Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2019.
Kto to taki? To Pierwszaki! – ślubowanie i pasowanie na ucznia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
18.10.2018.
 W środę 17 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy I. W tym roku to wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ odbywało się w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny, jaki zaprezentowali kandydaci na uczniów, nawiązywał tematycznie do tego narodowego święta. Dzieci zaczęły swój występ od poloneza, a ich stroje nawiązywały do naszych barw ojczystych. Pierwszoklasiści zaprezentowali się znakomicie. Perfekcyjnie recytowali i pięknie śpiewali. Nic więc dziwnego, że pan dyrektor Jacek Bochniak zgodził się pasować ich na uczniów naszej szkoły.
Każdy świeżo upieczony uczeń otrzymał dyplom i prezent. Bardzo dużą niespodziankę sprawił pierwszakom, zaproszony na uroczystość, wójt gminy pan Jan Pyrkosz. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.Pan wójt w ciepłych słowach pogratulował pierwszakom udanego występu i zaznaczył, iż te dzieci w przyszłości nie będą miały większych trudności z przypomnieniem sobie daty rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, bowiem jest to wyjątkowy rok, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Serdeczne podziękowania należą się też uczniom klasy II, którzy powitali swoich młodszych kolegów i obdarowali ich prezentami.
       tekst: B. Czajkowska
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Zmieniony ( 18.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »