Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Dzień Baśni w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
11.06.2018.
 8 czerwca 2018r. w naszej szkole był kolorowym i wesołym dniem dla dzieci z klas 0 – III, ponieważ wszyscy przenieśliśmy się do „Krainy Baśni”. Uczniowie poprzebierani w stroje postaci z różnych bajek prezentowali swoje umiejętności wykonując przedstawienia, rozwiązując zagadki o bajkach oraz śpiewając piosenki. Klasa „0” przygotowała przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Uczniowie z klasy drugiej zaprezentowali bajkę pt. „Jarzębinka”. Pierwszoklasiści i trzecioklasiści przygotowali bajeczne zagadki i sprawdzali znajomość bajek i baśni wśród swoich koleżanek i kolegów.
Dziewczynki z klasy pierwszej zaśpiewały piosenki o postaciach bajkowych. Na zakończenie wybrano najciekawsze i najbardziej pomysłowe przebranie z każdej klasy. Z „zerówki” najlepsze przebranie było Mikołaja Dymarza, który miał na sobie strój księcia. W klasie pierwszej najlepiej przebrana była Emilia Zięba, która wystąpiła w stroju Alladyna. Strój łabędzia, w który ubrany był Wojciech Kuziora z klasy drugiej oraz strój kota w butach za którego przebrał się Paweł Maziarz z klasy trzeciej okazały się również bardzo ciekawe i pomysłowe. W nagrodę za udział w „Dniu Baśni” wszystkie dzieci dostały słodkiego lizaczka.
       tekst: E. Szwedo
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 11.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »