Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.10.2018.
Julia Kuciapa mistrzynią Polski!
Redaktor: Administrator   
22.06.2017.
 W miniony weekend 17-18 czerwca 2017 r., zgodnie z zapowiedzią, odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach uznawanych za Mistrzostwa Polski dla uczniów szkół podstawowych wzięło udział blisko dwa tysiące dzieci z całego kraju.
Szkołę Podstawową w Rzeczycy Długiej reprezentowała Julia Kuciapa, która rywalizowała w biegu na 60 m. Jej wcześniejsze starty mogły napawać optymizmem ale dla Julii były to pierwsze tak ważne zawody.
Zmieniony ( 22.06.2017. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do muzeum… - to może być ciekawe!
Redaktor: Administrator   
21.06.2017.
 Szósty zmysł kierował decyzjami fundatorów nagrody za zwycięstwo w Gminnym Konkursie Spektakli Profilaktycznych, że miejscem tegorocznej wycieczki uczynili Hutę Komorowską. 20 czerwca 2017r. uczniowie klasy szóstej naszej szkoły wraz ze swymi rówieśnikami z Antoniowa mieli ogromną przyjemność zwiedzenia w towarzystwie pana Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem nowoczesnego Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Życie i działalność kardynała-Apostoła Afryki przybliżył sam dyrektor muzeum, ks. Daniel Koryciński.
Zmieniony ( 21.06.2017. )
Czytaj całość
 
Po prostu Szkoła Sukcesu! – o wynikach egzaminu gimnazjalnego 2017
Redaktor: Administrator   
19.06.2017.
 Jeszcze nie okrzepliśmy po pozytywnych emocjach, jakie zafundowali nam nasi gimnazjaliści jako laureaci konkursów powiatowych, a na horyzoncie już kolejne dobre nowiny ...    
Zawsze z drżeniem serca oczekujemy na wyniki egzaminów gimnazjalnych, mimo iż każdego roku mamy powody do satysfakcji i zadowolenia. Ale w naturze człowieka leży ciągłe dążenie do doskonałości, toteż w głowach uczniów i nauczycieli – w oczekiwaniu na efekty wspólnej pracy – kołaczą się myśli niepokoju i dręczące pytania w stylu: „Co można było zrobić lepiej?”
Zmieniony ( 19.06.2017. )
Czytaj całość
 
Fanfary dla najlepszych w powiecie!
Redaktor: Administrator   
19.06.2017.
 XIV edycja Powiatowego Konkursu Ortograficzno – Frazeologicznego w Stalowej Woli została rozstrzygnięta, jak co roku, z wielkim sukcesem naszych gimnazjalistów. W tegorocznej edycji wzięło udział 48 najlepszych – z zakresu ortografii i frazeologii – uczniów gimnazjów z powiatu stalowowolskiego, spośród których wyłoniono grupę laureatów, czyli „najlepszych z najlepszych”, w której nie mogło zabraknąć naszych gimnazjalistów.
Zmieniony ( 19.06.2017. )
Czytaj całość
 
"Czas spędzony z rodziną jest wart każdej sekundy"- Piknik Rodzinny w Rzeczycy Długiej 2017
Redaktor: Administrator   
12.06.2017.
 11 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, którego szczytną ideą jest integracja społeczności lokalnej poprzez wspólne przebywanie, gry zabawy i podejmowanie rodzinnych aktywności. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców oraz wychowawcy klas, zaś nad nagłośnieniem i oprawą muzyczną czuwał pan M. Dul. W trakcie trwania pikniku na scenie zaprezentowały się różne grupy uczniów z programem artystycznym- śpiewem, tańcem, spektaklem kukiełkowym.
Zmieniony ( 12.06.2017. )
Czytaj całość
 
Zielona szkoła – Szczawnica 2017
Redaktor: Administrator   
12.06.2017.
 W dniach 5 – 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym, tzw. zielonej szkole. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Park Rozrywki w Inwałdzie. Zabawy było co niemiara. Najwięcej atrakcji dostarczył dzieciom labirynt. Najpierw się wszyscy pogubili, potem znaleźli, by znów się zagubić w alejkach. Zachwyt u uczniów wzbudziły zaprezentowane w parku miniatury najbardziej znanych zabytków światowych i polskich. Z Parku Miniatur przeszliśmy do Warowni.
Zmieniony ( 12.06.2017. )
Czytaj całość
 
Poznajemy Magiczne Ogrody w Janowcu i zwiedzamy Kazimierz Dolny
Redaktor: Administrator   
12.06.2017.
 W piątek, 9 czerwca 2017 r. „zerówka” i klasa pierwsza pod opieką swoich nauczycieli i rodziców wyruszyła na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca. W Kazimierzu przeszliśmy promenadą nad Wisłą, gdzie mogliśmy zobaczyć pływające statki. Potem zwiedziliśmy rynek, na którym oglądaliśmy zabytkowe kamienice i kupiliśmy sobie pamiątki. Następnie ruszyliśmy w kierunku Janowca, gdzie wśród łąk, lasów i lessowych wąwozów znajduje się niezwykłe miejsce – Magiczne Ogrody.
Zmieniony ( 12.06.2017. )
Czytaj całość
 
Wiosenne Muzy z Mickiewiczem
Redaktor: Administrator   
11.06.2017.
 Tegoroczne, siódme już, poetyckie spotkanie przy pomniku Adama Mickiewicza w Rzeczycy Okrągłej odbyło się 9 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 i przebiegało pod hasłem „Wiosenne Muzy z Mickiewiczem”. Ponawiane od 2010 r. spotkania członków Stowarzyszenia Literackiego WITRYNA w Stalowej Woli z młodzieżą szkolną i lokalną społecznością „pod Mickiewiczem” zawsze są niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.                
Zmieniony ( 11.06.2017. )
Czytaj całość
 
Brawo Rzeczyca!
Redaktor: Administrator   
09.06.2017.
 Trzecia edycja konkursowego Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych w Radomyślu nad Sanem odbyła się 6 czerwca 2017 r. na sali widowiskowej budynku urzędu gminy. W przeglądzie uczestniczyły sześcioosobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Szczytna idea propagowania haseł programów profilaktycznych i wychowawczych sprawia, że wszystkie szkoły chętnie angażują się w przedstawienia teatralne, gdyż samo uczestnictwo w nich jest dla uczniów nagrodą - zyskują bowiem świadomość istnienia zagrożeń i możliwości ich unikania lub zwalczania.
Zmieniony ( 09.06.2017. )
Czytaj całość
 
Zajęcia szkoleniowe na temat bezpieczeństwa w sali „Ognik” w Nisku
Redaktor: Administrator   
07.06.2017.
 Jak zachować się w obliczu pożaru? Jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla? Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku? Te, oraz inne, ciekawe informacje związane z bezpieczeństwem zostały przekazane uczniom klas V i VI podczas zajęć szkoleniowych w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku. Odbyły się one 5 czerwca 2017r. w Sali Edukacyjnej „Ognik” zlokalizowanej w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.
Zmieniony ( 07.06.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»