Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
22.02.2019.
Od wojny do pokoju ...- projekt edukacyjny naszych gimnazjalistów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
02.06.2017.

 Prawdziwa tragedia zbliża ludzi, tak jak wspólna walka na wojnie, kiedy każdy jest ze śmiercią za pan brat, a później, kiedy się  raduje z celebrowania pokoju.
                                 (Parafraza myśli W. Whartona)

W środę, 31 maja 2017r., gimnazjaliści z klasy drugiej i trzeciej zaprezentowali społeczności  szkolnej efekty wspólnej pracy nad projektem edukacyjnym pod hasłem „Od wojny do pokoju – studium zachowań ludzkich”.

Pełen emocji powrót do przeszłości z aranżacją poetycko – muzyczną na tle prezentacji multimedialnej był dla zgromadzonej publiczności bardzo pouczającym i – mamy nadzieję – na długo zapamiętanym przeżyciem. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie zetknęli się z życiowym dramatem swoich rówieśników okresu wojny i okupacji, co z pewnością wpłynęło na ich dotychczasową świadomość  - w jak błogim żyją okresie, kiedy nie muszą się martwić o przetrwanie, a codzienność nie niesie im zagrożenia głodem, bezdomnością; z utratą życia włącznie. Grupa zaangażowanych w projekt gimnazjalistów zasłużyła – w opinii pana dyrektora – na szczególne uznanie za przygotowanie wspaniałego widowiska z budującym, pokojowym przesłaniem na przyszłość.
    tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 02.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »