Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
22.09.2017.
Światowe Dni Młodzieży tuż, tuż...
Redaktor: Administrator   
07.06.2016.
 Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które odbędą w dniach 26 - 31 lipca w Krakowie. Nasza młodzież gimnazjalna przygotowała z tej okazji akademię informacyjno - promującą to wydarzenie. Publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej miała okazję zapoznać się nie tylko z historią  międzynarodowych Dni Młodych , których pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem był Jan Paweł II, ale także prześledzić szczegółowy program tegorocznego spotkania z papieżem Franciszkiem.
Zmieniony ( 07.06.2016. )
Czytaj całość
 
Gimnazjalna wycieczka z okazji Dnia Dziecka
Redaktor: Administrator   
03.06.2016.
 Dorośli zawsze starają się, by Dzień Dziecka był wyjątkowy i to nie tylko na gruncie rodzinnym, ale także w szkole. Wobec tego w tym roku społeczność gimnazjalna wolała postawić na jednodniową wycieczkę rekreacyjno – edukacyjną niż na zwyczajowe gadżety czy słodkie upominki. Zaplanowaliśmy krótką wyprawę do Rzeszowa, by spełnić – często skrywane głęboko – dziecięce marzenia o świecie bajki czy baśni i dać się oczarować fantastyce baśniowej na szerokim ekranie.
Zmieniony ( 03.06.2016. )
Czytaj całość
 
Znowu najlepsi w gminie!
Redaktor: Administrator   
25.05.2016.
 Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty ma szczególne znaczenie. To ostatni przeprowadzany w takiej formie egzamin wiedzy i umiejętności dla uczniów kończących szkołę podstawową. Tym bardziej cieszą nas jego wyniki, które po raz kolejny uplasowały naszą szkołę w czołówce placówek edukacyjnych na terenie naszej gminy. Sprawdzian składał się z dwóch części: część I: język polski i matematyka oraz część II: język angielski. W obu nasi uczniowie uzyskali najwyższe wyniki w gminie oraz wyższe lub porównywalne z  średnimi wynikami uzyskanymi w powiecie i w województwie.
Zmieniony ( 25.05.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka do Rzeszowa
Redaktor: Administrator   
25.05.2016.
 23 maja 2016 r. uczniowie z klas 0 – III uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pod opieką swoich nauczycieli i rodziców spędzili czas na miłej zabawie. Na początku odwiedziliśmy Centrum Zabaw „Fantazja”, gdzie dzieciaki bawiły się na placu zabaw składającego się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, basenów z piłkami, dmuchańców, ścianki wspinaczkowej i trampoliny. Bardzo chętnie, szczególnie chłopcy, strzelali z armatek na piłeczki oraz grali w różne gry.
Zmieniony ( 25.05.2016. )
Czytaj całość
 
Sztafeta na medal
Redaktor: Administrator   
12.05.2016.
 W niedzielę 8 maja 2016r. odbyły się 58 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkoatletyce. Udział w tej imprezie sportowej zaznaczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. W ramach zawodów rozegrany został bieg Sztafety Papieskiej na dystansie 5x200m. Konkurencja ta odbywa się ku pamięci Jana Pawła II i jest jednocześnie promocją "Królowej sportu", jaką jest lekkoatletyka. W sztafecie startują reprezentacje szkół gimnazjalnych w składzie dwóch dziewcząt, dwóch chłopców i opiekuna.
Zmieniony ( 12.05.2016. )
Czytaj całość
 
Piłkarskie zmagania gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
12.05.2016.
 W sobotę 7 maja 2016 roku na obiektach sportowych w Antoniowie odbył sie Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, które rozegrały turniej systemem "każdy z każdym". Naprzeciw reprezentantom Gimnazjum w Rzeczycy Długiej stanęli uczniowie z Chwałowic, Radomyśla nad Sanem oraz Antoniowa. W pierwszym meczu podopieczni Roberta Matuszaka pokonali zespół z Chwałowic 2:1. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz, Patryk Tracz, a w kluczowym momencie spotkania Mateusz Kołodziej popisał się doskonałym strzałem z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania.
Zmieniony ( 12.05.2016. )
Czytaj całość
 
Szkolne echo świątecznej majówki
Redaktor: Administrator   
11.05.2016.
 Corocznie pierwsze dni maja są w Polsce naznaczone świątecznymi obchodami, toteż w bieżącym roku przypadły one już na koniec weekendu i początek tygodnia; w niedzielę 1 maja – Święto Pracy, poniedziałek 2 maja – Dzień Flagi RP ustanowiony w 2004 r. oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą ustanowiony przez Senat w 2002 r., we wtorek 3 maja - obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja. Te dni – dla większości wolne od pracy i zajęć szkolnych – spędzamy z reguły z rodziną, mniej lub bardziej czynnie angażując się w ich obchody.
Zmieniony ( 11.05.2016. )
Czytaj całość
 
Nasz wkład w obchody Roku Sienkiewiczowskiego
Redaktor: Administrator   
09.05.2016.
 Literackim patronem roku 2016 jest Henryk Sienkiewicz – taką decyzję podjął 22 grudnia 2015 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.Okazją do ustanowienia patronatu jest 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci wspaniałego pisarza. W uchwale sejmowej podkreślono, że Sienkiewicz to:„pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, doceniony za całokształt twórczości”. Bezsprzecznie wszystkie powieści historyczne pisarza podtrzymywały na duchu kolejne pokolenia Polaków w czasach narodowych niedoli.
Zmieniony ( 09.05.2016. )
Czytaj całość
 
Turniejowych sukcesów ciąg dalszy
Redaktor: Administrator   
29.04.2016.
 27 kwietnia 2016 roku w KP PSP w Stalowej Woli odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom",  w których wystartowali laureaci eliminacji gminnych. Nie zabrakło na nich naszych przedstawicieli, których wyłoniły eliminacje gminne. W tym roku gminę Radomyśl nad Sanem reprezentowali  tylko uczniowie naszej szkoły: Marcin Warzycki i  Zuzanna Dul ze szkoły podstawowej oraz Wiktoria Mazur i Joanna Kata z gimnazjum.
Zmieniony ( 29.04.2016. )
Czytaj całość
 
Historia żydowskiej dziewczynki - "Obrazy przetrwania..."
Redaktor: Administrator   
27.04.2016.
 W dniach 25 i 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wystawę zatytułowaną „Obrazy przetrwania, opowieść Esther Nisenthal Krinitz”, która tymczasowo zagościła w Domu Kultury w Rzeczycy Długiej. Prezentowane na niej obrazy są reprodukcją wyjątkowych, a zarazem niezwykle kruchych w swej materii prac, które w wersji oryginalnej wystawiane były dotychczas jedynie w Stanach Zjednoczonych. Autorka tych prac przy użyciu igły i nitki stworzyła serię 36 kolaży charakteryzujących się żywymi kolorami i dbałością o szczegóły.
Zmieniony ( 27.04.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»