Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.01.2018.
Plastycznie i ekologicznie
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 We wtorek 25 października 2016r. w naszej szkole odbyła się pierwsza część warsztatów artystyczno-recyklingowych. Prowadzone one były w ramach projektu „Zielone światło dla młodych”. W tej części swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Najpierw dzieci dowiedziały się co to jest recykling i dlaczego jest tak ważny dla nas i dla środowiska.
Zmieniony ( 28.10.2016. )
Czytaj całość
 
Szkolne Koło Miłośników Przyrody z wizytą w szkółce leśnej
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 Dzień 11 października 2016 roku to  dla Kóła Młodych Przyrodników z naszej szkoły dzień pieszej wycieczki do szkółki leśnej, znajdującej się w Leśnictwie Rzeczyca, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach w terenie.  W szkółce leśnej zostali przywitani przez   leśniczego  Jarosława Luberę, który oprowadził ich po terenie szkółki, zapoznał  z czynnościami związanymi z pracą w szkole leśnej, poinformował  jakie gatunki uprawia się na poszczególnych kwaterach.
Zmieniony ( 28.10.2016. )
Czytaj całość
 
Zdrowo jem, więcej wiem!
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej biorą udział w VII edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja BOŚ, a jego celem jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Uczy on dzieci pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia.  I właśnie, w ramach tego projektu,  27 października 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas 0 – III.
Zmieniony ( 28.10.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 W związku z realizacją zadań projektu edukacji ekologicznej „Zielone światło dla młodych” uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej w Rzeczycy Długiej w dniu 19 października 2016 r. uczestniczyli w wycieczce do Roztoczańskiego Parku Narodowego. W  tym przedsięwzięciu towarzyszył nam przedstawiciel koła Łowieckiego Głuszec w Tarnobrzegu, Jerzy Sołtys.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z bogactwem fauny i flory RPN oraz zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego.
Zmieniony ( 28.10.2016. )
Czytaj całość
 
Szczodraki - co to jest?
Redaktor: Administrator   
27.10.2016.
 Uczniowie z klasy II i III, aż do środy 26 października 2016r., nie wiedzieli, że  „szczodraki” są ściśle związane z naszą lokalną tradycją. Są to słodkie rogaliki, które wypiekane były na Nowy Rok i święto Trzech Króli. Tymi rogalikami obdarowywane były dziewczyny chodzące „po kolędzie”. Dzieci dowiedziały się tego, i jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy, podczas odwiedzin w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wizyta była niezwykle ciekawa. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych.
Zmieniony ( 27.10.2016. )
Czytaj całość
 
Od ziarenka do bochenka
Redaktor: Administrator   
25.10.2016.
 W poniedziałek 24 października dzieci z klas 0-I odwiedziły Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, aby uczestniczyć w warsztatach i lekcji muzealnej dotyczącej historii chleba. W czasie warsztatów piekarniczych prowadząca przybliżyła dzieciom tradycję wypiekania chleba. Uczestnicy przygotowywali własne ciasto i formowali z niego bochenki chleba, które zostały włożone do piekarników. W oczekiwaniu na pieczony chlebek dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej, podczas której śledziły proces powstawania chleba od zasiewu zboża do wypieku pieczywa, poznały zastosowanie dawnych przedmiotów używanych w gospodarstwach i piekarniach, takich jak dzieża, pociosek, cep czy żarna oraz poznały znaczenie chleba w dawnych obrzędach.
Zmieniony ( 25.10.2016. )
Czytaj całość
 
Rekreacja na pływalni
Redaktor: Administrator   
25.10.2016.
 22 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na pływalnię do Stalowej Woli. Każdy taki wyjazd sprawia dzieciom i młodzieży wiele radości, ale przynosi przede wszystkim dużo korzyści płynących z aktywnego spędzania wolnego czasu; ogólnego rozwoju ciała, kształtowania umiejętności podporządkowania się zasadom i regułom. Uczniowie chętnie korzystali z jakuzi, zjeżdżalni i kąpieli w basenie.
Zmieniony ( 25.10.2016. )
Czytaj całość
 
Pasowanie pierwszoklasistów
Redaktor: Administrator   
24.10.2016.
 20 października 2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego,  dyrektor szkoły pan Jacek Bochniak  powitał gorąco wszystkich zebranych na uroczystości: wójta gminy, pana Jana Pyrkosza, inspektora ds. oświaty, panią Joannę Dudzińską, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów.
Zmieniony ( 24.10.2016. )
Czytaj całość
 
Banknoty z wizerunkiem patrona naszej szkoły
Redaktor: Administrator   
18.10.2016.
 12 października  2016 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Banknot z wizerunkiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – VI, członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności. Wpłynęło 10 prac wykonanych dowolną techniką. Były one bardzo pomysłowe i ciekawe. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Szymon Kołodziej, kl. II
II miejsce – Julia Miętus, kl. II
III miejsce – David Markut, kl. I
wyróżnienie  – Łukasz Podolski, kl. II
Zmieniony ( 18.10.2016. )
Czytaj całość
 
W przededniu edukacyjnych świąt – Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 Corocznie 14 października obchodzimy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także Dzień Patrona, Tadeusza Kościuszki. Z uwagi na pierwsze ze świąt dzień ten jest wolny od zajęć dydaktycznych dla nauczycieli, dzieci i młodzieży pod warunkiem, że ci ostatni nie korzystają wówczas z zajęć szkolnych o charakterze wychowawczym. Toteż uroczysta akademia z obu wymienionych okazji odbyła się w naszej szkole w czwartek 13 października 2016 r. i upłynęła pod wdzięcznym hasłem podziękowań za piękną postawę Patrona, za trud i radość zatrudnionych w szkolewszystkich jej pracowników. 
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»