24.11.2017.
Julia Kuciapa mistrzynią Polski! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator
22.06.2017.
 W miniony weekend 17-18 czerwca 2017 r., zgodnie z zapowiedzią, odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach uznawanych za Mistrzostwa Polski dla uczniów szkół podstawowych wzięło udział blisko dwa tysiące dzieci z całego kraju.
Szkołę Podstawową w Rzeczycy Długiej reprezentowała Julia Kuciapa, która rywalizowała w biegu na 60 m. Jej wcześniejsze starty mogły napawać optymizmem ale dla Julii były to pierwsze tak ważne zawody.
Już w sobotnich eliminacjach, mimo fatalnej pogody, nasza zawodniczka zdominowała rywalki i ustanowiła fantastyczny rekord życiowy 8,40 s. W niedzielę odbył się półfinał biegu na 60m., w którym Julia ponownie zwyciężyła uzyskując czas 8,42 s. Na starcie finału stanęło 8  zawodniczek ale najszybsza ponownie okazała się Julia Kuciapa, tym razem zwyciężając z rezultatem 8,49s. Druga na mecie zawodniczka ukończyła bieg z czasem 8,67 s. Nowa mistrzyni kraju pamiątkowy medal i puchar odebrała z rąk Mariana Woronina, który jest rekordzistą Polski w biegu na 60 i 100m a jego wyniki wynoszą odpowiednio 6,51 s. i 10,00 s. Dla młodej sprinterki dodatkową niespodzianką była nagroda rzeczowa w postaci roweru.
Serdecznie gratulujemy Julii tak wspaniałych osiągnięć i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

teksy i zdjęcia: R. Matuszak