Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Najmłodsi zaśpiewali Jezusowi
Redaktor: Administrator   
17.01.2018.
 W piątak 12 stycznia 2018r. odbył się w Radomyślu VII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Jezusowi zaśpiewajmy dziś”. Uczestnikami konkursu były dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przdszkolnych. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy pan Jan Pyrkosz. Naszą szkołę reprezentowało dwoję wokalistów: Oliwia Krawiec i Jakub Mączka.
Zmieniony ( 17.01.2018. )
Czytaj całość
 
Ogólnopolska Olimpiada „ Olimpusek 2018 ”
Redaktor: Administrator   
15.01.2018.
 W dniach 8 i 9 stycznia 2018r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”. W naszej szkole  po raz pierwszy  uczniowie brali udział w Olimpusku z zajęć zintegrowanych i po raz drugi w Olimpusku  z języka angielskiego. W pierwszym dniu do olimpiady  przystąpiło dwoje dzieci z klasy II i ośmioro z klasy III, natomiast  w drugim dniu olimpiadę z języka angielskiego  pisało troje dzieci z  klasy II i siedmioro z klasy III. Testy, które rozwiązywali uczniowie  zawierały 21 zadań zróżnicowanych w zależności od klasy.
Zmieniony ( 15.01.2018. )
Czytaj całość
 
I będziemy śpiewać wszędzie o tak wesołej kolędzie!
Redaktor: Administrator   
08.01.2018.
 Jak co roku, 6 stycznia, w naszym polskim krajobrazie pojawiają się kolorowe orszaki kolędników celebrujące Objawienie Pańskie, zwane świętem Trzech Króli. Święto upamiętnia objawienie się Boga całemu światu oraz Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Rzeczycka szkoła już po raz ósmy zaprosiła w tym świątecznym dniu wszystkich adoratorów jasełek, zwłaszcza rozśpiewane rodziny swoich uczniów, by zachęcić do wspólnego śpiewania kolęd i odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem.
Zmieniony ( 08.01.2018. )
Czytaj całość
 
Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek – grudzień 2017
Redaktor: Administrator   
28.12.2017.
 Doskonale wiemy, że wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, co stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia. Toteż w naszej szkole 21 grudnia, w przededniach ferii świątecznych, społeczność szkolna zebrała się na wspólne kolędowanie. Zgodnie z naszą coroczną tradycją Samorząd Uczniowski PSP w Rzeczycy Długiej zorganizował klasową akcję nastrojowego przedświątecznego „wyśpiewywania na chwałę Nowo Narodzonemu”. Każda klasa w tygodniu przedświątecznym prezentowała na forum szkoły swój szczególny repertuar, tj. jedną kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną.
Zmieniony ( 28.12.2017. )
Czytaj całość
 
Magia Świąt ogarnia nas wszystkich…
Redaktor: Administrator   
22.12.2017.
 Wspólne kolędowanie, ubieranie choinki, spotkanie z Mikołajem to  symbole przypominające o tym,  że zbliżają się święta. Każdy z nas tęskni przez cały rok za magicznym czasem świąt. Na myśl przychodzą bliscy, przyjaciele, radosne spotkania… Aby zatrzymać ten wyjątkowy czas na dłużej,  przygotowania rozpoczęliśmy już od spotkania z Mikołajem. Następnie uczniowie wykonywali choinki na szkolną gazetkę i skarpety do zawieszenia. Z wielkim zaangażowaniem trzecioklasiści dekorowali  „piernikowe cuda”,  którymi ozdabiali  klasową choinkę. Wśród nich były: domki, choinki, aniołki, serca, dzwoneczki.
Zmieniony ( 22.12.2017. )
Czytaj całość
 
Galeria pięknych choinek
Redaktor: Administrator   
21.12.2017.
 Świąteczne konkursy plastyczne  w naszej szkole to już tradycja. Tegoroczny konkurs "Na najpiękniejszą  choinkę "  cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Jak pokazuje  wystawa, którą można podziwiać  od wtorku 19 grudnia 2017 r.  inwencji twórczej  i kreatywności  uczestnikom konkursu nie brakowało.  Pełne wyobraźni prace wykonane z przeróżnych materiałów zachwycały swoją pomysłowością.  Wśród siedemdziesięciu siedmiu  zgłoszonych do konkursu choinek  znajdziemy takie, które wykonane  są z papieru, gazet,  mchu, szyszek, piórek, płatków kosmetycznych, waty, różnego rodzaju tkanin, wstążek, tasiemek,  a nawet  z łyżeczek.
Zmieniony ( 21.12.2017. )
Czytaj całość
 
Patyczkowe aniołki
Redaktor: Administrator   
19.12.2017.
 W poniedziałek 18 grudnia 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej wzięli udział w przedświątecznych warsztatach plastycznych „Patyczkowe aniołki”, zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Dzięki uprzejmości pracownic muzeum, dzieci najpierw obejrzały niezwykle ciekawą wystawę zatytułowaną „Machiny Leonarda da Vinci”. Na ekspozycji znajduje się wiele maszyn zbudowanych według szkiców i planów Leonarda oraz reprodukcje jego najsłynniejszych obrazów.
Zmieniony ( 19.12.2017. )
Czytaj całość
 
Wystawa prac scrapbookingowych
Redaktor: Administrator   
14.12.2017.
 W dniu 13 grudnia 2017 r.  w holu naszej szkoły można było podziwiać wystawę świątecznych kartek  bożonarodzeniowych. To znak, że święta Bożego Narodzenia  zbliżają się wielkimi krokami... Ręcznie robione kartki świąteczne to świetny pomysł na bożonarodzeniowe życzenia i doskonała okazja do  rozwijania kreatywności, wyobraźni twórczej i poznawania nowych technik plastycznych. Prezentowane na wystawie  kartki  to  efekt pracy uczennic z klasy III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego " Warsztaty rękodzieła -Scrapbooking".
Zmieniony ( 14.12.2017. )
Czytaj całość
 
Blaski i cienie bycia liderem
Redaktor: Administrator   
11.12.2017.
 Po trzydniowych warsztatach profilaktycznych realizowanych w Przybysławicach w ramach zadań projektu pt. CHROŃMY MŁODOŚĆ w SIECI – program na rzecz bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu przez młodzież realizowanego przez Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA,  w których uczestniczyłyśmy - tj. Weronika Partyka i Weronika Karnat jako przedstawicielki społeczności gimnazjalnej naszej szkoły – zyskałyśmy miano liderek młodzieżowych gotowych do propagowania idei walki z wszelkimi przejawami aspołecznych zachowań.
Zmieniony ( 11.12.2017. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowe teatrzyki w Chwałowicach
Redaktor: Administrator   
08.12.2017.
 W czwartek 7 grudnia 2017r. w Chwałowicach odbył się V Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie, czyli klasa 0, I, II i III. Każda grupa zaprezentowała przedstawienie połączone z piosenką, jak również układy taneczne. Uczniowie klasy 0 wystawili „Kopciuszka”, pierwszoklasiści pokazali bajkę „Jaś i Małgosia”. Klasa II wystąpiła z piosenką „Kochany panie Mikołaju” oraz z układem tanecznym do tej piosenki. Klasa III zaprezentowała przedstawienie zatytułowane „Rzeczyckie Smerfy z wizytą w Chwałowicach”, podczas którego dzieci recytowały ciekawe teksty, śpiewały i tańczyły.
Zmieniony ( 08.12.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»