Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
22.09.2017.
„Niektórzy lubią poezję”- nasi uczniowie w powiatowym konkursie recytatorskim
Redaktor: Administrator   
08.04.2016.
 Na szczęście grono miłośników poezji w naszym powiecie jest prawdziwie imponujące, o czym mogliśmy się przekonać podczas Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”, w którym to wzięło udział ponad 100 uczniów z naszych okolic. Eliminacje odbyły się już 10 marca 2016 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas IV-VI: Julia Kuciapa, Sara Saja, Justyna Gorczyca, Zuzanna Dul i Bartłomiej Czajkowski. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom- wspaniale przygotowani, zachwycali ciekawymi interpretacjami znanych utworów polskich poetów piszących dla dzieci, m.in. Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej.
Zmieniony ( 08.04.2016. )
Czytaj całość
 
II etap Konkursu Matematycznego Młody Matematyk
Redaktor: Administrator   
07.04.2016.
 5 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu matematycznego dla klas pierwszych i drugich gimnazjum „Młody Matematyk”. Spośród siedmiu uczestników, do kolejnego etapu (powiatowego) zakwalifikowało się czworo uczniów:
Joanna Kata – 13 pkt/15,
Grzegorz Latawiec  - 12 pkt/15,
Jakub Gorczyca – 10 pkt/15,
Artur Ozga – 10 pkt/15.
Zmieniony ( 07.04.2016. )
Czytaj całość
 
Rzeczycka młodzież zapobiega pożarom
Redaktor: Administrator   
05.04.2016.
 4 kwietnia 2016 r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem  zostały  przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Ten coroczny turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W tym roku niewątpliwie należał on do dzieci i młodzieży z naszej szkoły, ponieważ pierwsze trzy miejsca w kategorii gimnazjów oraz pierwsze dwa w kategorii szkół podstawowych zajęli właśnie oni.
Zmieniony ( 06.04.2016. )
Czytaj całość
 
W klimacie Wielkiego Tygodnia
Redaktor: Administrator   
23.03.2016.
 Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz symbolizuje zwycięstwo życia nad śmiercią. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. To także czas, w którym spotykamy się z najbliższymi przy tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym. Święta Wielkanocne niosą wszystkim wierzącym niezwykłą wiosnę ducha, w czasie której dokonuje się ożywienie wiary, nadziei i miłości…
Zmieniony ( 23.03.2016. )
Czytaj całość
 
Wspólnie podtrzymujmy piękną tradycję
Redaktor: Administrator   
23.03.2016.
 Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.  Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża ku nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych zorganizowaliśmy w tym roku konkurs na najpiękniejszą  klasową palmę wielkanocną.
Zmieniony ( 23.03.2016. )
Czytaj całość
 
Wiosno, znowu nadszedł twój czas …
Redaktor: Administrator   
23.03.2016.
 Równonoc wiosenna jest czasem symbolicznego zwycięstwa dnia nad nocą, światła nad ciemnością, życia nad śmiercią, aleprzede wszystkim wiosny nad zimą. To czas celebracji życia, radości i płodności, w którym przypadają obchody Dnia Wiosny. Dokładnie 20 marca 2016 r. o godz. 5.30 rozpoczęła się astronomiczna wiosna, ale rozróżniamy jeszcze wiosnę meteorologiczną, fenologiczną i termiczną. Jednak w miniony poniedziałek 21 marca, podczas naszych szkolnych obchodów Dnia Wiosny czy tzw. Dnia Wagarowicza, społeczność szkolna nie drążyła wspomnianych terminów geograficznych, lecz z werwą i humorem witała niecierpliwie wyczekiwaną przez wszystkich porę roku zwiastującą gruntowne zmiany w świecie ludzi i przyrody.
Zmieniony ( 23.03.2016. )
Czytaj całość
 
Najlepsi w gminie z przepisów o ruchu drogowym
Redaktor: Administrator   
22.03.2016.
 W dniu 21 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem rozpoczęli swe zmagania uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody rozegrano na szczeblu gminnym. O miano najlepszych drużyn  rywalizowały reprezentacje szkół z terenu naszej gminy. Rozwiązując  test  uczniowie wykazali  się znakomitą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego,  ze znajomości przepisów kodeksu drogowego i umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.
Zmieniony ( 22.03.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Redaktor: Administrator   
22.03.2016.

 19 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej. Udział  w zawodach wzięli uczniowie ze  szkół podstawowych naszej gminy. Drużyny reprezentujące naszą szkołę  walczyły dzielnie o każdy punkt, dając z siebie wszystko. Wśród drużyn dziewcząt zawodniczki z poszczególnych szkół uplasowały się na następujących miejscach:
I miejsce – PSP  Rzeczyca Długa,
II miejsce – PSP  Chwałowice,
III miejsce - PSP Wola Rzeczycka.                              

 

 

Zmieniony ( 22.03.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny etap konkursów dla klas trzecich
Redaktor: Administrator   
20.03.2016.
 Konkursy międzyszkolne to dla uczniów wspaniała okazja do sprawdzenia swoich możliwości i zdrowej rywalizacji w szerszym gronie rówieśników z różnych szkół. Wyzwalają one aktywność uczniów, rozbudzają większe zainteresowanie proponowaną problematyką, mobilizują nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem stają się zasłużone sukcesy wychowanków. 15 i 16 marca br. w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu  ortograficznego i matematycznego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 w Stalowej Woli.
Zmieniony ( 07.12.2016. )
Czytaj całość
 
Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni
Redaktor: Administrator   
15.03.2016.
 10 marca 2016 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w niestandardowych zajęciach profilaktycznych, które w naszej szkole poprowadzili członkowie Fundacji „ Latarnia”, Marcin Tyburczy oraz Dariusz Orłowski. Prowadzący wykorzystali bardzo interesującą prezentację oraz filmy, które przybliżyły odbiorcom nie tylko przerażające konsekwencje nałogów, ale też uświadomiły, że nie istnieje żadna bezpieczna granica umożliwiająca zażywanie środków uzależniających. Obalili też mit ,,bezpiecznych” środków psychoaktywnych.
Zmieniony ( 15.03.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»