Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.03.2019.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
20.06.2018.
 Uzyskane wyniki we wszystkich częściach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są  zróżnicowane, ale w większości bardzo dobre – satysfakcjonujące szkołę. Analizując poszczególne części egzaminu gimnazjalnego należy stwierdzić, że we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego uczniowie osiągnęli wyniki (średnie) wyższe niż w gminie, a jedynie w części matematyczno-przyrodniczej z przedmiotów przyrodniczych nieco niższy niż w powiecie i w województwie. Najlepiej na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym nasi uczniowie wypadli z matematyki.
W części humanistycznej z języka polskiego statystyczny uczeń naszej szkoły uzyskał  24,1 (75,3%) punktów. W dziewięciostopniowej skali staninowej jest to wynik wysoki (stanin 7). Jest to wynik  o 1 punkt wyższy od średniego wyniku uzyskanego w gminie, o 1,9  punkty wyższy niż w powiecie i o 1,7 punktu wyższy niż w województwie.
W części humanistycznej z historii i wos-u  uzyskany wynik jest bardzo dobry. Statystyczny uczeń klasy w tej części egzaminu uzyskał wynik 21,3 (66,4%) punktu . W dziewięciostopniowej skali staninowej jest to wynik wysoki (stanin 7). W odniesieniu do średniego  wyniku uzyskanego w gminie i województwie jest to wynik  o 2,0 punktu wyższy; w porównaniu do wyniku w  powiecie – jest wyższy  o 1,8.
W części matematyczno –przyrodniczej z matematyki wynik szkoły kształtuje się na poziomie  bardzo wysokim (poziom 8 w skali staninowej). Statystyczny uczeń naszego gimnazjum uzyskał średnio 18,8 punktu (64,7%). W odniesieniu do średniego  wyniku uzyskanego w gminie jest to wynik  o 2,7 punktu wyższy; w porównaniu do wyniku w powiecie – jest wyższy o 3,0; natomiast w porównaniu do województwa jest wyższy  o 3,3 punktu.
W części matematyczno –przyrodniczej z przedmiotów przyrodniczych wynik egzaminu jest słabszy i zróżnicowany z poszczególnych przedmiotów wchodzących w skład tej części egzaminu gimnazjalnego. Statystyczny uczeń uzyskał średni wynik 15,6 punktu (55,7%). W dziewięciostopniowej skali staninowej jest to wynik wyżej średni (stanin 6).  Wyniki te wskazują na to, że egzamin z przedmiotów przyrodniczych okazał się dla uczniów umiarkowanie trudny. Wyniki egzaminu w tej części egzaminu są nieco wyższe od wyników uczniów w gminie (0,7 pkt.), zaś minimalnie  niższe niż w   powiecie (o 0,1 pkt.) i województwie ( o 0,3 pkt.).
Uzyskane wyniki z języka angielskiego w obu zakresach należy określić jako dobre. Są porównywalne z wynikami uzyskanymi z języka polskiego i z przedmiotów przyrodniczych.  Statystyczny uczeń naszej szkoły na poziomie podstawowym uzyskał   wynik 28,7 punktu (łatwość testu dla szkoły wynosi 0,72). W tej części egzaminu szkoła kształtuje się na poziomie wyżej średnim (stanin 6). Wynik ten jest wyższy o 4,4 punktu od średniego wyniku uzyskanego w gminie, o 1,6 pkt. w powiecie i 2,1 pkt. Wyższy niż w województwie. W części egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym statystyczny uczeń uzyskał średni wynik 23,6 punktów. Łatwość testu została policzona na poziomie 0,59. Test okazał się testem trudnym dla naszych uczniów. Porównując jednak wyniki uczniów naszego gimnazjum z wynikami uzyskanymi w gminie, powiecie i województwie; szkoła wypadła jednak bardzo dobrze. Osiągnięty wynik jest wyższy od wyniku uzyskanego w gminie aż  o 6,4 punktu, o 3,3 wyższy niż w powiecie i o 3,8 wyższy  niż  w województwie.
Zmieniony ( 20.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »