Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.01.2019.
O andrzejkach przez pryzmat edukacyjnych wyborów
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Tegoroczne Andrzejkowe Drzwi Otwarte w stalowowolskim ekonomiku, czyli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli, stały się miłym pretekstem – tym razem w hogwartowskim  klimacie – do odwiedzin szkoły przez gimnazjalistów i ósmoklasistów, przed którymi wkrótce stanie ważna decyzja o wyborze nowej drogi edukacyjno-zawodowej. Toteż (30 listopada) nasi najstarsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w świetnej – corocznej zresztą o tej andrzejkowej porze – imprezie promującej ekonomik oraz zaplanowanych  z tej okazji licznych atrakcjach.                
Zmieniony ( 17.12.2018. )
Czytaj całość
 
Adwentowa refleksja o hucznych zabawach i upływie czasu
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Słusznie twierdził niejaki Heraklit z Efezu – „panta rei” (wszystko płynie), można tylko dodać, że zwłaszcza nieubłaganie i ze zdwojoną prędkością płynie czas ... I tak dopiero obchodziliśmy wigilię świętego Andrzeja (29 listopada), która była okazją do hucznych zabaw tuż przed rozpoczęciem adwentowego wyciszenia, by za chwilę obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Ale wróćmy wspomnieniem do magicznych andrzejek; ulotnej chwili zabawy, której nigdy nie zapomina zorganizować uczniom sprawnie działająca w naszej szkole Rada Rodziców, a którą w tym roku wzbogacił o fantazyjne  wróżymy i konkursy Samorząd Uczniowski.
Zmieniony ( 17.12.2018. )
Czytaj całość
 
Na spektaklu teatralnym
Redaktor: Administrator   
14.12.2018.
 W piątek 14 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I, II i III pojechali do Stalowej Woli do Miejskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny. Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa wystąpił przed młodymi widzami z przedstawieniem pt. „Pocahontas”. Naszym dzieciom spektakl bardzo się podobał. Z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów. Często żywo reagowały na to, co się działo na scenie. Dzieci były bardzo grzeczne i zdyscyplinowane.
   tekst: B. Czajkowska
Zmieniony ( 14.12.2018. )
Czytaj całość
 
Poezja dla Niepodległej
Redaktor: Administrator   
14.12.2018.
 12 grudnia 2018r. odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Moja Ojczyzna”. W tym roku uczniowie recytowali wiersze patriotyczne. Konkurs zorganizowano z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów kl. 0 - IV.  Ocenie podlegały: dobór i rozumienie tekstu, opanowanie pamięciowe, dykcja i ekspresja wypowiedzi.
Jury w składzie: Renata Puzio, Mariola Pawłowska, Jolanta Lubera wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Laura Butryn – kl. IV
II miejsce - David Markut – kl. III
III miejsce - Jakub Mączka – kl. I.
Zmieniony ( 14.12.2018. )
Czytaj całość
 
Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra
Redaktor: Administrator   
13.12.2018.
 5 grudnia to dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Szkolna Grupa Wolontariatu wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego postanowiła przeżyć go w niecodzienny sposób z wyjątkowymi osobami. Zaprosiliśmy do naszej szkoły podopiecznych "Ochronki" ze Stalowej Woli. Podczas wspólnych gier zespołowych, pląsów oraz rozmów widać było jak między uczestnikami spotkania nawiązują się wspaniałe więzi. Niewątpliwie cel zaszczepienia serdeczności oraz radości w sercach zaproszonych gości został osiągnięty. Nic w tym dziwnego, bo właśnie druga osoba i życzliwe relacje sprawiają, że chce się żyć pełnią życia.
Zmieniony ( 13.12.2018. )
Czytaj całość
 
Zapachniało już świętami … - pieczenie pierników w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
12.12.2018.
 Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Pierniki są to wypieki, które pojawiają  się nie tylko na świątecznym stole, ale również na choince, w formie naturalnych ozdób. Uczniowie klasy I i zerówki  postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do naszej szkoły. We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. Główną prowadzącą  warsztaty pieczenia  była pani Leokadia Gugała – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomyślu nad Sanem z siedzibą  w Chwałowicach, która ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ufundowała  artykuły potrzebne do tego przedsięwzięcia.
Zmieniony ( 12.12.2018. )
Czytaj całość
 
Przyjaciel (nie)Potrzebnej Książki
Redaktor: Administrator   
07.12.2018.
 6 grudnia to wspaniały dzień, w którym zwyczajowo obdarowujemy się wzajemnie prezentami. Dzień św. Mikołaja był najlepszą, jaka mogła się nadarzyć, okazją do przeprowadzenia akcji zatytułowanej „Przyjaciel (nie)Potrzebnej Książki” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Akcja miała na celu zaopatrzenie biblioteki przedszkolnej w bajki i baśnie. Zaangażowani zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy w ramach akcji przynosili egzemplarze książek z dzieciństwa. Każdy mógł zostać  Mikołajem i tym drobnym, „(nie)potrzebnym” upominkiem sprawić przyjemność najmłodszym.  Łącznie zebrano 238 książek i 8 płyt DVD z bajkami. Najwięcej udało się zebrać klasie VI (66 egzemplarzy), zaś pojedynczymi rekordzistami w obdarowywaniu zostali:  Sara Saja–63 książki i 8 bajek na płytach, Szymon Kołodziej – 29 książek i Seweryn Krawiec – 23 książki.
Zmieniony ( 07.12.2018. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowe Teatrzyki 2018
Redaktor: Administrator   
07.12.2018.
 W środę, 5 grudnia 2018r. w Chwałowicach odbył się już VI  Gminny Przegląd Mikołajkowych  Teatrzyków. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego.  Zebranych  gości i uczestników, jak co roku, bardzo serdecznie powitała pani Teresa Lachowska  - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach. Każda grupa z naszej szkoły, pod opieką  swojej wychowawczyni, zaprezentowała przedstawienie połączone z piosenką, a zerówka także z układem tanecznym. Dzieci z zerówki  wcieliły się w role kaczuszek i zaprezentowały „Kaczkę dziwaczkę”, a pierwszoklasiści pięknie przedstawili  „Kłótnię czterech pór roku”.
Zmieniony ( 07.12.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Mikołajkowej Czapki
Redaktor: Administrator   
07.12.2018.
 6 grudnia 2018 roku został ogłoszony w naszej szkole Dniem Mikołajowej Czapki. Nie wiemy skąd, ale o tym dniu dowiedział się sam Święty Mikołaj i odwiedził najmłodszych uczniów naszej szkoły. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Jedne dzieci bez tremy odpowiadały na pytania niezwykłego gościa, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, inne aż zaniemówiły z wrażenia. W naszej szkole uczą się wyłącznie grzeczne dzieci, więc każde dostało prezent od Św. Mikołaja. Dostojny gość obiecał, że w przyszłym roku znów zawita w progi naszej szkoły.
       tekst: B. Czajkowska
Zmieniony ( 07.12.2018. )
Czytaj całość
 
Mikołajki w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
06.12.2018.
 6 grudnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.  Święty  Mikołaj został gorąco przywitany przez dzieci piosenką. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez  Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Zmieniony ( 06.12.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»