Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Wyjazd do kina czy na film? - o wychowawczej roli filmu
Redaktor: Administrator   
27.03.2018.
 Nie ulega wątpliwości, że współcześnie  komunikacja audiowizualna stała się podstawowym typem komunikowania się zarówno na gruncie prywatnym, jak i w procesie edukacyjnym. Wiek XXI jest wiekiem obrazu. Trudno wyobrazić sobie życie bez filmu, który stał się jednym z najważniejszych składników naszego życia- bawi, uczy, umożliwia lepsze zrozumienie rzeczywistości i samego siebie.  Stąd też edukacja filmowa zajmuje ważne miejsce w szkole, która powinna przygotowywać swoich wychowanków do świadomego uczestnictwa w kulturze.  Mając na uwadze realizację powyższych celów wychowawczych klasa VII szkoły podstawowej i II gimnazjum 22 marca 2018r. wzięły udział w wyjeździe do kina „Helios” w Stalowej Woli na film pt. „Cudowny chłopak” .
Zmieniony ( 27.03.2018. )
Czytaj całość
 
Minipiłka siatkowa dziewcząt i chłopców - gminnne zawody
Redaktor: Administrator   
26.03.2018.
 24 marca 2018 r. w sobotę  w PSP w Chwałowicach odbyły się gminne zawody w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące cztery szkoły z terenu Gminy Radomyśl nad Sanem. Drużyna chłopców  reprezentowana przez: M. Młynarczyka, J. Wydrę, P. Smolarka, Przemysława i Piotra Lachowskich, K. Wydrę, i W. Partykę  swoje sportowe zmagania rozpoczęła od meczu z gospodarzami, wygrywając 2:0, a następnie potykała się  z drużyną z Radomyśla, którą pokonała, osiągając taki sam wynik.
Zmieniony ( 26.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wyniki ogólnopolskich olimpiad z języka angielskiego i edukacji wczesnoszkolnej
Redaktor: Administrator   
23.03.2018.
 21 marca  - podczas  obchodów Pierwszego  Dnia Wiosny w naszej szkole,  zostały rozdane dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w zimowej sesji ogólnopolskich olimpiad „Olimpusek”  i  „Olimpusek” z języka angielskiego. Nasi uczniowie  po raz kolejny zaprezentowali wspaniały poziom wiedzy.  Olimpuska z  języka angielskiego pisało  10  uczniów: 3 z klasy II i 7 z klasy III szkoły podstawowej. Łącznie w całej Polsce w 2018r. w konkursie klas  II wzięło udział 1946  uczniów.
Zmieniony ( 23.03.2018. )
Czytaj całość
 
Szkolny show na powitanie wiosny
Redaktor: Administrator   
22.03.2018.
 Wiosnę nazywamy najpiękniejszą porą roku, która budzi do życia ociężałą po zimowym letargu przyrodę. W niecierpliwym oczekiwaniu na wiosenne przebudzenie i energetyczny zastrzyk witalności społeczność szkolna zgotowała, ociągającej się z przyjściem porze roku, owacyjne powitanie. Corocznie nasze Dni Wiosny mają niezwykle widowiskowy charakter, ale środowe artystyczno - rozrywkowe obchody tzw. Dnia Wagarowicza miały charakter wręcz rewiowy. Był to spektakularny maraton tańca, piosenki i humoru, którego bohaterami stali się bez wyjątku wszyscy uczniowie.
Zmieniony ( 22.03.2018. )
Czytaj całość
 
Gminny etap konkursu ortograficznego i matematycznego dla klas III
Redaktor: Administrator   
21.03.2018.
 W dniach 19 i 20 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się gminne konkursy: ortograficzny i matematyczny dla uczniów klas III, organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową  nr 12 w Stalowej Woli. W tym roku miała miejsce XXI edycja konkursów, a ich celem jest doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalenie zasad ortografii oraz doskonalenie umiejętności liczenia i rozwiązywania zadań. Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursach uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły oraz ze szkół: w Woli Rzeczyckiej, Radomyślu oraz  Antoniowie.
Zmieniony ( 21.03.2018. )
Czytaj całość
 
Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka - udział w przedstawieniu teatralnym
Redaktor: Administrator   
21.03.2018.
 We wtorek, 20.03.2018r., uczniowie klas I –III  oraz dzieci oddziału przedszkolnego  naszej szkoły, wraz z opiekunami  wybrali się do Stalowej Woli na  spektakl teatralny pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Nową  wersję  znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim zaprezentowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Barwne kostiumy i wspaniała gra aktorska,  podobały się  nie tylko  małym widzom, ale i opiekunom.
Zmieniony ( 21.03.2018. )
Czytaj całość
 
Nauka poprzez eksperymenty, doświadczenia i obserwacje
Redaktor: Administrator   
20.03.2018.
 Ostatni tydzień upłynął w klasie III  pod znakiem doświadczeń i eksperymentów. Uczniowie  mieli możliwość  samodzielnego przekonania się, że powietrze  ma swój ciężar,  porusza różne przedmioty i  zajmuje też miejsce, choć jest niewidoczne. Próbowali  samodzielnie odpowiedzieć na pytania: Co dzieje się z powietrzem gorącym, a co z zimnym? Jakie powietrze jest latem a jakie zimą? Czy tak samo się zachowuje? Uważnie obserwowali to  co działo się  z balonem.   Wyciągali wnioski, że balon wypełnia się powietrzem, ponieważ nagrzane powietrze zwiększa swoją objętość i unosi się do góry.
Zmieniony ( 20.03.2018. )
Czytaj całość
 
Odkrywamy talenty polonistyczne i matematyczne w naszej szkole - wyniki konkursu Alfik
Redaktor: Administrator   
13.03.2018.
 Ważnym zadaniem szkoły jest umożliwianie rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży oraz promocja ich osiągnięć  na szerszym forum.  Wspaniałym instrumentem motywującym uczniów do twórczego myślenia, samodzielnego działania oraz intelektualnego wysiłku są konkursy. Od lat dużym zainteresowaniem w naszej szkole cieszy się ogólnopolski konkurs Alfik organizowany przez firmę JERSZ  w ramach programu Łowimy Talenty. 22 listopada 2017 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, w którym wzięło udział aż 36 uczniów z klas II szkoły podstawowej - III gimnazjum.
Zmieniony ( 13.03.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w klasie III
Redaktor: Administrator   
13.03.2018.
 Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i trosk. Dużo radości dla mamy, pani, dla dziewczynek; w domu, w szkole i  w naszej klasie. Każdego dnia dobry uczynek. To jest od chłopców   upominek” -  Z Jerzyna
Ósmego  marca  2018 r. już  od samego rana panowała w naszej klasie radosna atmosfera, bowiem obchodziliśmy  Dzień Kobiet. Wszak nasze dziewczynki   również  są   kobietkami, o których  pamiętali koledzy z klasy.  Chłopcy ze szczególnym  zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.
Zmieniony ( 13.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wiwat Kobiety!  szkolne obchody Dnia Kobiet
Redaktor: Administrator   
12.03.2018.
 „- Czym byłby świat bez kobiet? - Bezbarwnym ogrodem bez kwiatów!”    Przytoczony dialog jest parafrazą słów francuskiego historyka i pamiętnikarza żyjącego w szesnastym wieku, Pierre’a de Bourdeille, fascynującego się niezwykłą naturą kobiet. Cytat stał się też mottem czwartkowej uroczystości, podczas której 8 marca świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet i, chociaż nie jest to jedyny dzień w roku, kiedy panie są wynoszone nad mężczyzn, miło było słyszeć, że: „Bez pań, dziewcząt – strasznie nudno byłoby na świecie”.
Zmieniony ( 12.03.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»