Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Prawda czasu i ekranu, czyli interaktywna lekcja w kinie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
15.11.2017.
 Ogólnopolski program edukacji filmowej wypromował projekt pod hasłem „Lekcja w kinie”, który jest odpowiedzią na zwiększającą się obecność problematyki i języka filmu w programach nauczania. W trakcie lekcji wykorzystywane są wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna, a uczniowie czynnie i chętnie uczestniczą w spotkaniu. 13 listopada uczniowie klas IV-VII naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji kinowej w stalowowolskiej „Balladzie”.
Na interaktywne zajęcia składały się: projekcja fragmentów materiałów audiowizualnych z elementami sprawdzającymi i utrwalającymi prezentowane treści oraz pełnometrażowy seans filmowy, w czasie którego uczniowie wykorzystują zdobytą wcześniej wiedzę. Tym razem była to ekranizacja polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli - „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, obraz zabierający widzów w niezwykłą podróż do świata snu, w którym realizm miesza się z piękną i wzruszającą - choć chwilami mroczną i przerażającą - fantastyką.
Istotny jest także fakt, iż oglądając ten film w kinie, widzowie mogą jednocześnie zrobić coś niezwykle pożytecznego, gdyż część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk - „Akogo?” - na rzecz wybudzania ludzi pogrążonych w śpiączce.

   tekst: M. Lasota

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 15.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »