Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Przyjęci w poczet uczniów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
11.10.2017.
 Witam Cię szkoło bardzo radośnie,
tak dawno chciałem tu przyjść.
Marzyłem zawsze, że kiedy dorosnę,
Z wielką ochotą będę tu iść…..

Tymi słowami uczniowie pierwszej klasy rozpoczęli część artystyczną podczas uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia, która miała miejsce w naszej szkole 10 października 2017r. Wszystkie dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.
Kiedy nadszedł ten ważny dla nich dzień dzielnie wkroczyły ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Szwedo na salę gimnastyczną, przeszły przez trzy bramy z napisami „Czytamy”, „Piszemy”, „Liczymy” i ustawiły się pięknie w swoich odświętnych strojach na środku sali. Następnie dyrektor szkoły pan Jacek Bochniak powitał wszystkich zgromadzonych gości: Wójta Gminy Radomyśl pana Jana Pyrkosza, Inspektor do spraw Oświaty panią Joannę Dudzińską, nauczycieli, rodziców, wszystkich uczniów naszej szkoły, a szczególnie uczniów klasy pierwszej, którzy po powitaniu rozpoczęli część artystyczną. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności, by udowodnić, iż zasługują na miano ucznia. Pomimo tremy, jaka im towarzyszyła pięknie popisali się wiedzą na temat naszego kraju, znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązywaniem zagadek, znajomością kodeksu wzorowego ucznia oraz śpiewaniem piosenek. Następnie głos zabrali uczniowie klasy drugiej, którzy bardzo serdecznie powitali swoich młodszych kolegów, zapewniając, iż zawsze mogą na nich liczyć. Wręczyli im również piękne upominki na pamiątkę tego wydarzenia. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły pierwszoklasiści ślubowali uczyć się pilnie, szanować nauczycieli i rodziców, być dobrymi kolegami oraz Polakami. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor z zadowoleniem stwierdził, iż wszystkie dzieci zasłużyły na to, by zostać pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej oraz dokonał symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Pierwszaki otrzymały również z rąk dyrektora pamiątkowe dyplomy, od rodziców kuferki z pomocami dydaktycznymi, a od wychowawczyni, która jest jednocześnie opiekunem SKO piórniki z małym wyposażeniem. Następnie głos zabrał Wójt  - pan Jan Pyrkosz, który złożył dzieciom życzenia, gratulacje oraz obdarował małych artystów pamiątkowymi medalami i słodyczami.
   tekst: E. Szwedo
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 11.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »