Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.06.2018.
Zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.

Uroczyste zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca br. w następującym porządku:

  •  godz. 7.40 - zbiórka wszystkich uczniów przed szkołą,
  •  godz. 7.45 - przemarsz wraz z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego,
  •  godz. 8.00 - Msza św. na zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych,
  •  godz. 9.00 - uroczysta akademia na zakończenie rocznych zajęć (sala gimnastyczna) - wręczenie nagród, dyplomów,
  •  godz. 9.40 - spotkania z wychowawcami klas - odbiór świadectw, zaświadczeń.
 
Zakończenie zajęć dla dzieci z oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018 przypada w naszej szkole na dzień 20 lipca 2018r.  
Zmieniony ( 20.06.2018. )
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 Uzyskane wyniki we wszystkich częściach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są  zróżnicowane, ale w większości bardzo dobre – satysfakcjonujące szkołę. Analizując poszczególne części egzaminu gimnazjalnego należy stwierdzić, że we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego uczniowie osiągnęli wyniki (średnie) wyższe niż w gminie, a jedynie w części matematyczno-przyrodniczej z przedmiotów przyrodniczych nieco niższy niż w powiecie i w województwie. Najlepiej na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym nasi uczniowie wypadli z matematyki.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
Czytaj całość
 
Ortograficzne podium w duecie
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 W piątek 15 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom  XV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficzno – Frazeologicznego adresowanego do uczniów gimnazjum z powiatu stalowowolskiego. Nasze gimnazjalistki: Julia Podolska (kl. III) i Agnieszka Pamuła (kl. II) zdobyły ex aequo 2 miejsce. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe (m.in. medale, leksykony, słowniki), a opiekunom – pisemne podziękowania.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
Czytaj całość
 
Zabawy z Ekologią
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku, na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Publicznego Przedszkola w Lipie, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w VIII Powiatowych Zabawach z Ekologią. Zabawy odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Najpierw dzieci przeszły przez ścieżkę ekologiczną. Później naszą grupą zaopiekowały się dziewczyny z klasy technik obsługi turystycznej. Było malowanie twarzy, gra w twistera oraz różne zabawy przy muzyce. Po zabawie na dzieci czekał poczęstunek i upominki w postaci balonowych stworków.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
Realizacja projektu "Aktywna przerwa"
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.
 W miesiącach wiosennych w naszej szkole uczniowie w składzie: Julia Mazur, Wiktoria Mańkowska, Kinga Jakubik, Dominik Dudziński, Damian Kaczor, Adrian Wermiński i Michał Wojtala realizowali projekt „Aktywna przerwa”. Zajęcia realizowane były na przerwach międzylekcyjnych w sali gimnastycznej z podziałem na klasy i miały na celu zrelaksowanie i odprężenie uczniów oraz ożywienie układu wegetatywnego.Uczniowie wraz z opiekunami – Aleksandrą Pomykała i Agnieszką Miętus – za pomocą ankiet określili oczekiwania uczniów co do rodzaju aktywności sportowej i opracowali harmonogram działań.
Zmieniony ( 19.06.2018. )
Czytaj całość
 
Grilowanie klasy pierwszej
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.
 15 czerwca 2018 r. klasa pierwsza, razem z wychowawczynią, wybrała się do „Stacji grillowej – Rzeczyca Długa”. Rodzice uczniów zadbali o wszystko co jest potrzebne do wspólnego grillowania. Sprowadzili specjalną lokomotywę, przystosowaną do pieczenia kiełbasek oraz zakupili potrzebne produkty. Dzieci bawiły się wesoło na miejscowym placu zabaw, a potem wspólnie w dużej altance spożywali upieczone kiełbaski oraz słodkie przekąski. Wszyscy zadowoleni ze wspólnej zabawy pod opieką rodziców wrócili do domu, zapewniając, że w przyszłym roku szkolnym znowu odwiedzą to miejsce.
Zmieniony ( 18.06.2018. )
Czytaj całość
 
Klasa druga na wycieczce rowerowej
Redaktor: Administrator   
18.06.2018.
 Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest chęć zwiedzania świata. Potrzebę tę można rozwijać od najmłodszych lat, organizując szkolne wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy. Wycieczka rowerowa zaspakaja potrzebę wysiłku fizycznego, oddychania na świeżym powietrzu i ruchu. Stwarza możliwość kontaktu z przyrodą, słońcem. Poprzez ruch przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, oraz wpływa na rozwój wyobraźni, spostrzegawczości, myślenia, oraz służy do utrwalenia wiedzy i rozwijania umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Doskonali wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego.
Zmieniony ( 18.06.2018. )
Czytaj całość
 
O tym, jak uczymy zasad udzielania pierwszej pomocy - realizacja programu Ratujemy i uczymy ratować
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Program „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest adresowany do wszystkich nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Swym zakresem obejmuje tematy:
• bezpieczeństwo;    
• sprawdzenie przytomności;    
• wzywanie pomocy;
• sprawdzenie oddechu;
• ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;
• oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;
• łańcuch przeżycia.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
Wolontariat na mecie roku szkolnego
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Pomimo zbliżających się wakacji i oczekiwanego przez wszystkie dzieci odpoczynku nasi wolontariusze nadal pracują,  kończąc ten rok szkolny dwoma udanymi akcjami. Z myślą: „Najsmaczniejsze jest jabłko, gdy dzielone jest z kimś na pół” nasi wolontariusze 5 czerwca 2018 r. bezpłatnie dostarczyli jabłka wybranym przez siebie osobom starszym oraz samotnym. Uśmiech na twarzach obdarowanych sprawił wielką radość wolontariuszom. Natomiast 10 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się na ternie naszej szkoły, wolontariusze wykazali się dużą kreatywnością malując dzieciom twarze.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
„Zdrowo jem , więcej wiem”- podsumowanie ogólnopolskiego projektu
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Dobiegła  końca  VIII edycja projektu   „Zdrowo jem, więcej wiem”, w której  udział brali uczniowie klasy II i III naszej szkoły. W maju bieżącego roku zakończyliśmy trzeci -  wiosenny etap tego projektu. Warto wspomnieć, że w etapie zimowym jako zespół „Jabłuszka Pychotki” zdobyliśmy 354 punkty, które dały nam 64. miejsce w rankingu ogólnopolskim, na 788 zarejestrowanych zespołów, a w edycji wiosennej nasz zespół uplasował się na pozycji 71. Organizator konkursu dokonał również podsumowania całorocznej klasyfikacji. Nasza szkoła w klasyfikacji Grand Prix tego konkursu zajęła bardzo wysokie - 44. miejsce w rankingu krajowym.
Zmieniony ( 14.06.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»