Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
30.05.2017.
Gminny etap konkursów dla klas trzecich
Redaktor: Administrator   
20.03.2016.
 Konkursy międzyszkolne to dla uczniów wspaniała okazja do sprawdzenia swoich możliwości i zdrowej rywalizacji w szerszym gronie rówieśników z różnych szkół. Wyzwalają one aktywność uczniów, rozbudzają większe zainteresowanie proponowaną problematyką, mobilizują nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem stają się zasłużone sukcesy wychowanków. 15 i 16 marca br. w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu  ortograficznego i matematycznego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 w Stalowej Woli.
Zmieniony ( 07.12.2016. )
Czytaj całość
 
Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni
Redaktor: Administrator   
15.03.2016.
 10 marca 2016 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w niestandardowych zajęciach profilaktycznych, które w naszej szkole poprowadzili członkowie Fundacji „ Latarnia”, Marcin Tyburczy oraz Dariusz Orłowski. Prowadzący wykorzystali bardzo interesującą prezentację oraz filmy, które przybliżyły odbiorcom nie tylko przerażające konsekwencje nałogów, ale też uświadomiły, że nie istnieje żadna bezpieczna granica umożliwiająca zażywanie środków uzależniających. Obalili też mit ,,bezpiecznych” środków psychoaktywnych.
Zmieniony ( 15.03.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Redaktor: Administrator   
11.03.2016.
 W sobotę, 5 marca 2016 r., w Chwałowicach odbyła się Gminna Gimnzjada w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Wśród zespołów, biorących udział w rozgrywkach, nie mogło zabraknąć reprezentacji Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. Pozostałe drużyny reprezentowały szkoły z Radomyśla nad Sanem, Antoniowa i Chwałowic.
Zmieniony ( 11.03.2016. )
Czytaj całość
 
Być kobietą …- szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet
Redaktor: Administrator   
09.03.2016.
 To, że święto wszystkich kobiet obchodzimy właśnie na początku wiosennego miesiąca, wcale nie jest datą zupełnie przypadkową. Jego rodowód sięga bowiem tradycją wiosny czasów starożytnych i święta o nazwie Matronalia, które obchodzono w Rzymie jako wyraz kultu płodności i hołdu dla bóstw żeńskich. Sam zaś wyznacznik daty Dnia Kobiet na 8 dzień marca ma uzasadnienie bardziej współczesne i genezę nie tak radosną, jakby się nam mogło wydawać. Otóż 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku kilkanaście tysięcy kobiet chciało zmienić swój los.
Zmieniony ( 09.03.2016. )
Czytaj całość
 
Wyniki konkursu Alfik Matematyczny 2015
Redaktor: Administrator   
09.03.2016.
 W środę 25 listopada 2015 roku odbyła się już XXI edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny, który organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Zadania konkursowe wymagają od uczestników sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zadania mają charakter testu jednokrotnego wyboru. W tegorocznej matematycznej rozgrywce wzięło udział prawie 58 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum.
Zmieniony ( 13.03.2016. )
Czytaj całość
 
Każdy uczeń powie – najważniejsze nasze zdrowie!
Redaktor: Administrator   
07.03.2016.
 Nasza szkoła w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia, gdyż wyposaża uczniów  w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania odpowiednich postaw zdrowotnych. Profilaktykę prozdrowotną należy szerzyć wśród dzieci od najmłodszych lat, ponieważ znacząco wpływa na prawidłowy rozwój młodego organizmu. Promocja zdrowia powinna przybierać różne formy, także hasła, np. Każdy uczeń powie – najważniejsze nasze zdrowie, – pod którego szyldem 3 marca 2016r. przeprowadzono w szkole podstawowej konkursy  dla klas I – III.
Zmieniony ( 13.03.2016. )
Czytaj całość
 
Jubileusz Wolności – prezentacja projektu edukacyjnego
Redaktor: Administrator   
07.03.2016.
 Wolność jest terminem wiążącym się z faktem poczucia bezpieczeństwa i możliwości dokonywania przez człowieka wyborów; stanowienia o sobie i swojej przyszłości. Oznacza to, że każde państwo swą konstytucją i prawodawstwem zakreśla pewien ludzki obszar, w którym jego obywatel może rozwijać się jako osoba, gdyż przestrzegane są i chronione jego podstawowe prawa. Obecnie nasze państwo stara się zapewniać każdemu Polakowi godną przestrzeń życiową, w której może on swobodnie korzystać ze swych elementarnych praw czyniących go osobą i obywatelem.
Zmieniony ( 07.03.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka o przedsmaku ferii i walentynek
Redaktor: Administrator   
18.02.2016.
 W piątek 12 lutego 2016 roku, w ostatni dzień nauki przed dwutygodniowymi feriami zimowymi, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w całodniowej wycieczce do Galerii Rzeszów, a docelowo do kina Helios na siódmą część sagi o międzygalaktycznych podbojach - „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, której reżyserię George Lukas, ojciec dotychczasowego cyklu, oddał w ręceJ.J. Abramsa. Jednak, mimo szczerych chęci i pierwotnych zamiarów, czterdziestoosobowej grupie gimnazjalistów nie było dane oglądnąć pełnego akcji i humoru międzypokoleniowego starcia gwiazd.
Zmieniony ( 18.02.2016. )
Czytaj całość
 
Warto czytać - o sukcesach czytelniczych naszych szóstoklasistów
Redaktor: Administrator   
12.02.2016.
 W czwartek, 11 lutego 2016 roku w Radomyślu nad Sanem odbył się II etap Gminnego Maratonu Czytelniczego, w którym wzięło udział troje naszych uczniów, wyłonionych podczas etapu szkolnego. Książką, której bogactwo języka i niezwykłość znaczeń uczniowie mieli wyeksponować podczas głośnej lektury, była nowela „Latarnik” Henryka Sienkiewicza. Ponadto do zadań konkursowych należało wykazanie się poziomem zrozumienia treści, a narzędziem pomiaru był test z pytaniami otwartymi.
Zmieniony ( 12.02.2016. )
Czytaj całość
 
Klasa V rozwija naukowe pasje i poszerza horyzonty
Redaktor: Administrator   
10.02.2016.
 „Podróże kształcą”- o prawdziwości tej sentencji przekonali się empirycznie uczniowie klasy V, którzy odkryli nowe, naukowe oblicze pobliskiego miasta, Stalowej Woli. We wtorek, 9 lutego 2016 roku, z inicjatywy naszej uczennicy, Marty Szoi oraz dzięki uprzejmości sędziego Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, pana Pawła Bronkiewicza, piątoklasiści wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni do gmachu sądu, gdzie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy sędziego oraz uczestniczyć, jako obserwatorzy, w dwóch rozprawach sądowych.
Zmieniony ( 10.02.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»