Szkoa Podstawowa w Rzeczycy Dugiej
Aktualności
22.09.2017.
Uczniowie ZS w Rzeczycy Długiej beneficjentami projektu „Zielone światło dla młodych”
Redaktor: Administrator   
15.09.2016.
 Koło Łowieckie „Głuszec” z siedzibą w Tarnobrzegu zostało laureatem konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, otrzymując wsparcie finansowe na wdrożenie autorskiego projektu pod nazwą „Zielone światło dla młodych” – społecznie i ze zrównoważonym rozwojem. Projekt zakłada realizację przedsięwzięć od sierpnia do grudnia 2016 r. Obecnie trwa nabór uczestników do tego publicznego zadania, którego bezpośrednimi beneficjentami jest społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej.
Zmieniony ( 15.09.2016. )
Czytaj całość
 
Piknik z Noblistą, czyli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 Powieść, a dokładnie romans historyczny „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, stała się lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława Stanisława Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Wspólne czytanie zostało wyznaczone na 3 września 2016 roku, tj. minioną sobotę. Dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej miłe chwile inspirujących refleksji, niosące radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą przybrały formę piknikowego czytania w sobotnie popołudnie na łonie przyrody rozkosznie skąpanej w ciepłych promieniach słońca.
Zmieniony ( 05.09.2016. )
Czytaj całość
 
Choć klasy wciąż pełne słońca, wakacje dobiegły końca …
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 „Wiedza nam siłą i tarczą”, czyli hymnem szkoły rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej, któremu patronuje bohater narodowy Tadeusz Kościuszko. Taką patetyczną nutą, po powrocie z pobliskiego kościoła, gdzie odbyła się msza św., rozbrzmiewały mury naszej szkoły podczas corocznej powakacyjnej uroczystości prowadzonej przez pana dyrektora, Jacka Bochniaka. W swoim inauguracyjnym przemówieniu pan dyrektor zwrócił się do całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza do 172 uczniów, spośród których szczególnie przywitał pierwszoklasistów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, poświęcając im część swojego wystąpienia.
Zmieniony ( 05.09.2016. )
Czytaj całość
 
Żegnamy się ze szkołą
Redaktor: Administrator   
24.06.2016.
 „Już za parę dni, za dni parę...” rozpoczną się upragnione wakacje. Zamilkną poranne budziki, odżyją boiska i podwórka, ulice zapełnią się młodymi amatorami rowerów i jazdy na rolkach. Ten długo wyczekiwany przez dzieci okres rozpoczął się tuż po 24 czerwca, kiedy to po raz ostatni w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie w pięknych galowych strojach przybyli do szkoły już nie po „nauki”, ale po to, by podziękować za nie swym nauczycielom. Wszyscy też otrzymali zapłatę za swą całoroczną pracę w postaci świadectw, a ci najsolidniejsi odebrali także dyplomy i nagrody książkowe. Dzień zakończenia zajęć szkolnych to szczególnych czas dla klas, które wchodząc w nowy etap edukacyjny, muszą pożegnać swoje wychowawczynie i dotychczasowych nauczycieli.
Zmieniony ( 24.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wyniki XIII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficzno  Frazeologicznego
Redaktor: Administrator   
23.06.2016.
 Tegoroczny konkurs z zakresu frazeologii i ortografii adresowany do gimnazjalistów powiatu stalowowolskiego odbył się 19 maja 2016 r. w  Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr  3 w  Stalowej Woli i jak zwykle cieszył się ogromną popularnością, chociażby z uwagi na fakt, iż znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, zmagań artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum. W konkursie uczestniczyło 45 najlepszych – z wymienionej dziedziny – uczniów gimnazjów naszego powiatu, którzy przez 60 minut rozwiązywali zadania językowe.
Zmieniony ( 23.06.2016. )
Czytaj całość
 
Ogólnie „szczęśliwa siódemka” – o tegorocznych wynikach egzaminów gimnazjalnych
Redaktor: Administrator   
23.06.2016.
Od 17 czerwca znamy już wyniki egzaminów gimnazjalnych, do których w bieżącym roku szkolnym przystąpiło szesnastu uczniów klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w  Rzeczycy Długiej. Nasi gimnazjaliści - idąc śladem chlubnych wyników sprawdzianu młodszych kolegów z podstawówki - wykazali się satysfakcjonującymi szkołę wiadomościami oraz umiejętnościami zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego, które sprawdzały odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji.
Zmieniony ( 23.06.2016. )
Czytaj całość
 
Najlepszy z najlepszych
Redaktor: Administrator   
20.06.2016.
 Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat biorą udział w konkursie matematycznym dla klas III organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 w Stalowej Woli. W tym roku szkolnym odbyła się już XIX edycja tego konkursu. W naszej szkole odbył się konkurs na etapie gminnym, w którym to troje uczniów z gminy Radomyśl zakwalifikowało się do etapu powiatowego, w tym uczeń naszej szkoły Marcin Wilkus.
Zmieniony ( 20.06.2016. )
Czytaj całość
 
Rowerem przez Roztocze
Redaktor: Administrator   
17.06.2016.
 Organizując tegoroczną wycieczkę szkolną dla swoich uczniów wychowawczynie klas IV- V postawiły na aktywny wypoczynek. 15 czerwca 2016 roku odbyła się wyprawa rowerowa, która miała swój początek w Zwierzyńcu, mieście okrzykniętym Perłą Roztocza. To tam 30-osobowa grupa młodych entuzjastów przygód, po doborze odpowiednich rowerów, wyruszyła pod opieką dwóch przewodników,  by odkrywać tajemnice Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Zmieniony ( 17.06.2016. )
Czytaj całość
 
Śladami dinozaurów - wycieczka do Bałtowa
Redaktor: Administrator   
17.06.2016.
 W dniu 14 czerwca 2016 roku  klasa szósta – niemal w całym składzie – na czele z wychowawcą klasy wyruszyła w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych - Parku Jurajskiego  w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”, otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami.  Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, w którego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów  dinozaurów. Ogromne wrażenie robiły na nas naturalnej wielkości dinozaury,  rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej.
Zmieniony ( 17.06.2016. )
Czytaj całość
 
Wycieczka dla fanów Sienkiewicza
Redaktor: Administrator   
16.06.2016.
 Znalezienie entuzjastów Sienkiewiczowskiej literatury wśród współczesnego pokolenia dzieci i młodzieży, niestety, nie jest rzeczą łatwą, ale jednak możliwą. Oto wtrwającym roku, dedykowanym „mistrzowi pokrzepiania polskich serc”, wszyscy uczestnicy dwóch gminnych konkursów obejmujących życie i twórczość Henryka Sienkiewicza (literackiegoi plastycznego), w których zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej - zostali nagrodzeni wycieczką do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.
Zmieniony ( 16.06.2016. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»