Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
30.05.2017.
Szyjemy zabawki ...
Redaktor: Administrator   
03.04.2017.
 Komputery, tablety, smartfony nie mają już przed dziećmi tajemnic. Dzieci niezwykle łatwo przyswajają sobie wszelkie nowinki techniczne. Wysłanie wiadomości tekstowej przez telefon komórkowy to dla nich pestka. Więc, teoretycznie, dzisiejsze dzieciaki są bardzo sprawne manualnie. O tym, że to nie do końca tak jest, mieli okazję przekonać się uczniowie klasy III. W ostatni dzień marca postanowili samodzielnie uszyć kotki-zabawki. Dzieci zaczęły od zrobienia wykroju i to była najłatwiejsza część zadania.
Zmieniony ( 03.04.2017. )
Czytaj całość
 
Zmagania trzecioklasistów
Redaktor: Administrator   
03.04.2017.
 W dniach 27 i 28 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole gminne eliminacje XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego i XX Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wzięli w nich udział uczniowie z klas trzecich  szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Nicole Markut, Emilia Mączka, Agnieszka Czepiel, Dominika Michałek oraz Piotr Lachowski. Konkursowe zadania nie należały do najłatwiejszych, więc tym milej jest nam poinformować, iż mamy dwie laureatki tychże konkursów.
Zmieniony ( 03.04.2017. )
Czytaj całość
 
Tydzień Wychowania do Wartości
Redaktor: Administrator   
28.03.2017.
 Od 13 marca do 19 marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zaplanowanych działaniach dotyczących wychowania do wartości.  Celem akcji była promocja wśród uczniów takich wartości jak: przyjaźń, życzliwość, mądrość, miłość oraz odpowiedzialność. Cieszy fakt, że uczniowie wraz z wychowawcami klas i rodzicami  z dużym zaangażowaniem przystąpili do pisania listów życzliwości oraz listków mądrości i wartości. Listy ze skrzynki życzliwości trafiły do adresatów,  listki z cytatami o mądrości zawisły na drzewku mądrości, a z kolei wybrane przez uczniów wartości zostały wyeksponowane w formie łańcucha na widocznych miejscach korytarza szkolnego.
Zmieniony ( 28.03.2017. )
Czytaj całość
 
Finał quizspottera
Redaktor: Administrator   
28.03.2017.
 W dniu 22 marca 2017r. odbył się finał konkursu „Dziedzictwo kulturowe powiatu stalowowolskiego„ organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Od początku marca gimnazja w powiecie stalowowolskim brały udział  w eliminacjach na etapie szkolnym. Najlepsi z danej szkoły stworzyli dwuosobowe reprezentacje, a te w środę zmierzyły się w finale konkursu z szerszym zakresem wiedzy, dotyczącym całego powiatu stalowowolskiego. Nasze gimnazjum reprezentowali Wiktoria Kosierb i Marcin Bednarz.
Zmieniony ( 28.03.2017. )
Czytaj całość
 
Kibicujemy siatkarzom z Aseco Resovii
Redaktor: Administrator   
24.03.2017.
 18 marca 2017 r. sobotnie popołudnie uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami spędzili na kibicowaniu na żywo drużynie piłki siatkowej z Rzeszowa Asseco Resovia. Drużyna jest jednym z liderów Plus Ligi. W skład drużyny wchodzą zawodnicy reprezentacji Polski tacy jak: Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek. Najwyższy zawodnik drużyny to Bartłomiej Lemański który mierzy 217 cm wzrostu, najniższy zaś to libero Damian Wojtaszek 180 cm.
Zmieniony ( 24.03.2017. )
Czytaj całość
 
Dziecięce Interpretacje
Redaktor: Administrator   
22.03.2017.
 W poniedziałek 20 marca 2017r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczestników. W kategorii I (klasy I-III) wystąpili: Julia Miętus, Dominik Kosierb, Nicole Markut, Emilia Mączka i Dominika Michałek, natomiast w kategorii II (klasy IV-VI) byli to: Gabriella Piechocka, Patrycja Pamuła, Sara Saja, Kacper Moskal, Wiktor Partyka i Karol Wydra.
Zmieniony ( 22.03.2017. )
Czytaj całość
 
Jak powitać wiosnę?
Redaktor: Administrator   
21.03.2017.
 Wiosna to budząca się do życia przyroda, to coraz jaśniejsze słońce i śpiewy ptaków o świcie. To bardzo radosna i wyczekiwana przez wszystkich pora roku. Aby zapewnić sobie wspaniałe samopoczucie na wiosnę, warto trochę pośmiać się, pożartować, pośpiewać, potańczyć, zobaczyć co proponują projektanci mody na nadchodzący sezon.  21 marca odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Wiosny.
Zmieniony ( 21.03.2017. )
Czytaj całość
 
Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat
Redaktor: Administrator   
13.03.2017.
 Dnia 20 lutego odbył się I etap konkursu czytelniczego pod hasłem:  Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat, w którym wzięło udział 15 wspaniale do niego przygotowanych  uczniów  z klasy II szkoły podstawowej. Aż siedmioro uczniów rozwiązało przygotowany test w stu procentach. Byli to: Julia Miętus, Łukasz Podolski, Oliwia Juda, Dominik Kosierb, Laura Butryn, Szymon Kołodziej i Nadia Chołody.
Zmieniony ( 13.03.2017. )
Czytaj całość
 
Inspirujące spotkanie z kobietą
Redaktor: Administrator   
13.03.2017.
 Z okazji Dnia Kobiet męska część społeczności uczniowskiej przygotowała spektakularną akademię z wiodącym wątkiem ewolucji feminizmu z przymrużeniem oka. Na scenie pojawiły się zatem kreacje i osobowości kobiet począwszy od epoki kamienia łupanego a skończywszy na wyzwolonej współczesności. Przed okiem zadziwionych widzów przemknęły też: zwiewne kobiety salonowe, bojowo wyposażone żołnierki, nietypowe traktorzystki i prawdziwe uosobienia czarnych wampów.
Zmieniony ( 13.03.2017. )
Czytaj całość
 
Interaktywny Quizspotter dla gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
02.03.2017.
 2 marca 2017r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap interaktywnego Quizspottera, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. W quizie, którego tematem było "Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego" wzięło udział 20 uczniów naszego gimnazjum. Na pytania prezentowane na ekranie należało odpowiedzieć używając tabletu. Quiz składał się z 19 pytań, które dotyczyły głównie dziedzictwa, historii, tradycji i wydarzeń związanych z naszą gminą.
Zmieniony ( 02.03.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»