Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
15.08.2018.
Wyprawa do lasu po skarby jesieni
Redaktor: Administrator   
20.10.2017.
 Korzystając z wyjątkowo pięknej aury  pogodowej, w środę 18.10.2017r.uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do lasu. Po dotarciu na miejsce, wszyscy jednak  odczuli różnicę  temperatury. Mimo ciepłych promieni słońca, w lesie  czuć było chłód jesieni, a powietrze pachniało grzybami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej  i warstwową budowę lasu. Słuchały odgłosów  mieszkańców lasu, a także zbierały "skarby".
Zmieniony ( 20.10.2017. )
Czytaj całość
 
Z szacunku dla środowiska ...
Redaktor: Administrator   
19.10.2017.
 W minionym tygodniu w holu naszej szkoły mieliśmy okazję podziwiać wystawę prac recyklingowych przygotowanych w ramach akcji Sprzątanie Świata – Polska 2017, która w tym roku przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce!”. Do akcji przystąpiły wszystkie klasy naszej szkoły, włącznie z oddziałem przedszkolnym. Uczniowie, pod opieką wychowawców,  mieli za zadanie przygotować jedną wspólną pracę, wykorzystując do jej wykonania różnego rodzaju odpady przeznaczone do recyklingu. Najmłodsi wymyślili kocie główki ze zużytych płyt CD, zaś pierwszoklasiści utworzyli barwną makietę miasta.
Zmieniony ( 19.10.2017. )
Czytaj całość
 
Wiwat Patron i Komisja Edukacji Narodowej!
Redaktor: Administrator   
13.10.2017.
 12 października 2017r. - z niewielkim wyprzedzeniem naznaczonego w kalendarzu Święta Komisji Edukacji Narodowej, będącego dniem wolnym od zajęć edukacyjnych - odbyła się w rzeczyckiej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona oraz tzw. Dnia Nauczyciela. Bieżący rok 2017 jest w Polsce poświęcony Tadeuszowi Andrzejowi Bonawenturze Kościuszce z uwagi na dwusetną rocznicę jego śmierci, co tym bardziej uprawnia społeczność uczniowską do dumnych obchodów Dnia Patrona, które w bieżącym roku przebiegały głównie pod znakiem wielkiego klucza wiolinowego, czyli muzyki i piosenki.
Zmieniony ( 13.10.2017. )
Czytaj całość
 
W Muzeum Bombki Choinkowej
Redaktor: Administrator   
12.10.2017.
 W środę 11 października 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Nowej Dęby. Zwiedziły tam Muzeum Bombki Choinkowej. Miały okazję zobaczyć style strojenia choinek z różnych stron świata. Zobaczyły jak wydmuchuje się te cudeńka i jak panie ręcznie je wszystkie ozdabiają. Dzieci wzięły też udział w warsztatach plastycznych, podczas których zrobiły swoje własne ozdoby. Wszyscy bawili się świetnie!
Zmieniony ( 12.10.2017. )
Czytaj całość
 
Wyróżnienie dla młodej poetki
Redaktor: Administrator   
11.10.2017.
 W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie poetyckim „Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Starostwo Powiatowe i Liceum Ogólnokształcące im. KEN. Spośród 130 wierszy, które wypłynęły na konkurs, wyróżniono dwa utwory naszej uczennicy, Amelii Pomykały z klasy piątej, zatytułowane: „Jesień” i „Muzyka”. Amelka pisze wiersze już od jakiegoś czasu, lecz jak dotąd ich nie upubliczniała.
Zmieniony ( 11.10.2017. )
Czytaj całość
 
Przyjęci w poczet uczniów
Redaktor: Administrator   
11.10.2017.
 Witam Cię szkoło bardzo radośnie,
tak dawno chciałem tu przyjść.
Marzyłem zawsze, że kiedy dorosnę,
Z wielką ochotą będę tu iść…..

Tymi słowami uczniowie pierwszej klasy rozpoczęli część artystyczną podczas uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia, która miała miejsce w naszej szkole 10 października 2017r. Wszystkie dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.
Zmieniony ( 11.10.2017. )
Czytaj całość
 
Jesienne dary natury
Redaktor: Administrator   
10.10.2017.
 Przez dwa dni można było podziwiać wystawę prac przygotowanych na konkurs, organizowany przez Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Chwałowicach pod hasłem „Dary jesieni”. Ogromnie nas cieszy, że uczniowie  naszej szkoły, szczególnie z  klas I - III,  bardzo czynnie zaangażowali się w ten konkurs i wspólnie z rodzicami  stworzyli wspaniałą wystawę  prawdziwych, jesiennych darów. W sumie wykonano 19 prac przestrzennych i 11 płaskich, które w czwartek, 5 października 2017r. zostały doręczone do organizatora konkursu.
Zmieniony ( 10.10.2017. )
Czytaj całość
 
Dzień Chłopaka w klasie trzeciej
Redaktor: Administrator   
03.10.2017.
 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z  klasy III, już w piątek, 29 września 2017r. pamiętały o swoich kolegach z klasy. Zaraz na pierwszej lekcji wraz z panią złożyły chłopcom życzenia  i wręczyły przygotowane wcześniej dla nich prezenty. Równie miłą niespodzianką było ogłoszenie werdyktu  „Siedmiu  Wspaniałych” wymyślonego  przez klasowe koleżanki. Jak same stwierdziły, w klasie III jest 7 chłopców i każdy z nich jest inny. Wyróżnia się oryginalną cechą charakteru i sposobem bycia, dlatego przyznały im odpowiednie przydomki.
Zmieniony ( 03.10.2017. )
Czytaj całość
 
Święto pieczonego ziemniaka – piknik integracyjny klasy III
Redaktor: Administrator   
02.10.2017.
 W pierwszy jesienny czwartek, 28.09.2017r.  uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę rowerową do Kępy  Rzeczyckiej, aby  wziąć udział w pikniku  integracyjnym z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. To już kolejny rok, kiedy rodzice  wychodzą z inicjatywą  i chęcią organizacji wspólnego pikniku na świeżym powietrzu. Mimo chłodnego poranka, dzień pikniku, okazał się jednym z piękniejszych dni całego września. Upłynął ciekawie i bardzo aktywnie. Dzieci losowo  utworzyły grupy o nazwach ziemniaków z różnych regionów Polski.
Zmieniony ( 02.10.2017. )
Czytaj całość
 
Wycieczka ze sportem w tle
Redaktor: Administrator   
28.09.2017.
 27 września 2017r. w środę uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Wyjazd miał na celu aktywne kibicowanie zawodnikom z naszej szkoły, którzy reprezentowali - nie tylko naszą placówkę - ale  i powiat w Wojewódzkich Indywidalnych Mistrzostwach LA. Dominika Szymańska z kl.IIIg   w biegu na 100 m wywalczyła 4. miejsce w województwie, natomiast Marcin Wojtala z kl. IIIg po ostrej walce w biegu na 1000 m uplasował się na  4. miejscu w serii (na dokładną lokatę musimy poczekać).
Zmieniony ( 28.09.2017. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»