Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2019.
Wolność kocham i rozumiem … - Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
18.10.2018.
 Społeczność szkolna zebrana na sali gimnastycznej naszej szkoły w piątek 12 października podczas obchodów podwójnej uroczystości – Dnia Patrona i Święta Komisji Edukacji Narodowej, mogła podziwiać piękną scenerię dekoracji i multimedialnej prezentacji, wsłuchując się w porywającą do czynu bądź balladową muzykę, patriotyczną poezję przenoszącą odbiorców do epoki oświecenia, która „dała Polsce syna wolności” – Tadeusza Andrzeja Bonawenturę Kościuszkę! Przywołując na scenę teatru historii sylwetkę naszego patrona, młodzież gimnazjalna realizowała projekt edukacyjny pod hasłem: „Wolność kocham i rozumiem … - Tadeusz Kościuszko symbolem wolności”.
Ukazane podczas przedstawienia sceny z życia bohatera narodowego podkreślały jego zasługi dla odzyskania przez Polskę wolności, jednocześnie doskonale wpisując się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Prowadzący tę część akademii zwrócili uwagę na fakt, że wolność – nawet okupiona ofiarą życia patrona naszej szkoły – nie jest nam dana raz na zawsze, dlatego należy ją pielęgnować, dbać o nią, doceniać, zabiegać o jej nieustanne trwanie. Dowodem trafności ukazanych scen, dotyczących narodowej przeszłości Tadeusza Kościuszki były niczym nie zmącone cisza i skupienie, które trwały aż do drugiej części uroczystości, poświęconej z kolei wspomnieniu zasług Komisji Edukacji Narodowej.  
Święto, zwane popularnie Dniem Nauczyciela, Samorząd Uczniowski postanowił uczcić rewią szkolnych pszczół i trutni. Mistrzowskim tańcem, piosenką i barwnym korowodem przedstawiciele wszystkich klas, w tym oddziału przedszkolnego, podziękowali pedagogicznym i niepedagogicznym pracownikom szkoły za ich niestrudzoną pracę na rzecz edukacji. Aby adresatom edukacyjnych życzeń osłodzić zdarzające się jednak w życiu chwile goryczy, szkolni samorządowcy zadbali, by do ich rąk trafiły bursztynowe krople małego, ale zdrowego, co nieco, czyli miniporcje przepysznego miodu.
Pszczoły są symbolem pracowitości, a miód – to balsam dobry na wszystko, więc słodko dziękujemy i gratulujemy pomysłu na miarę uczniów Szkoły Promującej Zdrowie! 
   tekst: M. Lasota 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
Zmieniony ( 18.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »