Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Wiwat Patron i Komisja Edukacji Narodowej! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.10.2017.
 12 października 2017r. - z niewielkim wyprzedzeniem naznaczonego w kalendarzu Święta Komisji Edukacji Narodowej, będącego dniem wolnym od zajęć edukacyjnych - odbyła się w rzeczyckiej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona oraz tzw. Dnia Nauczyciela. Bieżący rok 2017 jest w Polsce poświęcony Tadeuszowi Andrzejowi Bonawenturze Kościuszce z uwagi na dwusetną rocznicę jego śmierci, co tym bardziej uprawnia społeczność uczniowską do dumnych obchodów Dnia Patrona, które w bieżącym roku przebiegały głównie pod znakiem wielkiego klucza wiolinowego, czyli muzyki i piosenki.

Te z kolei stanowią atrybuty szkolnego chóru, który śpiewająco zdał egzamin z wiedzy o życiu i działalności Patrona, przekazując zgromadzonym ważną naukę - iż ten kto śpiewa, spełnia się w swym czynie wielokrotnie. Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej zadbał o wyjątkowe, artystycznie wykonane, upominki dla wszystkich pracowników szkoły, także tych niepedagogicznych. Przy czym należy nadmienić, że imponująco prezentujące się czekoladniki – upominki były dziełem grupy dziewcząt z klasy trzeciej gimnazjum, które zaangażowały się w realizację projektu edukacyjnego w ramach zajęć artystycznych pod opieką pani Urszuli Urbańskiej. Dzień Edukacji Narodowej to również doskonała okazja, by uhonorować dyplomami i nagrodami nauczycieli oraz wyróżniających się pracowników szkoły, o czym każdego roku pamięta pan dyrektor Jacek Bochniak, pięknie im dziękując za starania na forum zgromadzonej społeczności szkolnej.
Miłe podziękowania należą się również Radzie Rodziców za pamięć i serdeczne życzenia złożone z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej pracownikom szkoły na ręce pana dyrektora.   
   tekst: M. Lasota

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 13.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »