Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
23.11.2017.
Ozdoby z odzysku
Redaktor: Administrator   
14.11.2016.
 W poniedziałek 7 listopada bieżącego roku odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe o charakterze ekologicznym - z zakresu recyklingu. Tym razem zajęcia skierowane były do uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej oraz uczniów trzeciej gimnazjum. Pierwsi z wymienionych uczyli się, jak pożytecznie wykorzystać niepotrzebne korki butelkowe, które dzięki niewielkiemu upiększeniu brokatem mogą się stać świetnymi ozdobami świątecznego stołu.
Zmieniony ( 14.11.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka w nagrodę za wygrany konkurs
Redaktor: Administrator   
14.11.2016.
 W piękny poranek, 4 listopada 2016 roku, uczniowie II klasy  szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum  wraz z opiekunami udali się na wycieczkę  autokarową, do jednej z najpiękniejszych  jaskiń w Polsce -  "Jaskini Raj", położonej w Górach Świętokrzyskich. Zaplanowana wycieczka była nagrodą za I miejsce w gminnym konkursie "Drugie życie odpadów". Celem konkursu było promowanie zachowań proekologicznych w zakresie gospodarowania odpadami.
Zmieniony ( 14.11.2016. )
Czytaj całość
 
Kolejna edycja programu ''Śniadanie daje moc''
Redaktor: Administrator   
10.11.2016.
 Dzień 8 listopada to, w wielu krajach Europy, Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ustanowiony został w 2007r. przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia. I właśnie tego dnia, już od sześciu lat, organizowana jest w naszym kraju akcja „Śniadanie daje moc”. Ideą tego programu edukacyjnego jest uświadamianie dzieciom i im rodzicom, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Zmieniony ( 10.11.2016. )
Czytaj całość
 
Niezwykła wyprawa do lasu
Redaktor: Administrator   
08.11.2016.
 W związku z realizowanym w naszej szkole projekcie „Zielone światło dla młodych” 5 listopada 2016r., wspólnie z myśliwymi z koła „Głuszec”, wyruszyliśmy samochodami terenowymi na wycieczkę do lasu. Pierwszym przystankiem na naszej drodze była osada pana Koczwary w Kochanach. Tam mieliśmy okazję zobaczyć zgromadzoną w dużej ilości różnorodne ptactwo, wśród którego były między innymi: łabędzie białe i czarne, gęsi, kury, kaczki, flamingi, pawie i sowy. Z bliska zobaczyliśmy także egzotyczne zwierzęta takie jak: renifery, wielbłądy, lemury, zebry, małpy i lamy. Jednak największą dla nas atrakcją był mały osiołek, którego mogliśmy pogłaskać.
Zmieniony ( 08.11.2016. )
Czytaj całość
 
Nie wyrzucaj, przetwarzaj!
Redaktor: Administrator   
07.11.2016.
 Patyczki, koreczki i trochę wyobraźni, a z rzeczy pozornie nieprzydatnych mogą powstać prawdziwe cuda. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV i V, którzy 3 listopada wzięli udział warsztatach recyklingowych. Zgodnie z harmonogramem działań w ramach realizacji programu „Zielone światło dla młodych” to już drugie tego typu warsztaty w przeprowadzone w naszej szkole. Tym razem efektem pracy małych artystów były ozdobne szkatułki i korkowe choinki.
Zmieniony ( 07.11.2016. )
Czytaj całość
 
Halloween 2016 w naszej szkole
Redaktor: Administrator   
02.11.2016.
 Jak co roku w naszej szkole, w ramach przybliżania kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych, można było zobaczyć wystawę dyń halloweenowych. Wystawa miała miejsce w dniach 26-28 października 2016 r. Uczniowie, tradycyjnie, wykazali się niezwykłą inwencją i talentem. Projekty dyń były zarówno śmieszne jak i straszne; w rozmiarach od miniaturowych do prawdziwie olbrzymich okazów.
Zmieniony ( 02.11.2016. )
Czytaj całość
 
Artystyczne trofeum naszych gimnazjalistek
Redaktor: Administrator   
02.11.2016.
 Czwarta edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego „O Liść Dębu” odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli w miniony piątek, 28 października 2016r., i zgromadziła kilkunastu uczestników - uczniów szkół gimnazjalnych - z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego oraz uczniów ponadgimnazjalnych stalowowolskiej budowlanki, którzy prezentowali m.in. swoje talenty plastyczne, muzyczne, wokalne czy taneczne.
Zmieniony ( 02.11.2016. )
Czytaj całość
 
Warzywa na talerzu
Redaktor: Administrator   
02.11.2016.
 W piątek, 28 października 2016 r. pierwszoklasiści naszej szkoły  pod opieką  swojej wychowawczyni  wykonali sałatkę warzywną.  Celem jest kształtowanie wśród uczniów świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw i owoców. Pierwszaki odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroili przyniesione do szkoły warzywa, przestrzegając bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.
Zmieniony ( 02.11.2016. )
Czytaj całość
 
Plastycznie i ekologicznie
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 We wtorek 25 października 2016r. w naszej szkole odbyła się pierwsza część warsztatów artystyczno-recyklingowych. Prowadzone one były w ramach projektu „Zielone światło dla młodych”. W tej części swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Najpierw dzieci dowiedziały się co to jest recykling i dlaczego jest tak ważny dla nas i dla środowiska.
Zmieniony ( 28.10.2016. )
Czytaj całość
 
Szkolne Koło Miłośników Przyrody z wizytą w szkółce leśnej
Redaktor: Administrator   
28.10.2016.
 Dzień 11 października 2016 roku to  dla Kóła Młodych Przyrodników z naszej szkoły dzień pieszej wycieczki do szkółki leśnej, znajdującej się w Leśnictwie Rzeczyca, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach w terenie.  W szkółce leśnej zostali przywitani przez   leśniczego  Jarosława Luberę, który oprowadził ich po terenie szkółki, zapoznał  z czynnościami związanymi z pracą w szkole leśnej, poinformował  jakie gatunki uprawia się na poszczególnych kwaterach.
Zmieniony ( 28.10.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»