Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
15.08.2018.
Nabór na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego
Redaktor: Administrator   
02.08.2018.
Druk do pobrania PDF < Nabór na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego.>
Zmieniony ( 02.08.2018. )
 
Pożegnanie „klasy z klasą”
Redaktor: Administrator   
27.06.2018.
 Czas pożegnań i podziękowań wcale nie musi być przykry i smutny, zwłaszcza jeśli dotyczy zespołu klasowego, który przynosił szkole – dzięki swoim zdolnościom, szerokim zainteresowaniom i licznym talentom – chlubę, dumę, zadowolenie … Za sprawą klasy trzeciej gimnazjum mieliśmy wiele powodów do szczytnych uniesień, bo też ci młodzi ludzie dzielili się z nami swoimi pasjami, które nasza szkoła pomagała im pielęgnować i rozwijać. Śpiew, taniec, sztuki plastyczne, gra, osiągnięcia sportowe i sceniczne przyprawiały nas o miły zawrót głowy, ale przede wszystkim rzetelna nauka. Wysokie noty nauczania i zachowania potwierdzili w klasyfikacji końcowej świadectwami ukończenia szkoły z wyróżnieniem, a przedtem jeszcze świetnie zdanym egzaminem gimnazjalnym, tzw. małą maturą.
Zmieniony ( 28.06.2018. )
Czytaj całość
 
Czas rozpocząć wakacje! Uroczyste zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych
Redaktor: Administrator   
22.06.2018.
 Jedno z najważniejszych wydarzeń szkolnych już za nami. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej uroczyście pożegnano rok szkolny 2017/2018. To ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają drugiej. Fakt ten sprzyja podsumowaniom, wspomnieniom, refleksjom. W przededniu zakończenia rocznych zajęć edukacyjnych absolwenci gimnazjum uroczyście żegnali się z naszą szkołą, dedykując swój występ pod hasłem „Love story”, być okazać wdzięczność nauczycielom i panu dyrektorowi za całokształt ich oddziaływań dydaktycznych i wychowawczych.
Zmieniony ( 26.06.2018. )
Czytaj całość
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 Uzyskane wyniki we wszystkich częściach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są  zróżnicowane, ale w większości bardzo dobre – satysfakcjonujące szkołę. Analizując poszczególne części egzaminu gimnazjalnego należy stwierdzić, że we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego uczniowie osiągnęli wyniki (średnie) wyższe niż w gminie, a jedynie w części matematyczno-przyrodniczej z przedmiotów przyrodniczych nieco niższy niż w powiecie i w województwie. Najlepiej na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym nasi uczniowie wypadli z matematyki.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
Czytaj całość
 
Ortograficzne podium w duecie
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 W piątek 15 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom  XV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficzno – Frazeologicznego adresowanego do uczniów gimnazjum z powiatu stalowowolskiego. Nasze gimnazjalistki: Julia Podolska (kl. III) i Agnieszka Pamuła (kl. II) zdobyły ex aequo 2 miejsce. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe (m.in. medale, leksykony, słowniki), a opiekunom – pisemne podziękowania.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
Czytaj całość
 
Zabawy z Ekologią
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku, na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Publicznego Przedszkola w Lipie, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w VIII Powiatowych Zabawach z Ekologią. Zabawy odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Najpierw dzieci przeszły przez ścieżkę ekologiczną. Później naszą grupą zaopiekowały się dziewczyny z klasy technik obsługi turystycznej. Było malowanie twarzy, gra w twistera oraz różne zabawy przy muzyce. Po zabawie na dzieci czekał poczęstunek i upominki w postaci balonowych stworków.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
Realizacja projektu "Aktywna przerwa"
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W miesiącach wiosennych w naszej szkole uczniowie w składzie: Julia Mazur, Wiktoria Mańkowska, Kinga Jakubik, Dominik Dudziński, Damian Kaczor, Adrian Wermiński i Michał Wojtala realizowali projekt „Aktywna przerwa”. Zajęcia realizowane były na przerwach międzylekcyjnych w sali gimnastycznej z podziałem na klasy i miały na celu zrelaksowanie i odprężenie uczniów oraz ożywienie układu wegetatywnego.Uczniowie wraz z opiekunami – Aleksandrą Pomykała i Agnieszką Miętus – za pomocą ankiet określili oczekiwania uczniów co do rodzaju aktywności sportowej i opracowali harmonogram działań.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
Grilowanie klasy pierwszej
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.
 15 czerwca 2018 r. klasa pierwsza, razem z wychowawczynią, wybrała się do „Stacji grillowej – Rzeczyca Długa”. Rodzice uczniów zadbali o wszystko co jest potrzebne do wspólnego grillowania. Sprowadzili specjalną lokomotywę, przystosowaną do pieczenia kiełbasek oraz zakupili potrzebne produkty. Dzieci bawiły się wesoło na miejscowym placu zabaw, a potem wspólnie w dużej altance spożywali upieczone kiełbaski oraz słodkie przekąski. Wszyscy zadowoleni ze wspólnej zabawy pod opieką rodziców wrócili do domu, zapewniając, że w przyszłym roku szkolnym znowu odwiedzą to miejsce.
Zmieniony ( 18.06.2018. )
Czytaj całość
 
Klasa druga na wycieczce rowerowej
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.
 Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest chęć zwiedzania świata. Potrzebę tę można rozwijać od najmłodszych lat, organizując szkolne wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy. Wycieczka rowerowa zaspakaja potrzebę wysiłku fizycznego, oddychania na świeżym powietrzu i ruchu. Stwarza możliwość kontaktu z przyrodą, słońcem. Poprzez ruch przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, oraz wpływa na rozwój wyobraźni, spostrzegawczości, myślenia, oraz służy do utrwalenia wiedzy i rozwijania umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Doskonali wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego.
Zmieniony ( 18.06.2018. )
Czytaj całość
 
O tym, jak uczymy zasad udzielania pierwszej pomocy - realizacja programu Ratujemy i uczymy ratować
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Program „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest adresowany do wszystkich nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Swym zakresem obejmuje tematy:
• bezpieczeństwo;    
• sprawdzenie przytomności;    
• wzywanie pomocy;
• sprawdzenie oddechu;
• ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;
• oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;
• łańcuch przeżycia.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»