Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
O ważnych obowiązkach w mikołajkowym klimacie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 W ramach realizacji tegorocznego Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, ukierunkowanego na świadome planowanie przyszłej kariery edukacyjno-zawodowej, nasi uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z obowiązkami miejskich radnych z pobliskiej Stalowej Woli. W te dość trudne zagadnienia; obowiązki i prace wprowadził uczniów z klas IV – VI PSP w Rzeczycy Długiej przewodniczący Rady Miasta Stalowej Woli, pan Stanisław Sobieraj. Pan przewodniczący – wyznaczony do spotkał się ze społecznością uczniowską naszej szkoły przez prezydenta miasta, pana Lucjusza Nadbereżnego – w piątek, 7 grudnia 2018 r. w miłym mikołajkowym klimacie obszernie objaśniał dzieciom i młodzieży, jak pracuje Rada Miasta – jakie podejmuje decyzje, dzięki którym miasto jest na dobrej drodze tworzenia przyszłych miejsc kształcenia edukacyjnego i zawodowego, satysfakcjonujących młodych i wymagających Polaków.
Dojrzałe, naprawdę bardzo zasadnicze pytania naszych uczniów wymagały od pana przewodniczącego precyzyjnych i konkretnych odpowiedzi, wśród których znalazły się też pełne optymizmu plany rekreacyjno-wypoczynkowe odnośnie rozbudowy miejskiego parku rozrywki czy całorocznego krytego lodowiska. W mikołajkowym upominku od pana prezydenta i stalowowolskich radnych uczniowie otrzymali profesjonalne piłki do sportowych gier zespołowych i całe mnóstwo słodkości.
Na zakończenie pobytu w Stalowej Woli uczniowie udali się do mieszczącego się w kompleksie galerii VIVO kina Helios, gdzie w doskonałe humory wprawił ich animowany film „Grinch” – zabawna, pełna ciepła i optymizmu historia zrzędliwego zielonego stworka, który marzył o tym, by pokrzyżować plany Świętemu Mikołajowi i popsuć święta Bożego Narodzenia. Uposażeni w nową wiedzę, zintegrowani i sprężeni do przyszłych zadań uczniowie wrócili do swych domów, by w ich zaciszu snuć marzenia o swojej przyszłości.
     tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 17.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »