Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Podsumowanie Grand Prix w biegach przełajowych
Redaktor: Administrator   
12.06.2018.
 Po podsumowaniu wyników z dwóch (jesienna i wiosenna) edycji Grand Prix w biegach przełajowych o Puchar Starosty Stalowowolskiego, nasi uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek, Wiktor Partyka, Wiktoria Kosierb, Maria Gorczyca, Adrian Wermiński, Damian Kaczor, Dominika Szymańska, Marcin Wojtala, Artur Ozga, Sebastian Ozga. Gratulujemy tak znaczączego sukcesu!
Zmieniony ( 12.06.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Baśni w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
11.06.2018.
 8 czerwca 2018r. w naszej szkole był kolorowym i wesołym dniem dla dzieci z klas 0 – III, ponieważ wszyscy przenieśliśmy się do „Krainy Baśni”. Uczniowie poprzebierani w stroje postaci z różnych bajek prezentowali swoje umiejętności wykonując przedstawienia, rozwiązując zagadki o bajkach oraz śpiewając piosenki. Klasa „0” przygotowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Uczniowie z klasy drugiej zaprezentowali bajkę pt. „Jarzębinka”. Pierwszoklasiści i trzecioklasiści przygotowali bajeczne zagadki i sprawdzali znajomość bajek i baśni wśród swoich koleżanek i kolegów.
Zmieniony ( 11.06.2018. )
Czytaj całość
 
Matematyczne starcie tytanów na szczeblu powiatu
Redaktor: Administrator   
08.06.2018.
 29 maja 2018 r. odbył się finał Powiatowego Konkursu „Młody Matematyk” w Stalowej Woli. Organizatorem konkursu, już od 16 lat, jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli, ale po raz czwarty odbył się on w gościnnych murach stalowowolskiego oddziału Politechniki Rzeszowskiej. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, o czym świadczy liczba jego uczestników. Tego roku w międzyszkolnym etapie wzięło udział 98 uczniów z 14 gimnazjów powiatu Stalowa Wola, przy czym z naszej szkoły,  po przejściu etapu szkolnego, z zadaniami przygotowanymi przez organizatora zmierzyli się: Dominik Dudziński, Wiktoria Kosierb, Klaudia Mańkowska oraz Agnieszka Pamuła.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
Owocowy Dzień – Truskawka w roli głównej
Redaktor: Administrator   
08.06.2018.
 Początek lata oznacza sezon na  truskawki. Choć do początku  kalendarzowego lata zostało jeszcze kilka dni, to aura pogodowa wskazuje temperatury wyższe, dlatego sezon truskawkowy w pełni.  Jesteśmy szkołą  promującą zdrowie.  Uczestniczymy  w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz w „Programie dla szkół” i  naszym cele jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa, nie mogło więc  zabraknąć takiego dnia w kalendarzu szkolnym. Dlatego 7 czerwca br. wychowawczynie klas 0 - III   zorganizowały swoim wychowankom Dzień Truskawki.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
W krainie dinozaurów
Redaktor: Administrator   
07.06.2018.
 We wtorek 5 czerwca 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II wzięli udział w wycieczce do Bałtowa. Pogoda była idealna na taką wyprawę. Wszystkie zaplanowane atrakcje udało się zrealizować. Na początek dzieci odwiedziły czarownicę mieszkającą w Sabatówce, a następnie, z wnętrza specjalnego autobusu, podziwiały mieszkające w Bałtowie egzotyczne zwierzęta. W parku miniatur wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć miniatury (skala 1:25) najbardziej charakterystycznych dla Polski zabytków.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
"Nie pal przy mnie, proszę" - program edukacji antytytoniowej
Redaktor: Administrator   
05.06.2018.
 Uczniowie klas I-III w roku szkolnym 2017/18 uczestniczą w realizacji programu „Nie pal przy mnie, proszę”. Program stanowi ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Rzeszowie we współpracy z resortem edukacji. Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Uczniowie w ramach realizacji programu uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Co to jest zdrowie i od czego zależy”.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
„Zielona szkoła 2018” na szlaku Orlich Gniazd
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 28 maja 2018 roku w świetlicy szkolnej, odbyło się  ogólne spotkanie  podsumowujące  tegoroczny wyjazd uczniów na zieloną szkołę.  Podczas tego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, certyfikaty i płyty z nagranymi  zdjęciami, a zaproszeni goście  podziękowania od uczestników wyjazdu. „Zielona szkoła” to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego po raz kolejny umożliwiliśmy  uczniom naszej szkoły udział w wypoczynku zorganizowanym pod hasłem „Doświadczyć  samemu, by zrozumieć lepiej”.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
O twierdzy, arboretum i baśniowym grodzie …
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 Na pewno nie będzie przesady w stwierdzeniu, że maj wprost buchnął soczystą wiosną i możemy korzystać z dobrodziejstwa pogody w sposób najbardziej efektywny, czyli wycieczkowy. A jeśli jeszcze wycieczka ma na celu zintegrowanie uczniów klas gimnazjalnych i umilenie im wspólnie spędzonych chwil w „wygaszanym gimnazjum”, to tym bardziej jest zasadna, zwłaszcza o tak pięknej porze roku. Mając na względzie wszystkie „za” i żadnego „przeciw” – w poniedziałek 21 maja – zorganizowaliśmy całodniową wycieczkę krajoznawczą dla młodzieży gimnazjalnej na trasie: Bolestraszyce – Przemyśl – Kuńkowce.
Zmieniony ( 30.05.2018. )
Czytaj całość
 
Powiatowy Trójbój Lekkoatletyczny
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 8 maja 2018r. w poniedziałek uczniowie klasy III i IV szkoły podstawowej debiutowali w zawodach sportowych. Zawodnicy w składzie: Laura Butryn, Julia Miętus, Nicole Markut, Emilia Mączka, Helena Pomykała, Łukasz Podolski, Ignacy Dul, Jakub Dymarz, Jakub Kuciapa i Piotr Lachowski wzięli udział w Powiatowym Trójboju Lekkoatletycznym w Stalowej Woli. Nasi sportowcy mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 60 m.
Zmieniony ( 07.06.2018. )
Czytaj całość
 
Wycieczka klasy piątej do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
30.05.2018.
 W dniu 25 maja 2018 roku  klasa piąta,  niemal w całym składzie, na czele z wychowawcą klasy wyruszyła w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych - Parku Jurajskiego  w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”, otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami.  Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, w pobliżu którego odnaleziono autentyczne ślady tropów  dinozaurów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas naturalnej wielkości dinozaury,  rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej.
Zmieniony ( 08.06.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»