Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Odkrywamy talenty polonistyczne i matematyczne w naszej szkole - wyniki konkursu Alfik
Redaktor: Administrator   
13.03.2018.
 Ważnym zadaniem szkoły jest umożliwianie rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży oraz promocja ich osiągnięć  na szerszym forum.  Wspaniałym instrumentem motywującym uczniów do twórczego myślenia, samodzielnego działania oraz intelektualnego wysiłku są konkursy. Od lat dużym zainteresowaniem w naszej szkole cieszy się ogólnopolski konkurs Alfik organizowany przez firmę JERSZ  w ramach programu Łowimy Talenty. 22 listopada 2017 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, w którym wzięło udział aż 36 uczniów z klas II szkoły podstawowej - III gimnazjum.
Zmieniony ( 13.03.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w klasie III
Redaktor: Administrator   
13.03.2018.
 Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i trosk. Dużo radości dla mamy, pani, dla dziewczynek; w domu, w szkole i  w naszej klasie. Każdego dnia dobry uczynek. To jest od chłopców   upominek” -  Z Jerzyna
Ósmego  marca  2018 r. już  od samego rana panowała w naszej klasie radosna atmosfera, bowiem obchodziliśmy  Dzień Kobiet. Wszak nasze dziewczynki   również  są   kobietkami, o których  pamiętali koledzy z klasy.  Chłopcy ze szczególnym  zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.
Zmieniony ( 13.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wiwat Kobiety!  szkolne obchody Dnia Kobiet
Redaktor: Administrator   
12.03.2018.
 „- Czym byłby świat bez kobiet? - Bezbarwnym ogrodem bez kwiatów!”    Przytoczony dialog jest parafrazą słów francuskiego historyka i pamiętnikarza żyjącego w szesnastym wieku, Pierre’a de Bourdeille, fascynującego się niezwykłą naturą kobiet. Cytat stał się też mottem czwartkowej uroczystości, podczas której 8 marca świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet i, chociaż nie jest to jedyny dzień w roku, kiedy panie są wynoszone nad mężczyzn, miło było słyszeć, że: „Bez pań, dziewcząt – strasznie nudno byłoby na świecie”.
Zmieniony ( 12.03.2018. )
Czytaj całość
 
Zimowa edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” już za nami!
Redaktor: Administrator   
09.03.2018.
 6 marca 2018 r. minął termin wysyłania raportów z  zimowych działań prowadzonych w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jak już wcześniej pisaliśmy głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu oraz produktów szkodliwych dla zdrowia. Cały projekt jest podzielony na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny.
Zmieniony ( 09.03.2018. )
Czytaj całość
 
Komunikat
Redaktor: Administrator   
02.03.2018.
Informacje dotyczące naboru i rekrutacji do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej na rok szkolny 2018/2019 znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) w zakładce Rekrutacja .
Zmieniony ( 14.03.2018. )
 
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
27.02.2018.
 Do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie naszej szkoły przygotowywali się poprzez tworzenie prac literackich, plastycznych oraz prezentacji multimedialnych. 22 lutego br. podczas apelu podsumowującego konkurs oraz wyżej wymienioną akcję, sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą tworzenia lepszego Internetu. Wychowankowie mieli możliwość odpowiadania na pytania: Co to jest hejt? Czy Internet jest bezpieczny? Skąd wiadomo, że Kuba to Kuba? Czy możemy zawierać znajomości w wirtualnym świecie?
Zmieniony ( 27.02.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs Piosenki Zimowej -" W białej krainie"
Redaktor: Administrator   
27.02.2018.
 26 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole  Konkurs Zimowej Piosenki pod tytułem "W białej krainie". Adresowany był on do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Z każdej klasy mogło się zaprezentować trzech solistów oraz zespół. Wszyscy wykonywali utwory o tematyce zimowej. Komisja w składzie: pan Jacek Bochniak, pani Barbara Turek oraz pani Urszula Urbańska miała bardzo trudne zadanie do wykonania. Oceniali nie tylko dobór repertuaru czy jakość wykonania, ale też strój wykonawcy i jego zachowanie na scenie.
Zmieniony ( 27.02.2018. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Redaktor: Administrator   
26.02.2018.
 24 lutego 2018r. w PSP w Chwałowicach odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas siódmych ze szkół podstawowych z Rzeczycy Długiej, Radomyśla n/S, Antoniowa i Chwałowic. Drużyna dziewcząt    w składzie: Agnieszka Pamuła, Wiktoria Kosierb, Roksana Cebula, Weronika Sikora, Weronika Ozga, Izabela Gorczyca, Dominika Szymańska, Daria Weremko - zajęła II miejsce.
Zmieniony ( 26.02.2018. )
Czytaj całość
 
„Bądź z serca pozdrowiona, Ojczysta święta mowo!”- obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Redaktor: Administrator   
22.02.2018.
 21 lutego obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Obchody Dnia zostały ustanowione w 1999 roku z inicjatywy UNESCO, by chronić i promować różnorodność językową świata. Z tej to okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły, tj. Julia Kuciapa i Amelia Pomykała, zaś pani Renata Puzio pełniła funkcję członka komisji w części konkursowej dla mieszkańców gminy.
Zmieniony ( 22.02.2018. )
Czytaj całość
 
Dziękujemy sercem za serce ...
Redaktor: Administrator   
19.02.2018.
 Każdy, kto regularnie odwiedza naszą stronę internetową, zauważył zapewne, że w styczniu zabrakło artykułu opisującego obchody Dnia Babci i Dziadka. Tak się niestety złożyło, iż duża absencja chorobowa naszych uczniów trochę namieszała w naszym kalendarzu szkolnym. Zmuszeni byliśmy przełożyć świętowanie i właśnie w piątek 16 lutego 2018 roku odbyła się uroczysta akademia, na którą dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków.
Zmieniony ( 19.02.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»