Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Aby ferie były zdrowe i bezpieczne…- szkolenie w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
04.02.2019.
 W piątek, 1 lutego 2019 roku w związku ze zbliżającymi się w naszym województwie feriami uczniowie klas IV- VIII szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego wzięli udział w szkoleniu na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Ciekawej prelekcji wygłoszonej przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli towarzyszyły pokazy akcji ratowniczych, w których uczestniczyli strażacy oraz chętni uczniowie. Dowiedzieli się, jak należy zachować się w przypadku załamania się lodu zarówno z perspektywy tonącego, jak i udzielającego pomocy. Zwrócono także uwagę na częste, zwłaszcza w okresie grzewczym, przypadki zatrucia czadem.
Uczniowie otrzymali ulotki ze szczegółową instrukcją dotyczącą objawów zatrucia i reagowania w takich przypadkach. Ponadto utrwalili  sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przećwiczyli na fantomach resuscytację w schemacie 30:2 (trzydzieści ucisków klatki piersiowej i dwa wdechy ratownicze), poprzedzoną oceną stanu poszkodowanego i wezwaniem pomocy pod numerem 112. Wszystkim uczestnikom warsztatów przypomniano, że konieczność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest obowiązkiem każdego i może zaskoczyć w różnych sytuacjach. Warto więc często odświeżać wiedzę dotyczącą jej zasad.

      tekst: R. Puzio

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 04.02.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »