Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Nasi uczniowie najlepsi w gminie w turnieju BRD
Redaktor: Administrator   
09.04.2018.
 Jak co roku wiosną  wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce rozpoczyna się rywalizacja w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Tegoroczne eliminacje gminne tego turnieju dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Radomyśl nad Sanem  odbyły się 6 kwietnia  2018r.  w Publicznej Szkole Podstawowej  im. gen. K. Sosnkowskiego  w Antoniowie. W zawodach wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i trzyosobowe drużyny reprezentujące oddziały gimnazjalne  naszej gminy.
Zmieniony ( 09.04.2018. )
Czytaj całość
 
„Zawsze Razem" - realizacja projektu edukacyjnego
Redaktor: Administrator   
06.04.2018.
 W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła po raz kolejny realizuje  program edukacyjny „Zawsze Razem”, który skierowany  jest głównie do uczniów klas I – III. Celem programu jest kształtowanie u dzieci właściwych postaw i zachowań wobec słabszych rówieśników, unikanie zachowań ryzykownych oraz podejmowanie zdrowych wyborów życiowych. Program  jest  realizowany poprzez różnorodne formy: pogadanki, inscenizacje, gry i wspólne  zabawy. Podczas zajęć integracyjnych, 5 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I –III  poznali  Dominika - głównego bohatera książki "Zawsze Razem”.
Zmieniony ( 06.04.2018. )
Czytaj całość
 
Wielkanoc tuż, tuż ...
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Są takie dni w tygodniu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc. 28 marca w środę Wielkiego Tygodnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia wprowadzająca w obchody Triduum Paschalnego. Montaż słowno-muzyczny pt. „ Miłość – Krzyż – Zbawienie’’ , przygotowany przez młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum nawiązywał do tajemnicy i historii krzyża świętego oraz  jego relikwii.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wystawa pisanek wielkanocnych
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Od 28 marca br. w holu naszej szkoły możemy oglądać wystawę pisanek wielkanocnych, wykonanych techniką serwetkową, zwaną również decoupage. Wystawę przygotowali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Pisanki prezentują się znakomicie. Ich wykonanie sprawiało młodym artystom ogromną  przyjemność i przyniosło dużą satysfakcję po zakończeniu pracy.  Technika decoupage daje duże pole do popisu naszej kreatywności oraz umiejętności tworzenia kompozycji. Wymaga jednak cierpliwości i dokładności. Polega ona na przyklejaniu wzorów wyciętych z serwetek na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Słodki upominek dla podopiecznych Domu Dziecka w Stalowej Woli
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo, co na tym,
aby dawać w odpowiedniej chwili
”      (J.de La Bruyere).
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Szkolna Grupa Wolontariatu w dniach 26 i 27 marca 2018r. zorganizowała na terenie szkoły zbiórkę słodyczy dla dzieci przebywających w „Ochronce” im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli. W tym szczególnym czasie uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli odczuć radość i moc płynącą z dzielenia się z innymi, hojnie wspierając wolontariuszy w ich szlachetnej akcji.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Sukcesy naszych uczniów w OTWP
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 27 marca 2018r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem    przeprowadzono XLI eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, mającego  na celu popularyzowanie  wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad  postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnikami tego konkursu byli reprezentanci  wszystkich szkół  z terenu naszej gminy, w każdej z dwóch  grup wiekowych.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs na najpięknięszą palmę rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Nie sposób wyobrazić sobie Niedzieli Palmowej bez pięknych i barwnych palm wielkanocnych. W naszej szkole można je było podziwiać na wystawie  za sprawą konkursu plastycznego  pt. „Najpiękniejsza palma wielkanocna". Konkurs ten cieszył się   dużym zainteresowaniem  uczniów, a jego celem było propagowanie  tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zwłaszcza zanikającego powoli zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Zgromadzone prace konkursowe stworzyły piękną i niezwykle barwną wielkanocną wystawę. Warto dodać iż do konkursu zgłoszono aż  68 palm wielkanocnych.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Easter Egg Hunt - polowanie na wielkanocne jaja
Redaktor: Administrator   
28.03.2018.
 Jedną z przyjemniejszych tradycji  związanych z Wielkanocą  jest Easter Egg Hunt,  czyli polowanie na wielkanocne jaja. Jest to zwyczaj bardzo popularny na świecie, szczególnie w krajach anglojęzycznych, nie mniej jednak  staje się modny również w Polsce. W naszej szkole już od  kilku lat ta zabawa wzbogaca  tradycje obchodów  Wielkanocy. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III wręcz nie mogą się doczekać dnia, kiedy będą  wspólnie bawić się w ogrodzie i szukać ukrytych w trawie jajeczek.
Zmieniony ( 28.03.2018. )
Czytaj całość
 
Wyjazd do kina czy na film? - o wychowawczej roli filmu
Redaktor: Administrator   
27.03.2018.
 Nie ulega wątpliwości, że współcześnie  komunikacja audiowizualna stała się podstawowym typem komunikowania się zarówno na gruncie prywatnym, jak i w procesie edukacyjnym. Wiek XXI jest wiekiem obrazu. Trudno wyobrazić sobie życie bez filmu, który stał się jednym z najważniejszych składników naszego życia- bawi, uczy, umożliwia lepsze zrozumienie rzeczywistości i samego siebie.  Stąd też edukacja filmowa zajmuje ważne miejsce w szkole, która powinna przygotowywać swoich wychowanków do świadomego uczestnictwa w kulturze.  Mając na uwadze realizację powyższych celów wychowawczych klasa VII szkoły podstawowej i II gimnazjum 22 marca 2018r. wzięły udział w wyjeździe do kina „Helios” w Stalowej Woli na film pt. „Cudowny chłopak” .
Zmieniony ( 27.03.2018. )
Czytaj całość
 
Minipiłka siatkowa dziewcząt i chłopców - gminnne zawody
Redaktor: Administrator   
26.03.2018.
 24 marca 2018 r. w sobotę  w PSP w Chwałowicach odbyły się gminne zawody w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące cztery szkoły z terenu Gminy Radomyśl nad Sanem. Drużyna chłopców  reprezentowana przez: M. Młynarczyka, J. Wydrę, P. Smolarka, Przemysława i Piotra Lachowskich, K. Wydrę, i W. Partykę  swoje sportowe zmagania rozpoczęła od meczu z gospodarzami, wygrywając 2:0, a następnie potykała się  z drużyną z Radomyśla, którą pokonała, osiągając taki sam wynik.
Zmieniony ( 26.03.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»