Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Zielona szkoła – Szczawnica 2017 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
12.06.2017.
 W dniach 5 – 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym, tzw. zielonej szkole. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Park Rozrywki w Inwałdzie. Zabawy było co niemiara. Najwięcej atrakcji dostarczył dzieciom labirynt. Najpierw się wszyscy pogubili, potem znaleźli, by znów się zagubić w alejkach. Zachwyt u uczniów wzbudziły zaprezentowane w parku miniatury najbardziej znanych zabytków światowych i polskich. Z Parku Miniatur przeszliśmy do Warowni.
Tutaj też czekały na nas liczne atrakcje. Dzieci lepiły z gliny, robiły sznurek, tkały krajkę i wykuwały z kowalem metalowe serce. Obejrzeliśmy też występ smoka, który choć początkowo wzbudzał lęk, to później zaśpiewał piosenkę o tym, że jest wegetarianinem i nie zjada rycerzy. W warowni spotkaliśmy też inne smoki, zobaczyliśmy jak wyglądała komnata średniowiecznej damy, widzieliśmy narzędzia służące do zadawania tortur, obejrzeliśmy ciekawy spektakl w zbrojowni i uczyliśmy się strzelać z łuku. Potem udaliśmy się w dalszą podróż do Szczawnicy, a dokładniej do Jaworek. Zamieszkaliśmy w pensjonacie Partykówka. Cudowne miejsce! Czekały na nas bardzo ładne i czyste pokoje, mnóstwo miejsca do zabawy i przede wszystkim fantastyczna kuchnia pani Celiny.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Szczawnicę. Oczywiście pokosztowaliśmy wody zdrojowej, spacerowaliśmy deptakiem nad Grajcarkiem i wspaniale bawiliśmy się na placu zabaw. Po pysznym obiedzie poszliśmy do Wąwozu Homole. Urocze miejsce, fantastyczne widoki i niezapomniane wrażenia.
W środę rano pojechaliśmy do Krynicy Zdroju. Zaraz po przyjeździe wyjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką. Większość dzieci pierwszy raz w życiu miała okazję podróżować w ten sposób. Potem była przednia zabawa w krynickim parku linowym. Wspięliśmy się też na Górę Parkową. Niektórzy trochę marudzili, ale szybko im się humor poprawił, gdy zobaczyli na szczycie Rajskie Ślizgawki. I znów okazało się, iż nasi uczniowie lęku nie znają.  W nagrodę za odwagę zjedliśmy najlepsze pod słońcem lody. Z Krynicy pojechaliśmy do Kamiannej, miejscowości słynącej z pszczelarstwa. Widzieliśmy zabytkowe ule i podziwialiśmy wyroby z wosku.
Dzień czwarty to bardzo męcząca wspinaczka na Trzy Korony, oczywiście pod opieką doświadczonej pani przewodnik. Było momentami ciężko, ale widok z Okrąglicy wynagrodził nam wszelkie trudy wspinaczki. Po pożywnym obiedzie poszliśmy jeszcze do Rezerwatu Biała Woda, który znajduje się właśnie w Jaworkach. Wieczorem czekała na nas niespodzianka w postaci pieczonych kiełbasek.
Ciężko było opuszczać tak piękne i spokojne miejsce, jakim okazała się Partykówka, ale piątek był ostatnim dniem naszej wycieczki. Pożegnaliśmy więc gospodarzy i pojechaliśmy do Wieliczki. Zwiedziliśmy kopalnię soli, wydaliśmy ostatnie pieniądze na pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeczycy Długiej. Tu na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.
Wyjazd był niezwykle udany. Pogoda nam dopisała. Dzieci były bardzo dzielne i zdyscyplinowane. Serdecznie dziękujemy panu wójtowi Janowi Pyrkoszowi za dofinansowanie naszego wyjazdu. Podziękowania należą się także firmie Raftrans za ufundowanie uczestnikom wycieczki czapeczek. Dzięki nim nasze dzieci były dobrze widoczne i wzbudzały ogólną sympatię.
        B. Czajkowska
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 12.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »