Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Jak zachować się na drodze? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
03.11.2017.
 „Jak zachować się na drodze?” - z takim tematem szkolenia zwrócili się do uczniów naszej szkoły pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, którzy 26 października 2017r. zagościli w naszej placówce.  Zajęcia przeprowadzone były w trzech grupach wiekowych, dostosowane do zainteresowań i sposobu uczestniczenia w ruchu drogowym.  W ciekawej formie, z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnych, omówili przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się pieszych i rowerzystów po chodniku, poboczu i jezdni.
Zwrócili również uwagę na szereg niewłaściwych zachowań kierowców w ruchu drogowym. Przypomnieli o konieczności używania elementów odblaskowych, które odrywają niebagatelną rolę w zwiększeniu widoczności i tym samym bezpieczeństwa na drodze.
W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu najmłodsze klasy otrzymały jaskrawe kamizelki, a uczniowie klas starszych – opaski odblaskowe. Tego typu akcje z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i przyczynią się do zwiększenia świadomości zagrożeń wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 03.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »