Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.12.2018.
Mikołajkowe teatrzyki w Chwałowicach
Redaktor: Administrator   
08.12.2017.
 W czwartek 7 grudnia 2017r. w Chwałowicach odbył się V Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie, czyli klasa 0, I, II i III. Każda grupa zaprezentowała przedstawienie połączone z piosenką, jak również układy taneczne. Uczniowie klasy 0 wystawili „Kopciuszka”, pierwszoklasiści pokazali bajkę „Jaś i Małgosia”. Klasa II wystąpiła z piosenką „Kochany panie Mikołaju” oraz z układem tanecznym do tej piosenki. Klasa III zaprezentowała przedstawienie zatytułowane „Rzeczyckie Smerfy z wizytą w Chwałowicach”, podczas którego dzieci recytowały ciekawe teksty, śpiewały i tańczyły.
Zmieniony ( 08.12.2017. )
Czytaj całość
 
Każdy może być Świętym Mikołajem – o idei obdarowywania
Redaktor: Administrator   
08.12.2017.
 6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja, biskupa Miry włączonego w poczet świętych Kościoła greko- i rzymskokatolickiego, najsłynniejszego dobroczyńcy oraz darczyńcy. Popularnie i komercyjnie dzień ten zwiemy mikołajkami, ale nie o nazwę tu chodzi, lecz piękną idee rozpowszechniania dobra poprzez obdarowywanie się prezentami nie tyle kosztownymi, co  płynącymi z dobroci ludzkich serc. W naszej szkole – tradycyjnie, bo od kilku już lat – w osobę Świętego i jego zacnych pomocników wcielają się żołnierze 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku, szlachetnie i zawsze chętnie współpracujący z Radą Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 08.12.2017. )
Czytaj całość
 
Mikołajkowy szał loterii fantowej
Redaktor: Administrator   
07.12.2017.
 „Mikołaje są wśród nas” – pod takim hasłem przebiegała  loteria fantowa, zorganizowana  w dniach 5 – 6  grudnia 2017r. w naszej szkole.  Organizacja takiej loterii - to ogrom pracy, ale efekty przerosły nasze oczekiwania. Loteria cieszyła się wielkim zainteresowaniem i przyniosła wiele  radości  oraz  niespodzianek   naszym  uczniom. Jednak  nie byłoby loterii, gdyby  uczniowie i ich rodzice nie ofiarowali fantów w postaci rozmaitych zabawek, figurek, gier czy przyborów, za co serdecznie dziękujemy. W ten wyjątkowy czas, Mikołajem mógł zostać  każdy, kto  w jakimkolwiek  stopniu przyczynił się do wsparcia loterii fantowej.
Zmieniony ( 07.12.2017. )
Czytaj całość
 
Czytanie- wspaniałą gimnastyką umysłu
Redaktor: Administrator   
05.12.2017.
 Tegorocznemu Gminnemu Maratonowi Czytelniczemu patronują słowa Richarda Steele`a: „Czytanie jest tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała”.  Do udziału w tej swoistej gimnastyce umysłu organizatorzy imprezy, czyli Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem, zaprosili także naszych uczniów z klasy IV i V szkoły podstawowej. Zgodnie z regulaminem nauczyciele poloniści dokonali wyboru lektur, które w całości zostały odczytane w ciągu jednego dnia przez uczniów w zespołach klasowych. 
Zmieniony ( 05.12.2017. )
Czytaj całość
 
Kto czyta, żyje wielokrotnie ...
Redaktor: Administrator   
04.12.2017.
 Tytuł niniejszego artykułu jest upowszechnionym fragmentemmyśli słynnego poety polskiej awangardy okresu dwudziestolecia międzywojennego, Józefa Czechowicza, który powiedział: Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. Zaś aforyzm impresjonisty, Jana Kasprowicza, głoszący: Ten najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do książek nie ostudzi – stał się hasłem szkolnego konkursu czytelniczego o miano Mistrza Pięknego Czytania, o które rywalizowali uczniowie naszej szkoły w środę, 29 listopada 2017 r.
Zmieniony ( 04.12.2017. )
Czytaj całość
 
Andrzejkowe pląsy wieczorową porą
Redaktor: Administrator   
04.12.2017.
 Tradycyjnie, w wigilię św. Andrzeja, szykujemy się do wróżb, zabaw, przepowiedni i tańców. Toteż w środowe popołudnie i wieczór, 29 listopada bieżącego roku, nasza szkoła rozbrzmiewała skocznymi rytmami andrzejkowej zabawy, w której uczestniczyli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, zawsze skorzy do wytchnienia w wesołym towarzystwie strojnych rówieśników i miłych nauczycieli. Corocznie Rada Rodziców dba, by andrzejki zapisały się w kalendarzu szkolnych imprez radosnymi zgłoskami pysznej zabawy podkreślonej słodkim akcentem skwapliwie zajadanych przez uczniów łakoci.
Zmieniony ( 04.12.2017. )
Czytaj całość
 
„Dbam o zdrowie – zdrowo się odżywiam i jestem aktywny” - zakończenie jesiennego etapu projektu
Redaktor: Administrator   
30.11.2017.
 Właśnie dobiegł końca pierwszy etap, ósmej edycji, ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jak już pisaliśmy wcześniej, projekt ten  jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”, prowadzonego przez Fundację BOŚ i składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej   z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji, aż 6 wymaganych zadań.
Zmieniony ( 30.11.2017. )
Czytaj całość
 
Dzień Pluszowego Misia
Redaktor: Administrator   
30.11.2017.
 W piątek 24 listopada 2017 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli na zajęcia swoje ulubione pluszaki. W ten sposób włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto to przypada na dzień 25 listopada. W tym roku była to sobota, więc świętowanie przełożyliśmy na piątek. Wiele się tego dnia działo podczas zajęć. Bohaterem był miś , więc dzieci czytały książeczki o misiach, słuchały piosenek, oglądały filmy o tych sympatycznych zwierzakach, a także wykonywały ciekawe prace plastyczne  przedstawiające misia.
Zmieniony ( 30.11.2017. )
Czytaj całość
 
Książka na każdą okazję
Redaktor: Administrator   
24.11.2017.
 W bieżącym roku szkolnym w dniach 20 - 21 listopada w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowano kiermasz książki. W ten ciekawy sposób biblioteka szkolna wyszła z propozycją walki z jesienną nudą i umożliwiła naszej społeczności zakup książek po bardzo atrakcyjnych cenach. W ofercie przesłanej przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki Tuliszków znajdowały się egzemplarze w większości przeznaczone dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, ale także starsi uczniowie, czy nawet rodzice, z powodzeniem mogli wybrać coś dla siebie.
Zmieniony ( 24.11.2017. )
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
22.11.2017.
 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, szczególnie teraz, kiedy w społeczeństwie dzieje się tak wiele złego. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność  i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Dlatego we wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie  naszej szkoły dołączyli  do akcji „ Znajdź się wśród życzliwych” i  wybierali  w swoich klasach osoby, która ich zdaniem są najbardziej życzliwe.
Zmieniony ( 22.11.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»