Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.02.2018.
Sukcesy lekkoatletyczne
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 W czwartek 21 września w Stalowej Woli odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie naszej  szkoły.
Julia Kuciapa z kl. V wywalczyła I miejsce – w biegach na 60 m, a Krystian Gorczyca II miejsce – w rzucie piłeczką palantową.
Istotny dla naszej szkoły jest fakt, że jak do tej pory, Julka okazuje się najszybszą sprinterką w Polsce w swojej kategorii wiekowej (60 m – 8,97`).
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Zielony wolontariat, czyli jaki?- szkolenie dla wolontariuszy w Janowie Lubelskim
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 W ramach realizowanego projektu pt.”Zielone światło dla młodych” w dniach 26-27 września 2016r. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w wjazdowym szkoleniu w zakresie zielonego wolontariatu, które dobyło się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Janowskie. Po rozlokowaniu się w Kwaterze Myśliwskiej Cegielnia uczniowie wzięli udział w dwugodzinnym szkoleniu, podczas którego dowiedzieli się, co oznacza bycie wolontariuszem oraz jak współpracować z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, grup nieformalnych.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Nowe władze samorządów uczniowskich
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 Bardzo ważne dla społeczności szkolnej zadanie – wybór nowych władz samorządu uczniowskiego - wykonane. We wtorek, 20 września 2016r. poprzez rozsądnie oddany głos wyłoniono nowy zarząd  samorządów uczniowskich. Do miana przewodniczącego w szkole podstawowej kandydowali następujący uczniowie: Zuzanna Dul, Jakub Wydra, Sara Saja, Jakub Wydra, Daniel Mekal, Marcin Wilkus .  W gimnazjum do rywalizacji stanęli: Julia Warzycka, Bartłomiej Miętus, Daria Weremko, Dominika Szymańska, Agnieszka Pamuła, Weronika Cebul.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Piknik klasowy na zakończenie lata
Redaktor: Administrator   
21.09.2016.
 Korzystając  z pięknej, wręcz upalnej jak na wrzesień pogody, rodzice uczniów klasy II szkoły podstawowej postanowili  zorganizować swoim pociechom piknik na  zakończenie lata. Za zgodą oczywiście  pana dyrektora,  16 września  2016r. zamiast do szkolnych ławek wsiedliśmy na rowery i udaliśmy się do Kępy Rzeczyckiej na  wrześniowe grillowanie .  Na miejscu czekały na nas różne  niespodzianki  przygotowane  przez   trójkę klasową.
Zmieniony ( 21.09.2016. )
Czytaj całość
 
Uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej beneficjentami projektu „Zielone światło dla młodych”
Redaktor: Administrator   
15.09.2016.
 Koło Łowieckie „Głuszec” z siedzibą w Tarnobrzegu zostało laureatem konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, otrzymując wsparcie finansowe na wdrożenie autorskiego projektu pod nazwą „Zielone światło dla młodych” – społecznie i ze zrównoważonym rozwojem. Projekt zakłada realizację przedsięwzięć od sierpnia do grudnia 2016 r. Obecnie trwa nabór uczestników do tego publicznego zadania, którego bezpośrednimi beneficjentami jest społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 15.09.2016. )
Czytaj całość
 
Piknik z Noblistą, czyli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 Powieść, a dokładnie romans historyczny „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, stała się lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława Stanisława Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Wspólne czytanie zostało wyznaczone na 3 września 2016 roku, tj. minioną sobotę. Dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej miłe chwile inspirujących refleksji, niosące radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą przybrały formę piknikowego czytania w sobotnie popołudnie na łonie przyrody rozkosznie skąpanej w ciepłych promieniach słońca.
Zmieniony ( 05.09.2016. )
Czytaj całość
 
Choć klasy wciąż pełne słońca, wakacje dobiegły końca …
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 „Wiedza nam siłą i tarczą”, czyli hymnem szkoły rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej, któremu patronuje bohater narodowy Tadeusz Kościuszko. Taką patetyczną nutą, po powrocie z pobliskiego kościoła, gdzie odbyła się msza św., rozbrzmiewały mury naszej szkoły podczas corocznej powakacyjnej uroczystości prowadzonej przez pana dyrektora, Jacka Bochniaka. W swoim inauguracyjnym przemówieniu pan dyrektor zwrócił się do całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza do 172 uczniów, spośród których szczególnie przywitał pierwszoklasistów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, poświęcając im część swojego wystąpienia.
Zmieniony ( 05.09.2016. )
Czytaj całość
 
Żegnamy się ze szkołą
Redaktor: Administrator   
24.06.2016.
 „Już za parę dni, za dni parę...” rozpoczną się upragnione wakacje. Zamilkną poranne budziki, odżyją boiska i podwórka, ulice zapełnią się młodymi amatorami rowerów i jazdy na rolkach. Ten długo wyczekiwany przez dzieci okres rozpoczął się tuż po 24 czerwca, kiedy to po raz ostatni w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie w pięknych galowych strojach przybyli do szkoły już nie po „nauki”, ale po to, by podziękować za nie swym nauczycielom. Wszyscy też otrzymali zapłatę za swą całoroczną pracę w postaci świadectw, a ci najsolidniejsi odebrali także dyplomy i nagrody książkowe. Dzień zakończenia zajęć szkolnych to szczególnych czas dla klas, które wchodząc w nowy etap edukacyjny, muszą pożegnać swoje wychowawczynie i dotychczasowych nauczycieli.
Zmieniony ( 24.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wyniki XIII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficzno  Frazeologicznego
Redaktor: Administrator   
23.06.2016.
 Tegoroczny konkurs z zakresu frazeologii i ortografii adresowany do gimnazjalistów powiatu stalowowolskiego odbył się 19 maja 2016 r. w  Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr  3 w  Stalowej Woli i jak zwykle cieszył się ogromną popularnością, chociażby z uwagi na fakt, iż znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, zmagań artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum. W konkursie uczestniczyło 45 najlepszych – z wymienionej dziedziny – uczniów gimnazjów naszego powiatu, którzy przez 60 minut rozwiązywali zadania językowe.
Zmieniony ( 23.06.2016. )
Czytaj całość
 
Ogólnie „szczęśliwa siódemka” – o tegorocznych wynikach egzaminów gimnazjalnych
Redaktor: Administrator   
23.06.2016.
Od 17 czerwca znamy już wyniki egzaminów gimnazjalnych, do których w bieżącym roku szkolnym przystąpiło szesnastu uczniów klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w  Rzeczycy Długiej. Nasi gimnazjaliści - idąc śladem chlubnych wyników sprawdzianu młodszych kolegów z podstawówki - wykazali się satysfakcjonującymi szkołę wiadomościami oraz umiejętnościami zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego, które sprawdzały odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji.
Zmieniony ( 23.06.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»