Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
24.07.2017.
Wspólnie podtrzymujmy piękną tradycję
Redaktor: Administrator   
23.03.2016.
 Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.  Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża ku nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych zorganizowaliśmy w tym roku konkurs na najpiękniejszą  klasową palmę wielkanocną.
Zmieniony ( 23.03.2016. )
Czytaj całość
 
Wiosno, znowu nadszedł twój czas …
Redaktor: Administrator   
23.03.2016.
 Równonoc wiosenna jest czasem symbolicznego zwycięstwa dnia nad nocą, światła nad ciemnością, życia nad śmiercią, aleprzede wszystkim wiosny nad zimą. To czas celebracji życia, radości i płodności, w którym przypadają obchody Dnia Wiosny. Dokładnie 20 marca 2016 r. o godz. 5.30 rozpoczęła się astronomiczna wiosna, ale rozróżniamy jeszcze wiosnę meteorologiczną, fenologiczną i termiczną. Jednak w miniony poniedziałek 21 marca, podczas naszych szkolnych obchodów Dnia Wiosny czy tzw. Dnia Wagarowicza, społeczność szkolna nie drążyła wspomnianych terminów geograficznych, lecz z werwą i humorem witała niecierpliwie wyczekiwaną przez wszystkich porę roku zwiastującą gruntowne zmiany w świecie ludzi i przyrody.
Zmieniony ( 23.03.2016. )
Czytaj całość
 
Najlepsi w gminie z przepisów o ruchu drogowym
Redaktor: Administrator   
22.03.2016.
 W dniu 21 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem rozpoczęli swe zmagania uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody rozegrano na szczeblu gminnym. O miano najlepszych drużyn  rywalizowały reprezentacje szkół z terenu naszej gminy. Rozwiązując  test  uczniowie wykazali  się znakomitą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego,  ze znajomości przepisów kodeksu drogowego i umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.
Zmieniony ( 22.03.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Redaktor: Administrator   
22.03.2016.

 19 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej. Udział  w zawodach wzięli uczniowie ze  szkół podstawowych naszej gminy. Drużyny reprezentujące naszą szkołę  walczyły dzielnie o każdy punkt, dając z siebie wszystko. Wśród drużyn dziewcząt zawodniczki z poszczególnych szkół uplasowały się na następujących miejscach:
I miejsce – PSP  Rzeczyca Długa,
II miejsce – PSP  Chwałowice,
III miejsce - PSP Wola Rzeczycka.                              

 

 

Zmieniony ( 22.03.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny etap konkursów dla klas trzecich
Redaktor: Administrator   
20.03.2016.
 Konkursy międzyszkolne to dla uczniów wspaniała okazja do sprawdzenia swoich możliwości i zdrowej rywalizacji w szerszym gronie rówieśników z różnych szkół. Wyzwalają one aktywność uczniów, rozbudzają większe zainteresowanie proponowaną problematyką, mobilizują nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem stają się zasłużone sukcesy wychowanków. 15 i 16 marca br. w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu  ortograficznego i matematycznego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 w Stalowej Woli.
Zmieniony ( 07.12.2016. )
Czytaj całość
 
Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni
Redaktor: Administrator   
15.03.2016.
 10 marca 2016 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w niestandardowych zajęciach profilaktycznych, które w naszej szkole poprowadzili członkowie Fundacji „ Latarnia”, Marcin Tyburczy oraz Dariusz Orłowski. Prowadzący wykorzystali bardzo interesującą prezentację oraz filmy, które przybliżyły odbiorcom nie tylko przerażające konsekwencje nałogów, ale też uświadomiły, że nie istnieje żadna bezpieczna granica umożliwiająca zażywanie środków uzależniających. Obalili też mit ,,bezpiecznych” środków psychoaktywnych.
Zmieniony ( 15.03.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Redaktor: Administrator   
11.03.2016.
 W sobotę, 5 marca 2016 r., w Chwałowicach odbyła się Gminna Gimnzjada w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Wśród zespołów, biorących udział w rozgrywkach, nie mogło zabraknąć reprezentacji Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. Pozostałe drużyny reprezentowały szkoły z Radomyśla nad Sanem, Antoniowa i Chwałowic.
Zmieniony ( 11.03.2016. )
Czytaj całość
 
Być kobietą …- szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet
Redaktor: Administrator   
09.03.2016.
 To, że święto wszystkich kobiet obchodzimy właśnie na początku wiosennego miesiąca, wcale nie jest datą zupełnie przypadkową. Jego rodowód sięga bowiem tradycją wiosny czasów starożytnych i święta o nazwie Matronalia, które obchodzono w Rzymie jako wyraz kultu płodności i hołdu dla bóstw żeńskich. Sam zaś wyznacznik daty Dnia Kobiet na 8 dzień marca ma uzasadnienie bardziej współczesne i genezę nie tak radosną, jakby się nam mogło wydawać. Otóż 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku kilkanaście tysięcy kobiet chciało zmienić swój los.
Zmieniony ( 09.03.2016. )
Czytaj całość
 
Wyniki konkursu Alfik Matematyczny 2015
Redaktor: Administrator   
09.03.2016.
 W środę 25 listopada 2015 roku odbyła się już XXI edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny, który organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Zadania konkursowe wymagają od uczestników sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zadania mają charakter testu jednokrotnego wyboru. W tegorocznej matematycznej rozgrywce wzięło udział prawie 58 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum.
Zmieniony ( 13.03.2016. )
Czytaj całość
 
Każdy uczeń powie – najważniejsze nasze zdrowie!
Redaktor: Administrator   
07.03.2016.
 Nasza szkoła w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia, gdyż wyposaża uczniów  w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania odpowiednich postaw zdrowotnych. Profilaktykę prozdrowotną należy szerzyć wśród dzieci od najmłodszych lat, ponieważ znacząco wpływa na prawidłowy rozwój młodego organizmu. Promocja zdrowia powinna przybierać różne formy, także hasła, np. Każdy uczeń powie – najważniejsze nasze zdrowie, – pod którego szyldem 3 marca 2016r. przeprowadzono w szkole podstawowej konkursy  dla klas I – III.
Zmieniony ( 13.03.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»