Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
30.05.2017.
Turniejowych sukcesów ciąg dalszy
Redaktor: Administrator   
29.04.2016.
 27 kwietnia 2016 roku w KP PSP w Stalowej Woli odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom",  w których wystartowali laureaci eliminacji gminnych. Nie zabrakło na nich naszych przedstawicieli, których wyłoniły eliminacje gminne. W tym roku gminę Radomyśl nad Sanem reprezentowali  tylko uczniowie naszej szkoły: Marcin Warzycki i  Zuzanna Dul ze szkoły podstawowej oraz Wiktoria Mazur i Joanna Kata z gimnazjum.
Zmieniony ( 29.04.2016. )
Czytaj całość
 
Historia żydowskiej dziewczynki - "Obrazy przetrwania..."
Redaktor: Administrator   
27.04.2016.
 W dniach 25 i 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wystawę zatytułowaną „Obrazy przetrwania, opowieść Esther Nisenthal Krinitz”, która tymczasowo zagościła w Domu Kultury w Rzeczycy Długiej. Prezentowane na niej obrazy są reprodukcją wyjątkowych, a zarazem niezwykle kruchych w swej materii prac, które w wersji oryginalnej wystawiane były dotychczas jedynie w Stanach Zjednoczonych. Autorka tych prac przy użyciu igły i nitki stworzyła serię 36 kolaży charakteryzujących się żywymi kolorami i dbałością o szczegóły.
Zmieniony ( 27.04.2016. )
Czytaj całość
 
Udany udział w Grand Prix w Biegach Przełajowych
Redaktor: Administrator   
25.04.2016.
 Nasi uczniowie mieli okazję po raz trzeci zaprezentować się w zawodach z cyklu Grand Prix w Biegach Przełajowych o Puchar Starosty Stalowowolskiego. Rywalizacja miała miejsce 22 kwietnia 2016 r. na terenie obiektów sportowych MOSiR Stalowa Wola. Naszą szkołę reprezentowała silna, siedemnastoosobowa drużyna uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Reprezentanci szkoły podstawowej to: Julia Kuciapa i Jakub Wydra z klasy IV, Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek i Przemysław Lachowski z klasy V oraz Maria Gorczyca, Wiktoria Kosierb, Bartłomiej Czajkowski i Damian Kaczor z klasy VI.
Zmieniony ( 25.04.2016. )
Czytaj całość
 
Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej
Redaktor: Administrator   
25.04.2016.
 21.04.2016 roku w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem odbył się już drugi Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej. W tym roku przegląd  cieszył się znacznie większym zainteresowaniem niż w roku poprzednim. Zarejestrowanych było 35 utworów i ponad 100 wykonawców. Przegląd  podzielony był na kilka kategorii wiekowych. Najmłodsi reprezentanci naszej szkoły spisali się świetnie. Uczniowie klasy I szkoły podstawowej wystąpili z dwoma piosenkami, „Tiger is lost” i „My friend”.
Zmieniony ( 25.04.2016. )
Czytaj całość
 
Fundacja "Maciuś" wspiera naszą szkołę
Redaktor: Administrator   
22.04.2016.
 Polska Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” w swoich zadaniach statutowych za główny cel swojej działalności przyjęła sobie  wspieranie potrzebujących dzieci. Dzięki wszystkim darczyńcom – w tym również przekazujących 1 % podatku -  może pomagać dzieciom z najuboższych rodzin w Polsce, głównie poprzez wsparcie instytucji i organizacji działających na potrzeby dzieci. W tym roku szkolnym - po raz kolejny, tym razem w kwocie 5500,00 zł - wsparła finansowo realizację naszych zadań w zakresie dożywania dzieci.
Zmieniony ( 22.04.2016. )
Czytaj całość
 
Turniejowe zmagania
Redaktor: Administrator   
18.04.2016.
 13 kwietnia 2016 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego w turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowanym przez  miejscowy Automobilklub.  Gminę Radomyśl nad Sanem   w tym roku reprezentowały   zwycięskie drużyny  z naszej szkoły w składzie : Weronika Cebula, Wiktoria Kosierb, Marcin Młynarczyk, Patryk Smolarek ( szkoła podstawowa) oraz Paulina Cebula, Angelika Niedopad oraz  Mateusz Młynarczyk ( gimnazjum).
Zmieniony ( 18.04.2016. )
Czytaj całość
 
Nie taki gad straszny...
Redaktor: Administrator   
15.04.2016.
 Od kilku już lat korzystamy z oferty przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Nie mogliśmy więc przegapić wystawy pt. „Świat gadów” i  w  piątek 15 kwietnia 2016r. wybraliśmy się do Muzeum. W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy I, II i III. Dzieci zwiedziły wystawę oraz wysłuchały bardzo ciekawej lekcji muzealnej pt. „Nie taki gad straszny”. Uczniowie dowiedzieli się jakie cechy wyróżniają gady na tle innych zwierząt. Poznali niezwykłe gadzie umiejętności – od zmieniających ubarwienie kameleonów, poprzez odrzucające ogon jaszczurki, plujące węże, aż po biegające po wodzie bazyliszki. Szukali też odpowiedzi na pytanie: czy smoki naprawdę istniały.
Zmieniony ( 15.04.2016. )
Czytaj całość
 
„Niektórzy lubią poezję”- nasi uczniowie w powiatowym konkursie recytatorskim
Redaktor: Administrator   
08.04.2016.
 Na szczęście grono miłośników poezji w naszym powiecie jest prawdziwie imponujące, o czym mogliśmy się przekonać podczas Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”, w którym to wzięło udział ponad 100 uczniów z naszych okolic. Eliminacje odbyły się już 10 marca 2016 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas IV-VI: Julia Kuciapa, Sara Saja, Justyna Gorczyca, Zuzanna Dul i Bartłomiej Czajkowski. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom- wspaniale przygotowani, zachwycali ciekawymi interpretacjami znanych utworów polskich poetów piszących dla dzieci, m.in. Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej.
Zmieniony ( 08.04.2016. )
Czytaj całość
 
II etap Konkursu Matematycznego Młody Matematyk
Redaktor: Administrator   
07.04.2016.
 5 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu matematycznego dla klas pierwszych i drugich gimnazjum „Młody Matematyk”. Spośród siedmiu uczestników, do kolejnego etapu (powiatowego) zakwalifikowało się czworo uczniów:
Joanna Kata – 13 pkt/15,
Grzegorz Latawiec  - 12 pkt/15,
Jakub Gorczyca – 10 pkt/15,
Artur Ozga – 10 pkt/15.
Zmieniony ( 07.04.2016. )
Czytaj całość
 
Rzeczycka młodzież zapobiega pożarom
Redaktor: Administrator   
05.04.2016.
 4 kwietnia 2016 r. w budynku Urzędu Gminy w Radomyślu nad Sanem  zostały  przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Ten coroczny turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W tym roku niewątpliwie należał on do dzieci i młodzieży z naszej szkoły, ponieważ pierwsze trzy miejsca w kategorii gimnazjów oraz pierwsze dwa w kategorii szkół podstawowych zajęli właśnie oni.
Zmieniony ( 06.04.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»