Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
24.11.2017.
Ogólnie „szczęśliwa siódemka” – o tegorocznych wynikach egzaminów gimnazjalnych
Redaktor: Administrator   
23.06.2016.
Od 17 czerwca znamy już wyniki egzaminów gimnazjalnych, do których w bieżącym roku szkolnym przystąpiło szesnastu uczniów klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w  Rzeczycy Długiej. Nasi gimnazjaliści - idąc śladem chlubnych wyników sprawdzianu młodszych kolegów z podstawówki - wykazali się satysfakcjonującymi szkołę wiadomościami oraz umiejętnościami zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego, które sprawdzały odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji.
Zmieniony ( 23.06.2016. )
Czytaj całość
 
Najlepszy z najlepszych
Redaktor: Administrator   
20.06.2016.
 Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat biorą udział w konkursie matematycznym dla klas III organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 w Stalowej Woli. W tym roku szkolnym odbyła się już XIX edycja tego konkursu. W naszej szkole odbył się konkurs na etapie gminnym, w którym to troje uczniów z gminy Radomyśl zakwalifikowało się do etapu powiatowego, w tym uczeń naszej szkoły Marcin Wilkus.
Zmieniony ( 20.06.2016. )
Czytaj całość
 
Rowerem przez Roztocze
Redaktor: Administrator   
17.06.2016.
 Organizując tegoroczną wycieczkę szkolną dla swoich uczniów wychowawczynie klas IV- V postawiły na aktywny wypoczynek. 15 czerwca 2016 roku odbyła się wyprawa rowerowa, która miała swój początek w Zwierzyńcu, mieście okrzykniętym Perłą Roztocza. To tam 30-osobowa grupa młodych entuzjastów przygód, po doborze odpowiednich rowerów, wyruszyła pod opieką dwóch przewodników,  by odkrywać tajemnice Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Zmieniony ( 17.06.2016. )
Czytaj całość
 
Śladami dinozaurów - wycieczka do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
17.06.2016.
 W dniu 14 czerwca 2016 roku  klasa szósta – niemal w całym składzie – na czele z wychowawcą klasy wyruszyła w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych - Parku Jurajskiego  w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”, otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami.  Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, w którego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów  dinozaurów. Ogromne wrażenie robiły na nas naturalnej wielkości dinozaury,  rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej.
Zmieniony ( 17.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka dla fanów Sienkiewicza
Redaktor: Administrator   
16.06.2016.
 Znalezienie entuzjastów Sienkiewiczowskiej literatury wśród współczesnego pokolenia dzieci i młodzieży, niestety, nie jest rzeczą łatwą, ale jednak możliwą. Oto wtrwającym roku, dedykowanym „mistrzowi pokrzepiania polskich serc”, wszyscy uczestnicy dwóch gminnych konkursów obejmujących życie i twórczość Henryka Sienkiewicza (literackiegoi plastycznego), w których zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej - zostali nagrodzeni wycieczką do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.
Zmieniony ( 16.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Kolbuszowej
Redaktor: Administrator   
14.06.2016.
 10 czerwca 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni oraz rodziców i  starszego rodzeństwa wspólnie zwiedzali Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej na Podkarpaciu, prezentujący wsie lasowiacką i rzeszowską z przełomu XIX i XX wieku. Pan przewodnik oprowadzał nas po Parku i ciekawie opowiadał.  Wśród łąk, lasów i stawów są  rozmieszczone obiekty  drewniane.
Zmieniony ( 14.06.2016. )
Czytaj całość
 
Warsztaty fotograficzne w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
10.06.2016.
 9 czerwca 2016 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum uczestniczyli w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Piotra Kiełbasę, zawodowego fotografa z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Na zajęciach uczniowie poznali krótką historię sztuki, fotografii, myśli estetycznej oraz budowę aparatu i podstawowe techniki fotograficzne. Nie jest łatwo zatrzymać moment w obiektywie aparatu, o czym przekonali się gimnazjaliści podczas sesji zdjęciowej w przygotowanym na tę okazję studiu fotograficznym.
Zmieniony ( 10.06.2016. )
Czytaj całość
 
Nasze sukcesy na gruncie profilaktycznym
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.
 Teatr czy wystąpienie sceniczne, będące z pewnością niestandardową i  nietypową formą aktywności, to ciekawy pomysł na rozpowszechnianie treści profilaktycznych adresowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i widzów dorosłych, który już po raz drugi (począwszy od ubiegłego roku) Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem wciela w życie pod hasłem: Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych.
Zmieniony ( 08.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycinanki łowickie
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.
 „Wycinanki łowickie” to temat projektu edukacyjnego  z plastyki realizowanego w klasie I gimnazjum, którego zadaniem było przybliżenie młodzieży twórczości ludowej regionu łowickiego. Folklor łowicki wyróżnia się wśród innych obszarów etnicznych bogatą i wciąż podtrzymywaną tradycją obrzędów ludowych, zaś wyroby rękodzieła artystycznego wykonywane przez twórców ludowych rozpoznawane są na całym świecie, dzięki niepowtarzalnej kolorystyce i stylistyce wykonania.
Zmieniony ( 08.06.2016. )
Czytaj całość
 
Z rodziną na szkolnym boisku
Redaktor: Administrator   
07.06.2016.
 Bezchmurne niebo, ciepłe promienie wiosennego słońca i może tylko delikatnie dokuczliwy wiatr…, który w niczym nie popsuł idealnego dnia na niedzielny Piknik Rodzinny - to pogodowy przepis na udaną zabawę integracyjną zorganizowaną 5 czerwca 2016 r. głównie na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej. Pomysł na organizację imprezy scalającej obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca podczas wspólnego Dnia Rodziny w formie pikniku rodzinnego zrodził się wśród członków Rady Rodziców i od razu zyskał zwolenników społeczności szkolnej, która z werwą przystąpiła do jego realizacji.
Zmieniony ( 08.06.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»