tadeusza Kościuszki w walce o niepodległość. W konkursie wzięło udział 74 uczniów z naszej szkoły.
Zmieniony ( 09.11.2017. )
Czytaj całość
 
Kolejny sukces naszej szkoły – III miejsce w powiecie!
Redaktor: Administrator   
08.11.2017.
 Zakończył się powiatowy etap konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2017”, który był organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji  wraz z  Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tematyka konkursowa związana była z bezpiecznym  zachowaniem w każdej sytuacji w której może się znaleźć dziecko lub  młody człowiek, podczas okresu wakacyjnego. Celem  konkursu było propagowanie zasad bezpiecznych zachowań  w trakcie zabaw w domu, na podwórku, w lesie, w górach, czy nad wodą. Jak zawsze liczna  grupa uczniów naszej szkoły, w tym cała klasa III, wzięła udział w tym konkursie.
Zmieniony ( 08.11.2017. )
Czytaj całość
 
Pamiętamy ...
Redaktor: Administrator   
03.11.2017.
 Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I takie są listopadowe dni, kiedy to odwiedzamy  cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
Zmieniony ( 03.11.2017. )
Czytaj całość
 
Jak zachować się na drodze?
Redaktor: Administrator   
03.11.2017.
 „Jak zachować się na drodze?” - z takim tematem szkolenia zwrócili się do uczniów naszej szkoły pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, którzy 26 października 2017r. zagościli w naszej placówce.  Zajęcia przeprowadzone były w trzech grupach wiekowych, dostosowane do zainteresowań i sposobu uczestniczenia w ruchu drogowym.  W ciekawej formie, z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnych, omówili przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się pieszych i rowerzystów po chodniku, poboczu i jezdni.
Zmieniony ( 03.11.2017. )
Czytaj całość
 
Wyróżnienie w turnieju „O Liść Dębu”
Redaktor: Administrator   
02.11.2017.
 27 października 2017r. miała miejsce V edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego „O Liść Dębu”, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Naszą szkołę reprezentowała grupa wokalno-muzyczna z klasy trzeciej gimnazjum w składzie: Roksana Cebula – wokal solowy i gra na altówce oraz Dominika Szymańska, Daria Weremko i Izabela Gorczyca – wokal chóralny.
Zmieniony ( 02.11.2017. )
Czytaj całość
 
Konkurs rozstrzygnięty - mamy pierwsze miejsce !
Redaktor: Administrator   
31.10.2017.
 Jeszcze we wrześniu Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Chwałowicach  ogłosiło konkurs   plastyczny na „Dary jesieni”. Uczniowie z naszej szkoły, szczególnie z  klas I -III,  bardzo czynnie zaangażowali się w ten konkurs i wspólnie z rodzicami  stworzyli wspaniałą wystawę  o której  już wcześniej pisaliśmy  na stronie naszej szkoły. Komisja konkursowa w dniu 7.10.2017r. miała duży dylemat podczas rozstrzygania. Jednak najbardziej spodobała się im  praca  ucznia III klasy, naszej szkoły - Dominika Kosierba, który zajął  I miejsce  w gminie w kategorii klas  młodszych.
Zmieniony ( 31.10.2017. )
Czytaj całość
 
Noc w szkole – fantastyczny przepis na klasową integrację!
Redaktor: Administrator   
31.10.2017.
 Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli z własnej woli spędzić w szkole więcej czasu niż to tylko konieczne? Okazuje się, że tak. Klasa trzecia gimnazjum postanowiła nawet, że noc z piątku na sobotę w minionym tygodniu (27/28 października 2017 r.) spędzi właśnie w szkole, by wspólnie odkryć, jakie dobre duchy nawiedzają mury naszej poczciwej, rzeczyckiej uczelni. Taka forma zabawy i wspólnego spędzania czasu wolnego przez uczniów naszej szkoły powoli staje się tradycją, a zainicjowała ją w minionym roku - najstarsza wówczas, także trzecia klasa gimnazjum.
Zmieniony ( 31.10.2017. )
Czytaj całość
 
Wyprawa do lasu po skarby jesieni
Redaktor: Administrator   
20.10.2017.
 Korzystając z wyjątkowo pięknej aury  pogodowej, w środę 18.10.2017r.uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do lasu. Po dotarciu na miejsce, wszyscy jednak  odczuli różnicę  temperatury. Mimo ciepłych promieni słońca, w lesie  czuć było chłód jesieni, a powietrze pachniało grzybami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej  i warstwową budowę lasu. Słuchały odgłosów  mieszkańców lasu, a także zbierały "skarby".
Zmieniony ( 20.10.2017. )
Czytaj całość
 
Z szacunku dla środowiska ...
Redaktor: Administrator   
19.10.2017.
 W minionym tygodniu w holu naszej szkoły mieliśmy okazję podziwiać wystawę prac recyklingowych przygotowanych w ramach akcji Sprzątanie Świata – Polska 2017, która w tym roku przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce!”. Do akcji przystąpiły wszystkie klasy naszej szkoły, włącznie z oddziałem przedszkolnym. Uczniowie, pod opieką wychowawców,  mieli za zadanie przygotować jedną wspólną pracę, wykorzystując do jej wykonania różnego rodzaju odpady przeznaczone do recyklingu. Najmłodsi wymyślili kocie główki ze zużytych płyt CD, zaś pierwszoklasiści utworzyli barwną makietę miasta.
Zmieniony ( 19.10.2017. )
Czytaj całość
 
Wiwat Patron i Komisja Edukacji Narodowej!
Redaktor: Administrator   
13.10.2017.
 12 października 2017r. - z niewielkim wyprzedzeniem naznaczonego w kalendarzu Święta Komisji Edukacji Narodowej, będącego dniem wolnym od zajęć edukacyjnych - odbyła się w rzeczyckiej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona oraz tzw. Dnia Nauczyciela. Bieżący rok 2017 jest w Polsce poświęcony Tadeuszowi Andrzejowi Bonawenturze Kościuszce z uwagi na dwusetną rocznicę jego śmierci, co tym bardziej uprawnia społeczność uczniowską do dumnych obchodów Dnia Patrona, które w bieżącym roku przebiegały głównie pod znakiem wielkiego klucza wiolinowego, czyli muzyki i piosenki.
Zmieniony ( 13.10.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»