Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Każdy może być Świętym Mikołajem – o idei obdarowywania Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
08.12.2017.
 6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja, biskupa Miry włączonego w poczet świętych Kościoła greko- i rzymskokatolickiego, najsłynniejszego dobroczyńcy oraz darczyńcy. Popularnie i komercyjnie dzień ten zwiemy mikołajkami, ale nie o nazwę tu chodzi, lecz piękną idee rozpowszechniania dobra poprzez obdarowywanie się prezentami nie tyle kosztownymi, co  płynącymi z dobroci ludzkich serc. W naszej szkole – tradycyjnie, bo od kilku już lat – w osobę Świętego i jego zacnych pomocników wcielają się żołnierze 16 Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku, szlachetnie i zawsze chętnie współpracujący z Radą Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.
Dziarski, bo wychowany w żołnierskiej dyscyplinie, Mikołaj oraz jego urocze elfinki - członkinie Rady Rodziców - odwiedzili każdą z klas naszej szkoły, by na ręce wychowawców złożyć nie tylko piękne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ale również pokaźne pakunki wybornych słodyczy dla wszystkich uczniów. Jakże miło nam stwierdzić, że Święta Osoba doceniła wysiłki poczynione w ciągu roku przez grono pedagogiczne i na ręce pana dyrektora, zamiast dotychczasowych rózeczek, złożyła wspaniały stroik świąteczny i słodycze. Za wszystkie szczodre dary społeczność szkolna jednym głosem i z głębi serca pragnie wykrzyczeć: Dziękujemy, Święty Mikołaju!

  tekst: M. Lasota

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 08.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »