Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Blaski i cienie bycia liderem Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
11.12.2017.
 Po trzydniowych warsztatach profilaktycznych realizowanych w Przybysławicach w ramach zadań projektu pt. CHROŃMY MŁODOŚĆ w SIECI – program na rzecz bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu przez młodzież realizowanego przez Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA,  w których uczestniczyłyśmy - tj. Weronika Partyka i Weronika Karnat jako przedstawicielki społeczności gimnazjalnej naszej szkoły – zyskałyśmy miano liderek młodzieżowych gotowych do propagowania idei walki z wszelkimi przejawami aspołecznych zachowań.
Tym samym zostałyśmy przygotowane i zobligowane do przeprowadzenia zajęć profilaktycznych w klasach gimnazjalnych oraz w klasie siódmej szkoły podstawowej, głównie podczas lekcji wychowawczych. W dniach 27 – 29 listopada bieżącego roku zmierzyłyśmy się z nowym dla nas doświadczeniem - prowadzeniem zajęć profilaktycznych pod hasłem “Złość, przemoc, agresja”. Pierwsze zajęcia przeprowadziłyśmy w klasie trzeciej gimnazjum. Pomimo początkowej niepewności - zestresowana i różnych obaw - podjęłyśmy się zadania i dość szybko odnalazłyśmy się w nowych rolach. Jak się okazało praca nauczyciela wcale nie jest taka prosta, a my mogłyśmy tego doświadczyć na własnej skórze. Problemy pojawiły się zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba było zapanować nad narastającym gwarem i opanować rozemocjonowaną klasę. Ale i z tym dałyśmy sobie radę. Po dwóch godzinach przyswajania wiedzy, omawiania przykładów i zadań oraz zabaw integracyjnych, zajęcia w naszej klasie dobiegły końca. A my z satysfakcją stwierdziłyśmy, że mimo początkowych problemów, ogólnie bardzo dobrze nam się z naszymi rówieśnikami współpracowało.
Następnego dnia prowadziłyśmy warsztaty w klasie drugiej gimnazjum. I choć znowu  na starcie miałyśmy niewielkie trudności, dałyśmy sobie radę z kolejnym licznym zespołem. Zaś praca z młodszymi uczniami poszła nam już łatwo i przyjemnie. Zajęcia upłynęły bardzo szybko, a my byłyśmy zadowolone z obopólnej efektywnej pracy.
W ostatnim dniu miałyśmy przyjemność przeprowadzić zajęcia w siódmej klasie szkoły podstawowej. Zmierzenie się z siódmą klasą nie było takie łatwe jak się nam z początku wydawało, ale pomogło nam zdobyte już wcześniej doświadczenie z ich starszymi kolegami. Siódmoklasiści z niewielkim oporem poddawali się naszym poleceniom, ale i to nie zraziło nas do pracy z nimi. Reasumując, możemy zaliczyć zajęcia warsztatów profilaktycznych do udanych. Zadanie, jakie nam zlecono do wykonania, nie należało do najłatwiejszych, a przynajmniej nie było takie dla nas jako prowadzących. Niemniej jednak czujemy, że wykonałyśmy je z pełnym zaangażowaniem; na miarę własnych możliwości i, mamy nadzieję, że z korzyścią dla naszych koleżanek oraz kolegów.

   
    tekst: Weronika Partyka, ucz. kl. III gimnazjum

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 11.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »