Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
20.08.2018.
Polowanie na jajka
Redaktor: Administrator   
12.04.2017.
 Korzystając z pięknej wiosennej aury, uczniowie klasy I i III wzięli udział  w wielkanocnej zabawie Egghunt. Zabawa ta polega na odnalezieniu jajek wielkanocnych ukrytych wcześniej przez króliczka wielkanocnego. Jajka mogą być różne,  mogą to być:  pomalowane pisanki, plastikowe jajka jak również różnego rodzaju czekoladowe jajeczka. My wybraliśmy tę najsłodszą wersję. Mniej szczęścia co do pogody mieli uczniowie klasy II i oddziału przedszkolnego,  nie było już tak słonecznie, ale to w żadnym stopniu nie przeszkodziło w poszukiwaniach, jak również w innych zabawach z wykorzystaniem wielkanocnych jajek.
Zmieniony ( 12.04.2017. )
Czytaj całość
 
Zakręcony Dzień Marchewki
Redaktor: Administrator   
10.04.2017.
 W piątek, 7 kwietnia 2017r., w naszej szkole już od rana  było gwarno i radośnie. Prawie wszystkie dzieci z klas młodszych i oddziału przedszkolnego przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Dzień Marchewki”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego odżywiania się. Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, dlatego już od najmłodszych lat chcemy wdrażać nasze dzieci do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy  warzyw, stąd taki pomysł. W tym dniu, królowała oczywiście marchewka.
Zmieniony ( 10.04.2017. )
Czytaj całość
 
Sukcesy młodych adeptów wiedzy pożarniczej
Redaktor: Administrator   
05.04.2017.
 29 marca 2017r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem  zostały  przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Ten coroczny turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Nasze gimnazjum w tym turnieju reprezentowali: Joanna Kata i Bartłomiej  Miętus, a szkołę podstawową:  Marcin Warzycki, Marcin Wilkus i Patryk Smolarek.
Zmieniony ( 05.04.2017. )
Czytaj całość
 
Klasowe ogródki ziołowe
Redaktor: Administrator   
04.04.2017.
 Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej biorą udział w siódmej edycji projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”, który realizowany jest  przez fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt  ten uświadamia  dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa ,uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywienia, skłania do zmiany stylu życia.  Realizacja projektu podzielona jest na poszczególne etapy. W etapie wiosennym  zadaniem  uczniów było założenie klasowego ogródka ziołowego, dlatego w klasach 0 – III został ogłoszony konkurs na najładniejszy  „Klasowy ogródek ziołowy”.
Zmieniony ( 04.04.2017. )
Czytaj całość
 
Szyjemy zabawki ...
Redaktor: Administrator   
03.04.2017.
 Komputery, tablety, smartfony nie mają już przed dziećmi tajemnic. Dzieci niezwykle łatwo przyswajają sobie wszelkie nowinki techniczne. Wysłanie wiadomości tekstowej przez telefon komórkowy to dla nich pestka. Więc, teoretycznie, dzisiejsze dzieciaki są bardzo sprawne manualnie. O tym, że to nie do końca tak jest, mieli okazję przekonać się uczniowie klasy III. W ostatni dzień marca postanowili samodzielnie uszyć kotki-zabawki. Dzieci zaczęły od zrobienia wykroju i to była najłatwiejsza część zadania.
Zmieniony ( 03.04.2017. )
Czytaj całość
 
Zmagania trzecioklasistów
Redaktor: Administrator   
03.04.2017.
 W dniach 27 i 28 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego i XX Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wzięli w nich udział uczniowie z klas trzecich  szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Nicole Markut, Emilia Mączka, Agnieszka Czepiel, Dominika Michałek oraz Piotr Lachowski. Konkursowe zadania nie należały do najłatwiejszych, więc tym milej jest nam poinformować, iż mamy dwie laureatki tychże konkursów.
Zmieniony ( 03.04.2017. )
Czytaj całość
 
Tydzień Wychowania do Wartości
Redaktor: Administrator   
28.03.2017.
 Od 13 marca do 19 marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zaplanowanych działaniach dotyczących wychowania do wartości.  Celem akcji była promocja wśród uczniów takich wartości jak: przyjaźń, życzliwość, mądrość, miłość oraz odpowiedzialność. Cieszy fakt, że uczniowie wraz z wychowawcami klas i rodzicami  z dużym zaangażowaniem przystąpili do pisania listów życzliwości oraz listków mądrości i wartości. Listy ze skrzynki życzliwości trafiły do adresatów,  listki z cytatami o mądrości zawisły na drzewku mądrości, a z kolei wybrane przez uczniów wartości zostały wyeksponowane w formie łańcucha na widocznych miejscach korytarza szkolnego.
Zmieniony ( 28.03.2017. )
Czytaj całość
 
Finał quizspottera
Redaktor: Administrator   
28.03.2017.
 W dniu 22 marca 2017r. odbył się finał konkursu „Dziedzictwo kulturowe powiatu stalowowolskiego„ organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Od początku marca gimnazja w powiecie stalowowolskim brały udział  w eliminacjach na etapie szkolnym. Najlepsi z danej szkoły stworzyli dwuosobowe reprezentacje, a te w środę zmierzyły się w finale konkursu z szerszym zakresem wiedzy, dotyczącym całego powiatu stalowowolskiego. Nasze gimnazjum reprezentowali Wiktoria Kosierb i Marcin Bednarz.
Zmieniony ( 28.03.2017. )
Czytaj całość
 
Kibicujemy siatkarzom z Aseco Resovii
Redaktor: Administrator   
24.03.2017.
 18 marca 2017 r. sobotnie popołudnie uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami spędzili na kibicowaniu na żywo drużynie piłki siatkowej z Rzeszowa Asseco Resovia. Drużyna jest jednym z liderów Plus Ligi. W skład drużyny wchodzą zawodnicy reprezentacji Polski tacy jak: Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek. Najwyższy zawodnik drużyny to Bartłomiej Lemański który mierzy 217 cm wzrostu, najniższy zaś to libero Damian Wojtaszek 180 cm.
Zmieniony ( 24.03.2017. )
Czytaj całość
 
Dziecięce Interpretacje
Redaktor: Administrator   
22.03.2017.
 W poniedziałek 20 marca 2017r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczestników. W kategorii I (klasy I-III) wystąpili: Julia Miętus, Dominik Kosierb, Nicole Markut, Emilia Mączka i Dominika Michałek, natomiast w kategorii II (klasy IV-VI) byli to: Gabriella Piechocka, Patrycja Pamuła, Sara Saja, Kacper Moskal, Wiktor Partyka i Karol Wydra.
Zmieniony ( 22.03.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»