Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
„Zdrowo jem , więcej wiem”- podsumowanie ogólnopolskiego projektu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
14.06.2018.
 Dobiegła  końca  VIII edycja projektu   „Zdrowo jem, więcej wiem”, w której  udział brali uczniowie klasy II i III naszej szkoły. W maju bieżącego roku zakończyliśmy trzeci -  wiosenny etap tego projektu. Warto wspomnieć, że w etapie zimowym jako zespół „Jabłuszka Pychotki” zdobyliśmy 354 punkty, które dały nam 64. miejsce w rankingu ogólnopolskim, na 788 zarejestrowanych zespołów, a w edycji wiosennej nasz zespół uplasował się na pozycji 71. Organizator konkursu dokonał również podsumowania całorocznej klasyfikacji. Nasza szkoła w klasyfikacji Grand Prix tego konkursu zajęła bardzo wysokie - 44. miejsce w rankingu krajowym.
Jesteśmy jedyną szkołą nie tylko w gminie, ale i w całym powiecie, która wzięła udział  we wszystkich etapach tego projektu. Pracy wiele, ale i korzyści z udziału w tym programie  mnóstwo. Jednym z ostatnich zadań, które należało wykonać było sporządzenie przez uczniów wykazu ulubionych lub wymyślonych gier i zabaw oraz  stworzyć    klasową  „Encyklopedię gier i zabaw”. Wiosną należało także zaprojektować własną  „Piramidę zdrowia”. Ważną rolę w promowaniu wiedzy na temat zdrowia odegrały warsztaty, w których  uczniowie  analizowali zmiany w aktualnej piramidzie zdrowia i wykonywali  własne. Wszystkie prace zostały zebrane i wyeksponowane na korytarzu szkoły. Wystawa piramid:  płaskich i przestrzennych, spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej oraz odwiedzających szkołę rodziców. Oglądający ekspozycję uczniowie interesowali się nie tylko stroną wizualną, ale także czytali rady dotyczące zdrowego odżywiania. Najpiękniejsze „Piramidy  zdrowia” w klasie II wykonali : David Markut, Mikołaj Wierny i Dawid Bednarz, ten sam zespół wykonał, także najciekawsze  karty gier i zabaw do klasowej encyklopedii. W klasie III najpiękniejsze piramidy zrobili:  Łukasz Podolski, Szymon Kołodziej, Nadia Chołody, i duet Oliwia Juda i Nikola Juda, natomiast najciekawsze strony  „Encyklopedii gier i zabaw” zapisali: Laura Butryn, Nadia Chołody, Krzyś Kuziora, Paweł Maziarz i Julia Miętus. Realizacja wiosennych zadań tego  projektu  zachęcała także do  przeprowadzenia zajęć ruchowych na świeżym powietrzu,  bowiem ważnym celem jest uświadomienie uczniom wpływu ruchu i ćwiczeń na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka. Dzięki temu programowi uczniowie znają już zasady zdrowego odżywiania i wiedzą jak ważna jest aktywność ruchowa. Zamysłem twórców projektu było także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną ich dzieci już od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że  to  się udało, a wszystkim zaangażowanym w ten projekt, zarówno dzieciom jak i rodzicom, bardzo dziękuję.
        tekst: T. Zawadzka
 
Image
 
Image
 
 Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

 
Zmieniony ( 14.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »