Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
23.04.2018.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Redaktor: Administrator   
30.11.2016.
 „Wszyscy kochają misie.” Pod takim hasłem, 25 listopada 2016r. w naszej szkole obchodzono  święto misia. W  setną rocznicę powstania tej maskotki , dokładnie 25 listopada 2002 r. ustanowiono  Światowy Dzień Pluszowego Misia. My również  włączyliśmy się w obchody tego dnia. Już od rana, piętro naszej szkoły, gdzie uczą się najmłodsi zapełniało się różnymi pluszakami. Nie zabrakło ich też w oddziale przedszkolnym. Uczniowie klasy II, po raz drugi obchodzili to święto.
Zmieniony ( 30.11.2016. )
Czytaj całość
 
Lekkoatletyczne zmagania w Spale
Redaktor: Administrator   
29.11.2016.
 W sobotę 26 listopada 2016 r. odbyła się Halowa Olimpiada LDK. Zawody odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale a zawodnicy rywalizowali w konkurencjach skoku w dal, biegu na 60 m., rzutu piłką lekarską i sztafecie 8x200m.  Wśród ponad 500 zawodników z południowej części Polski były także reprezentantki Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej. Julia Kuciapa z klasy 5 szkoły podstawowej brała udział w rywalizacji drużyn ze szkół podstawowych, a Weronika Sikora(kl. 2 gimnazjum) była członkiem zespołu szkół gimnazjalnych.
Zmieniony ( 29.11.2016. )
Czytaj całość
 
Szkolne Koło Miłośników Przyrody w akcji sadzenia drzew
Redaktor: Administrator   
28.11.2016.
 W ramach realizowanego w naszej szkole programu ekologicznego „Zielone światło dla młodych w dniu 14 listopada 2016 r. zorganizowaliśmy akcję sadzenia drzew i krzewów. Uczniowie należący do koła przyrodniczego ochoczo zabrali się do pracy. Najpierw posadzili krzewy ozdobne wokół szkoły. Dzięki ich staraniom teraz plac przed szkołą wygląda imponująco.
Następnie uczniowie udali się do lasu, gdzie pod okiem leśniczego i prezesa koła łowieckiego „Głuszec” posadzili sadzonki drzew owocowych.
Zmieniony ( 28.11.2016. )
Czytaj całość
 
Andrzejkowe otrzęsiny
Redaktor: Administrator   
24.11.2016.
 Niegdyś ostatnie dni listopada były niezwykłym czasem magii i wróżb zarezerwowanym głównie dla niezamężnych dziewcząt. Dziś andrzejki to przede wszystkim okazja do oderwania się od nużącej codzienności, także szkolnej, głównie po to, by spędzić ten czas w niesfornym, wesołym  towarzystwie. Dlatego w czwartkowe popołudnie i wieczór 24 listopada świetlica Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej rozbrzmiewała skocznymi dźwiękami - przed zachodem słońca jeszcze w rytmie kaczuszek czy innych pierzastych towarzyszy dziecięcych zabaw, a gdy miłe ciemności spowiły korytarze szkolne, gorące rytmy zachęciły starszą część społeczności szkolnej do towarzyskich pląsów i otrzęsinowych konkurencji.
Zmieniony ( 24.11.2016. )
Czytaj całość
 
Sukcesy lekkoatletyczne naszych uczniów
Redaktor: Administrator   
23.11.2016.
 Szkolni lekkoatleci rozpoczęli sezon startów halowych od wyjazdu do Mielca. W niedzielę 20.11.2016 r. odbyły się Halowe Zawody Mikołajkowe dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Zespół Szkół w Rzeczycy Długiej reprezentowało dwoje uczniów. Julia Kuciapa z klasy V nie miała sobie równych w biegu na 60 m. i w skoku w dal. W sprincie uzyskała świetny rezultat 8,77 s., który jest jej nowym rekordem życiowym. Swój debiut lekkoatletyczny ma za sobą Bartek Czajkowski z klasy I gimnazjum, który wystartował w konkurencji skoku w dal i uzyskał rezultat 3,53 m.
Zmieniony ( 23.11.2016. )
Czytaj całość
 
Chrońmy Młodość - program dla gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
16.11.2016.
 Nasza szkoła przyjęła zaproszenie do programu "Chrońmy Młodość" od Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”. Zasadniczym celem projektu jest ochrona młodzieży przed podejmowaniem zachowań ryzykownych, głównie związanych z używaniem środków psychoaktywnych, agresją i przemocą oraz promocja zdrowego stylu życia poprzez organizowanie kompleksowych i spójnych działań profilaktyczno – wychowawczych  i aktywizacyjnych. W związku z powyższym, w edukacyjnych warsztatach stacjonarnych pn. Nowoczesna profilaktyka wobec zagrożeń dla młodzieży wziął udział szkolny pedagog, pani Barbara Turek.
Zmieniony ( 16.11.2016. )
Czytaj całość
 
Niepodległościowy koncert nad koncertami
Redaktor: Administrator   
14.11.2016.
Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.
(Johann Wolfgang Goethe)
 W myśl powyższej sentencji – w czwartek, 10 listopada 2016 r. – odbyła się w naszej szkole spektakularna akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości, upamiętniająca tegoroczną, 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niezwykłość szkolnego występu polegała na odkrywczym koncepcie koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu męskiego chóru gimnazjalistów rekrutującego się z uczniów klasy drugiej i trzeciej.
Zmieniony ( 14.11.2016. )
Czytaj całość
 
Ozdoby z odzysku
Redaktor: Administrator   
14.11.2016.
 W poniedziałek 7 listopada bieżącego roku odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe o charakterze ekologicznym - z zakresu recyklingu. Tym razem zajęcia skierowane były do uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej oraz uczniów trzeciej gimnazjum. Pierwsi z wymienionych uczyli się, jak pożytecznie wykorzystać niepotrzebne korki butelkowe, które dzięki niewielkiemu upiększeniu brokatem mogą się stać świetnymi ozdobami świątecznego stołu.
Zmieniony ( 14.11.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka w nagrodę za wygrany konkurs
Redaktor: Administrator   
14.11.2016.
 W piękny poranek, 4 listopada 2016 roku, uczniowie II klasy  szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum  wraz z opiekunami udali się na wycieczkę  autokarową, do jednej z najpiękniejszych  jaskiń w Polsce -  "Jaskini Raj", położonej w Górach Świętokrzyskich. Zaplanowana wycieczka była nagrodą za I miejsce w gminnym konkursie "Drugie życie odpadów". Celem konkursu było promowanie zachowań proekologicznych w zakresie gospodarowania odpadami.
Zmieniony ( 14.11.2016. )
Czytaj całość
 
Kolejna edycja programu ''Śniadanie daje moc''
Redaktor: Administrator   
10.11.2016.
 Dzień 8 listopada to, w wielu krajach Europy, Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ustanowiony został w 2007r. przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia. I właśnie tego dnia, już od sześciu lat, organizowana jest w naszym kraju akcja „Śniadanie daje moc”. Ideą tego programu edukacyjnego jest uświadamianie dzieciom i im rodzicom, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Zmieniony ( 10.11.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»