Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.11.2017.
 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, szczególnie teraz, kiedy w społeczeństwie dzieje się tak wiele złego. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność  i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Dlatego we wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie  naszej szkoły dołączyli  do akcji „ Znajdź się wśród życzliwych” i  wybierali  w swoich klasach osoby, która ich zdaniem są najbardziej życzliwe.
W klasach młodszych tego dnia dominowały kolory: żółty, czerwony , niebieski i zielony, które miały swoją symbolikę. Dzieci  bawiły się, odgrywały scenki z życia codziennego  i układały hasła zgodne z przesłaniem. W holu szkoły przez kilka dni wystawiona była skrzynka życzliwości, do której można było wrzucić pozdrowienia dla życzliwej osoby. Zakończeniem akcji był apel, na którym wszyscy uczniowie  przekazali sobie  uśmiech i gest życzliwości. Pan dyrektor wręczył   imienne  ordery  życzliwości osobom, które zostały uznane za najbardziej życzliwe w klasie. Pozostali uczniowie otrzymali  odblaskowe zawieszki z uśmiechniętą buźką,  symbolizującą  ten dzień. Wśród  osób najbardziej życzliwych znaleźli się:
•    oddział przedszkolny – Oliwia Krawiec
•    klasa I  -    Natalia Ludyjan
•    klasa II – David Markut
•    klasa III – Oliwia Juda
•    klasa IV – Helena Pomykała
•    klasa V – Patrycja Pamuła
•    klasa VI – Justyna Gorczyca
•    klasa VII  - Natalia Pęk
•    kl. II Gim. -  Agnieszka Pamuła
•    kl. III  Gim. -  Mateusz Młynarczyk
 Najżyczliwszym serdecznie  gratulujemy, a wszystkim uczniom  i sympatykom  odwiedzającym  naszą stronę internetową, życzymy  więcej optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka i gotowości do drobnych, miłych gestów, na co dzień, nie tylko od święta. Pamiętajmy, że to, co dajemy innym ludziom, powraca do nas z nawiązką.
  „Życie  nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków, ale przede wszystkim z drobiazgów. Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień są tym, co zdobywa i zatrzymuje serca,  i daje pocieszenie.”                            Humphry  Davy
 
tekst: T. Zawadzka
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 22.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »