Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2019.
Zapachniało już świętami … - pieczenie pierników w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
12.12.2018.
 Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Pierniki są to wypieki, które pojawiają  się nie tylko na świątecznym stole, ale również na choince, w formie naturalnych ozdób. Uczniowie klasy I i zerówki  postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do naszej szkoły. We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. Główną prowadzącą  warsztaty pieczenia  była pani Leokadia Gugała – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Radomyślu nad Sanem z siedzibą  w Chwałowicach, która ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ufundowała  artykuły potrzebne do tego przedsięwzięcia.
W miłej, choć  nieco gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali i wałkowali ciasto na pierniki, wycinali je z foremek i mierzyli czas pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami. Dzieci wychodziły z zajęć  bardzo zadowolone, ponieważ miały okazję nauczyć się piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu smakołyków wszyscy uczniowie zabrali się za ich dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej przystrojone pierniki było tysiące – efekty tej pracy mogli zobaczyć i posmakować rodzice oraz  sami zainteresowani. Większość tych „małych arcydzieł” będzie ozdobą klasowej choinki, która  swoim  wystrojem i zapachem  oznajmia nam, że nadchodzą cudowne święta.
     tekst: T. Zawadzka
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 12.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »