Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
21.03.2019.
 W dniu 20 marca 2019 r. w naszej szkole  odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszych drużyn  rywalizowały ze sobą reprezentacje wszystkich  szkół z terenu naszej gminy. Łącznie wystartowało 28 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych (po cztery osoby w grupie I i po trzy w grupie II). Uczestników i ich opiekunów powitał gospodarz naszej szkoły pan dyrektor  Jacek Bochniak, który podkreślił  jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa  ruchu drogowego i  jak stosowanie jej w praktyce  przekłada się na bezpieczeństwo nas wszystkich.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Kierownik Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem pan Józef Hajdo oraz inspektor ds. oświaty pani Joanna Dudzińska.
Rozwiązując test składający się z 35 pytań każdy uczestnik eliminacji musiał wykazać  się wiedzą  z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ze znajomości kodeksu drogowego oraz  umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja w I grupie wiekowej  zakończyła się  spektakularnym sukcesem naszej drużyny, którą reprezentowali: Amelia Pomykała, Patrycja Pamuła, Daniel Mękal i Oskar Pawłowski. Nasi reprezentanci zdobyli przewagę 21 pkt. nad drużyną, która uzyskała drugą lokatę. Zajmując I miejsce,  uczniowie  zapewnili sobie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Stalowej Woli gdzie  reprezentować będą naszą gminę.
W drugiej kategorii wiekowej nasza  drużyna w składzie: Weronika Cebula,  Marcin Młynarczyk i Adrian Wermiński zajęli zaszczytne  II miejsce. Indywidualnie najlepszymi zawodniczkami całego turnieju  okazały się reprezentantki  naszej szkoły:  Amelia Pomykała z  I grupy wiekowej  oraz Weronika Cebula z II grupy wiekowej. Obie uczennice wykazały się ogromną wiedzą  w tym zakresie.
Dyplomy i puchary zwycięskim drużynom  wręczyli:  pan dyrektor  Jacek Bochniak  oraz pani Joanna Dudzińska  życząc sukcesów w kolejnych etapach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    tekst: Urszula Urbańska
Image

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 21.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »