Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2018.
Konkurs o Powstaniu Styczniowym
Redaktor: Administrator   
13.02.2018.
 W dniu 26 stycznia 2018r. uczniowie Zuzanna Dul, Marcin Młynarczyk i Kacper Moskal reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”. Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawowa w Woli Rzeczyckiej pod patronatem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem. Celem konkursu było uczczenie 155. rocznicy wybuchu powstania oraz jego bohaterów oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży w przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zmieniony ( 13.02.2018. )
Czytaj całość
 
Cyberprzemoc - zagrożenie XXI wieku
Redaktor: Administrator   
19.01.2018.
 W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli dotyczące cyberprzemocy. Prelekcja została wygłoszona w ramach Programu prewencyjnego „Cyberbezpieczni”, który jest realizowany od maja zeszłego roku na terenie całego województwa podkarpackiego. Celem programu jest dostarczenie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem, do których dochodzi w przestrzeni wirtualnej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII oraz klasy II i III gimnazjum.
Zmieniony ( 19.01.2018. )
Czytaj całość
 
Wyjazd na spektal taneczny
Redaktor: Administrator   
19.01.2018.
 W miniony poniedziałek, tj. 15 stycznia 2018r. uczniowie klasy III i IV korzystając z zaproszenia Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli wybrali się na spektakl taneczny pt. „Magia Świąt”. Na scenie zaprezentował się Młodzieżowy Zespół tańca Współczesnego Pasja oraz Dziecięcy Zespół Tańca Smyk. Tancerze przenieśli małych widzów w kolorowy i magiczny świat Świąt.
Zmieniony ( 19.01.2018. )
Czytaj całość
 
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Redaktor: Administrator   
18.01.2018.
 We wtorek 16 stycznia 2018r. do naszej szkoły zawitał dzielnicowy z Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem, sierżant sztabowy Tomasz Woźniak. Przyszedł, aby przeprowadzić pogadankę z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczniami klasy I szkoły podstawowej. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały pana policjanta, chętnie też zadawały pytania.  Pan policjant mówił przede wszystkim o bezpieczeństwie dzieci. Przypomniał zasady poruszania się po drogach, zasady przewożenia dzieci w samochodach.
Zmieniony ( 18.01.2018. )
Czytaj całość
 
Najmłodsi zaśpiewali Jezusowi
Redaktor: Administrator   
17.01.2018.
 W piątak 12 stycznia 2018r. odbył się w Radomyślu VII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Jezusowi zaśpiewajmy dziś”. Uczestnikami konkursu były dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przdszkolnych. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy pan Jan Pyrkosz. Naszą szkołę reprezentowało dwoję wokalistów: Oliwia Krawiec i Jakub Mączka.
Zmieniony ( 17.01.2018. )
Czytaj całość
 
Ogólnopolska Olimpiada „ Olimpusek 2018 ”
Redaktor: Administrator   
15.01.2018.
 W dniach 8 i 9 stycznia 2018r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”. W naszej szkole  po raz pierwszy  uczniowie brali udział w Olimpusku z zajęć zintegrowanych i po raz drugi w Olimpusku  z języka angielskiego. W pierwszym dniu do olimpiady  przystąpiło dwoje dzieci z klasy II i ośmioro z klasy III, natomiast  w drugim dniu olimpiadę z języka angielskiego  pisało troje dzieci z  klasy II i siedmioro z klasy III. Testy, które rozwiązywali uczniowie  zawierały 21 zadań zróżnicowanych w zależności od klasy.
Zmieniony ( 15.01.2018. )
Czytaj całość
 
I będziemy śpiewać wszędzie o tak wesołej kolędzie!
Redaktor: Administrator   
08.01.2018.
 Jak co roku, 6 stycznia, w naszym polskim krajobrazie pojawiają się kolorowe orszaki kolędników celebrujące Objawienie Pańskie, zwane świętem Trzech Króli. Święto upamiętnia objawienie się Boga całemu światu oraz Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Rzeczycka szkoła już po raz ósmy zaprosiła w tym świątecznym dniu wszystkich adoratorów jasełek, zwłaszcza rozśpiewane rodziny swoich uczniów, by zachęcić do wspólnego śpiewania kolęd i odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem.
Zmieniony ( 08.01.2018. )
Czytaj całość
 
Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek – grudzień 2017
Redaktor: Administrator   
28.12.2017.
 Doskonale wiemy, że wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, co stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia. Toteż w naszej szkole 21 grudnia, w przededniach ferii świątecznych, społeczność szkolna zebrała się na wspólne kolędowanie. Zgodnie z naszą coroczną tradycją Samorząd Uczniowski PSP w Rzeczycy Długiej zorganizował klasową akcję nastrojowego przedświątecznego „wyśpiewywania na chwałę Nowo Narodzonemu”. Każda klasa w tygodniu przedświątecznym prezentowała na forum szkoły swój szczególny repertuar, tj. jedną kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną.
Zmieniony ( 28.12.2017. )
Czytaj całość
 
Magia Świąt ogarnia nas wszystkich…
Redaktor: Administrator   
22.12.2017.
 Wspólne kolędowanie, ubieranie choinki, spotkanie z Mikołajem to  symbole przypominające o tym,  że zbliżają się święta. Każdy z nas tęskni przez cały rok za magicznym czasem świąt. Na myśl przychodzą bliscy, przyjaciele, radosne spotkania… Aby zatrzymać ten wyjątkowy czas na dłużej,  przygotowania rozpoczęliśmy już od spotkania z Mikołajem. Następnie uczniowie wykonywali choinki na szkolną gazetkę i skarpety do zawieszenia. Z wielkim zaangażowaniem trzecioklasiści dekorowali  „piernikowe cuda”,  którymi ozdabiali  klasową choinkę. Wśród nich były: domki, choinki, aniołki, serca, dzwoneczki.
Zmieniony ( 22.12.2017. )
Czytaj całość
 
Galeria pięknych choinek
Redaktor: Administrator   
21.12.2017.
 Świąteczne konkursy plastyczne  w naszej szkole to już tradycja. Tegoroczny konkurs "Na najpiękniejszą  choinkę "  cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Jak pokazuje  wystawa, którą można podziwiać  od wtorku 19 grudnia 2017 r.  inwencji twórczej  i kreatywności  uczestnikom konkursu nie brakowało.  Pełne wyobraźni prace wykonane z przeróżnych materiałów zachwycały swoją pomysłowością.  Wśród siedemdziesięciu siedmiu  zgłoszonych do konkursu choinek  znajdziemy takie, które wykonane  są z papieru, gazet,  mchu, szyszek, piórek, płatków kosmetycznych, waty, różnego rodzaju tkanin, wstążek, tasiemek,  a nawet  z łyżeczek.
Zmieniony ( 21.12.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»