Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
20.01.2019.
Z życia przedszkola
Redaktor: Administrator   
17.01.2019.
 Przedszkole – miejsce kojarzone z zabawą, radością oraz pierwszymi doświadczeniami nauki. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, czas przedszkolaków upłynął nie tylko na zabawie i uroczystościach, ale również na nauce o otaczającym nas świecie. Dzieci między innymi wróżyły, eksperymentowały, liczyły, tworzyły własne prace plastyczne , które zdobią przedszkolny korytarz. Maluchy nie mogą się już doczekać, jakie ciekawostki przyniosą kolejne dni.
Zmieniony ( 17.01.2019. )
Czytaj całość
 
Hiszpańskie trendy modowe w formie warsztatów kreatywności dla dziewcząt
Redaktor: Administrator   
15.01.2019.
 W piątek 11 stycznia nasza szkoła rozbrzmiewała dźwiękami flamenco i fikuśnie kokietowała, zwłaszcza męską część społeczności uczniowskiej, hiszpańską modą i kolorystyką podczas warsztatów kreatywności adresowanych do przyszłych absolwentek,  dziewcząt z gimnazjum i klasy ósmej. Dwugodzinne zajęcia – w ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego – koordynowała i prowadziła pani Małgorzata Wołoszyn, pedagog oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych, tj. projektowania odzieży, materiałoznawstwa i technologii w ZSP nr 2 w Stalowej Woli. Pierwsza część zajęć wprowadzała w hiszpańskie klimaty, na które składały się: prezentacja zabytków Sewilli, slajdy z corridą, tańcem, potrawami i napojami, a przede wszystkim omówienie tradycyjnej mody na tle hiszpańskiej muzyki.
Zmieniony ( 15.01.2019. )
Czytaj całość
 
Zabawa w gotowanie
Redaktor: Administrator   
11.01.2019.
 10 stycznia 2019r. nasi najmłodsi uczniowie: przedszkolaki wraz z zeróweczką brały udział w warsztatach kulinarnych pt. ,,Zabawa w gotowanie”. Dzieci uczyły się  jak przygotować zdrową i pyszną nutellę  opartą na bazie naturalnych składników. Pod okiem Pani Eweliny i Pana Mariusza poznawały nowe smaki i zapachy. Na koniec zajęć odbyła się degustacja kulinarnych wytworów naszych maluchów. Podczas lekcji gotowania dzieci nie tylko miały możliwość wypróbowania swoich sił w pracach kuchennych, ale dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy na temat zasad zdrowego odżywiania się.  Warsztaty przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, a wspomnienia z tego dnia zapiszą się na długo w pamięci maluchów.
Zmieniony ( 11.01.2019. )
Czytaj całość
 
Jasełka w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
10.01.2019.
 W dniu 09.01.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się jasełka. Na przedstawienie zaproszono rodziców oraz najbliższych członków rodziny występujących przedszkolaków. Wśród zaproszonych gości nie mogło również zabraknąć pana dyrektora. Dzieci pięknie odgrywały swoje role oraz zaśpiewały kolędy. Rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i dumy z własnych pociech, zadbali o ładne stroje występujących. Rozśpiewane dzieci zapomniały o wcześniejszym stresie i dały z siebie wszystko, żeby wzruszyć widzów siedzących przed ,,sceną”. Występ zakończył się sukcesem i został nagrodzony gromkimi brawami i gratulacjami ze strony zaproszonych gości.
Zmieniony ( 10.01.2019. )
Czytaj całość
 
Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” – 2019
Redaktor: Administrator   
09.01.2019.
 7 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”. Konkurs ten polegał na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdzian obejmował 21  zróżnicowanych zadań o różnej skali trudności. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie z klasy III i troje z klasy II.  Na wyniki musimy poczekać do 28 lutego 2019r. Życzymy wszystkim uczestnikom wysokich wyników.
                   tekst: Teresa Stanek
Zmieniony ( 09.01.2019. )
Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowy spektakl z rodzinnym przesłaniem
Redaktor: Administrator   
07.01.2019.
 „Śpiewajmy i grajmy Mu ...” - pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole tegoroczne jasełka, które zgodnie z tradycją wystawiono 6 stycznia, w znamiennym dniu Objawienia Pańskiego, zwanego świętem Trzech Króli. Wszystkich licznie zgromadzonych widzów powitał gospodarz uroczystości, dyrektor szkoły, pan Jacek Bochniak, wyszczególniając gości honorowych, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: zastępca wójta, pani Izabela Szałaj; przewodniczący Rady Gminy, pan Edward Wermiński; sekretarz Gminy Radomyśl nad Sanem, pani Ewa Marynowska; inspektor ds. oświaty, pani Joanna Dudzińska; członek Rady Gminy, pan Rafał Czajkowski; sołtysi Rzeczycy Długiej i Musikowa, pani Zofia Stec oraz pan Eugeniusz Żak.
Zmieniony ( 07.01.2019. )
Czytaj całość
 
Warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu
Redaktor: Administrator   
07.01.2019.
 21 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla przedszkolaków i ich rodziców. Ich celem było wykonanie ozdób świątecznych tj. bombek na choinkę oraz łańcuchów, natomiast zwieńczeniem warsztatów było zdobienie pierniczków. Rodzice i ich pociechy z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Podczas warsztatów wszystkim towarzyszyła miła atmosfera, a grające w tle kolędy wprowadziły zebranych w świąteczny klimat. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.
Zmieniony ( 07.01.2019. )
Czytaj całość
 
Szkolny przegląd kolęd "Śpiewajmy i grajmy Mu ..."
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Dnia 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole, jak co roku odbył się koncert kolęd i pastorałek podtrzymujący jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, co naród polski. Ich szeroki kanon sięga od najdawniejszych- staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Ich ciche melodie przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świateczną rozstrzygnięty!
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może przybrać różne formy i chociaż w dzisiejszych czasach  wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera nie zapominamy o  wysyłaniu tradycyjnych  kartek pocztowych.  Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają w naszych domach. Własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.  I właśnie takie piękne kartki wykonali nasi uczniowie na konkurs plastyczny  „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.  Komisja Konkursowa z pośród 76 prac  musiała wybrać te „najpiękniejsze”.
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
Przedświąteczne odwiedziny i życzenia dla samotnych ...
Redaktor: Administrator   
22.12.2018.
 Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, bliskości, radości i nadziei, czas budowania tego co najważniejsze. W te dni nikt nie powinien być sam, dlatego też nasi uczniowie wyszli z inicjatywą odwiedzenia osób starszych i samotnych. W czwartek 20 grudnia 2018 r. przedstawiciele Szkolnej Grupy Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego udali się z wizytą, by wręczyć mieszkańcom Rzeczycy Długiej stroiki przygotowane na zajęciach artystycznych. Życzenia oraz drobne upominki wprowadziły odwiedzane osoby w świąteczny nastrój. Wzruszenie, które malowało się na twarzy obdarowanych i miłe słowa były najlepszym podziękowaniem jakie mogli otrzymać nasi uczniowie.
    tekst: B.Turek
Zmieniony ( 22.12.2018. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»