Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Podwójny tytuł laureata i wiele powodów do dumy!
Redaktor: Administrator   
13.02.2019.
Najpiękniejsze w pracy nauczyciela jest to, że może dostrzec w oczach swojego ucznia autentyczny blask zainteresowania zdobywaniem wiedzy. I nie ma piękniejszego prezentu dla pedagoga jak chwila tryumfu i radość z sukcesu swojego ucznia, które może z nim dzielić i chciałby przedłużyć w nieskończoność.Takie właśnie refleksje nasuwają się po żmudnej, wytężonej, ale jakże efektywnej pracy naszej gimnazjalistki, Agnieszki Pamuły, która dwukrotnie w tym roku szkolnym odniosła  sukces, biorąc udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Zmieniony ( 18.02.2019. )
Czytaj całość
 
To był bal! – szkolny karnawał 2019
Redaktor: Administrator   
06.02.2019.
 W naszym kraju karnawał pojawił się za czasów szlachty sarmackiej, a staropolskie obchody określane były jako zapusty. Polacy lubili szukać okazji do zabawy, bowiem życie w wiejskich dworkach bywało monotonne i nudne, dlatego karnawał przypadł do gustu zarówno szlachetnie urodzonym, jak i prostemu ludowi. Więc przez cały jego okres wyprawiano uczty, organizowano kuligi z ogniskiem i pieczeniem mięsa. Okres trwania karnawału rozpoczynało święto Trzech Króli, a kończył tradycyjnie, tak jak obecnie, Wielki Post. W naszej szkole od lat kultywujemy tradycje zabaw karnawałowych zwanych popularnie - choinką, o którą – również tradycyjnie – dba z całą pieczołowitością społeczność rodzicielska zrzeszona w Radzie Rodziców.
Zmieniony ( 06.02.2019. )
Czytaj całość
 
Czyste powietrze wokół nas
Redaktor: Administrator   
06.02.2019.
 Grupa dzieci z zerówki przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich tytoń. Omawiając zagadnienia wynikające z programu próbowaliśmy wspólnie z dziećmi odpowiedzieć na różne pytania, m.in.: „co się dzieje gdy ludzie palą papierosy?, jak unikać dymu papierosowego?, dlaczego dym papierosowy szkodzi- zwłaszcza dzieciom?”. Realizacja  programu przebiega etapami.
Zmieniony ( 06.02.2019. )
Czytaj całość
 
Każdy może uratować życie...
Redaktor: Administrator   
05.02.2019.
 O przeżyciu osób poszkodowanych w wypadku często decydują pierwsze minuty. Od tego, czy znajdzie się ktoś, kto nie przejdzie obojętnie i udzieli pierwszej pomocy – zależy życie ludzkie. 4 lutego  2019  roku w naszej szkole  odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,  w których wzięli udział uczniowie klasy VIII i III gimnazjum. Celem zajęć było podniesienie poziomu wiedzy i skali umiejętności uczniów  w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, zanim możliwe będzie  udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. Zajęcia przeprowadziła pani Olga Kożuch – ratownik medyczny z Ośrodka Szkoleniowego „ Żbik” , rozpoczynając  spotkanie od sprawdzenia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników szkolenia.
Zmieniony ( 05.02.2019. )
Czytaj całość
 
Karnawał w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
05.02.2019.
 W dniu 2 lutego 2019 r. odbyła się zabawa choinkowa dla przedszkolaków. Dzieci wesoło bawiły się na sali przedszkolnej przy dźwiękach znanych piosenek. Były zabawy i tańce z rodzicami oraz słodki poczęstunek. Zabawa odbyła się w miłej atmosferze, dostarczając przedszkolakom dużej porcji radości i uśmiechu. Nie zabrakło również prezentacji strojów karnawałowych przygotowanych przez rodziców.
Zmieniony ( 05.02.2019. )
Czytaj całość
 
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt
Redaktor: Administrator   
05.02.2019.
 2 lutego 2019 r. w sobotę w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt (roczniki 2003-2005). W zawodach wzięły udział uczennice szkół z Gminy Radomyśl nad Sanem. Naszą szkołę reprezentowały Weronika Cebula, Katarzyna Drzewii, Maria Gorczyca, Wiktoria Kosierb, Kinga Mantycka, Agnieszka Pamuła, Dominika Ziarno. Mecze zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna nie oddała ani jednego seta wygrywając każdy z meczy ze znaczną przewagą i zdobyła I miejsce. Gratulujemy!
Zmieniony ( 05.02.2019. )
Czytaj całość
 
Aby ferie były zdrowe i bezpieczne…- szkolenie w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku
Redaktor: Administrator   
04.02.2019.
 W piątek, 1 lutego 2019 roku w związku ze zbliżającymi się w naszym województwie feriami uczniowie klas IV- VIII szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego wzięli udział w szkoleniu na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Ciekawej prelekcji wygłoszonej przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli towarzyszyły pokazy akcji ratowniczych, w których uczestniczyli strażacy oraz chętni uczniowie. Dowiedzieli się, jak należy zachować się w przypadku załamania się lodu zarówno z perspektywy tonącego, jak i udzielającego pomocy. Zwrócono także uwagę na częste, zwłaszcza w okresie grzewczym, przypadki zatrucia czadem.
Zmieniony ( 04.02.2019. )
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
04.02.2019.
 „Jaki dzisiaj dzień wesoły, najprawdziwsze święto” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystość obchodów Dnia Babci i Dziadka, które odbyły się w naszym  przedszkolu 30 stycznia 2019r. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
Zmieniony ( 04.02.2019. )
Czytaj całość
 
Spotkanie z bibliotekarką
Redaktor: Administrator   
01.02.2019.
 29 stycznia nasze przedszkole odwiedziła  pani Agnieszka Świątek z  Biblioteki Publicznej w Rzeczycy Długiej. Pani bibliotekarka przygotowała dla przedszkolaków książeczkę pt. ,,Zabawy na śniegu”, której główną bohaterką jest Świnka Peppa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prezentowanej bajki. Przedszkolaki wysłuchały również wiesza, następnie próbowały przedstawić go w formie ilustracji. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o pozytywnym odbiorze zajęć. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie i miło spędzony z nami czas.
Zmieniony ( 01.02.2019. )
Czytaj całość
 
Babcia i Dziadek dziś świętują
Redaktor: Administrator   
23.01.2019.
 Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.  Ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole 21 stycznia 2019r. W pięknie udekorowanej  sali dzieci z zerówki i klas I-III  wraz z swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny.  Były to wzruszające wiersze, piosenki, tańce, skecze, przedstawienia: „Czerwony Kapturek” i „Dziewczynka z zapałkami”, związane tematycznie z tym świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.
Zmieniony ( 23.01.2019. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»