Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
23.11.2017.
Pasowanie pierwszoklasistów
Redaktor: Administrator   
24.10.2016.
 20 października 2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego,  dyrektor szkoły pan Jacek Bochniak  powitał gorąco wszystkich zebranych na uroczystości: wójta gminy, pana Jana Pyrkosza, inspektora ds. oświaty, panią Joannę Dudzińską, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów.
Zmieniony ( 24.10.2016. )
Czytaj całość
 
Banknoty z wizerunkiem patrona naszej szkoły
Redaktor: Administrator   
18.10.2016.
 12 października  2016 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Banknot z wizerunkiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – VI, członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności. Wpłynęło 10 prac wykonanych dowolną techniką. Były one bardzo pomysłowe i ciekawe. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Szymon Kołodziej, kl. II
II miejsce – Julia Miętus, kl. II
III miejsce – David Markut, kl. I
wyróżnienie  – Łukasz Podolski, kl. II
Zmieniony ( 18.10.2016. )
Czytaj całość
 
W przededniu edukacyjnych świąt – Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 Corocznie 14 października obchodzimy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także Dzień Patrona, Tadeusza Kościuszki. Z uwagi na pierwsze ze świąt dzień ten jest wolny od zajęć dydaktycznych dla nauczycieli, dzieci i młodzieży pod warunkiem, że ci ostatni nie korzystają wówczas z zajęć szkolnych o charakterze wychowawczym. Toteż uroczysta akademia z obu wymienionych okazji odbyła się w naszej szkole w czwartek 13 października 2016 r. i upłynęła pod wdzięcznym hasłem podziękowań za piękną postawę Patrona, za trud i radość zatrudnionych w szkolewszystkich jej pracowników. 
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
Sześćdziesiąt lat temu … - społeczność rzeczycka w hołdzie wieszczowi
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 W minioną środę, 12 października 2016r., pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Rzeczycy Okrągłej zgromadzili się przedstawiciele stalowowolskiego Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” na czele z panią prezes Agnieszką Bulicz, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z panią dyrektor Teresą Lachowską, delegacja Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej z panem dyrektorem Jackiem Bochniakiem, sołtysowie  Rzeczycy Długiej i Rzeczycy Okrągłej, pani Zofia Stec i pan Grzegorz Krawiec, a także najmłodsza córka rzeźbiarza Józefa Kuczmana, pani Helena Staniek, by uczcić fakt sześćdziesięciolecia oddana pomnika ku czci Adama Mickiewicza tutejszej społeczności.      
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
Nasz udział w obchodach 74. rocznicy pacyfikacji Goliszowca
Redaktor: Administrator   
05.10.2016.
 2 października 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach rocznicowych upamiętniających ofiary pacyfikacji Goliszowca przez Niemców. Mszę Świętą w intencji zamordowanych, na której licznie stawili się okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście, poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie odnowionej mogiły zbiorowej. Obchody uświetniły wojskowe grupy rekonstrukcyjne, harcerze, poczty sztandarowe strażaków, kół łowieckich oraz szkół.
Zmieniony ( 05.10.2016. )
Czytaj całość
 
Wrześniowe zmagania lekkoatletyczne gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 Wrzesień był miesiącem licznych startów szkolnych lekkoatletów. Reprezentacja naszego gimnazjum dwukrotnie zaznaczyła swoją obecność w czasie zawodów powiatowych w Stalowej Woli, wielokrotnie stając na podium. Reprezentację szkoły tworzyli: Maria Gorczyca (kl. 1 gimnazjum), Dominika Szymańska, Weronika Sikora, Artur Ozga, Marcin Wojtala (wszyscy kl. 2 gimnazjum),Katarzyna Pacholec, Bartłomiej Miętus, Kamil Stelmach, Oskar Nieradka, Patryk Wojtala i Mateusz Kołodziej (wszyscy z kl. 3 gimnazjum). 
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Sukcesy lekkoatletyczne
Redaktor: Administrator   
04.10.2016.
 W czwartek 21 września w Stalowej Woli odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie naszej  szkoły.
Julia Kuciapa z kl. V wywalczyła I miejsce – w biegach na 60 m, a Krystian Gorczyca II miejsce – w rzucie piłeczką palantową.
Istotny dla naszej szkoły jest fakt, że jak do tej pory, Julka okazuje się najszybszą sprinterką w Polsce w swojej kategorii wiekowej (60 m – 8,97`).
Zmieniony ( 04.10.2016. )
Czytaj całość
 
Zielony wolontariat, czyli jaki?- szkolenie dla wolontariuszy w Janowie Lubelskim
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 W ramach realizowanego projektu pt.”Zielone światło dla młodych” w dniach 26-27 września 2016r. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w wjazdowym szkoleniu w zakresie zielonego wolontariatu, które dobyło się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Janowskie. Po rozlokowaniu się w Kwaterze Myśliwskiej Cegielnia uczniowie wzięli udział w dwugodzinnym szkoleniu, podczas którego dowiedzieli się, co oznacza bycie wolontariuszem oraz jak współpracować z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, grup nieformalnych.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Nowe władze samorządów uczniowskich
Redaktor: Administrator   
29.09.2016.
 Bardzo ważne dla społeczności szkolnej zadanie – wybór nowych władz samorządu uczniowskiego - wykonane. We wtorek, 20 września 2016r. poprzez rozsądnie oddany głos wyłoniono nowy zarząd  samorządów uczniowskich. Do miana przewodniczącego w szkole podstawowej kandydowali następujący uczniowie: Zuzanna Dul, Jakub Wydra, Sara Saja, Jakub Wydra, Daniel Mekal, Marcin Wilkus .  W gimnazjum do rywalizacji stanęli: Julia Warzycka, Bartłomiej Miętus, Daria Weremko, Dominika Szymańska, Agnieszka Pamuła, Weronika Cebul.
Zmieniony ( 29.09.2016. )
Czytaj całość
 
Piknik klasowy na zakończenie lata
Redaktor: Administrator   
21.09.2016.
 Korzystając  z pięknej, wręcz upalnej jak na wrzesień pogody, rodzice uczniów klasy II szkoły podstawowej postanowili  zorganizować swoim pociechom piknik na  zakończenie lata. Za zgodą oczywiście  pana dyrektora,  16 września  2016r. zamiast do szkolnych ławek wsiedliśmy na rowery i udaliśmy się do Kępy Rzeczyckiej na  wrześniowe grillowanie .  Na miejscu czekały na nas różne  niespodzianki  przygotowane  przez   trójkę klasową.
Zmieniony ( 21.09.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»