Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
"Kiedy myślę, Ojczyzna …” - młodzi recytatorzy w patriotycznym repertuarze wierszy o Ojczyźnie
Redaktor: Administrator   
17.05.2018.
 Włączając się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, liczna, bo 18-osobowa  grupa uczniów z klas V- VII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „Kiedy myślę, Ojczyzna…” 1918- 2018. 15 maja 2018 roku na scenie sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach wybrzmiały piękne wiersze patriotyczne popularyzujące symbole narodowe i miłość do Ojczyzny.
Zmieniony ( 17.05.2018. )
Czytaj całość
 
Szkolny Zespół Taneczny „Akir”
Redaktor: Administrator   
11.05.2018.
 W naszej szkole od wielu już lat działa Zespół Taneczny " Akir ", prowadzony przez instruktor tańca  panią Urszulę Wieczorek. Zespół obecnie liczy 5 osób; są to uczennice z klasy V i VII: Zuzanna Dul, Natalia Bednarz, Klaudia Meder,  Dominika Ziarno oraz Gabriella Piechocka.  Dziewczyny, pomimo licznych obowiązków szkolnych, wytrwale trenują na sali gimnastycznej nowe układy pod czujnym okiem pani choreograf. Efekty pracy zespołu widoczne są na różnych uroczystościach szkolnych. Zespół "Akir" reprezentuje również szkołę w Rzeczycy Długiej na różnych konkursach tanecznych . 
Zmieniony ( 15.05.2018. )
Czytaj całość
 
Fundacja „Maciuś” wspiera naszych uczniów
Redaktor: Administrator   
10.05.2018.
 Ruszyła kolejna edycja projektu dofinansowywania posiłków w szkołach „Dobry jak chleb”, który jest realizowany przez Polską Fundację Pomocy Dzieciom „Maciuś”. O wsparcie mogą ubiegać się szkoły podstawowe i gimnazja, a celem projektu jest zapewnienie dożywiania dzieciom, które ze względu na trudną sytuację materialną powinny otrzymywać bezpłatne posiłki. Również w tym roku nasza placówka wystąpiła z wnioskiem do Fundacji i otrzymała wsparcie w kwocie 5000,00 (pięć tysięcy złotych).
Zmieniony ( 10.05.2018. )
Czytaj całość
 
Z wizytą w jednostce wojskowej
Redaktor: Administrator   
02.05.2018.
 W piątek 27 kwietnia 2018 roku, pierwszy raz w historii naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nisku. Termin wizyty nie został wybrany przypadkowo. Tego dnia odbywały się obchody Święta 16. Tczewskiego Batalionu Saperów oraz Święta Wojsk Inżynieryjnych. Na odwiedzających jednostkę czekało sporo różnych atrakcji. Oczywiście największą frajdę wśród dzieciaków wzbudził wszelakiego rodzaju sprzęt wojskowy.
Zmieniony ( 02.05.2018. )
Czytaj całość
 
W moim sercu - Ojczyzna!
Redaktor: Administrator   
02.05.2018.

 Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, mając na względzie wagę wydarzeń roku 1918, gdy po 123 latach rozbiorów wysiłek wielu pokoleń Polek i Polaków zaowocował odzyskaniem niepodległości a Państwo Polskie ponownie pojawiło się na mapie Europy, dostrzegł potrzebę uhonorowania setnej rocznicy tych wydarzeń i uchwalił ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Z tych samych powodów Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Zmieniony ( 02.05.2018. )
Czytaj całość
 
IV Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej
Redaktor: Administrator   
01.05.2018.
 26 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem, już po raz czwarty, odbył się  Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. Z każdym rokiem  zwiększa się liczba chętnych do udziału w tym przeglądzie. Zgłoszonych było  aż 40 utworów i ponad 150 wykonawców. Przegląd  podzielono na trzy kategorie wiekowe. Występy naszych uczniów były  wręcz rewelacyjne. Nie dało się nie zauważyć ich odwagi  scenicznej oraz zaangażowania i zdolności  wokalno–językowych. Najmłodsi reprezentanci naszej szkoły z oddziału przedszkolnego wystąpili  z piosenką  „ Five Little Ducks”.
Zmieniony ( 01.05.2018. )
Czytaj całość
 
Powiatowy turniej OTWP - kolejny sukces naszych uczniów
Redaktor: Administrator   
26.04.2018.
 Uczniowie naszej szkoły: Emilia Mączka z klasy IV i Marcin Wilkus z klasy V  reprezentowali  gminę  Radomyśl nad Sanem w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”  w kategorii szkół podstawowych.  Turniej ten miał miejsce 24 kwietnia 2018r. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Przeprowadzono go  dwuetapowo: część I stanowił test sprawdzający, a następnie cztery osoby z każdej kategorii wiekowej z najlepszymi wynikami musiały zmierzyć się z zestawem pytań, na które odpowiadali przed komisją.
Zmieniony ( 14.09.2018. )
Czytaj całość
 
Już po emocjach – egzamin gimnazjalny 2018
Redaktor: Administrator   
26.04.2018.
 W minionym tygodniu w całym kraju odbywały się egzaminy gimnazjalne dla klas trzecich i trwały trzy dni: 18 – 20 kwietnia  (od środy do piątku), podczas których - także nasi uczniowie - musieli się zmierzyć z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności z przedmiotów humanistycznych, ścisłych oraz ze znajomości języka obcego nowożytnego, tj. języka angielskiego. Pytani o stopień trudności poszczególnych części, gimnazjaliści - niemal w całym kraju - zgodnie twierdzili, że tegoroczny arkusz egzaminacyjny z matematyki był skonstruowany na miarę ich możliwości i generalnie nie sprawił im większych problemów, podobnie wypadły w ich odczuciu przedmioty humanistyczne, jednak przedmioty przyrodnicze i język angielski nie były już postrzegane tak optymistycznie.
Zmieniony ( 26.04.2018. )
Czytaj całość
 
Nasze sukcesy w biegach przełajowych
Redaktor: Administrator   
23.04.2018.
 17 kwietnia 2018r. w Stalowej Woli odbyły się zawody sportowe Grand Prix w Biegach Przełajowych. Sprzyjająca aura zgromadziła na stadionie bardzo liczną grupę zawodników.  Naszą szkolę reprezentowali: Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek, Wiktor Partyka, Wiktoria Kosierb, Maria Gorczyca, Adrian Wermiński, Damian Kaczor, Dominika Szymańska, Marcin Wojtala, Artur Ozga, Sebastian Ozga.
Zmieniony ( 23.04.2018. )
Czytaj całość
 
Powiatowy turniej BRD
Redaktor: Administrator   
17.04.2018.
 16 kwietnia 2018r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  zorganizowane przez  miejscowy Automobilklub. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje ze szkół z powiatu stalowowolskiego. Kolejny raz gminę Radomyśl nad Sanem    reprezentowały zwycięskie drużyny  z naszej szkoły w składzie : Patrycja Pamuła, Amelia Pomykała, Daniel Mękal, Oskar Pawłowski ( szkoła podstawowa) oraz Weronika Cebula, Weronika Sikora oraz  Mateusz Młynarczyk ( gimnazjum).
Zmieniony ( 18.04.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»