Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.04.2019.
Miej życzliwość w swej naturze … - Szkolny Plebiscyt Życzliwości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.11.2018.
 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Został on ustanowiony w 1973 roku, a jego pomysłodawcami byli dwaj amerykańscy nastolatkowie. Impulsem, który skłonił ich do utworzenia tego święta, był konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli oni przypomnieć światu, jak ważna jest życzliwość, która stanowi podstawę naszego społeczeństwa – pomaga nam w budowaniu dobrych relacji międzyludzkich, w rozwiązywaniu konfliktów i odgrywa wielką rolę w naszej codzienności. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, choć wydają się niepozorne, wprowadzają nas w dobry nastrój i sprawiają, że świat staje się piękniejszy.
Pomysł nastolatków został entuzjastycznie przyjęty i obecnie święto życzliwości jest obchodzone w 180 krajach, także w Polsce. Z tej okazji świętowaliśmy również w naszej szkole. W środę od rana samorząd uczniowski witał społeczność szkolną miłym słowem oraz cukierkiem w formie orzecha. Ponadto, niemal w każdym miejscu - przy wejściu do klasy, szatni czy na szkolnym korytarzu - mogliśmy odczytywać sentencje lub krótkie hasła przypominające nam o życzliwym dniu i zachęcające do dobrych uczynków. W holu postawiona została skrzynka na listy, do której uczniowie mogli wrzucać wiadomości zaadresowane do koleżanek i kolegów.
Kolejną samorządową inicjatywą z okazji Dnia Życzliwości były transparenty (banery) z wesołymi hasłami przygotowane przez poszczególne klasy, które – za sprawą losowania – tego dnia charakteryzowały się specyficzną kolorystyką  mającą przeważać w ich ubiorze. Banery zostały zaprezentowane na apelu. Ogłoszono wówczas także wyniki Plebiscytu na Najżyczliwszą Osobę. Zwycięzcy zostali nagrodzeni szarfą, dyplomem oraz słodkim upominkiem. Wśród najżyczliwszych znaleźli się:
• oddział przedszkolny – Hanna Gola
• klasa I – Zuzanna Butryn
• klasa II – Amelia Zięba
• klasa III –  Julia Michalak
• klasa IV – Oliwia Juda
• klasa V – Dominika Michałek
• klasa VI – Patrycja Pamuła
• klasa VII – Bartek Wermiński
• klasa VIII – Patryk Smolarek
• klasa III gim. – Wiktoria Kosierb
    Najżyczliwszym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy pogody ducha, optymizmu i uśmiechu na każdy dzień!
         tekst: Agnieszka Pamuła - Przewodnicząca  SU
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 22.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »