Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
„Przepis na zdrową przekąskę” – realizacja działań w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
16.11.2017.
 W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej biorą udział w ósmej  edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który organizowany jest przez  Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce  o zdrowie młodego pokolenia. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Realizacja projektu podzielona jest na poszczególne etapy. W etapie jesiennym   zadaniem  uczniów było  wykonanie przepisu na zdrową przekąskę i założenie klasowej książki kucharskiej ze zdrowymi przekąskami,  dlatego w klasach II -III  został ogłoszony konkurs na najciekawszy   „Przepis na zdrową przekąskę. W środę, 15 listopada  2017r. odbyło się rozstrzygnięcie  tego konkursu. Uczniowie  czytali i oceniali  przepisy  zdrowych przekąsek kolegów i koleżanek. Następnie oddawali głosy na najciekawszy, zdrowy i pięknie wykonany przepis . W klasie II najbardziej spodobał się przepis „Sałatki owocowej” w wykonaniu Magdaleny Radomskiej  oraz  przepis na praliny „Orzechowy raj”  stworzony przez  Davida  Markuta.  Natomiast  w klasie III , najbardziej przypadł do gustu i miał najwięcej głosów przepis  Krzysztofa Kuziory „Owsiane kuleczki” , a także „Marchewkowe  spaghetti” w wykonaniu  Julii Miętus. Zwycięzcy  w nagrodę  otrzymali czapki kucharskie oraz odznaki super kucharki i super kucharza. Dziękujemy pięknie za wszystkie przepisy,  stworzą one klasowe księgi  kucharskie  „Zdrowych przekąsek”, które w  ramach promocji  będą  przypięte do klasowych tablic, aby mogły służyć innym. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tych przepisów , są naprawdę smaczne, łatwe w wykonaniu i przede wszystkim bardzo zdrowe.
   tekst: T. Zawadzka
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 16.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »