Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2018.
Dziecięce Interpretacje
Redaktor: Administrator   
22.03.2017.
 W poniedziałek 20 marca 2017r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczestników. W kategorii I (klasy I-III) wystąpili: Julia Miętus, Dominik Kosierb, Nicole Markut, Emilia Mączka i Dominika Michałek, natomiast w kategorii II (klasy IV-VI) byli to: Gabriella Piechocka, Patrycja Pamuła, Sara Saja, Kacper Moskal, Wiktor Partyka i Karol Wydra.
Zmieniony ( 22.03.2017. )
Czytaj całość
 
Jak powitać wiosnę?
Redaktor: Administrator   
21.03.2017.
 Wiosna to budząca się do życia przyroda, to coraz jaśniejsze słońce i śpiewy ptaków o świcie. To bardzo radosna i wyczekiwana przez wszystkich pora roku. Aby zapewnić sobie wspaniałe samopoczucie na wiosnę, warto trochę pośmiać się, pożartować, pośpiewać, potańczyć, zobaczyć co proponują projektanci mody na nadchodzący sezon.  21 marca odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Wiosny.
Zmieniony ( 21.03.2017. )
Czytaj całość
 
Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat
Redaktor: Administrator   
13.03.2017.
 Dnia 20 lutego odbył się I etap konkursu czytelniczego pod hasłem:  Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat, w którym wzięło udział 15 wspaniale do niego przygotowanych  uczniów  z klasy II szkoły podstawowej. Aż siedmioro uczniów rozwiązało przygotowany test w stu procentach. Byli to: Julia Miętus, Łukasz Podolski, Oliwia Juda, Dominik Kosierb, Laura Butryn, Szymon Kołodziej i Nadia Chołody.
Zmieniony ( 13.03.2017. )
Czytaj całość
 
Inspirujące spotkanie z kobietą
Redaktor: Administrator   
13.03.2017.
 Z okazji Dnia Kobiet męska część społeczności uczniowskiej przygotowała spektakularną akademię z wiodącym wątkiem ewolucji feminizmu z przymrużeniem oka. Na scenie pojawiły się zatem kreacje i osobowości kobiet począwszy od epoki kamienia łupanego a skończywszy na wyzwolonej współczesności. Przed okiem zadziwionych widzów przemknęły też: zwiewne kobiety salonowe, bojowo wyposażone żołnierki, nietypowe traktorzystki i prawdziwe uosobienia czarnych wampów.
Zmieniony ( 13.03.2017. )
Czytaj całość
 
Interaktywny Quizspotter dla gimnazjalistów
Redaktor: Administrator   
02.03.2017.
 2 marca 2017r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap interaktywnego Quizspottera, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. W quizie, którego tematem było "Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego" wzięło udział 20 uczniów naszego gimnazjum. Na pytania prezentowane na ekranie należało odpowiedzieć używając tabletu. Quiz składał się z 19 pytań, które dotyczyły głównie dziedzictwa, historii, tradycji i wydarzeń związanych z naszą gminą.
Zmieniony ( 02.03.2017. )
Czytaj całość
 
Spektakl muzyczny "Dzwonnik z Notre Dame”
Redaktor: Administrator   
02.03.2017.
 W środę, 1 marca 2017r. czterdziestoosobowa  grupa  uczniów klas młodszych pod opieką swoich wychowawców  wyruszyła do Stalowej Woli, na spektakl muzyczny pt. „Dzwonnik z Notre Dame”  zorganizowany przez Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia.  Był to spektakl, w którym nie zabrakło pięknej muzyki, wspaniałych piosenek, a dodatkowo  wzbogacony efektami i projekcjami multimedialnymi oraz  grą świateł i dymu  unoszącego się po całej widowni.
Zmieniony ( 02.03.2017. )
Czytaj całość
 
Ostatki w lasowiackiej zagrodzie
Redaktor: Administrator   
01.03.2017.
 W ostatni dzień karnawału, 28 lutego 2017r. uczniowie klasy II i III  szkoły podstawowej  wraz z wychowawcami  brali udział w projekcie zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli pod hasłem. „Z lasowiackiej zagrody – folklor Puszczy Sandomierskiej”- kultura lasowiacka. W ramach tego projektu organizator zapewnił również bezpłatny dojazd dla dzieci, który dofinansowany został  ze środków powiatu stalowowolskiego.
Zmieniony ( 01.03.2017. )
Czytaj całość
 
Sukcesy naszych siatkarzy
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.
 25 lutego 2017 r. w sobotę  w ZS w Chwałowicach odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie gimnazja z terenu Gminy Radomyśl nad Sanem. Zawody zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt swoje sportowe zmagania rozpoczęły od meczu z gospodarzami. Drużyna dziewcząt niestety uległa przeciwnikowi, lecz drużyna chłopców zdecydowanie wygrała starcie wynikiem 2:0 z drużyną Chwałowic.
Zmieniony ( 27.02.2017. )
Czytaj całość
 
Wszystko jest poezją, każdy jest poetą
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.
 Słowa zaczerpnięte z poezji Edwarda Stachury stały się hasłem tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 23 lutego 2017 roku w naszej szkole.  Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI, którzy zaprezentowali piękne recytacje różnych znanych i mniej znanych wierszy polskich poetów. Wśród nich znalazły się m.in. utwory noblistki Wisławy Szymborskiej, Władysława Broniewskiego czy Jana Brzechwy, a także autorski wiersz wygłoszony przez uczennicę klasy IV.
Zmieniony ( 27.02.2017. )
Czytaj całość
 
Potrawy i ich smaki
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.
 To był bardzo smakowity tydzień w klasie III. Codziennie rozmawialiśmy o jedzeniu i o ulubionych daniach, układaliśmy wymarzone jadłospisy i smakowaliśmy różne przyprawy. Sprawdzaliśmy gdzie rosną rośliny, z których potem powstają aromatyczne dodatki do potraw. W tłusty czwartek jedliśmy smakowite, słodkie pączki . Natomiast w piątek postanowiliśmy upiec ciasteczka. Bawiliśmy się świetnie.
Zmieniony ( 27.02.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»