Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
30.05.2017.
Rodzinny konkurs szopek
Redaktor: Administrator   
22.12.2015.
 W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia  w naszej szkole zorganizowaliśmy szkolny konkurs  na " Rodzinną  Szopkę Bożonarodzeniową". Ideą konkursu  było wspólne,  rodzinne wykonanie szopki w dowolnym stylu z dowolnych materiałów. W konkursie wzięło udział 40  rodzin, a wykonane przez nich  prace można było podziwiać na szkolnej wystawie od 18 do 22 grudnia w holu naszej szkoły. Każda szopka była niepowtarzana i jedyna w swoim rodzaju.
Zmieniony ( 28.12.2015. )
Czytaj całość
 
Radość czytania
Redaktor: Administrator   
17.12.2015.
 Czytanie książek dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, która wspiera wszechstronny rozwój osobowości, a przy tym daje wielką radość i jest źródłem miłych wspomnień. Korzyści płynące z lektury słowa pisanego można by mnożyć w nieskończoność. Wystarczy wspomnieć choćby o walorach językowych w postaci bogatego i pięknego słownictwa, bujnej wyobraźni, przekładających się na umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji, łatwość publicznego wypowiadania się w sposób jasny, logiczny i obrazowy, by docenić czytanie jako doskonały środek osobistego doskonalenia się.
Zmieniony ( 17.12.2015. )
Czytaj całość
 
Karatecy z talentem
Redaktor: Administrator   
17.12.2015.
 W ramach nietypowego treningu, który się odbył w piątek 4 grudnia 2015 r., wszyscy karatecy uczestniczący w zajęciach organizowanych w naszej szkole wzięli udział      w prezentacji konkursowej pod hasłem „Mam talent'”. Głównym celem konkursu była walka z tremą w czasie występów przed większą publicznością. Młodzi zawodnicy wykazali się dużą kreatywnością, popisując się tańcem, recytacją, śpiewem, zręcznością z użyciem przyrządu hula-hoop, umiejętnością ruszania uszami, a nawet siłą mentalną – bo fizycznej nieco zabrakło – podczas próby łamania desek. Jury jednoosobowo reprezentował trener karateków, pan Dariusz Czerwonka, który zawyrokował o zwycięstwie uczennicy klasy III SP, Gabrieli Piechockiej.
Zmieniony ( 17.12.2015. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowe teatrzyki
Redaktor: Administrator   
11.12.2015.
 W czwartek 10 grudnia 2015r. w Chwałowicach odbył się III Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. W przeglądzie wzięli udział uczniowie z klas: I, II i III szkoły podstawowej. Każda klasa występowała oddzielnie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Uczniowie klasy I pokazali „Dziewczynkę z zapałkami”. Drugoklasiści zaprezentowali „Bajkę o Smoku Wawelskim”, natomiast uczniowie klasy III, wystawili publiczności „Królewnę Śnieżkę”.
Zmieniony ( 11.12.2015. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowy zawrót głowy
Redaktor: Administrator   
04.12.2015.
 6 grudnia to dzień szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych. Dzieci grzeczne i te nie zawsze na medal liczą, że i w tym roku otrzymają piękne upominki od sympatycznego pana w czerwonym stroju. Mikołajkowy nastrój zagościł w naszej szkole już w piątek, 4 grudnia. Ziemski zastępca Świętego Mikołaja niestrudzenie roznosił do klas worki pełne podarunków począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na gimnazjalistach. Nikt nie kręcił nosem, że prezent nie taki albo że kolega ma lepszy.
Zmieniony ( 04.12.2015. )
Czytaj całość
 
Listopadowe przytupy
Redaktor: Administrator   
30.11.2015.
 Listopad jest niezwykle klimatycznym i nastrojowym miesiącem. Rozpoczynamy go refleksyjnie i z zadumą płynącą z obchodów dnia Wszystkich Świętych i tygodnia zadusznego, a kończymy tanecznym krokiem andrzejkowej zabawy. Andrzejki obchodzone w Polsce od kilku pokoleń nie tracą, a wręcz zyskują na popularności, tyle że zmienia się nieco ich charakter. Zaciera się bowiem ów specyficzny nastrój magii, tajemnicy i przepowiedni, a zaczyna dominować po prostu taneczny pląs przy muzyce.
Zmieniony ( 30.11.2015. )
Czytaj całość
 
Rzeczyckie karate kid
Redaktor: Administrator   
24.11.2015.
 Karate zaczyna i kończy się na uprzejmości, zaś o ile rozwój fizyczny jest początkiem tej sztuki walki, o tyle rozwój duchowy jest jej celem ostatecznym.
                                                           (Masutatsu Oyama)
Od połowy września bieżącego roku w naszej szkole mają miejsce zajęcia karate, które prowadzi sensei ze Stalowowolskiego Klubu Kyokushin Karate „Bushido”, pan  Dariusz Czerwonka, który – w myśl celów statutowych reprezentowanego przez siebie klubu – prowadzi działalność sportową i wychowawczą głównie wśród dzieci i młodzieży, upowszechniając uniwersalne ogólnoludzkie wartości.
Zmieniony ( 24.11.2015. )
Czytaj całość
 
Niezwykły gość w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
20.11.2015.
 Niecodziennym gościem w naszej szkole był pan Jan Puk, artysta ludowy, który rzeźbi, gromadzi książki, pamiętniki, stare fotografie, prowadzi kroniki, pisze wiersze oraz propaguje kulturę lasowiacką. Pan Jan swoją pasją chętnie dzieli się z młodym pokoleniem; opowiada o dawnych czasach, o życiu wszystkich ludzi na początku naszego wieku, pozwala dostrzec różnice obyczajowe, uświadamia jakim dobrodziejstwem jest obecne życie.
Zmieniony ( 20.11.2015. )
Czytaj całość
 
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Redaktor: Administrator   
16.11.2015.

 „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

 Słowa człowieka, który „dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek”, naczelnika Józefa Piłsudskiego napominają, byśmy nigdy nie zapomnieli o tych, dzięki którym z mroków ponadwiekowego okresu zaborów; z wojennego i rewolucyjnego chaosu wyłaniała się nowa Polska. Musimy więc pamiętać, że 11 listopada 1918 roku ówcześni Polacy – często głodni, obdarci i zziębnięci –  przeżywali tę zimną jesień radośniej od najcieplejszej wiosny, bo za pożywienie i odzież, za źródło energii i życiową siłę starczyła im upojna świadomość, że wszelkie przeszkody i trudności są błahostką, gdy można żyć w wolnej ojczyźnie.

Zmieniony ( 16.11.2015. )
Czytaj całość
 
Śniadanie daje moc
Redaktor: Administrator   
06.11.2015.
 „Śniadanie daje moc!” - to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość uczniów na temat roli pierwszego posiłku w diecie każdego człowieka, a zwłaszcza dziecka. Nasza placówka, podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania,  6 listopada 2015 r. po raz piąty wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku akcja ta przebiegala pod hasłem „Kto śniadanie spożywa, ten próżniakiem nie bywa”.
Zmieniony ( 06.11.2015. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»