Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
25.05.2019.
Koszyczek wielkanocny
Redaktor: Administrator   
15.04.2019.
 Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to doskonała okazja do  zorganizowania szkolnego  konkursu plastycznego  na „Koszyczek wielkanocny”,  który adresowany był do dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Prace konkursowe  mogły być wykonywane w dowolnej technice, przy użyciu dowolnych materiałów. Do konkursu zgłoszono 55  przepięknych  koszyczków, które zachwycały oryginalnością i pięknym wykonaniem. Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby były wyjątkowe  i odznaczały się różnorodnością  form wykonania.
Zmieniony ( 15.04.2019. )
Czytaj całość
 
Nadchodzą radosne święta – czas na Easter Egg Hunt
Redaktor: Administrator   
11.04.2019.
 Easter Egg Hunt, czyli wielkanocne polowanie na jajka, to bardzo fajna zabawa, o której jest coraz głośniej na całym świecie. Największą popularność zyskała w krajach anglojęzycznych, ale  od kilku lat ma swoich zwolenników  również  w Polsce. Polega na tym, że dzieci szukają jajek ukrytych w ogrodzie, głównie w trawie, a wygrywa to dziecko, które odnajdzie najwięcej.  Formy  tego zwyczaju  są różne, mogą to być jajka czekoladowe lub plastikowe z niespodziankami w środku, ale cel  mają jeden – by dzieci miały okazję do zabawy i odczuwały radość  z  poszukiwania wielkanocnych jajek. 
Zmieniony ( 11.04.2019. )
Czytaj całość
 
Metoda aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss zagościła w klasie szóstej
Redaktor: Administrator   
08.04.2019.
 Pięć wieków przed naszą erą Konfucjusz trafił w samo sedno przedstawiając prosty klucz do zdobywania wiedzy i umiejętności. Jego myśl wyrażona  w powiedzeniu:  „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział – a zrozumiem” jest aktualna również w dzisiejszych czasach i oddaje  kwintesencję metody aktywnego słuchania muzyki. Podczas tych zajęć melodia pobudza wyobraźnię, rozwija pozytywne cechy charakteru oraz zdolności poznawcze, wspomaga zmysły, prowadzi do współdziałania sensoryzmów dziecka, a także rozwija poczucie więzi grupowej. Nadto niesie ze sobą nieocenione wartości wychowawcze.
Zmieniony ( 08.04.2019. )
Czytaj całość
 
Marzec - kolejny miesiąc za nami ...
Redaktor: Administrator   
05.04.2019.
 Marzec był dosyć długim miesiącem, a zarazem bardzo aktywnym, kolorowym i pracowitym dla naszych maluchów. Przedszkolaki zostały przeniesione do krainy, w której żyją zwierzęta zamieszkujące ZOO, kolejną przygodą było poznanie zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze miód i przy okazji miały szansę skosztowania tego przysmaku. Poza tym były również świadkami pożegnania zimy i zapoznania się ze zwiastunami wiosny, poznały gatunki kwiatów wyrastających na wiosnę oraz zdobyły wiedzą dotyczącą tej pory roku.
Zmieniony ( 05.04.2019. )
Czytaj całość
 
Kulinarne Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli
Redaktor: Administrator   
02.04.2019.
 29 marca 2019r. uczniowie z klasy II i III, a 1 kwietnia 2019r. klasy I  oraz dzieci oddziału przedszkolnego, uczestniczyli w Kulinarnych Warsztatach Wielkanocnych w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Warsztaty miały na celu przybliżyć tradycje wielkanocne. Zadaniem małych uczestników warsztatów było przygotowanie mazurków wielkanocnych.  Wszystkie  dzieci  z wielkim zaangażowaniem z ciasta kruchego formowały w foremkach mazurki wielkanocne. Po upieczeniu dekorowano, nie zabrakło masy kajmakowej i też było mnóstwo bakalii, ponieważ mazurek to ciasto bardzo dekoracyjne, musi być wyjątkowo pięknie przyozdobione.
Zmieniony ( 02.04.2019. )
Czytaj całość
 
Spektakularne sukcesy - wyniki ALFIKA MATEMATYCZNEGO 2018
Redaktor: Administrator   
29.03.2019.
 11 listopada 2018 roku odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W konkursie wzięło udział ponad 61 tys. uczestników z 1466 szkół z klas II-VII szkoły podstawowej, III gimnazjum oraz I-III liceum. Z naszej szkoły do zmagań konkursowych przystąpiło 31 uczniów. Podczas nadzwyczajnego szkolnego apelu - dyplomem oraz drobnym upominkiem -  wyróżnieni zostali  uczniowie , którzy w swojej klasie uzyskali najlepszy wynik; należeli do nich: Emilia Zięba – kl. II, David Markut – kl. III,  Dominik Kosierb – kl. IV, Emilia Mączka – kl. V, Sara Saja – kl. VII, Marcin Młynarczyk – kl. VIII, a w gimnazjum – Klaudia Mańkowska. Natomiast laureatem tegoż konkursu został uczeń klasy VI – Marcin Wilkus, który uzyskał 93.33% punktów możliwych do zdobycia.
Zmieniony ( 29.03.2019. )
Czytaj całość
 
Bardzo dobre wyniki konkursu Alfik Humanistyczny
Redaktor: Administrator   
27.03.2019.
 Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny odbyła się 12 grudnia 2018 roku. W konkursie wzięło udział prawie 18 tyś. uczestników z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas VI- VIII.  Wśród nich czworo uczniów uzyskało wyniki zasługujące na szczególną pochwałę. Najlepszy wynik w szkole wynoszący 89,17 % punktów możliwych do uzyskania, tym samym 3 miejsce w województwie i 54 miejsce w kraju uzyskała Amelia Pomykała, uczennica klasy VI. Wysoki wyniki (78,33% punktów) w tej samej wiekowej, 10 miejsce w województwie i 261 miejsce w kraju otrzymał Marcin Wilkus.
Zmieniony ( 27.03.2019. )
Czytaj całość
 
Spotkanie z pszczelarzem
Redaktor: Administrator   
27.03.2019.
 We wtorek 26 marca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Janem Oszustem, pszczelarzem z Nowin. Spotkanie w Wiejskim Domu Kultury w Rzeczycy Długiej zorganizowała pani Agnieszka Świątek z tutejszej biblioteki przy współpracy z panią Iloną Pietruszką z Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomyślu nad Sanem. Pan Jan Oszust w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadał dzieciom o pracy pszczelarza oraz o życiu pszczół. Dzieci dowiedziały się jak długo żyją pszczoły, jak wygląda ich dom, jak „rozmawiają” ze sobą.
Zmieniony ( 27.03.2019. )
Czytaj całość
 
Sukcesy naszych uczniów w turnieju pożarniczym
Redaktor: Administrator   
25.03.2019.
 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” ma w naszej szkole  długą tradycję. Nasi uczniowie od wielu lat startują,  z dużymi sukcesami, w eliminacjach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a nawet centralnych. Turniej ten  jest jedną z form współpracy szkół z jednostkami OSP i PSP, a jej efektem jest upowszechnianie wiedzy na tematy ochrony  przeciwpożarowej i ratownictwa wśród dzieci i młodzieży. Właśnie rozpoczęła  się  kolejna jego edycja.  W dniu 22 marca 2019 r. w Urzędzie Gminy Radomyśl nad Sanem   przeprowadzono  eliminacje gminne, w których wzięli udział  reprezentanci wszystkich szkół z terenu naszej gminy  w dwóch kategoriach wiekowych.
Zmieniony ( 25.03.2019. )
Czytaj całość
 
Wiosenalia - święto wiosny
Redaktor: Administrator   
22.03.2019.
 21 marca jest dniem, w którym szczególnie zachwycamy się pięknem świata i otaczającej nas przyrody. To najpiękniejsza pora roku, która pozwala nam cieszyć się wielością pąków i barwnych kwiatów. „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna- wszystko wkrótce rozkwitnie”. Tak więc rozkwita w nas chęć do życia, a na twarzy pojawia się szeroki uśmiech, którym pragniemy się dzielić, bo - jak wszyscy doskonale wiemy -  śmiech to zdrowie! Uczniowie poprzez swoje dzisiejsze występy i pokazy wnieśli w mury szkoły tyle szczęścia i radości, ile tylko byli w stanie. Przedszkolaki zaprezentowały publiczności trzy uroczo wykonane wiosenne piosenki. Oddział przedszkolny zabrał nas do ogrodu, skąd w szybciutkim tempie przenieśliśmy się do cyrku wraz z pierwszoklasistami.
Zmieniony ( 22.03.2019. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»